Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Po mojemu nie da się pogodzić wiary w Boga, z szacunkiem do homoseksualistów...

Polecane posty

" Æðelgast dziś "Poza tym wspomina o dinozaurach np kiedy mówi o kogucie, który trzykrotnie zapiał po zaparciu się Piotra. " xxx a to o ten Piotr cierpial na zaparcia? co za "wytwawna" literatura w ktorej sie rozczytujesz;/ xx "Poza tym prawdziwi chrześcijanie nigdy nikogo nie zabijali" xx jasneeeeee....;-) a swiastak siedzi zawija;-) xx "Sami byli ofiarami najpierw pogan, potem katolików, za mówienie prawdy . . . " xx no coz taki ich los - ktos musi byc krolem zeby ktos moglby byc ofiara - ci sprytniejsie wybieraja te pierwsza opcje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Æðelgast dziś 08:13 - Krótka piłka. Udowodnij, że to bajka . . . " xx alez co tutaj jest do udowadniania?:-) nie ma dowodow baukowych - to czysta fantastyka - i to jeszcze raczej tania;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale sprawa nie rozbija sie o boga - bo to zjawisko realnie nie ma zadnego zanczenia - tu chodzi o ludzi ktorzy sie powojluja na zjawsko boga (bo zradziej na krasnoludki) - to z nimi i ich agresja jest problem;/ xxx człowiek kieruje się w zyciu dwoma uczuciami albo miłoscią albo lekiem...wierzący w boga powinni rozwojać w sobie kierunek od uczucia miłosci wtedy nie ma szans na agresją ani na nienawiśc. Z miłosci jest tolerancja. Kierujac się brakiem miłości my oceniamy według własnych kryteriów że coś jest złe lub dobre. Bóg takiego kryterium nie ma...inaczej wolna wola nie miałaby racji bytu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dinozaury nie są ważne? Inne organizmy przed nami np. mamuty nie są ważne? Chyba kpisz?! To jest historia naszej planety na którą są dowody które możesz zobaczyć nie wymysły głupiego katolika. Chrześcijanie zabijali np. Krzyżacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Religię stworzono bo ludzie nie potrafią jak Chrystus, Budda czy Kriszna żyć bez poczucia władzy nad sobą nawret Boga traktują jak władcę a nie jak Ojca czy równego sobie. Bóg stworzył nas by przez nas dowieśc sobie swoją doskonałośc bedąc sam we wszechświecie nie miałby szansy na to by siebie zobaczyć jako doskonałośc:) Herarchie koscielne są niezgodne ani z Jego wolą ani z Nnauką Chrystusa...pierwsi chrześcinanie byli przede wszystkim wolni tolreancyjni i kierowali się tylko miłoscią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyżacy to nie prawdziwi chrześcijanie, to katolicy... Z Pisma Świętego wynika, że krk jest zapowiadanym antychrystem, kontynuacją państwa rzymskiego . . . Księga Daniela, rozdział 7 chociażby... I to między innymi przemawia za prawdziwością Biblii. Spełniające się proroctwa w niej zawarte . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiamy przyjmować wizje innych i dlatego zatraciliśmy boską zdolnośc tworzenia własnego zycia :) Poddsajemy się jak bezwolne zwierzeta narzuconej wizji innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do "najmądrzejszych" katoliczków... w bibli niby jest napisane że wszyscy pochodzą od adamka i ewki, a oni byli biali. To - jak powstali czarnoskórzy , azjaci itd - czyli my wszyscy jesteśmy wynikiem związku kazirodzkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do "najmądrzejszych" katoliczków... w bibli niby jest napisane że wszyscy pochodzą od adamka i ewki, a oni byli biali. To - jak powstali czarnoskórzy , azjaci itd - czyli my wszyscy jesteśmy wynikiem związku kazirodzkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie jest napisane, że byli biali. Związki kazirodcze dopiero zostały przez Mojżesza zabronione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci ze związków kazirodczych najczęściej rodzą się z jakimś defektem np choroby psychiczne; ) Co to zmienia że nie było napisane że byli biali. Jakby byli czarni nie powstali by biali jakby jedna osoba była biała a druga czarna powstałby może biały i czarny ale gdzie azjaci itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Æðelgast dziś Krzyżacy to nie prawdziwi chrześcijanie, to katolicy... Z Pisma Świętego wynika, że krk jest zapowiadanym antychrystem, kontynuacją państwa rzymskiego . . . Księga Daniela, rozdział 7 chociażby... I to między innymi przemawia za prawdziwością Biblii. Spełniające się proroctwa w niej zawarte . . . " xxx zobaczcie jak nasz zakamuflowany zwolennik meskich penisow aczyna sie gubic - nic z fanatastyki jaka jest biblia przeciez sie nie spelnilo ;-) ale jemu podobni beda ciagle czekac ze juz za chwile sie spelni;-) ;-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Æðelgast dziś Nigdzie nie jest napisane, że byli biali. Związki kazirodcze dopiero zostały przez Mojżesza zabronione... " xx jak nie byli biali tylko np. fioletowi to tym bardziej "logiczne: jest ze wyszla im cala tecza, co nie?;-) a mojzesz to ne ten typek co sie tak uchalal ze wlasnie morzez ladem mu sie pochrzanilo;-) to juz adam mickiwiecz mial wiecej fantazji piszac o jakims gosciu z galezia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" gość dziś Dzieci ze związków kazirodczych najczęściej rodzą się z jakimś defektem np choroby psychiczne; ) Co to zmienia że nie było napisane że byli biali. Jakby byli czarni nie powstali by biali jakby jedna osoba była biała a druga czarna powstałby może biały i czarny ale gdzie azjaci itd.. " xx co ty;-) jak adam pedzlem machnal to od razu cala tecza mu wyskoczyla;-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I skoro ten bóg jest taki wielki czemu wysłał jezusa do ludzi niby zamiast samemu się objawić i pokazać swą "potęgę" i wtedy nikt by nie gadał i czemu jezus musiał się urodzić jakby nie mógł od razy dorosłego ho wysłać? ??? Odpowiedź: BOGA NIE MA A BIBLIA TO BAJECZKI WYMYŚLONE PRZEZ LUDZI. PS. A ci wasi zobaczeni księża...pedofilia się szerzy wśród katolików ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus musiał się urodzić, bo zostało w księgach proroczych zapowiedziane, że się urodzi w Betlejemie, ziemi judzkiej... Wy ateiści jesteście nawiedzeni. Wierzycie w nieistnienie, mimo że nie macie dowodów... Gadacie o tolerancji, a dostajecie wścieku d**y, kiedy widzicie, że ktoś w Boga wierzy... Jezus się urodził, bo miał się urodzić, bo tak zostało zapowiedziane kilkaset lat wcześniej . . . W obliczu hipotetycznej sytuacji, w której nie ma dowodu na istnienie, ani nie istnienie Boga i ta lepiej wierzyć w Jego istnienie. Jeżeli wierzysz w Boga, a Boga nie ma, tracisz niewiele. Jeżeli Bóg jest, a w Niego nie wierzysz, tracisz wszystko . . . Proste i logiczne. Amen . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Æðelgast dziś Jezus musiał się urodzić, bo zostało w księgach proroczych zapowiedziane, że się urodzi w Betlejemie, ziemi judzkiej..." xx Betlejemie ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) xx "Wy ateiści jesteście nawiedzeni. Wierzycie w nieistnienie, mimo że nie macie dowodów... " xxx zobaczcie jak kolo wierzga ;-) jak ktos nie wierzy w boga to ateitsa - a co z wyznawacami krasnoludkow;-) xx "Gadacie o tolerancji, a dostajecie wścieku d**y, kiedy widzicie, że ktoś w Boga wierzy... Jezus się urodził, bo miał się urodzić, bo tak zostało zapowiedziane kilkaset lat wcześniej . . ." xxx jasne;-) taka przepowiednia przyszlosci do tylu;-) tak to kazdy wrozbita Maciej potrafi;-) ;-) ;-) xx "W obliczu hipotetycznej sytuacji, w której nie ma dowodu na istnienie, ani nie istnienie Boga i ta lepiej wierzyć w Jego istnienie.Jeżeli wierzysz w Boga, a Boga nie ma, tracisz niewiele. Jeżeli Bóg jest, a w Niego nie wierzysz, tracisz wszystko . . . Proste i logiczne. Amen . . " xxx co bujda na resorach i widac za duzo bylo religii w szkole a za malo logiki;-)) jesli wierzysz w boga i zyjesz tak jkaby istanial - a boga nie ma - straciles cale swoje zycie - warto?:-) zaleknieni sekciarze zawzse powiedza ze warto;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Æðelgast dziś To nie są nasi księża. Moi przynajmniej na pewno nie.... " xx no ty to na pewno masz swoj zakon - pewnie meski ...;-) swoj do swgo ciagnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ten bóg niby istnieje niech mi się pokaże....jak się nie pokaże to go nie ma..... argumenty tych którzy nie wierzą w boga są logiczne i mądre a katolików pomieszanie moim zdaniem tworzycie koleine bajeczki żeby pokazać że ta główna bajka istnieje a to już jest WIELKIE kłamstwo. Jeśli nie widzisz kłamstw w bibli jesteś zwyczajnie nieinteligentna/y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" gość dziś Jeśli ten bóg niby istnieje niech mi się pokaże....jak się nie pokaże to go nie ma..... argumenty tych którzy nie wierzą w boga są logiczne i mądre a katolików pomieszanie moim zdaniem tworzycie koleine bajeczki żeby pokazać że ta główna bajka istnieje a to już jest WIELKIE kłamstwo. Jeśli nie widzisz kłamstw w bibli jesteś zwyczajnie nieinteligentna/y " xx jak w ogole mozna udowadniac czy bog istnieje/czy nie - skoro mowa o wierze - to tak samo jak z kolorami jeden wierzy ze zieolony to najpiekniejszy kolor a inny ze rozowy - a wiekszosc ludzi zajmuje sie ciakawszymi sprawami niz kto i dlaczego w cos wierzy lub nie wierzy;-) ;-) ;-) jedni sobie wierza w boga, inni w krasnoludki, a jeszcze inni w zdrowy rozsadek - opcji jest wiele;-) tak samo jak nie mozna polemizowac (z logicznego punktu widzenia) z czyimis odczuciami - jelsi komus sie podobalo przedstawienie to nie da mu sie "udowodnic' ze bylo kiepskie - bo to sa subiektywne uczucia/przypuszczenia na ktore sklada sie wiele czynnikow. poodbnie jest ze zjawiskiem boga. Amen;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:06 - Moje testy IQ dawały wynik od 120 do 145 . . . A twoje? Bóg ma ci się pokazać . . . A kim ty jesteś, żeby miał się przed tobą meldować i stawać na baczność? Jak na razie ty nie wykazałaś żadnego kłamstwa... Ja mam prywatne dowody na istnienie Boga i ogólnie rozumianych sił nadprzyrodzonych... PS Dałem chyba jasno do zrozumienia, że katolikiem nie jestem . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"argumenty tych którzy nie wierzą w boga są logiczne i mądre" Jeden przykład takiego "logicznego i mądrego" "argumentu" . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Test IQ to jedno a inteligencja w praktyce to drugie. Możesz być inteligentną osobą ale czemu wierzysz w takie rzeczy nie rozumiem. Jeśli masz tak wysoki iloraz inteligencji to pomyśl logicznie i zobaczysz (jeśli jesteś inteligentny) że w bibli jest dużo kłamstw i totalnie nielogicznych rzeczy. Jeśli jesteś taki inteligentny to czemu nie rozumiesz że świat powstał w sposób naturalny. Każdy naukowiec zajmujący się badaniem historii Ziemi powie ci że taka planeta jak każde inne powstają bez takiego boga. Na początku rozumiem człowiek nie chciał żyć w niewiedzy ale czemu nadal wierzymy w coś tak zakłamanego? Jeśli jesteś inteligentny powinieneś zauważyć że nie ma czegoś takiego jak pan świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaj jeden przykład takiego kłamstwa . . . Skąd wiesz, że to np nie nauka kłamie i jest sterowana przez iluminatów . . . Poza tym opis w Biblii pokrywa się z opisem naukowym, w taki sposób, by był zrozumiały dla wszystkich (w tym niepiśmiennych pastuchów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Każdy naukowiec". każdy, to znaczy który? Używasz prymitywnych sloganów do podparcia pustych tez... Najwięksi naukowcy wierzyli w Boga: Newton, Pascal, Pasteur... Newton nawet był antytrynitarzem, jak ja . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Æðelgast dziś 09:06 - Moje testy IQ dawały wynik od 120 do 145 . . . A twoje? Bóg ma ci się pokazać . . . A kim ty jesteś, żeby miał się przed tobą meldować i stawać na baczność? Jak na razie ty nie wykazałaś żadnego kłamstwa... " xxx ty tez nie wykazales wiec stule dzibuek;-) xx "Ja mam prywatne dowody na istnienie Boga i ogólnie rozumianych sił nadprzyrodzonych... PS Dałem chyba jasno do zrozumienia, że katolikiem nie jestem . . " xx dales jasno do zrozumienia ze jetes chrzescijaninem (ach ta chec do mordowania;-) prywatne dowody - to ja mam i na istnienie sw. mikolaja;-) ;-) kolo sie modlil i modlil - i potem mus ie wyadwalo ze sie wymodli;-) Kim on jest ze bog ma sie pzred nim meldowac - bogowi sie nie anlezy zszacunek - moze od tego zacznijmy;-) xx Æðelgast dziś Jeden przykład takiego "logicznego i mądrego" "argumentu" . . . " xx o gustach sie nie dyskutuje;-) idac tym tropem - ty tez nie dales;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor intelgentny???? ;-) przeciez on uzywa tanich trickow - gdyby byl inteligentny robil by to )opowiadal swoje p*****lki) w bardziej wyarfinowanwej formie;-) xx "Poza tym opis w Biblii pokrywa się z opisem naukowym, w taki sposób, by był zrozumiały dla wszystkich (w tym niepiśmiennych pastuchów)" xx zero konrektow - koles blefuje ;-) xx "Najwięksi naukowcy wierzyli w Boga: Newton, Pascal, Pasteur... Newton nawet był antytrynitarzem, jak ja . . . " xx to jest klamstwo - koles jak kazdt sekciarz przyparty do muru rzuca sie;-) intelegntni ludzie nigdy nie wierza w nic poza emiptrycznoscia 9rozumem - najczesciej wlasnym) - miernoty potrzebuja czegos na usprawiedliwienie sowjej tepoty i agresji - co nie autorku?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to jest klamstwo - koles jak kazdt sekciarz przyparty do muru rzuca sieoczko.gif intelegntni ludzie nigdy nie wierza w nic poza emiptrycznoscia 9rozumem - najczesciej wlasnym) - miernoty potrzebuja czegos na usprawiedliwienie sowjej tepoty i agresji - co nie autorku?oczko.gif" Jakie kłamstwo? Newton całe życie studiował proroctwa biblijne. Pascal napisał traktat na temat istnienia Boga, a pod koniec życia zajął się teologią... Pasteur powiedział: "Mało wiedzy oddala od Boga, sporo wiedzy przybliża do Niego". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×