Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mmmika

ESKULAP BIELSKO BIAŁA

Polecane posty

Gość gość
Ja również ponawiam pytanie odnośnie szczepionek??? Kupowałyście engerix czy decydowałyście się na taką jaką podali w esku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ujemna i mialam pobierana krew i badana na obecnosc przeciwcial, dziecko ma ta sama grupe krwi co ja. Nie dostalam zadnych dodatkowych "srodkow".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoOonniaa
Dostaja L4 w escu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam cc w sierpniu.Dostalam immunoglobine dawka 300 bo synek mial grupę krwi męża a ja mam RH -.Od razu pobrali malemu krew i okazało się że ma grupę krwi męża.,wytworzyły sie przeciwciała i jest konflikt..Pani Pediatra wysylala badania do katowic,żeby sie upewnić i sie potwierdziło.Najbardziej martwiliśmy sie z doktor o to,ze maleństwo będzie mialo ostra żółtaczkę,mial naświetlania profilaktycznie i tu bylo wszystko Oki.Niestety morfologia byla kiepska i bylo ryzyko transfuzji krwi,ale dzięki Pani Doktor ,którą w Escu mi polecono wszystko jest ok .Przez to wszystko byliśmy 5 dni w escu z mezem i nic nie doplacalismy.Naprawdę z całego serca polecam Escu bo zajęli sie nami bardzo profesjonalnie i wątpię czy w państwowym szpitalu Maly bylby tak wnikliwe badany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EdusiaŁ
Dziewczyny wybiera się ktoś na poród SN w marcu lub lutym?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Półtora roku temu, jak rodziłam w eskulapie to podawali EUVAX B . Teraz najlepiej zadzwonić i zapytać , albo na przedporodowej zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edusiał. Ja na cc, na przełomie, ale jeszcze nie mam wyznaczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybieram sie na sn kolo 18 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska88
Czytałam kiedyś że w szpitu Ujastek cc wykonywane jest metoda Misgav-Ladach. Dziewczyny pisały że faktycznie tak jest bo w dokumentach po cc miały to wpisane, Podobno jest to metody dzieki której szybciej miedzy innymi dochodzi sie do Ciebie po zabiegu. Może któraś z dziewczyn orientuje sie jak to wyglada w Eskulapie. Czy tez stosują taką metode? Pytam ponieważ dziwi mnie to ze w szpitalu panstwowym po cc leży sie 5-7 dni, pionizacji chyba nastepuje po 24h. Dlaczego taka duża różnica jest miedzy zabiegem w Eskulapie a zwykłym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobraWrozkaa
Eska88- Ja mam cc 15 stycznia, czyli za 2 dni :) Mnie też interesowała właśnie ta metoda Misgav-Ladach, inaczej zwana metodą izraelską. Dużo się wcześniej o niej naczytałam i słyszałam właśnie wiele dobrego, że to bardzo dobra metoda, bardzo szybko wraca się do siebie, bo nie są nacinane wszystkie mięśnie (a to one potrzebują najwięcej czasu). Ja mam cc u dr Zalewskiego, zdecydowałam się na niego po pierwsze z powodu bardzo dobrych opinii, a po drugie właśnie ze względu, że wykonuje cięcie tą metodą i o to mi chodziło. Na wizycie przedporodowej potwierdził to, dokładnie opisał jak to wygląda i wyjaśnił powody, dlaczego tak szybko dochodzi się do siebie w porównaniu do innej metody cięcia. Nie wiem jak inni lekarze w klinice, ale Zalewski wszystkie cięcia wykonuje właśnie tą metodą. Chociaż z rozmowy wywnioskowałam, że tam wszyscy robią tą metodą. Wspominał tylko, że w Polsce ta metoda popularna stała się niedawno i niestety nie wszyscy lekarze i szpitale ją stosują, wspominał że jak parę lat temu pracował w Wojewódzkim (za czasów starego ordynatora) i wykonałby jakieś cięcie metodą izraelską, dostałby zaraz wypowiedzenie i to dyscyplinarnie, bo stary ordynator nie uznawał żadnych zmian (nawet mając świadomość, że ta metoda jest o wiele lepsza dla pacjentki i bardziej bezpieczna). Także podsumował, że nie wie jak tam jest teraz, ale wiele szpitali państwowych stosuje stare metody, ale większość prywatnych już od wielu lat z powodzeniem izraelską. Musiałabyś sprawdzić opinie innych lekarzy w esku albo po prostu zadzwonić do kliniki i zapytać który lekarz wykonuje cięcie tą metodą. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska88
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz i szczegolowe wyjasnienie. Tylko sie utwierdzam w przekonaniu zeby wybrac Eskulap i wlasnie dr Zalewskiego. Zycze powodzenia i wszystkiego dobrego dla Ciebie i dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobraWrozkaa
Dziękujemy :) a Ty na kiedy masz termin? :) jak będę już po to napiszę, czy u mnie ta metoda się sprawdziła, sama jestem ciekawa jak szybko dojdę do siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Manderla tez ww. metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qosc
Czesc dobrawrozko, tez mam termin na 15 stycznia. To juz jutro! Troche nie moge sie doczekac a troche sie boje. Pewnie sie gdzies na miejscu spotkamy:-) Nie wiesz moze ile nas tego dnia bedzie? Jak dzwonilam w poniedzialek, to poinformowano mnie ze na rano 2-3 osoby. Ja mam byc na 8.00. Chcialabym byc juz po z malenstwem na rekach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) własnie umówiłam się na przedporodową na 3 lutego na godz. 10.00 do dr Zalewskiego. Może któraś z Was też ma taki termin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska88
Ja mam termin dobrawrózko na 15 maja. W takim razie trzymamy kciuki i czekamy na relacje z najprzyjemniejszej operacji jaka może być dla kobiety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobraWrozkaa
gość (z 10.15) super, ze też jesteś na jutro! :) ja też mam być na 8 rano, moja znajoma też będzie z nami jutro, od niej usłyszałam że podobno z tego co ona się orientowała, ma nas być ogółem 6 (podobno wszystkie na 8) kurcze mam nadzieję, że jakoś to rozwiążą,jeśli to prawda to trochę bez sensu, że wszystkie jesteśmy na jedną godzinę, ale zobaczymy jak będzie. A Ty jesteś z Bielska? Nie ma co się stresować (choć sama też się nakręcam, pewnie niepotrzebnie). Wolałabym, żeby już było po wszystkim i żeby synek był już z nami. Jeśli by się dało, najchętniej pewnie pojechałabym już dziś, żeby jak najszybciej mieć to z głowy ;) Eska88- z tą najprzyjemniejszą operacją dla kobiety, aż się uśmiałam! hehe ale masz rację, coś z tym jest ;) Dziękujemy za trzymanie kciuków, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gliwiczanka80
Trzymam kciuki za was dziewczyny i za maleństwa :-) Pewnie nie tylko ja bede czekala na wasze relacje z porodu jak juz dojdziecie do siebie i bedziecie mialy wolna chwile :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a słyszałyście że 3 lata temu umarła tam pacjentka?? jakby była w szpitalu pewnie by żyła. dzieciątka szkoda:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DobraWróżko: Oj to rzeczywiście będzie nas dużo. Trudno trzeba będzie cierpliwie czekać :) Ja przyjadę z Katowic. Też spodziewam się synka i bardzo chce być po wszystkim. Jutro pewnie będę trząść się jak galareta :) ale juz popołudniu będziemy wszyscy w komplecie i juz bez stresu czy wszystko w brzuszku ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, macie może listę rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą do szpitala? Gdzies wyczytałam, że jest ona dostepna przy recepcji, niestety jak byłam na wizycie kwalifikujacej kompletnie o tym zapomniałam. Do Bielska mam sporo km wiec nie chciałabym o niczym zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki nie było pytania znalazłam liste rzeczy na pierwszej stronie forum mam nadzieje, że jest aktualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobraWrozkaa
Co do listy rzeczy , ja miałam tą dostępną na recepcji, ale sama Pani na recepcji powiedziała, ze ta lista jest już stara i to tylko tak dla ogólnej orientacji. Ja przy pakowaniu się, brałam pod uwagę listy znalezione na internecie. Pewnie wzięłam dużo rzeczy niepotrzebnych, ale ja już taka jestem, że wolę mieć coś więcej w razie czego i swojego niż potem żałować, że czegoś nie wzięłam :) Np. mimo, że nie trzeba, ja zabrałam swoje podpaski (w razie jakby tam były takie bardzo grube), laktator, smoczki, ręczniczek dla małego itp. ogólnie mam 2 torby (jedną dla siebie, drugą na rzeczy dla synka) + jedną małą torbę (taką do wózka) na nasze kosmetyki (i tutaj też zabrałam wszystko swoje, mimo że tam mają). Wolę od samego początku go przystosowywać do tych samych kosmetyków, które będę stosowała w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty842
O Boshe i znowu to straszenie! Tak,juz z góry zakładasz że gdyby rodziła w państwowym szpitalu to by żyła. A ile nieszczęść zdarza sie w państwowych szpitalach? Ile dzieci rodzi się z obrażeniami okołoporodowymi (lub nawet z porażeniem mózgowym) bo lekarze nie zrobili cesarki albo zrobili ją gdy już było za późno? Ja nie twierdzę,ze państwowy szpital jest "be!" a eskulap "cacy" bo sama pierwsze dziecko urodziłam w państwowym szpitalu i nie mam mu nic do zarzucenia ale takie gadanie,ze "na pewno by żyła gdyby rodziła gdzieś indziej" jest wkurzające! Nawet w najlepszych szpitalach zdarzają się komplikacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betty po co w ogole reagujesz na takie wpisy? Szkoda czasu i nerwow :-) OLEJ. Ja rodzilam w escu we wrzesniu - drugie trzecie czwarte :-) tylko tam. Tez bylam kurczowo uczepiona forum (starego) dlugo przed zajsciem i zawsze staralam sie olewac takie wpisy-albo ktos sie nudzi albo zazdrosci i tyle w temacie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to mam niezły ubaw jak czytam te straszące nas wpisy :) trzymam kciuki mamusie rodzące dzisiaj i czekam na opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie. Wczoraj byłam na zajęciach w szkole rodzenia i były omawiane podstawowe szczepionki i badania jakie dzidziuś ma robione w szpitalu. I chodzi mi o badanie przesiewowe słuchu. Wiem że w esku tego nie robią a położna powiedziała, że ze skierowaniem na termin czeka się kilka miesięcy. Zadzwoniłam juz do jednej placówki dopytać i faktycznie na NFZ termin za 3 miesiące a prywatnie koszt 250 zł i tez trzeba czekać kilka dni. Nie orientujecie się, jak szybko należy to badanie zrobić? i Może jest któraś z Was z okolic Katowic i wie gdzie można to szybko załatwić?? Czy w esku dają skierowanie, czy należy udać się do lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babiś
Skierowanie na badanie słuchu wypisuje pediatra,w esku dostaniesz tylko wypis placówek gdzie to badanie można zrobić.My badanie będziemy robić w Bielsku,synek jest z 24 listopada,a termin badania mamy na 2 luty,więc długo,choć z tego co słyszałam to z reguły okres oczekiwania jest ciut krótszy,my jakoś źle trafiliśmy no i w sumie umawialiśmy się dopiero dwa tygodnie po porodzie,czyli już w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prywatnie placilam 90zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×