Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna2608

Starania o dziecko in vitro 2015

Polecane posty

Gość gość W
Gosc Marta,ja mialam dosc slabe zarodki..popierwszej stymulacji(dlugi protokol)mialam 11 jajeczek,zaplodnilo sie 9,jeden tylko sie nadawal,druga mialam krotkim protokolem,mialam tylko 3 podano mi jednego,a 2 mialy czekac do 5 dnia i niestety sie nie doczekaly,trudno jest powiedziec co jest przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro po 14 jade na transfer. Pytalam dzisiaj to jeszcze nie wiedzieli czy podadza 1 czy 2 zarodki, poniewaz 1 jest idealnie rozwijajacy sie a drugi slabszy troche. Jutro sie wszystko wyklaruje jak sie okaze w 5 dobie ze oba sa bardzo dobre to podadza 1 a jak tamten pozostanie tym slabszym to chyba 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Gość mm powodzenia . Ja dziś po 7 zastrzykach idę sprawdzić czy Znioslam jajko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Gość mm nie chesz bliźniaków. ? I poprosiłam o 2 najpiękniejsze zarodki jak uda mi się wyhodować oczywiście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscEwa pisalysmy juz na temat co ja moge chciec a czego nie to juz odrebna sprawa i nikt sie o to nie pyta. A tak naprawde to i z 1 zarodka moga byc blizniaki - byla tutaj juz taka dziewczyna korej sie tak udalo. Po za tym nie mozna za wiele chciec, chociaz jedno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc MM Z calym szacunkiem kochana ale wez nie pisz glupot ze ty nie masz nic do powiedzenia!! Klinika ma ci tylko pomoc zajsc w ciaze a nie decydowac za ciebie ile chcesz dzieci jedno czy dwa... Co za bzdury piszesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Tez mi się wydaje ze decyzja należy do Ciebie ale skoro nic im nie mówisz to decydują za Ciebie .U mnie w klinice fakt musze podpisać ze wyrażam zgodę na 2 zarodki ponieważ jest ryzyko ciąży mnogiej to ja zgadzam się na podjęcie tego ryzyka. Ale u mnie w klinice nawet sugerują by podać 2 bo prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest dużo większe ze chodź 1 zarodek zostanie w najlepszym przypadku 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Jest dużo kobiet które nie chcą ponosić ryzyka ciąży mnogiej i nie godzą się na podanie 2 zarodków .I myślę że jeśli powiesz lekarzowi ze nie chcesz 2 lub ze chcesz 2 to on to musi uszanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Gość Marta mnie lekarz już przed stymulacjia powiedział ze jest duże prawdopodobieństwo że będzie problem z wyprodukowaniem dużej ilości jajek i ze mogą być kiepskiej jakości z powodu endometriozy która mam. Jak będzie. .... zobaczymy natura robi co chce nie ma statystyki ze będzie tak czy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćEwa no widzisz ja tez mam endometrioze 4 st i mi lekarz nigdy nie mowil ze bede miala problem z jajeczkami.... za 1 podejsciem 13 teraz 12, wiec chyba niedokonca ma to az tak wielkie znaczenie pod tym wzgledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosia jesli masz pisac do mnie w ten sposob to lepiej przemilcz i nie komentuj. Ja tutaj nie jestem po to aby ktos sie nade mna wytrzasal !! Pisze jak jest skoro pytam embriologa ile podajemy a ona mi tlumaczy w ten sposob to tak Wam pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MM trzymam kciuki mocno. Dziewczyny warto walczyć, mi się udało i kopniaki dziecka rekompensują lata walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Gość mm no z ilością nie miałaś problemu z jakością juz trochę tak bo mało się zapladnialo. Ja mam problemy juz z ilością bo dziś 2 usg i są 2 malutkie nic nie znaczące jajka .Organizm nie zareagował na leki.... ironia losu do inseminacji zrobił jajek za dużo. ..... Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Niby mam robić jeszcze 2 zastrzyki bo je mam i w piątek kontrola ale lekarz już przekreśla ta Stymulacjie . Będzie zebranie i wszyscy mądrzy z kliniki mają podjąć jakaś decyzjie w mojej sprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walczyk
Dziewczyny jak ktoś podchodzi z programu rządowego to dopiero za 3 in vitro może "chcieć" dwa zarodki. Skoro gość mm pisze, że nie ma możliwości wybierania ilości to chyba jest tak poinformowana przez klinikę. Ja też jestem w programie rządowym i nie mogę. Chyba nie sugerujecie, że walcząc o dziecko z in vitro, ktoś jest niedoinformowany lub boi się zapytać. Po co zaraz naskakiwać, że ktoś głupoty wypisuje? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
walczyk popieram to co napisalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc MM Nie naskoczylam tylko juz drugi raz napisalas ze nie masz w swojej klinice nic do powiedzenia i oni robia sobie z toba co chca. Pierwsza i druga wypowiedz tak mozna bylo zrozumiec. Przeciez to niemozliwe..rozmawiaja,proponuja,mozesz sie na cos zgodzic albo nie....a ty tak piszesz jakby nikt tam sie z twoim zdaniem nie liczyl. Chyba ze boisz sie cos powiedziec ale w to nie wierze. Pisalam jut wczesniej ze zycze ci powodzenia i to podtrzymuje. Nie wiem jak dlugo juz walczysz ale to nie jest tak ze ty jestes zdana ns ich laske czy nielaske tylko oni maja zrobic tak zebys miala dzidzie,za to dostaja pieniadze i ty masz prawo mowic co chcesz a co nie,albo jakie masz propozycje. Oczywiscie co do ilosci zarodkow sa przepisy i trzeba podpisac zgode,ale mi chodzi o to ze oni powinni w trakcie calego leczenia liczyc sie z twoim zdaniem. Moja dr wielu badan nie widziala potrzeby robic a ja ja zmusilam ze ma mi dac skierowanie i koniec i nie bede z nia dyskutowac i dala..od tego jest. Dzieki temu mam synka i dzieki temu ze potem znow wymusilam inne badania i zabiegi teraz znow jestem w ciazy. Porazki nauczyly mnie ze mam sie nie bac tylko walczyc o to co chce. Pewnie juz jestes po transferze wiec trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Lekarz powiedziała nie płacz Twój przypadek nie jest zamknięty musimy się naradzic i jak będziemy widzieć jakaś szanse to Ci ją damy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość W
Zosia,tak jak gosc mm napisala,ja rowniez nie mam mozliwosci zdecydowania ile chce zarodkow.I nie jest to podyktowane ani strachem ani brakiem wiedzy.Mimo ze lecze sie w Danii,mowie biegle w tym jezyku i tak jak ktos napisal ze w programie rzadowym nie mozna sobie zyczyc przez 2 pierwsze razy podania zarodkow tylko w przypadku 3 razu,to za miesiac bede miala okazje sprawdzic,bo podchodze 3 raz,a ostatnio tez sugerowalam lekarce zeby podac 2 ale sie nie zgodzila,bo powiedziala ze sa bardzo silne embriony.Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze ciaza mnoga okreslana jest jako skutek uboczny w invitro,a poniewaz bardzo obciaza organizm kobiety to lekarze troche sie jej obawiaja,dlatego mysle ze decyduja sie dopiero za ostatnim razem na podanie 2 zarodkow.Ciesze sie ze Tobie sie udalo,mam nadzieje,ze nam wszystkim sie uda:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podana blastocysta 4AA, niestety drugi zarodek jest tzw. morula i jutro mam dzwonic co zadecydowano w zwiazku z nim jesli nie bedzie nadawal sie do zamrozenia to niesttey zostane juz bez mrozakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość W
Trzymam kciuki mm:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc W Ty tez nie zrozumialas mojej wypowiedzi. Ja zyje w Niemczech i tez nie moge sobie zyczyc np. 4 zarodkow. Nie o to chodzilo. Tylko o to ze lekarz od poczatku do konca ma wspolpracowac z pacjentem a nie nakazywac mu co ma robic. To jest wielka roznica. Za duzo nas to wszystko zdrowia stresu i pieniedzy kosztuje zeby sie nas nie pytali o zdanie tylko narzucali swoje metody i koniec. Jezeli w jakiejs klinice ktoras z was tak miala to bardzo mi przykro ale tak nie powinno byc. Lekarz to tez czlowiek a nie Bog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc W I zdaje sobie sprawe ze wszystkiego co jest zwiazane z in vitro tkwie w tym temacie od 2007 roku jestem po wielu stymulacjach i wielu porazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Gość mm trzymam kciuki . Ja w programie rządowym w Hiszpani mogę sobie życzyć 1 czy 2 zarodki przy każdym podejściu .Przysługują mi 3 podejścia . Co kraj to obyczaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa
Zosia trochę chyba naskoczylas ze pisze głupoty ze nie może wybrać ile chce zarodków . Widać nie wszyscy mogą sobie wybrać ze chcą 2 ja na przyda mogę tylko nie udało mi się wyhodować jajek ironia losu . A tak z Ciekawości a możecie przy 3 podejściu chce 1 ? Czy też to lekarz decyduje ze 2 i musicie się zgodzić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na ten temat jeszcze nic nie wiem , bo to byla moja druga procedura z na rzadowa 3 juz watpie zebym sie zakwalifikowala bo program sie konczy wiec nie wiem czy sie kiedys dowiem ;) Widac nie tylko u mnie tak jest,ale w paru inych klinikach tez wiec przynajmniej nie wypisuje glupot i czasem z komentarzem trzeba sie powstrzymac jak czlowiek dokonca nie jest pewien czy napewno ma racje ;) rada na przyszlosc... nikt tu nie jest sie klocic i wkurzac wiec po co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula124
Gosc mm trzymam mocno kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×