Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mmmika

ESKULAP BIELSKO BIAŁA

Polecane posty

Gość gość
Z calym szacunkiem ale nikt cie o zdanie nie pytał i skoro nie masz nic do powiedzenia na temat kliniki po diabła tu wchodzisz?nudzisz sie czy to taka twoja misja nawracania "zlych matek"? Swoja droga od tego jest usg zeby widziec co sie dzieje w srodku to nie średniowiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli uznajecie tylko wypowiedzi pochwalajace wasza decyzję która wiadomo że jest ryzykowana?? może ktoś się wacha i woli wiedzieć co kogoś spotkało?? nie jesteś tu sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze po cc brzuch już nigdy ładny nie bedzie nie przez bliznę ale przez rozcięte mięśnie już zawsze bedzie zflaczały.mięśnie raz rozcięte już nigdy brzucha ładnie nie będą trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 15.42, prawidłowe łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy. A łożysko przodujące o którym piszesz samo w sobie może być przyczyną kwrotoków i wskazaniem do cc. Więc nie głoś tu głupot prosimy CIĘ bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przodujące jest przy blisko szyjki macicy a nie na przedniej ścianie. N a przedniej ścianie jest akurat bardzo często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łożysko to organ, który powstaje w ciele kobiety tylko na czas ciąży. Łożysko łączy dziecko z matką: z jednej strony łożyska wychodzi pępowina, a druga strona przylega do ściany macicy. Za pośrednictwem łożyska dziecko otrzymuje tlen i składniki odżywcze. Zwykle łożysko umiejscawia się w górnej części macicy, na jej przedniej lub tylnej ścianie. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Łożysko przodujące O łożysku przodującym można mówić najwcześniej po 20. tygodniu ciąży, gdy umiejscawia się ono w dolnej części macicy i zasłania jej ujście - całkowicie (wtedy dziecko musi urodzić się przez cesarskie cięcie) lub częściowo (tzw. łożysko brzeżnie przodujące). Aż u 30 proc. ciężarnych, łożysko we wczesnej ciąży zasłania ujście kanału szyjki macicy, ale potem wędruje wyżej, umożliwiając normalny poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie,nie jestem tu sama ale z tego co mi wiadomo temat forum nie dotyczy za i przeciw cc.sa tu kobiety ktore chca rodzic i sn i przez cc i kazda zdaje sobie sprawe z ryzyka A idac twoim tokiem myslenia powinnam teraz wchodzic na inne fora dotyczace porodu sn i odwodzic kobiety od ich wyboru bo sama mialam ciezki pierwszy porod zagrazajacy zyciu dziecka? Proponuje posxukac odpowiedniego tematu i tam pisac swoje wywody jak to cc jest wynalazkiem szatana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CC na życzenie było, jest i będzie alternatywą sn, i wszystkie które przeżyły sn bo nie miały wyboru krzywo będą na to patrzeć, zawsze będziemy wygodnickie, nieodpowiedzialne no i grzeszne rzecz jasna bo przecież trzeba wycierpieć swoje przy porodzie. Dla mnie cc było komfortem bezcennym, bez zmęczenia, stresu i zbędnego bólu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest wynalazkiem człowieka żeby ratować życie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodziłam w eskulapie ze znieczuleniem nie wycierpiałam nie zazdroszczę wam cc bo bo mogłam je mieć ale miałam 2 razy sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie posty powinno sie ignorowac,bo nikomu do tego jak kobieta chce rodzic.Kazda z nas powinna miec wybor a nie czuc sie winna . Jak wspmnialam corke rodzilam sn.i po 3dniach meczarni powiedzialam nigdy wiecej i w zyciu by mi nie przyszlo do glowy odwodzic nikogo od decyzji o cc bo skoro ja cierpialam to inne niech tez cierpia i nikogo bym nie naklaniala ani do cc i sn .moge opowiedziec swoje prxezycia ale nigdy naklaniac do czegokolwiek A jak sie ktos waha czy rodzic sn czy cc to niech porozmawia z lekarzem o ryzyku a nie bedzie szukac opini na forum I kazdy porod niesie ze soba ryzyko czy to sn czy cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoOonniaa
Co do makijazu to ja mialam i podklad i tusz, delikatnie oczywiscie, bo tez zle sie czuje bez:-) a co di sflaczalego brzucha po cc to skad wiesz droga kolezanko skoro 2 razy rodzilas sn? Po pierwszej cc moj brzuch wrocil do formy z orzed ciazy, wiadomo, ze samo nic nie przyjdzie i trzeba dbac o siebie w ciazy i po, tzn kremy i cwiczenia bo od lezenua di gory d to napewno bedzie sflaczaly. A teraz po 2 cc co prawda jestem dopiero 2 tyg po ale tez juz widac ze brzuch nie bedzie mi wisial. Reasumujac czy sn czy cc to jak sie bedzie wygladac zalezy od kazdej z nas a nie od tego w jaki sposob sie rodzilo... Na boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam cc w koncowce wrzesnia moj brzuch juz osiagnal stan sprzed ciazy. Nic mi nie wisi. Miesnie brzucha ladnie wycwiczone - pilates. A przy tekscie o przecietym lozysku niezle sie usmialam. Och baby baby. Jak zazdoscicie to nie wchodzcie tu i nie czytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe czy sie będziesz śmiała jak tobie przetną. szkoda waszych dzieci bo matki z was zadne :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu skąd się biorą tacy ludzie jak Ty, na prawdę nie masz co robić tylko chodzisz po forach i krytykujesz kobiety za decyzje o cc? W jakim celu to robisz? W tym wątku jest mowa o czym innym, poszukaj wątku o wyższości sn nad cc i tam pisz swoje opowieści. Myślisz, że my, które zdecydowałyśmy się na cc nie przemyslałyśmy wszystkich za i przeciw, że nie wiemy, że to operacja, że nie wiemy o rozcinaniu powłok brzusznej, mięśni i macicy?Myślisz ze decyzję podjęłyśmy ot tak? Mamy 21 wiek i w większości rozwiniętych i cywilizowanych krajów kobieta ma wybór i tam nikt tego nie neguje i nie zmusza nikogo do porodu sn. Poza tym dla dziecka bezpieczniejsze jest cc, to u matek zdarza się więcej komplikacji niż przy sn, więc chyba nie są z nas "żadne matki". Poczytaj sobie o tokofobii, może coś do Ciebie dotrze. A jak ktoś ma np. lęk wysokości albo przestrzeni to też zmusiłabyś go do wysokogórskiej wspinaczki? To akurat moja pasja i też mogłabym powiedzieć "ale czego tu się bać, mam linę, jestem asekurowana, wisząc nad przepaścią czuję że żyję", ale znam mnóstwo ludzi, którzy są sparaliżowani na samą myśl i zmuszanie kogoś do tego tylko pogorszy sytuację, tak jak zmuszanie kobiety do porodu sn, ona nie będzie dobrze współpracowała i tylko zwiększy swoim stresem prawdopodobieństwo powikłań typu niedotlenienie, albo skończy się poród jakimś próżnociągiem czy kleszczami po czym dzieci muszą przechodzić dlugotrwałą rehabilitację. I jeszcze jedno nie znam żadnej rodzącej w państwowym szpitalu, która otrzymała by znieczulenie, jakoś dziwnym trafem zawsze jest już za późno!! Ehhhhh szkoda czasu na komentowanie Twoich wpisów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gliwiczanka80
Tak jak wyżej napisałam nie ma sensu z nią/nim dyskutowac trzeba ignorować.Kolejna matka polka która wszystkie rozumy pozjaadala i ma chyba jakas chora misję nawracania złych matek hehe i jak mówiłam wyżej proszę poszukać odpowiedniego tematu i tam się wypowiadać chyba ze masz coś do powiedzenia w temacie kliniki i to z własnego doświadczenia nie usłyszą ego od ciotecznej matki twojego szwagra :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam pytanie odnośnie lekarzy którzy wykonują cc czy może orientujecie się że przy ustalaniu terminie cc jest już określony lekarz który będzie dokonywał zabiegu czy to zależy który ma w dany dzień dyżur. Zaznaczam że nie chodzę do żadnego lekarza z kliniki a chce rodzić w klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie chodzę na wizyty do kliniki, ale sama wybrałam lekarza - dr Manderle (zasugerowałam się pozytywnymi opiniami) i umowiłam się do niego na wizytę przedporodową, na której umowię się konkretnie z nim na termin cesarki. I chyba tak to działa, że już wizyta przedporodowa jest z tym lekarzem, u którego chcesz rodzić, ale niech się wypowiedzą w tej kwestii dziewczyny, które są po ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o delikatny makijaż (sam podkład + ewentualnie tusz) też się nad tym zastanawiam bo nie lubię się pokazywać bez...ale chyba sobie daruje w końcu po wybudzeniu jak pójdę pod prysznic i tak to zmyję i już się nie pomaluje więc chyba od razu odpuszczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka14990
Hej dziewczyny ja mam wizytę przedporodową na 16 lutego u dr Zalewskiego czy któraś z was też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babiś
Dziewczyny na wizytę przedporodową umawiacie sie już do tego lekarza u którego chcecie rodzić.Ja wybrałam dr.Zalewskiego,miałam cc pod koniec listopada i jestem bardzo zadowolona,super człowiek i świetny fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny, Wiem że to może nie do końca o samym esku, ale mam takie pytanie, po jakim czasie od cesarji zdecydowałyście się na znów na seks, bo ja mam mam co prawda termin cc na 3 lutego u Zalewskiego, ale z mężem teraz mieliśmy odradzone współżycie i tak się zastanawiam po jakim czasie po cc u Zalewskiego byłyście znów dysponowane? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dysponowana" po 6tyg haha ale barak snu i nowe obowiazki baaaardzo wystudzily poczatkowy zapal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po cc masz "podwozie" nieuszkodzone więc jak tylko skończysz połóg masz zielone światło ale tak jak gość wyżej napisała, że z ochotą bywa różnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowanygość
hej dziewczyny które miałyście już cesarkę, mam do Was pytanie: czy bezpośrednio przed cesarką jest wykonywane usg aby określić położenie dziecka i właśnie łożyska, aby nie doszło do uszkodzeń o jakich pisze ta nawiedzona kobieta "gość" powyżej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początekkwietnia
hej dziewczyny które miałyście już cesarkę, mam do Was pytanie: czy bezpośrednio przed cesarką jest wykonywane usg aby określić położenie dziecka i właśnie łożyska, aby nie doszło do uszkodzeń o jakich pisze ta nawiedzona kobieta "gość" powyżej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gliwiczanka80
Ja nie wiem czy jest przed sama cesarka usg bo porod dopiero przede mna natomiast polozenie dziecka przy cc nie ma znaczenia a lozysko z dnia na dzien nie zmieni polozenia i jezeli jest przodujace to od poczatku i nie przeskoczy na dwa dni przed porodem na inna strone :-) Tam wiedza co robia i nie ma sie czego bac a takie opinie jak te wyzej to urojenia osob ktore sa zdania ze kobiety musza cierpiec bo inaczej nie bedzie dobra matka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początekkwietnia
dzięki Gliwiczanko za głos zdrowego rozsądku :) A jeszcze mam pytanie do Dziewczyn już po... zerknijcie do książeczek Waszych Dzieciaczków jaką szczepionką były szczepione, bo niedawno ktoś pisał ze Hepavax, a parę dni wcześniej na starym forum że Euvax... A podobno tylko Engerix nie ma konserwantów, więc chyba pozostaje kupno swojej szczepionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RH ujemna
A ja mam pytanie do dziewczyn RH ujemnych. Czy po porodzie dostałyście ten specjalny zastrzyk z immunoglobuliny, napiszcie mi nazwę i dawkę, plis :)Czy Wasze Dzieci miały wtedy badaną grupę krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hany_hany
pytanko do dziewczyn po cc których mężowie brali L4 (przysługuje 14 dni opieki nad żoną po cc) mam pytanie czy dostali L4 w Eskulapie czy z wypisem musieli udać się do swojego lekarza? A może orientujecie się czy można tej opieki wziąć mniej np. tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×