Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mmmika

ESKULAP BIELSKO BIAŁA

Polecane posty

Gość hany_hany
Ja się umawiałam na wizytę przedporodową miesiąc wcześniej, wizytę mam pojutrze i wtedy będę wiedziała kiedy rodzę, być może w okolicy 17 lutego. A do Bielska mam ok 70 km :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ok 70 km do Bielska, wizyte przedporodowa umawialam w zeszlym tygodniu i mam 3 lutego i wtedy tez sie dowiem o termin cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że stary wątek odżył i można w nim pisać, jest tam trochę nowych postów.... Teraz już nie wiem gdzie pisać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagusia30 a skąd jesteś? bo odległość masz podobną do mnie. I na kiedy masz termin z om?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Tylko gotowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam niedaleko Katowic :) termin om mam na 28 luty :) 3 lutego jade na przedporodowa ustalic termin, wstepnie mówili mi ze ok 20 lutego to bedzie. Mam pytanie do dziewczyn po cc czy w 48 h na prawde czułyscie się już na tyle dobrze ze bez problemu wyszlyscie do domu?? Ja rozmawialam z kolezankami ktore rodzily przez cc w szpitalach i wiekszosc mowi ze z ledwoscia wstaly w 3 dobie dopiero :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Rybnika, termin z om mam na 1.03. Właśnie jestem po wizycie, wyznaczyli mi cc na 18.02 Równe 4 tyg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie wydaje, że będziemy miały tego samego dnia :) A jak wrażenia po wizycie?? U jakiego lekarza bedziesz miała cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zapisałam do dr Manderli, potem miałam jeszcze konsultację u dr Witkowskiego (anestezjolog) i bardzo pozytywnie to odbieram, choć byłam zestresowana, to moja pierwsza ciąża i na dodatek zdecydowałam się na cc i dlatego też się stresowałam, bo wiesz jak jest wszystkie "wujki i ciocie dobre rady" mi to doradzają....ale ostatecznie jestem zadowolona, że wszystko odbędzie się tak jak tego chcę!! Jeszcze 4 tygodnie.......masakra......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też 1 ciąża i cc i podobnie bardzo dużo osób, które odradzają...a im bliżej terminu tym obawy coraz większe...chciałabym już mieć wszystko za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar19
Nie żałujcie dziewczyny poród w eskulapie to dobry wybór ja rodziłam tam w wrześniu i jestem mega zadowolona i nie ma w ogóle porównania z szpitalem ja wstalam po sześciu godzinach od cc i czułam się świetnie a po tygodniu to położna środowiskowa nie mogła się nadziwić ze jestem tydzień po cc rana goila się błyskawicznie a ja czułam się rewelacyjnie ja osobiście polecam dr Zalewskiego prowadził mi całą ciążę i cc też zrobił jest naprawdę wspaniałym fachowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dzwoniłam do kliniki żeby umówić się na wizytę przedporodową i z racji dużej odległości do bielska ,rozmawiałam od razu z szefem :) czyli dr Witkowskim. Przesympatyczny facet. Jeszcze tam nie byłam a już wiem, że to właściwy wybór i na pewno wszystko pójdzie dobrze. Na pewno dziewczyny będziemy w dobrych rękach i nie ma o co się martwić :) pozostaje tylko cierpliwie czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hany_hany
Dziewczyny, a Witowski jest szefem Eskulapa czy się mylę? Gdzieś mi się to obiło o uszy? Zastanawiam się czy oni tam mają jeszcze jakiegoś innego anestezjologa czy tylko on się tym zajmuje, bo na forum zawsze przewija się tylko jego nazwisko? Tak z ciekawości pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babiś
hany_hany ja też jestem z Rybnika ,miałam cc pod koniec listopada i naprawdę nie ma się czego bać,to moje drugie dziecko ,pierwsze rodziłam w państwowym szpitalu i nie ma porównana ,jak będzie trzecie to tylko cc w escu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu z 13.35, ile masz do BB ? Bo ja też mam daleko i nie bede miała przedporodowej tylko od razu zaliczę ją w dniu cc. aagusiaa30, dasz radę po 48godzinach wyjść:) Ja to przeżyłam i poświadczam,nie wiem jak to jest że szpitalne cesarki są gorsze do przeżycia, ale nie należy słuchać opinii dziewczyn ciętych w szpitalach bo sama rozmawiałam z kilkoma takimi i wrażenia były diametralnie inne od moich. Jedna istotna różnica to właśnie czas od cc do pionizacji, bo wszędzie stawiają do pionu po 12h. Ostatnio będąc u fryzjera rozmawiałam z pewną dziewczyną która przeszła dwie cesarki,obydwie w szpitalach ale zupełnie innych, pierwszą miała w dużym szpitalu, standardowo leżała 12godz. i mówiła że to był koszmar, natomiast drugą, też w szpitalu, ale innym, mniejszym mieście, była uśpiona zamiast znieczulenia w kręgosłup, jak tylko ją wybudzili, przywieżli na salę, i kazali wstawać,!!! Była w szoku, ale mówiła że było całkiem inaczej niż poprzednio, zupełnie do wytrzymania, szybciej też odzyskała sprawność... Może przynudzam ale takie opinie dla mnie są ważne wiec dzielę się z Wami i choć to będzie moja druga cesarka to tak samo mam stracha jak Wy. Aha, jeszcze jedno, to mi powiedziała znajoma, jeszcze przed pierwszym porodem, i co u mnie się sprawdziło,w trakcie pionizacji, w chwili wstawania musicie się wyprostować, to krytyczny moment, bo większość boi się że szew puści,ale jeśli wtedy się wyprostujecie to będzie już tylko z górki, nie ma chodzenia "chyłkiem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dlaczego planowanie cc zawsze wyznacza sie na 38tc a nie po 39tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babiś
Nie wiem,ja miałam cc w 39 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Ja mialam cc 3 dni przed notmalnym terminem porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to sziba- ja mam nawet bardzo daleko :) ponad 3 godzinki jazdy;/ termin z OM mam na początek kwietnia dlatego Witkowski prosił, żebym do niego zadzwoniła na spokojnie bliżej marca i wtedy jak już będzie bliżej do porodu to sobie telefonicznie pogadamy i wszystko ustalimy.I tak jak pytałaś to Witkowski jest szefem kliniki, bynajmniej jak dzwoniłam to Pani na recepcji powiedziała, że łączy mnie z szefem... Witkowski też od razu mnie zapewnił, że opłata jest stała i, żebym się nie martwiła, że jak będzie ok to po 2 dniach nas wypuszczą a jak będzie trzeba to 5 a nawet 7 dni mogą spokojnie u nich być. Nawet o to nie pytałam :) a sam powiedział, że dopiero jak będą pewni, że wszystko z małym i ze mną okej to dopiero wypuszczają, więc nie martwcie się, że 2 dni to za szybko. Oni doskonale wiedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to o witkowskim, że jest szefem to do hany_hany było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska88
Dziewczyny mi sie wydaje ze tak szybko nastepuje pionizacja i wyjscie do domu, poniewaz w szpitalach panstwowych inna metoda jest przeprowadzana cc. a w Eskulapie metoda Misgav-Ladach. (Na poprzednich stronach jest opisana ta metoda). Dzieki niej kobieta szybciej dochodzi do siebie, rana szybciej sie goi. A powiedzcie mi ile wczesniej przed terminem z OM moge wyznaczyc cc. Widze ze srednio jest to tydzien przed. Ale czy mozna jeszce wczesniej? Ja mam termin na 15 maja, jeszce nie umawialm sie nawet na wizyte przedporodowa, ale chcialabym urodzic w okolicach 2 maja. Jak myslicie czy jest to możliwe aby w tym terminie wyznaczyli mi cc.?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do eska88- pewnie że się da. 2 maja to będzie 37 tydzień a nawet 38 tak? Wszystko zależy od tego, jak malec się rozwija, jaką ma wagę, w jakim masz stanie szyjkę itp. 2 tyg wcześniej to wcale nie tak szybko. Przyjmują jak jest podane na stronie po 36 tyg ale wiadomo im bliżej terminu tym dla dziecka lepiej. Ja sama tez chciałabym rodzić wcześniej niż mam termin z OM. Dlatego, że mam daleko do eskulapu i nie chcę się zamartwiac że jak się zacznie to nie zdążę;/ Termin dużo wcześniejszy zaproponuję Witkowskiemu ale zobaczymy co on powie i oczywiście jego zdanie się dla mnie liczy, ważne aby dziecko było gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wsparcie :) Wczoraj byłam u mojej pani doktor i oficjalnie jej powiedziałam, że zdecydowałam się na poród w Bielsku i jakie było moje zdziwienie jak powiedziała, że to bardzo dobra klinika i poleca. Dostałam od niej również telefon do dziewczyny która tam rodziła abym mogła sobie z nią porozmawiać. Na szczęście jak na razie u mnie wszystko szczelnie pozamykane także mam nadzieję że bez żadnych bóli dojadę spokojnie na cc :) Ja również zauważyłam, że negatywne opinie o cesarce wygłaszają głównie te moje koleżanki, które wprawdzie ją miały ale decyzja zapadła już w trakcie porodu naturalnego po na 5 h. Termin z tego co czytałam wcześniej na forum to om - 7 dni. Ja jestem ciekawa jak to będzie u mnie bo z om mam na 28 luty a z usg na 8 marzec :) ale chciałabym już w lutym mieć to za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gliwiczanka80
A ja mam takie pytanie :-) Czy w escu przed cc jest robiona lewatywa? :-D Czy trzeba samemu czy nie jest wymagana? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robia. Dzien wczesniej wieczorem zjesz lekka kolacje i tyle. Podpisujesz dokumenty ze jestes na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam cc dwa dni przed terminem :-) takze nie zawsze 38tc. Po 48h bylam szczesliwa ze nareszcie moge jechac do domu do swojego lozka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hany_hany
Ja mam cc wyznaczoną na 11 dni przed terminem z om i na 9 dni przed terminem z usg. Już odliczam dni.... Ps. Jest może któraś na 18.02?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×