Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mmmika

ESKULAP BIELSKO BIAŁA

Polecane posty

Gość MoOonniaa
Ja rodzilam 29 grudnia a tetmin na badanie sluchu i usg bioderek 11 lutego w centrum pediatrycznym na cyniarskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Moniaa ja miałam cc 3stycznia, udało mi się na cyniarskiej na 3lutego dostać na bad słuchu. I ja dołączam do zadowolonych z cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Troszkę późno masz te usg bioderek. Mi położna powiedziała że 1 powinno być w szpitalu, jak go nie ma to jak najszybciej załatwiać prywatnie, a potem drugie usg bioderek już w 6tym tygodniu. Ja rodząc 3, na usg zapisałam się na dziś-16, bo takie mają terminy-prywatnie 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi bioderkami to jakoś dziwnie jest....jak ja rodziłam w esku to też mi powiedzieli,że mam małemu zrobić usg bioderek bo oni mu nie zrobili i co się okazało?Poszłam ze skierowaniem do ortopedy dziecięcego który przyjmuje w mojej poradni i chciałam wizytę jak najszybciej bo dziecko nie miało zbadanych bioderek.Terminy owszem były ale pierwsze pytanie :ile dziecko ma tygodni? Kiedy powiedziałam,ze tydzień czy dwa (nie pamiętam) to mi powiedziano,że lekarz nie przyjmuje dzieci ponieżej 6 tygodnia życia.No i dopiero po 6 tygodniu miał usg bioderek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze w sprawie badania słuchu bo też rodziłam w esku rok temu. Badanie prywatnie kosztowało mnie 50zł - w SŁUCHMEDZIE , żadnych problemów z terminami... Jestem wręcz zszokowana po przeczytaniu wyżej że prywatnie kosztuje 250zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betty, a nie jest tak że dopiero po 6 tygodniu życia bada się to bioderko? Ja zgłaszając dziecko do przychodni , poszłam do pediatry po skierowanie do poradni preluksacyjnej, bo chciałam wszystko jak najszybciej załatwić a ten mi powiedział że badanie bioderek w wieku 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie-eskulapowe położne mają taką politykę wobec rodzących w eskulapie, wzbudzić w kimś niepokój, postraszyć, wprowadzić w błąd, a co ktoś luksusu będzie szukał prywanie , do szpitala!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszt 250 w Katowicach :/jak podzwonię po placówkach to dam znać gdzie i jakie terminy może się komuś przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny poczytajcie najpierw informacje o USG robi się go dopiero po ukończeniu 6 tygodnia życia i nie później niż do roku życia ( w sumie podajże 3 razy), więc w żadnym szpitalu tego nie robią a ta położna pewnie myślała aby się zapisać na termin. Ogólnie przy Cyniarskiej robią USG ( z tego co wiem jest tam kilka specjalistów do USG) i również tam robią badanie słuchu. Ogólnie stosują zasadę aby pierwsze badanie USG i badanie słuchu było w tym samym dniu. Pierwsze idziesz na badanie słuchu bo dziecko musi spać a potem idziesz na badanie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Ale w zwykłym szpitalu nfz tuż po urodzeniu wykonują usg bioderek a następne po 6tym tygodniu. A że eskulap nie wykonuje tego usg tuż po narodzinach, bo nie mają takiego sprzętu, to trzeba samemu to załatwić, we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejny minus eskulapa ja raczej zrezygnuj***ardzo złe opinie słyszałam w ostatnim czasie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak w szpitalu bo trzeba zapytać osoby która rodziła w szpitalu i czy ma wpisane w książeczce zdrowia że zrobiono USG jak tego nie ma to ja bym takiej pewności nie miałam (NFZ nie zapłaci jak to nie jest wymagane w takim okresie). Poza tym osoby które rodziły w szpitalu na NFZ też muszą załatwiać USG bioderek we własnym zakresie te po 6 tygodniach a do tego czasu nie jest obowiązkowe. Takie są wytyczne medyczne. Poza tym na Cyniarskiej te badanie są na NFZ nie płaci się za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Szwagierka rodziła w nfz w marcu i od razu wykonywali małemu usg bioderek, kolejne te po 6ciu tyg miała wykonac we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nigdzie nie ma informacji że USG robi się od razu po urodzeniu. Jak poczytałam na forach i portalach to pisze wyraźnie że najpierw bada lekarz neonatolog po urodzeniu który, gdy nie stwierdzi żadnych niepokojących zmian, powinien skierować dziecko na badanie do ortopedy. Ważne, aby udać się do niego kiedy nasz maluch skończy już 6. tydzień życia, ale nie później niż przed ukończeniem 12. tygodnia. Może u dziecka Twojej szwagierki stwierdził coś niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gliwiczanka80
Ja rodzilam dwa lata temu w państwowym szpitalu i córka miała robione usg ale ważniejsze jest badanie właśnie te po 6tyg.jak nam lekarka mówiła wiec bez znaczenia czy w escu robia czy nie skoro i tak za chwile jest kolejne badanie.Swoja droga siostra niedawno rodziła w Niemczech i tam też nie miała ani badania słuchu ani bioderek zaraz po urodzeniu tylko wszystko właśnie po 6tyg. Ciekawe jak tam dziewczyny które rodziły wczoraj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena 37
5 września 2014 roku mialam zabieg laparoskopii robiony przez doktora Wojciechs Biernackiego.Mialam podejrzenie endometriozy.Ale okazalo sie ze niczego nie znalezli. Mialam koagulacje jajników.Mam okres bez brania luteiny i provery. Doktor Biernacki ma gabinet w Czarkowie i kolo Klimczoka w Bielsku. W Eskulapie robi lalaroskopie ale na telefon.Przystojny i bardzo mily lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie trzeba by się było dowiedzieć czy to faktycznie chodzi o usg bioderek czy samo badanie bioderek (zaraz po porodzie). Bo mi się wydaje,że w państwowym szpitalu to jest tak,ze po porodzie ortopeda BADA dziecku bioderka (a nie robi usg) a w esku nie ma specjalisty który to robi więc zalecają aby dziecko po porodzie miało zbadane bioderka gdzieś indziej. Jak ja byłam z małym na usg bioderek (po 6 tygodniu) to lekarz stwierdził jakieś małe nieprawidłowości ale powiedział,ze dziecko jest jeszcze malutkie i w tym okresie takie nieprawidłowości się zdarzają i kazał tylko podawać małemu wapno w syropie (którego nie podawałam bo mały pluł nim dalej niż widział) a na kolejnym usg lekarz stwierdził,że wszystko jest ok). Natomiast jak urodziłam pierwszego syna (7,5 roku temu) to było jeszcze inaczej-miedzy 6 a 8 tygodniem miałam zgłosić się na BADANIE bioderek i lekarz ręcznie go tylko zbadał a usg było robione dopiero po 4 miesiącu. Tak więc nie przerażajcie się tym,ze rodząc w eskulapie pierwsze badanie bioderek dziecko będzie miało dopiero po 6tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoOonniaa
Popatrzylam di ksiazeczki z esca i pisze tutaj ze bioderka bez zmian wiec moze faktycznie jest tak ze jesli ok to dopiero po 6tyg. Moze dlatego mam taki termin bo mam oba badania w 1 dzien. W sumie dzwonilam tez dopiero w zeszlym tyg a dzis donioslam im skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Hej bylam wczoraj na tym usg bioderek. Pani poinformowala mnie ze w nfzcie zawsze badaja po urodzeniu, bezwzgledu na to czy widza nieprawidlowosci. Ale wazne jest by zrobic te bad ponownie po 6tyg do 2 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa mamuśka
Witam, na wypise z eskulapia dostaniecie wytyczne aby usg bioderek wykonać po 6tyg życia, ja dziś byłam z córcia na kolejnym badaniu,które należy wykonać po 15 tyg życia, podczas badania lekarz sprawdza czy powstało jądro kostnienia, które musi się w tym czasie pojawić a czego po porodzie nie da się stwierdzić. Z kolei u synka mojego brata to jądro było jakoś słabiej wykształcone,wiec mały dłużej musiał zażywać witaminy odpowiedzialne za kostnienie i kości ,profilaktycznie można jeszcze dodatkowa pieluche tetrowa dawać na pampersa, chociaż częściej u dziewczynek tak się robi,bo podobno właśnie u nich częściej zdarzają się jakieś komplikacje, ale wiadomo każde dziecko inne. Koszt u mnie badania prywatnie to 60 złotych. Samo badanie trwa kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoOonniaa
A ja mam pytanie z innej beczki:-) jakie dokumenty sa mi potrzebne do wyrobienia dziecku karty nfz i becikowego, chodzi mi o jakies aktualne info:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgg
Do karty nfz musisz miec druk wniosku i nr pesel dziecka. Do becikowego dokument o prowadzeni u ciazy od ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hany_hany
Do becikowego oprócz zaświadczenia od ginekologa, że byłaś pod opieką lekarską od conajmniej 10 tyg. ciąży musisz przedstawić Wasze dochody za 2013 rok (Twoje i męża), niektóre ośrodki żądają zaświadczeń z US, albo rozliczeń rocznych, a niektórym wystarczy Twoje oświadczenie. To już musisz u siebie sprawdzić. Dochód nie może przekroczyć 1922 zł na osobę w rodzinie (do liczby osób zalicza się również nowo narodzone dziecko). No i oczywiście akt urodzenia dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoOonniaa
Wlasnie.. Mam ten druk z mopsu i pisza tutaj ze od 2012 juz nie obowiazuje to 1922 na osobe bo kazdy dostaje, tzn nie zaleznie od zarobkow, dlatego zastanawiam sie jaka w tym logika zeby przynosic te zasw z US... A przy karcue nfz pisza jeszcze ze potrzebne sa druki ZUS RMUA U ZCNA, swiadczace o ubezpieczeniu moim i zgloszeniu dziecka, tylko nie wiem czy faktycznie tego wymagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hany_hany
MoOonniaa, ale to właśnie do końca 2012 r. nie obowiązywało żadne kryterium dochodowe, becikowe dostawali wszyscy. Te 1922zł/osobę zostało wprowadzone od 2013 roku. Na 100% tak jest i po to musisz dołączyć te zaświadczenia o dochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obowiazuje kryterium dochodowe. Staralam sie o becikowe w pazdzierniku. I zaswiadczenie od lekarza prowadzacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, ile wcześniej dzwoniłyście żeby umówić się na wizytę? Czy od tym nr podanym na stronie do rejestracji dowiedzieć się można więcej szczegółów? Czy jest tu jakaś dziewczyna która ma bardzo daleko do eskulapu? Czy wszystkie jesteście z okolic bielska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość900
ja mam jakies 80 km do eskulapu;) będe sie umawiac na cc. ale dopiero w marcu bede dzwonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,rodzi ktoś kolo 17 lutego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×