Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Gość gość
3 szklanki cukru ,masakra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczkowe pendolino
Jeśli chodzi o sernik to niepełna szklanka cukru w zupełności wystarczy , zwłaszcza jesli dodaje się inne słodkie dodatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakoś skromnie na topiku bez Ferdzi, nawet nie ma co poczytać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak sadze :-) Ferdzi wroc Kochana 👄 Meri zamilkla :( Cal w pracy ,wiec usprawiedliwiona :-) A co robi reszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Jezeli chodzi o mnie to dopiero wróciłem do domu. Byłem na różnorakich zakupach, od spożywki, przez ciuchowe a na budowlanych skończyłem. W sumie zwiedzilem dzisiaj sześć dużych marketów. A że byłem w towarzystwie to nawet słówka na topik nie mogłem pisnąć l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczkowe pendolino :) sernik o którym mówimy to sernik puszysty więc powinien być napowietrzony. Dlatego potrzebuje dużo piany z białek i ubitej śmietany. Podobno dobrze jeżeli popęka. Miksowania gotowej masy w tym przypadku nie polecam, zmniejszy to puszystość sernika. Jeśli już tk jedną łapatką Kakao jest bez cukru i nie dosładza ciasta. Nie można tego powiedzieć o kremach czekoladowych. Chyba że zmiejszymy ilość cukru w przepisie. Robienie zebry zaczynając od dwóch łyżek masy nie da dobrego efektu. Pierwsze warstwy muszą rozplynąć się bardzo szeroko i będą cieniutkie. W tym przypadku masy jest dość dużo i moim zdaniem trzeba zaczynać od czterech łyżek l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,czytajac Twoj post myslalam ,ze cofnelam strony ,poniewaz dopiero co pisales o takich saamych zakupach :-) Kupujesz duzo ciuchow a przeciez teraz trzeba ciuchy zdejmowac ,bo robi sie cieplo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj sernik wlasnie sie studzi ,ciekawa jestem jak bedzie smakowal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu :) ciuch w sumie to jest jeden kupiony, i to nie dla mnie. Ale ile trzeba było się za nim nachodzić to najlepiej wiedzą moje nogi, Mnie się upiekło, nic nie piekę poki co. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już się urywam. l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych muzycznych .... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff...nareszcie ....wolne Pendolino :) i Saam :)dziękuję za wszystkie rady dot.sernika, jutro będzie chwila prawdy z moją zebrą :D :) Daa:) niepotrzebnie skasowałaś, może przydałoby mi się to co napisałaś. Lubię znać wszelkie zdania, przecież nie jestem alfą -omegą, też mogę błędnie myśleć. dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
🖐️ktosiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deszcz majowy czapki z głowy l Ja jednak nie radzę zgadzać się z przysłowiem, jest zbyt chłodno. U mnie pada ale to jeszcze mżawka. Nie jest mi to na rękę wcale. l Skoro śpiew najlepiej uczcić śpiewem a taniec tańcem to jak podejść do Święta Pracy ? Ja tuż po śniadanku zabieram się za domowe roboty. Szkoda że wiąże się to z gruzem i kurzem ale przy remontach innej drogi nie ma. O tyle będzie mi się lepiej pracowało że mam świadomość że pogoda ani nie spacerowa ani nie grillowa. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie świątecznie Witaj Saam, cieszę się że mimo święta, Ty pracowicie zaczynasz dzień, otwierając Filtrownię. Pamiętacie czasy pochodów 1 Majowych ? Ja pamiętam i wspominam z rozrzewnieniem. To czasy szkoły, ale zawsze na takim pochodzie, spotkało się kogoś miłego, albo całą paczką szliśmy na lody. Był bunt, bo nie chcieliśmy chodzić na pochody, ale takie były wymogi szkoły, trzeba było się dostosować. Fajnie było, kiedy dopisywała pogoda, a o dziwo, przeważnie była słoneczna. Teraz nie ma pochodów, przynajmniej w mojej wsi nie ma. Wybaczcie, że nie pisałam wczoraj, jestem oklapnięta. Mimo odstresowania wtorkowego, coś we mnie siedzi i męczy. Za chwilę dalszy ciąg, bo spamuje całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam swój horoskop i wyszło że to wina układu lunarnego :D Oto on : Możesz mieć teraz poczucie, że coś w Twoim życiu po prostu nie gra. Na początku miesiąca Twoje nerwy będą w strzępach, przytłoczy Cię dziwne napięcie i potrzeba, by wybuchnąć. Nie do końca będziesz sobie jednak uświadamiać, co konkretnie tak bardzo Cię drażni. Nadmiar emocji i gwałtowne uczucia spróbuj rozładować produktywnie – zajmując się ogrodem, robiąc porządki w dokumentach lub walcząc z workiem treningowym na siłowni. Większość negatywnych odczuć minie po 5 maja, gdy przestanie na Ciebie wpływać pełnia Księżyca w znaku Skorpiona.Wyciszysz się i poczujesz bardziej sobą między 7 a 10 dniem miesiąca, gdy Księżyc przemierzać będzie znak pokrewnego Ci Koziorożca. Zajmij się wtedy pracą – w ten sposób najlepiej odpoczniesz. Fala buntu obudzi się w Tobie ponownie 11 maja, podczas trzeciej kwadry w znaku Wodnika. Nie idź z nikim na wojnę, działaj na zimno. 18 maja możesz nieco stronić od ludzi. Nów Księżyca w znaku Byka zapowiada miły dzień, ale pod warunkiem, że zdecydujesz się na zdrowy egoizm. To czas naładowywania wewnętrznych baterii, dopieszczania zmysłów, pielęgnacji ciała i umysłu. Zrób dla siebie coś dobrego! 25 maja Księżyc znajdzie się w Twoim znaku. Możesz to dobrze wykorzystać, realizując zadania wymagające dokładności i sumienności. Panuj jednak nad emocjami, bo możesz być tego dnia bardziej krytyczny niż zwykle. Nie wyżywaj się na ludziach tylko dlatego, że nie są idealni. Przecież wcale nie muszą... Tak że widzicie , choćbym nie chciała, to muszę mieć teraz kiepski nastrój, ale to przejdzie za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam, skoro mżawka, czyli wilgotne powietrze, kurz nie będzie taki męczący, ale czy będąc na zakupach, pomyślałeś o zakupie maski przeciwpyłowej ? W kalendarzu stoi że Pierwszego maja deszcz, nieurodzajów wieszcz” „Na pierwszego maja szron, obiecuje hojny plon” U mnie na razie słonecznie, choć jeszcze chłodno. Chcę urodzajów w tym roku, by nie było że się trudzę na daremno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to skaczemy, bo nowa stronka. Saam dzisiejszy Twój pierwszy wpis był 3800 wpisem, tak że gratulejszen 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalej widać że nic nie widać Pisaliście wczoraj o serniku zebrze, muszę przyznać że jestem pod dużym wrażeniem. Nigdy nie robiłam takiego sernika, pewnie nigdy się nie odważę, ale podziwiam za pomysłowość. Widać że Saam, w tym temacie jest ekspertem, super Saam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, nic, skoczę by mnie było widać i zmykam do zajęć. Bo choć dziś Święto Pracy, to ja jednak go zbeszczeszczę , podobnie jak Saam, mam całe mnóstwo zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że to będzie ostatni wpis i zjawi się wreszcie nowa stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wreszcie widać że mnie widać :D Życzę wszystkim pięknego dnia, pełnego ciepła i słońca, może jakiegoś grilla w gronie przyjaciół, alby wycieczki rowerowej, czy choćby spaceru. To dla tych co nie mają jakichś dodatkowych zajęć, a dla tych co mają rozplanowany rozkład dnia, życzę by wszystko co zaplanowane udało się zrealizować. Miłego dnia🌼 Powodzenia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry majowy :) o Sami widzicie, że horoskopy do czegoś jednak się przydają ;) Ferdzi :) fajnie, że podbudowana zawitałaś na topik. A jeśli horoskop był w necie, podrzuć proszę linka, może i nam rozjaśni nieco ponurość pogodową i sercową ;) o Saam :) maj w sercu pewnie nakręca Cię do pracy albo przynajmniej sprawia, że nie straszne trudy :) Twoja wróżbiarska prognoza chyba się sprawdza :D jedynie co u mnie lepiej to nic nie pada, chmury jakieś cieniutkie no i jest 13 stopni na termometrze. o Ferdzi :) dziękuję za herbatę, dzisiaj dołożyłam do niej ziele szałwi bo moje gardziołko wysiada 😭 albo od nadmiernego gadania w pracy albo coś załapałam. W moim City dzisiaj mają pobijać rekord gitarowy ale nie mogę wygonić mojego gitarzysty by powiększył grono grających bo śpi po nocce. Po włączeniu TV od razu trafiłam na piosenkę która leciała przy dźwiękach gitar, nawet ciekawa choć lekko smutna posłuchajcie zatem....muzycznie nam się maj rozpoczyna ;) o https://www.youtube.com/watch?v=0cbPAfPW5sQ Czerwony Tulipan Jedyne co mam o trzeba brać się za sernik więc barwnego w miłe momenty dnia wszystkim życzę :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Calinessa, Musiałam sobie zrobić przerwę , a raczej odtrąbić koniec pracy, bo niestety, po słonecznym poranku, przyszło deszczowe południe. I choć czas dzisiejszy poświęciłam na sprzątanie w budynku gospodarczym, to jednak zmarzłam tam i zmokłam wynosząc niepotrzebne rzeczy do kosza. Chcesz linka do horoskopu proszę, http://magia.onet.pl/horoskop/horoskop-lunarny,40/miesieczny/ Jak zjedziesz niżej znajdziesz znaki zodiaku, tam szukaj osobistego horoskopu. Dziękuję za piosenkę, posłuchałam ją całą, bo dotarły do mnie słowa tekstu i ....bardzo do mnie pasują, oj bardzo a nawet za bardzo:(😭 Myślę, że Twój sernik już się piecze a może już gotowy.Zrobiłaś według podpowiedzi Saama ? Ciekawa jestem jak wyszedł sernik Daa, na tym mleku z tubki. Mam nadzieję że Daa, się odezwie i oceni swój serniczek i powie czy warto czy nie warto się w to bawić. Ja niestety nie piekę, tz mam jeszcze ciasta w zamrażarce, ale też mnie nosiło wczoraj by coś słodkiego popełnić,tyle że miałam na myśli coś niepieczonego. Mam herbatniki, biszkopty, może jeszcze najdzie mi vena, ale póki co muszę odpocząć. Niestety nie będzie to długi odpoczynek, bo przecież trzeba pomyśleć o obiedzie a natchnienia nie mam żadnego. Na razie całkiem spokojnie wypije trzecią kawę .....:) https://www.youtube.com/watch?v=LF2aZF0Dm9o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×