Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Mery ja tak samo ciążę znoszę bardzo dobrze. Na początku trochę mdłości i wrażliwości na zapachy, ale to ok 2-3 tygodni i przeszło. Teraz mam ciągłe uczucie jakby mi się siku chciało, zwłaszcza jak mała postanowi uciskać główką mój pęcherz :) kochana :) Mi po połówkowym to już szybko lecą tygodnie, teraz to już 32 tc, jeszcze zostało jakieś osiem :) Co do tygodni to niby każą się trzymać tego wyliczonego z OM, ale u mnie to trochę niewiarygodne, bo ja miałam bardzo nieregularne miesiączki (mam PCO) i lekarz coś tam wyliczył na 20.06, ale mała od samego początku jest tydzień do przodu tak jak u Ciebie, dlatego ja się trzymam terminu z pierwszego usg, czyli 15,06 chociaż na ostatnim usg wyszło na 12,06, więc coś koło tego będę rodzić z Imką, bo jej tak samo wychodzi :) Feminka jest chyba w 14 tygodniu, ale dokładnie nie pamiętam, więc jak do nas zajrzy to mnie poprawi :) Moja znajoma też miała małopłytkowość, brała jakieś zastrzyki-sterydy o ile się nie mylę i przy końcówce miała te płytki przy dolnej granicy, ale poród zakończył się szczęśliwie, więc nie ma co się martwić, będzie dobrze. A co do tarczycy, to bierzesz jakieś leki? Co lekarz na Twoje wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
no też się boję tego basenu i sauny, dlatego lepiej odpuszczę, zobaczymy co mi jeszcze powie gin na wizycie a co do witamin, ja brałam w 1 trymestrze femibion 1, a teraz 2 i mam zamiar brać do końca, chyba, że lekarz zaleci inaczej a bierzecie dodatkowo jeszcze kwas foliowy czy już nie? też chodzę na spacery, godzinka, dwie i od razu czuję się lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja witaminy też będę brała do końca a nawet dłużej, bo można też je przyjmować przy karmieniu piersią. Za to ok 36 tc pewnie już odstawię Luteinę a wtedy to już tylko czekać kiedy się zacznie :) Nie powiem, stresa mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też biorę Femibion 2 :) Oprócz tego nic więcej. Do 12 tygodnia sam kwas foliowy a później właśnie ten Femibion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Witam wszystkie z Was, jestem w 19tc i chodzę na basen 3 razy w tyg (właśnie przed chwilą wróciłam :)). Na początku też miałam obawy, ale póki co, odpukać, nic nie złapałam. Za to czuję się rewelacyjnie dzięki temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Akida, czyli z tego co piszesz to feminka ma najmłodszą ciążę, bo u mnie już 20 tydzień :-) Co do tej małej ilości płytek to moja hematolog powiedziała, że mogą być różne podłoża tego... mam nadzieję, że to nie małopłytkowość, bo nie mam siniaków, obrzęków, a jak się skaleczę to nie krwawię tylko szybko krew krzepnie, po za tym ja jestem po dwóch operacjach i nigdy nie było problemu z krwią, więc prawdopodobnie to nie to :-) mówiła, że mogę mieć małopłytkowość autoimmunologiczną i wtedy to jest tylko do kontroli i nie zagraża mi ani dzidzi, ale też może to być tak, że ja jak oddawałam krew to byłam przeziębiona i osłabiona i to mogło mieć wpływ na wynik, okaże się w piątek :-) ja mam hashi, zażywam teraz zwiększoną dawkę letrox100, przedtem 75... 29.04 idę do endo i zobaczymy czy tsh spada, bo teraz najbardziej tego się boję... przepraszam, że się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Akida a luteinę też biorę od początku ciąży :-) dlaczego musisz ją zażywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intu witamy, miło, że dołączyłaś :) Ja na basen miałam ochotę pójść, ale jak mi brzuch urósł to się w strój nie mieściłam a jak chciałam kupić nowy to mi się nic nie podobało i tak jakoś zleciało :) Ja biorę luteinę, bo na początku miałam na wypisie ze szpitala "poronienie zagrażające" a teraz to biorę już tylko profilaktycznie i dziękować Bogu nic złego się nie dzieje :) No to daj znać po wizycie co tam u Ciebie wyszło, pewnie nic strasznego,, trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ja biorę pharmaton matruelle ( ze względu na bardzo pogaty skład ) i rownież jak Ty Aikido zamierzam jeszcze brac podczas karmienia piersią ;) Hej Intu;)) ale mamy dzisiaj gości;)) fajnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
Hej Dziewczynki! U mnie nic ciekawego ;) Księżniczko gratulacje! :) gościuMery mi już ostatnio nie chce się liczyć tych tygodni ciąży, więc wpisuje sobie na tej stronce dane i już wiem, w którym tygodniu jestem http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html :D Obecnie u mnie jest 24 tydzień. Z witamin biorę co drugi dzień femibion 2 i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda też posiłkuję się kalendarzem online, tylko z innej strony :) czyli wygląda, że rodzisz miesiąc przede mną. Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Na górze to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
Mery ja czuję się bardzo dobrze. Nie mam żadnych dolegliwości ciążowych. Czasami jakaś zgaga się przypałęta, ale to wszystko ;) Właśnie jak napisałaś na kiedy masz termin to pierwsze co pomyślałam, że razem będziemy rodziły, dopiero po chwili się zorientowałam, że Ty masz przecież na wrzesień termin ;) Ale to i tak nieduża różnica między nami jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Dokładnie :) Też tak masz, że nie możesz już się doczekać porodu i przyjścia dzieciątka na świat? A miałaś połówkowe usg robione już zapewne, wszystko w porządku? Będzie chłopak czy dziewczyna? :) Piękna pogoda dzisiaj, trzeba się wybrać na długi spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Mery chyba każda z nas sie nie moze doczekać kiedy swoje dzieciatko weźmie w ramiona;) a juz jak zostaje mało czasu to w ogóle..;) ogólnie okres ciazy naszcżescie szybko leci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Witaj Imko :) jakbym jeszcze nie musiała chodzić do tylu specjalistów to w ogóle wszystko byłoby super :P ciąża to taki piękny okres w życiu kobiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wczoraj rozmawiałyśmy o snach i dzisiaj już po raz setny śniło mi się, że Oliwia już się urodziła, tym razem w terminie, ważyła 2630 gram i mierzyła 53 cm, ale była zdrowa. No i któryś raz już mi się śniło, że mąż mnie zdradza. Dziwne rzeczy siedzą w głowie ciężarnej :) Ja niedawno wstałam, fajnie mi się dzisiaj spało :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
Racja, też nie mogę się doczekać sierpnia :) U mnie jeśli chodzi o płeć to na razie jest dziewczynka, ale się nie nastawiam, bo w pierwszej ciąży też miała być dziewczynka, a jest synek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akida mi się wiele razy śniło, że mąż mnie zdradza. Nie mam najmniejszych podstaw nawet, żeby tak uważać, więc nie wiem skąd te sny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Z tymi snami to masakra :D też mi się takie głupoty śnią :) Jak miałam 1-sze usg to gin powiedział, że w 80 % będzie chłopak, aczkolwiek zobaczymy czy się potwierdzi na połówkowym :) Szczerze, to już oswoiłam się z myślą, że to będzie chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mery ja dopiero na wizycie przed porodem się dowiedziałam, że chłopak będzie. Do końca jakoś nie mogłam w to uwierzyć, dopiero jak się urodził ;) Wszystko już miałam kupione w różowych kolorach. Do tej pory śpi pod różowym kocykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
No troszkę Ci współczuje Mery z tymi problemami zdrowotnymi ale nie martw sie , na pewno jestes w dobrych rękach więc musi byc dobrze :) Jak narazie tylko ja i Aikida na forum naszym spodziewamy sie coreczek;)) Jagoda, Mery, Feminka moze dolaczycie do nas dziewczyny;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
To Ci niespodzianka Jagódko! :) ważne, że urodziło się zdrowe, płeć nie jest najważniejsza :) nadałyście jakieś ksywki swoim dzidziusiom? :P bo ja tak, i sprawia mi to duużo przyjemności jak mówię tak do brzuszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMery
Myślę Imko, że nie wszystko może być idealnie, bo generalnie to czuję się naprawdę ok! :) ale nie mogę już doczekać się jutra, bo mam taką cichą nadzieję, że lekarz przekaże mi dobre wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imkaa bardzo chętnie :) Mery no pewnie, że zdrowie najważniejsze. Teraz jakoś tak mi nie zależy na konkretnej płci, bo wiem, że i z córki i z drugiego synka tak samo mocno będę się cieszć. Ja raczej nie mówię do brzuszka jakimiś ksywkami, ale mój mąż tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Jagoda ja też nie mam podstaw, żeby posądzać męża o zdrade, zwłaszcza, że sam został zdradzony w poprzednim związku i mówi, że nie był by w stanie czegoś takiego zrobić, bo wie jak to boli. Tym bardziej teraz. Więc to pewnie hormony podsuwają te dziwne sny :) Ja używam cała wachlarz zdrobnień jak mówię do Oliwki :) Mąż mówi tylko Malutka, siostra Młoda albo Córeczka (jesteśmy bardzo zżyte, jej córkę też traktuję jak własne dziecko) a moja Mama mówi Wnusia, tak więc u nas wszystkie możliwości zostały wykorzystane :) Brzydka pogoda dzisiaj u mnie, słońca brak, chłodno a jak byłam z psem na dworze to nawet parę kropel deszczu spadło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj już po wizycie. Synek waży 2500 i wszystko u niego jest ok. Ja za to mam krótką szyjkę macicy- 2, 35 cm. Młody już mocno napiera główką w dół. Termin wyszedł mi teraz na 20-go maja. I rzeczywiście tak jest, że z cesarką czeka się do ostatniego tyg. Chociaż w moim przypadku- lęk przed porodem i skracająca się szyjka, prawdopodobnie i tak będę miała wcześniej. Przeraziłam się jak usłyszałam, że czeka się praktycznie do ostatniej chwili. Niech dzidzia szybko rośnie. To dla mnie za duży stres czekać do akcji porodowej :-/ Fajnie, że na forum się dzieje, co miesiąc będą nowe dzidziusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Keiro to synek już spory :) To jak to teraz będzie skoro ta szyjka Ci się skraca? Będziecie się umawiać z lekarzem na cc np tydzień przed terminem? Aha i kiedy teraz wizytę będziesz mieć, bo to jakoś się zacznie się chodzenie co dwa tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie stresuj się tak, bo teraz szyjka Ci się skraca a potem i tak wyjdzie, że małemu wcale się nie spieszy do wyjdzie i będzie cc na spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×