Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość kkeira84
W końcu się udało zobaczyć Roxi :-) Żeby zagłosować , trzeba się zarejestrować. Jutro to zrobię z komputera, bo z telefonu, trochę ciężko. Skąd tyle oddanych głosów na inne psiaki? Chyba smsują całymi dniami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo :) No właśnie, bo trochę oszukali, głosowanie miało być od dzisiaj a było od 7 kwietnia :/ Można oddać 3 głosy dziennie do 20 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głosy na Roxi oddane :-) Zamawiam dziś koszule, jak przyjdzie, zaczynam pakowanie. Ciuszki mam wszystkie poprane, jeszcze tylko kocyki, pieluszki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :) A w jakiej temp. pierzesz ciuszki? Ja mam takie "swoje" po bratanicy i planuję prać w 60 stopniach a czytałam, że większość pierze w 40. Może ja rzeczywiście za dużą temp. chcę ustawić? A też nie chcę, żeby się za szybko zniszczyły. Kocyki piorę w temp. 30 stopni a pościel i ręczniki też w 60. Ciekawe kiedy Księżniczka będzie miała chwile, żeby nam napisać co u niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciuszki wyprałam w 40. Pościel i resztę chyba też w 40 wypiorę- potem i tak prasowanie, więc chyba wystarczy. Na razie to wszystko nie jest poplamione, potem pewnie trzeba będzie w większej temp. Kocyki w 30, tak było na metce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
No to ja też wypiorę w 40. Kurier już do mnie jedzie z paczuszką a ja chyba pierwszy raz tak się cieszę, że będę pranie robiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Hej!Dziewczyny wczoraj wyszłam ze szpitala dopiero (trzymają pełne 6 dób po cc u nas). Sebastian ur. się 7.04. 2015 r. o godz. 12.58, 10 Apgar, dł. 56 cm, waga 3360 g :)Cesarkę jakoś przeżyłam:)pojechałam do szpitala 7.04. i ordynator przy badaniu stwierdził, że mam 6 cm i zdziwiony, że nie czuję skurczy, na ktg wyszły skurcze co 2 min., podpisałam zgodę na operację, kartę anestezjologa z 7 cm rozwarcia i praktycznie znikomymi bólami (lekarze byli bardzo zdziwieni, bo kobitki obok darły się przy 4 cm jak w spazmach), mówili, że pewnie strach przed operacją tak zadziałał. Podczas cc nie czułam nic, tylko na początku dotyk brzucha po znieczuleniu, w trakcie nie czułam pociągania, wyjmowania dziecka itd. bo zaczęłam usypiać i dali mi coś dożylnie (mózg ze strachu tak zaregował:)) i dobrze. Po przestaniu działania znieczulenia ból PRZEOKROPNY, dostawałam ketonal i pyralginę dożylnie co 4 h, rwanie macicy, rany nie do opisania. Po 12 h wstałam pod prysznic (gehenna), na drugi dzień przeciwbólowe działały i czułam się lepiej, rana dobrze sie zagoiła, szef wyciągnęli w 5 dobie. Malutki jest cudowny, je tylko cyka, wstaje na karmienia co 3, 4 h, spokojny, piękny brunet o regularnych rysach twarzy z burzą włosów, podobny do mnie :DUdało się!jestem rozchwiana emocjonalnie ale bardzo szczęśliwa!Wsk. do cesarki mam wpisane takie: 1. Stan po 1 cc, 2. Brak zgody pacjentki na poród sn (taki zapis możliwy tylko w syt., gdy wczesniej było cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżniczko no to moje gratulacj****ardzo się cieszę, że jesteście zdrowi i Ty całkiem nieźle przeżyłaś cesarkę. Super, że już masz maluszka przy sobie :) Teraz troszkę odżyjesz, bo końcówka ciąży nie była dla Ciebie łaskawa. Akurat całkiem ładna pogoda, więc jeszcze troszkę i wyruszycie na pierwszy spacer :) No i faktycznie musiałaś być zestresowana jak Ty takich skurczów i rozwarcia na 7 cm nie czułaś he he :) Jeszcze raz gratuluję :) No to mamy naszego pierwszego forumowego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu dobre wieści :-) Gratuluję i cieszę się bardzo, że i u maluszka i u Ciebie Księżniczko, wszystko jest ok. Odpoczywajcie i tak jak pisała Akida, pogoda sprzyja, więc pewnie niedługo zaczniecie spacerować. Ucałuj Sebastianka i jeszcze raz gratulacje dla Ciebie i Twojej rodzinki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ksiezniczko super wiesci!!!!! niech sie zdrowo Sebastianek chowa;))) wazne, ze jest zdrowiutki i ze dalas rade!! dzielna mama;)) a bole przejda na pewno;) Aikido ja sie dzisiaj zarejestruje w wolnej chwili i rownież oddam na pewno głos na Twoja psinke;)) Ja piore ciuszki w temp 40-50 stopni, ustawiać pranie ręczne w programie bo boje sie, zeby sie nie porozciagaly na wszystkie strony;)) Keiro jak juz zrobisz torbę do szpitala to prosze napisz listę rzeczy niezbędnych, ktore tam wlozylas;) chętnie skorzystam pózniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Gratuluje Ksiezniczko :) :) ! Zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, odebrałam pościel tę z motherhood w kropki- jest śliczna. Zamówiłam wczoraj 2 koszule, tę 3/4 rękawy, którą Wam pokazywałam i trochę tańszą, która w dekolcie ma wszytą gumkę, nic się nie rozpina tylko odchyla. U mnie 11 kg na plusie, tylko piersi coś nie rosną. Nie to żebym chciała mieć większe, ale chyba powinno już się tam chyba coś dziać. A dzisiaj śniło mi się, że urodziłam i lekarka powiedziała mi, że niestety brzydkie dziecko... i pokarmu nie miałam :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido dzisiaj dopiero zaglosowalam na Roxi, bo wczoraj zapomniałam sie za co Cie przepraszam, ale będę głosowała za to codziennie;)) Keiro rzeczywiście sen niefajny... Ale podobno to normalne, ze cos takiego sie moze snic;)) Mam podobnie jak Ty z piersiach, chociaż u mnie 31 tc i 4 dzien to piersi rownież nie drgnely, i sama sie zastanawiam jak to jest , bo niektórym rosną niemalże od poczatku ciazy... chciałabym miec pokarm. Mam nadzieje, ze będziemy miały;)) u mnie 9kg do przodu;) i jak miałam apetyt tak teraz coraz mniejszy, tak jakbym pełna była, mam tez lekkie zgagi ale da sie znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko nie masz za co przepraszać :) Moje piersi też stoją w miejscu, staniki noszę te sprzed ciąży. Mleka chyba też jeszcze nie mam, od czasu do czasu wypłynie mi tylko taka maleńka kropelka przezroczystego płynu. Mojej koleżance na tym etapie już normalnie lało się mleko, tak że musiała wkładki laktacyjne nosić. Ciekawe czemu u nas nie ma? Ja bardzo chcę karmić piersią, więc będę załamana jak nie będę miała mleka. Keiro ja też mam takie durne sny, kiedyś mi się śniło, że wywoływali mi poród w 26 tc, bo się pomylili a potem, że niby urodziłam w terminie i dostałam dziecko, ale ono było takie wiotkie jakby brrr martwe (ciężko nawet napisać to słowo) :/ Dlatego marzę, żeby był już ten czerwiec i żeby mała była z nami, bo zwariuję w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
No to skoro mamy tak we 3 to zapewne to normalne i wszystko w swoim czasie przyjdzie;)) Aikido moja koleżanka tez na tym etapie miała juz "mleczarnie" pewnie nie ma reguły ;) ja tez sie nastawilam na karmienie piersią i mam nadzieje, ze uda sie;) U Was tez tak wieje i jest nieprzyjemne? U mnie od kilku dni pogoda jest dramatyczna zaraz dola złapie przez to...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj lekki wiaterek wieje i póki co jest całkiem słonecznie i ciepło. Mam nadzieję, że taka pogoda się utrzyma, bo dzisiaj drugą turę prania chcę zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamusie cieszcie się, że biusty Wam jeszcze bardzo się nie powiększyły, prawdopodobnie będzie to miało miejsce później ;) ja jestem w połowie ciąży a już mam rozmiar większe... a wiem, że to jeszcze nie koniec rośnięcia. Zazdroszczę, że już lada chwila rodzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu to prawda, też słyszałam, ze jak nie rosną w ciąży to po porodzie magicznie się powiększają :) Na to liczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie prawdopodobnie urosną jeszcze o 2 rozmiary... jeden rozmiar w czasie trwania ciąży, drugi natomiast po urodzeniu, jak będę karmiła piersią... jestem troszkę przerażona, bo już teraz mam duży biust... przeczytałam całe Wasze forum, fajnie, że tak trzymacie się razem i wymieniacie się poglądami ;) chciałabym już mieć Wasze tygodnie ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poród wg usg przypada na 4.09 a wg gina na 7.09 dziewczyny czy Wy też miałyście/macie problem z liczeniem tych tygodni ciąży, bo ja już się pogubiłam? :( to moja pierwsza ciąża i czasem niektóre rzeczy mnie irytują ;) czy któraś z Was boryka się z jakimiś problemami w ciąży, jakieś złe, niepokojące wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24.04 mam usg połówkowe i nie mogę się doczekać jak znowu zobaczę moją dzidzi ciekawi mnie tylko czy termin porodu się znowu nie zmieni, bo na pierwszym usg lekarz powiedział, że dzidzi się szybciej rozwija i wg niego jest tydzień starsze chciałabym już poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba każda z nas gubi się w tygodniach, a już o miesiącach nie wspomnę :-) W pierwszym trymestrze miałam tylko mdłości. Potem już było ok. Teraz tylko zgaga da czasem popalić , no i sił już nie mam tak dużo, zwłaszcza wieczorem odczuwam ciężar brzucha. Wyniki mam cały czas ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam niedoczynność tarczycy, złe wyniki trochę spędzają mi sen z powiek, chociaż nie biorę nawet tego pod uwagę, że coś może być nie tak :) no i do tego dochodzi mało płytek krwi, w piątek idę do hematologa, dowiem się jak wyszły powtórzone wyniki i mam nadzieję, że to nie jest małopłytkowość co do objawów to ciążę znoszę dobrze, trochę dokuczają mi bóle krzyżowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Gościu miło, ze do nas dolaczylas;)) Ja bardzo dobrze ciążę od pocZatku znoszę;) wymiotowalam tylko 3 razy, na poczatku tez czesciej spalam ;) ale ogólnie naprawdę bardzo dobrze jest, podobnie jak Keira teraz szybciej sie mecze, czesciej sikam ;) zgage lekka tez mam ale nie zawsze. Wyniki tez miałam zawsze dobre, USG i te z krwi i moczu tez. Skoro masz termin we wrześniu to tak naprawdę tez niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
wiem, że to przeleci, ale teraz trochę problemów się nawarstwia, ale w maju jak wszystko będzie dobrze z wynikami to sobie to odbiję :D chciałam przy okazji zapytać czy któraś z Was korzystała w II trymestrze z udogodnień takich jak spa (masaże, sauna, basen)? feminka28 jest chyba w podobnym tygodniu co ja albo coś pomyliłam? :) dziękuję, że mnie przyjęłyście do swojego grona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
gośćMery to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odpuściłam basen i saune, chociaż wcześniej chodziłam. Trochę się bałam czegoś załapać. Z drugiej strony, basen w ciąży jest wskazany. Tu Ci nie poradzę. Sporo jest tych dylematów ciążowych. Zwłaszcza na początku. Teraz już jakoś mniej się wszystkim stresuje i przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Mery ja zrezygnowałem rownież z basenów podobnie jak Keira z obawy o złapanie jakiegoś syfu ... Niestety kobiety w ciazy sa bardziej narażone na rożne zapalenia pęcherza itp.. Duzo za to staram sie spacerować;) Yhym chyba Feminka jest na podobnym etapie co Ty;) Dziewczyny a co z suplementacja witamin?? Bierzecie tylko do 34tc? Ja pytałam lekarza i powiedział żebym brała do końca ciazy, bo to nie jest do końca prawda ze sie rodzą wielkoludy, powiedział, ze witamina na pewno nie zaszkodzi a pomoc na pewno pomoże zwłaszcza kiedy w 3 trym niezbędne sa kwasy DHA i omega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×