Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Dziewczyny a co myślicie o szkole rodzenia ? Myślę nad tym czy się zdecydować ale jakoś mam mieszane uczucia ...tam podobno mówia nie tylko o porodzie ale też o tym jak się później zajmować dzidziusiem i o kamieniu piersią tez x D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zastanawiam nad szkola rodzenia i w sumie kolezanki, ktore rodzily ostatnio polecaja mi ta szkole. Tylko musialabym dojezdzac z mojej wiochy, pewnie sama bo maz pracuje, zobaczymy. Po polowkowych mam zamiar zadzwonic, zapytac kiedy beda kolejne warsztaty i pomysle. Co do wizyt, to chyba normalne- ja bym mogla miec je co tydzien, zeby sie upewnic czy wszystko z Dzidzia ok, teraz stresuje sie przed polowkowymi i tysiac mysli, a co jesli... Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika__
Cześć mamusie :) Też zastanawiałam się nad szkołą rodzenia, ale powstrzymuje mnie to, że będę chodzić tam sama. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Były samotne mamy w szkołach? I drugie pytanie ❓ - kiedy kupujecie wózek? Znajomi przestrzegają, że nie wolno przed porodem, tylko nie wiem nawet dlaczego. Jak to u Was jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka to powoli zaczynam się rozglądać :) chciałam jeszcze poczekać ale nie mogę już wytrzymać xD na pewno chciałabym 3 w 1 i żeby był w miarę lekki ale odnośnie marki to nie mam pojęcia,kompletnie się nie znam które są ok bo w rodzinie jest tylko jeden mały szkrab. Jestem niska wiec tez nie chce żeby wózek był duży bo głupio będzie wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Ja to wcale pojecia nie mam o wozkach, to raczej moja polowa bedzie sie tym zajmowac ale ostatnio jak bylam w odwiedzinach u kolezanki i jej coreczki to widzialam, ze maja wozek quinny, fajny mial stelaz i taki zwrotny byl. Zobaczymy. Jesli ktos chce 3w1 to raczej trzeba kupic przed porodem albo tatus zaraz po bo chyba nosidelko-fotelik beda nam potrzebne do przewiezienia Dzidzi ze szpitala do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Ja mam upatrzonych kilka modeli ale do października pewnie jeszcze będą inne.Z tym kupowaniem przed porodem to przesąd,nie wyobrażam sobie biegać po porodzie i kupować wózek.A fotelik faktycznie musi być żeby wrócić do domciu. Jak kupowałam parę lat temu córci to w sklepie zaproponowali że można wybrać,zapłacić i u nich przechować. Zapewne będę kupowała na przełomie września/października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajna sprawa, taka mozliwosc. Jak dobrze poczytac doswiadczone kolezanki :) Dzieki Doris za pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak komus zostal wozek po pierwszym dziecku, to ma wyrzucic i dopiero po porodzie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Asiu pomysł pewnie fajny ale zapewne nie każdy sklep daje taką możliwość.Nie pamiętam skąd jesteś mi proponowali na Ciołka w Warszawie. Gościu wiadomo że nikt nie wyrzuci . Mam jeszcze parasolkę Peg-Perego po córce i absolutnie nie mam zamiaru jej wyrzucać. Wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Tez uważam że to głupie przesądy. Parę naście lat temu jak rodziła się moja siostra cioteczna, to też jej mamie nagadali by kupić łóżeczko i inne rzeczy najlepiej po porodzie. Dzień przed porodem latała po sklepach, kupiła wózek (pewnie dlatego na drugi dzień rodziła). A łóżeczko kupowała wprost po wyjściu ze szpitala w ten sam dzień szla biedna rozkraczona obolała wybrać łóżeczko, pamiętam to, bo ja byłam z małą w samochodzie jak oni to łóżeczko wybierali. Nie ma co dziewczyny czekać, myślę, że i z 1-2 miesiące wcześniej można sobie skompletować takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
nam duzo znajomych polecaly wozki baby design, sa ponoc bardzo poreczne i calkiem niedrogie, wiec moz sie skusimy, choc wolalabym kupic wozek na miejscu niz go z Polski taszczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wozek po sunku implasta bylam z niego zadowolona.. dziewczyny ja proponuje kupic wszystko wczesniej i zabrac do domu i rozpakowac z foli bo te rzeczy czesto "pachna nowoscia" eh u mnie jeszcze ponad tydzień do usg polowkowego :( juz sie nie mogę doczekać. Doris jesteś z Warszawy? Wiesz juz gdzie będziesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź :) Jeśli nie ma racjonalnego wyjaśnienia to ja też wolałabym wszystko wcześniej. Przecież wszystko może się zdarzyć - mogę wcześniej być w szpitalu, urodzić wcześniej... Szczególnie, że chcę wózek 3w1, bo wydaje się to bardzo wygodne ;) Doris, podłączam się pod pytanie wyżej. Też jestem z Warszawy i nie mam pojęcia gdzie rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelika ja pierwszego synka rodzilam w szpitalu brodnowskim i bylam bardzo nie zadowolona teraz zastanawiam sie nad inflancka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Hejka. Dziewczyny córcię 8 lat temu rodziłam na Solcu i byłam bardzo zadowolona z opieki. A leżałam prawie tydzień bo moje dzieci mają podwyższoną bilirubinę i muszą się naświetlać.Teraz chyba też tam, zastanawiam się jeszcze nad szpitalem św.Zofii,no ale tam się dostać to ponoć sztuka.Zobaczymy jak daleko będzie rozwinięta akcja porodowa. Może weźcie pod uwagę szpital w którym pracuje wasz lekarz prowadzący,o ile nie jest zbyt daleko domu. Uważam że bez sensu jest jeździć z jednego końca Warszawy na drugi. Ja mieszkam teraz w Płochocinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Jak mnie już mały kopie, to widzę na brzuchu jak wypycha skórę :) Strasznie mnie to wzrusza, to chyba hormony :) Natomiast jestem jakaś strasznie śpiąca trochę jak w pierwszym trymestrze, tez tak macie ? U mnie 21tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa123 moja mała wczoraj kręciła się koło pępka i jak z boku kopala to jakby chciała mi go do góry podnieść he he w ogóle bardzo dużo kopie i tez wypycha skórę :) cieszmy się z tych kopniaczków bo te późniejsze pewnie będą dużo bardziej intensywne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, hey, hey! ja juz po polowkowym :) dzidzia zdrowa, wymiarami idealnie sie wpasowala w tydzien ciazy, ani nie wyprzedza, ani nie opoznia :) ma 400 gram i jest dziewczynka ! :D termin nadal na 28 wrzesnia, ale z powodu ulozenia lozyska, mozliwe, ze urodze wczesniej ( mam nadzieje, ze lozysko zmieni pozycje ) Mam przodujace na niskiej scianie stopien pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Wow Only Dreams bardzo sie ciesze ze dzidzia zdrowa i znasz plec ;-) U mnie te ruchy nie sa jeszcze az tak intensywne. Mam je od dawna ale utrzymuja sie na tym samym poziomie.. delikatne kopniaczki wiercenie sie.. Troche mnie to martwi jak czytam jak jest np u Ciebie Listopadowa ze dzidzius wypycha juz skore, bo mamy ten sam termin.. a polowkowe moje dopiero za 3 tyg. Ja mam dodatkowo klopoty z sercem bo nasilila sie arytmia czasem bije jak oszalale a do tego wrodzona wada serca :-( W srode mam kardiologa i wyda diagnoze co z tym moim sercem w kontekscie ciazy i porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a ja byłam wczoraj u gina.. wszystko ok jak na razie oprócz tego, że mam za mało wód płodowych... kazał pić dużo wody, bo wcześniej faktycznie nie piłam dużo, nie wiedziałam, że to ma takie znaczenie. Miała któraś podobnie?:/ Martwi mnie to. I trzeci raz potwierdził, że dziecko rośnie wg 1 terminu porodu z usg a nie OM. Czyli nie 5 październik a 31..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
matko dziewczyny zazdroszcze wam tych kopniakow!!! Ja 18tydz i ciagle nic, tzn. poczuje czasem wieczorem lekkie pukniecie, ale czy ty jelita czy dziecko to do konca nie jestem pewna...:( a do nastepnego usg jeszcze 2,5 tyg!!! dzis ide do dentysty wrrrrrrrrrrr nie chem ale muszem :)mam nadzieje, ze uslysze ze wszystkie zeby zdrowe i obejdzie sie bez zadnego leczenia!!! smarujecie sie aly czas jakimis preparatami przeciw rozstepom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na rozstępy mam taki olejek Bio-Oil, podobny do oliwki. Można go stosować w ciąży, zobaczymy czy coś da. Ale podobno oliwka sama w sobie też jest dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Kochane dziewczyny moja mala niunia wypycha brzuch ! Przed chwilka unioslam koszule i brzuch sie rusza i pod reka wyraznie czuje.. wzruszona :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
Paluszki- ale zazdroszcze!!!! Ciesz sie i doceniaj! Ja uzywam masla dla kobiet w ciazy z Palmersa ale o tym bio oil tez slyszalam dobre komentarze. Mysle, ze jak rozstepy beda chcialy wyjsc to i tak to zrobia mimo magicznych kremow, ale przynajmniej nie bede miala sobie nic do zarzucenia...moja kolezanka wyglada jak tygrys i ma z tego powodu ogrrromne kompleksy, takze wolalabym uniknac takich problemow! Dzis w pracy uslyszalam od kolegi, ze ja to chyna na macierzynski juz za miesiac ide (a ide we wrzesniu) bo juz jestem taka okragla! lol, az milo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
hej dziewczyny! Ale Wam zazdroszczę tych kopniaków :) u mnie 17 tc i nic jeszcze nie czuję ale wreszcie przynajmniej widać trochę brzuszka, choć jak nie ubiorę nic obcisłego, to nadal ciąży nie widać... Mam połówkowe 02.06., kupiłam już pierwsze ubranka, nie mogłam się powstrzymać :) Wózek już wiem, jaki kupię ale kupię dopiero w 8 miesiącu- Joolz. Ile macie cm w najszerszym miejscu w brzuchu? ja aż 90 a to dopiero początek, masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika u mnie 89cm i przy wzroście 158cm brzusio juz teraz jest bardzo widoczny :) latem będzie widać najpierw brzuch a dopiero później całą resztę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dominika wózek ładny ale na mojej wsi chyba by się nie sprawdził. Ruchami się nie martw przyjdzie czas to poczujesz. Jestem w kolejnej ciąży (ten sam tydzień co TY) i powinnam dawno czuć a są jedynie delikatnie wieczorem. Połówkowe mam 16,06,ciuszków nie kupowałam tylko zniosłam kilka ze strychu odświeżyłam w zwykłym proszku,a we wrześniu zacznie się ponowne pranie w proszku dla dzieci. U mnie w pasie hmm 98 cm przy wzroście 175 cm,chyba najwięcej z Was. Teraz cieszę się że brzusio rośnie,po paru miesiącach po porodzie wrócę do dawnych wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Te kopniaki które widzę już gołym okiem pojawiły się dosłownie z dnia na dzień i to dopiero od niedawna wiec bez stresu, to przychodzi nagle :) Ja do smarowania używam wszelkiego rodzaju olejków, oliwek, już przerobiłam Bebydream, Hipp, Equilibra Dermo oil, i Alterry wszystkie mi pasują w sumie, byle by był tłuścioch :) Brzuszek mam już większy ale jeszcze przed sąsiadami mi się udaje ukryć :D Nosze luźne ciuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Hej Mamuśki, ja też już po polowkowych. Groszek zgodnie z przeczuciem okazał się być chłopczykiem :) Maluszek zdrowy, wszystko w normie. Powiem wam ze ja nadal nie czuje ruchów dziecka, bąbelki, przelewanie, ale czy to dziecko?? Nie wiem sama, nie zamartwiam się bo p.doktor mówi że wszystkie parametry prawidłowe. Jestem już 5 kg na plus, w pasie mam 94cm, a szanowany małżonek 92cm, o mamo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Tyle że brzuszek mam osadzony nisko, poza tym jest taki jakby spiczasty, wiec póki co mam jeszcze coś na kształt talii :) Nie mniej jednak chyba nie da się już ukryć ze jestem w ciąży, i sąsiedzi już się powoli domyslaja co jest grane. Chciałabym pooglądać już wózki w necie ale nie wiem gdzie zacząć, znacie jakieś fajne strony, adresy sklepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×