Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

rajska wyspa 3

Polecane posty

Betulka Jak wyciągniesz od mamy przepis na kluski z wątróbką to mam nadzieję że się podzielisz przepisem,bom bardzo ciekawa👄 Dziewczynki u mnie za oknem bardzo nieładnie,pochmurno i coś pada.Piszę coś bo nie wiem do końca co to jest?:p.Jakby deszczyk w połączeniu z zmrożonym piaskiem wodnym. Życzę udanego dnia i do następnego wejścia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziękuje za kawusie Orsejko ❤️ Witaj Daisy ❤️ Wstałam dzisiaj wcześnie - ale musiałam się uszykować bo na 10.00 jestem umówiona i wyfruwam z domu. Pogoda u mnie bez zmian, być może jakieś prześwity slońca będą ale na razie mglisto. Oświećcie mnie dziewczynki bo sie troche gubie: wątróbkowe kluski które nie są z wątróbki i kluski z wątróbki które są knedlami- coś mi tu nie gra :O Może mało kluskowa jestem? Na śniadanie mamy omlety: http://www.grochemogarnek.pl/wp-content/uploads/2014/01/DSC09123.jpg z warzywami ale jak ktoś chce to i na słodko są http://kreowaniesmaku.blog.pl/files/2014/04/omlet1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Orsejowa kawę wypije z przyjemnością👄 Tekla dzięki za śniadanie👄 właśnie wróciłam od wampirzyc, robiłam wyniki. Zgłodniałam okropnie, nie wiem czy zostawię coś ze śniadania:D Teraz będę asystować M przy wymianie baterii (przynieś, wynieś, pozamiataj):D Tekla udanego spotkania❤️ Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Kluski to kluski a knedel to knedel czyli coś innego. Później podam przepis na kluseczki mojej mamy - teraz odpoczywa, była w Rzeszowie do kontroli swojego rozrusznika. Do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....no i stronka sie nie otwiera:( ale wiecie o co mi chodzi:) Dzisiaj mocno sie zdenerwowalam. Bylam na zakupach i musialam czekac dlugo przy kasie😠 A dlaczego? Bo duzo ludzi placi kartami. Przewaznie wszyscy mlodzi, chyba chca byc tacy nowoczesni? Rozumie wieksze zakupy mozna zaplacic karta. Ale 20 euro? Zabiegi pradem dzisiaj mnie troche bolaly, prad zmiejszylismy i bylo troszke lepiej. Ale nie czuje sie tak fajnie jak wczoraj. Zobaczymy co bedzie jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z przyjemnoscia Ciebie oswiecam Teklo w sprawie watrobowych klusek. W kuchni austriackiej i tyrolskiej jest wiele potraw macznych. Miedzy innymi duzo wesji klusek i knedli z watrobka. Sa drobne male kluski (link podawalam wczoraj na kluski bez watrobki) do ktorych dodajemy gotowana zmielona watrobke. Sa tez i wieksze z surowa zmielona watrobka na bazie knedli bulczanych. Je sie w wersji z rosolem jako zupe. Mozna tez do odsmazonych na patelni wbic jajko, zamieszac i wtedy jest drugie danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze wiadomosc z ostatniej chwili... Hodowcy krolikow wystosowali protest do Papieza Franciszka. Czuja sie obrazeni wypowiedzia.... czekawe czy kroliki tez sa obrazone?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo Wracając do kluseczek. Moja mama robi tak: 4-6 wątróbek bardzo drobno sieka. W misce uciera łyżką jedno jajo z łyżką miękkiego masła i dodaje maki tyle, żeby zrobiło się ciasto takie jak na kluski kładzione. dodaje do ciasta posiekaną wątróbkę, sól, pieprz (tak, żeby było czuć) i dużo pietruszki zielonej. Kładzie łyżką na wrzątek - tak jak kładzione kluseczki :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiła mi mama, ze w jej rodzinnym domu robiło się kluseczki z mieloną wątróbką - mama wypróbowała opcję z drobno siekaną. Jeszcze jedna uwaga - jeśli kładzie się kluski na rosole to zrobi się mętny więc jeśli mama chciała mieć eleganckie danie i klarowny rosół to kluski kładła na wrzątku i odcedzone podawała do rosołu. Ale ja pamiętam taki rosołek z kluskami położonymi bezpośrednio - był lepszy bo już pachniał kluseczkami :-D. I jeszcze jedna wersja - jeśli rosół bardzo zmętniał od klusek to mama podbijała zupę śmietaną (troszeczkę) - i ta zupa smakowała mi najbardziej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylio :-D, u nas nie tylko hodowcy i króliki ;-) poczuli się urażeni. Co poniektórzy wyznawcy też :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję, że na prace w chałupie przerwa zimowa :P Na razie kolega robi projekt na gaz, geodeta mapkę do celów projektowych, a jak już będzie mapka to kolega projekt na przyłącz wodociągowy :D Jak się trochę ociepli to moje chłopaki wchodzą załatać wszystkie dziury po zmienionej instalacji ogrzewania ;) A następnie w planie łazienka bo najważniejszy kibelek :P Zastanawiam się nad drzwiami, bo nie wiem czy zostawić stare drewniane pełne takie jak dawniej w starych chałupach były, tylko je odmalować, czy nowe, ale wtedy wymiana futryn, doradźcie co zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fruwająca Jesli drzwi zdrowe i solidne drzewo to odmalować! No i czy futryna ze zdrowego drzewa. Ja tak myślę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sama nie wiem co by Ci Fruwajaca napisac. Stare drzwi, domyslam sie ze profilowane takie byly u nas w domu. Sa ladne bo drewniane, a drewno to jest drewno. Przyjemne i cieple dla oka. Mozna by bylo oszlifowac... Tylko czy nie bedzie Ci kiedys to przeszkadzac? Czy sa szczelne bo to jest wazne? Pamietaj ze pozniejsze remonty kiedy sie juz mieszka, jest trudniej przeprowadzic i kosztuj o wiele drozej:O Musi Ci ktos poradzic kto sie na tym zna lepiej jak ja. Betulka dzieki za przepis. Wyprobuje kiedys bo ostatnio smakuje nam watrobka i powinnismy duzo jej jesc bo wyniki czerwonych krwinek nie sa rewelacyjne. Acha i chyba jeszcze wazne zeby ciasto na kluski postalo ze 20 minut w lodowce najlepiej. Czy nie trzeba odczekac? A teraz ide sie kapac. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorowo Fruwająca t zależy co chcesz mieć, trochę retro czy po nowemu. czasami taki stary odrestaurowany element dodaje smaczku. też pogubiłam się w tym kluskowo-knedlowym świecie;):P i kluski i knedle i wszelkie mączne i ziemniaczane wyroby uwielbiam, ale zdecydowanie wolę te bez wątróbki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastlio, mama "kuciała" w misce ciasto na kluseczki i od razu kładła :-) na wrzątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie wiem gdzie tu spedzac lato? Dwa nowe domy beda mialy moje kolezanki:) Moze miesiac u Fruwajacej, a miesiac u Betuli:P Ciesze sie dziewczyny z Wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli wątróbka, to tylko osobno, tylko wieprzowa, smażona z cebulką i jabłkami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra posiedze jeszcze z kwadransik:P Tak odciagam sie z ta kapiela:P Napisze szczerze. Zeby nie te prady i lekarz to wcale bym "nie uprawiala" tych kapieli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulka No własnie! W domu mamy jedne drzwi wejściowe są super, odnowione. A drugie od podwórka niestety trzeba było zmienić bo całe spróchniałe. No, ale to drzwi z 1936 roku :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betulka Twoja Mama o ile pamietam urodzila sie w gorach. Stad pewnie tyle potraw austriackiej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulka :-), a ja jeśli wątróbka z cebulką i jabłuszkiem to tylko cielęca. A do kluseczek moja mama używa wątróbkę drobiową :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejsciowe drzwi to moze by bylo dobrze zmienic... Myslalam o tych wewnetrznych. Te tez powinny byc szczelne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulka watrobka cieleca moim zdaniem jest o niebo lepsza. No ale o smakach sie nie dyskutuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×