Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość Specjalista Ds Kobiecych
Jest parę cennych rad które można wykorzystać. 1) Nie żryj za dużo ani po godz. 18.00. 2) Jak już dużo żresz to staraj się rozkładać żarcie na mniejsze posiłki a częstsze. Wtedy bardziej kręcisz gębą ale za to żołąd nie jest przepełniony. 3) Regularnie strzelaj stolce nie hamuj i nie sraj po kątach. 4) Dobrze się wysypiaj, nie pieprz się tyle z chopem tylko krótki numerek i do wyra lygać. 5) Wietrz przed spaniem swoją chałupę. Najgorsze co może być to spać całą noc w zapierdziałym pokoju ze śmierdzącą pościelą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Specjalista coś nie halo z główką...Swoje cenne rady może przenieś na forum dla odchudzających się, bo tutaj z przezarcia raczej ludzie nie tracili by po kilka lub kilkanascie kg wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Lekarka mnie olala, nie zadzwonila, a mialam z nia omowic tez badania krwi mojego meza, zadzwonilam do przychodni przed zamknieciem i mowie ze mam zabukowana konsultacje dla siebie i meza i nikt jeszcze nie dzwonil, receptioniska powiedziala ze napisze wiadomosc do lekarki i tyle, no i nic.... W poniedzialek po pracy jade sie przerejestrowac do innej przychodni. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Wow....a coz to za idealne rady specjalisto,moze kiedys nabierzesz empatii do innych ludzi.... Jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej ....milczenie jest zlotem!!! Jak nie masz pojecia o czym mowa to niech tak zostanie nikomu nie zycze zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Aniu, tez jem kozieradke i czarnuszke, nieraz miele nieraz cale nasionka, w smaku jest ok, dodaje do kanapek i obiadow. Czekam na citropepesin i sol himalajska, dzis uzylam kropli zoladkowych (tylko 3 krople) ale strasznie palil mnie jezyk i po jedzeniu palil zoladek :( Zacznij znow siemie lniane ja chyba bez niego wogole bym nic nie mogla zjesc. I wiesz co, dzis po dllllluuuugim czasie zjadlam surowy owoc....jednego banana co prawda ale bylo ok, zadnych sensacji :) Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Wlasnie do mnie zadzwonila lekarka, siodmego listopada mam badania krwi na watrobe, trzustke, kwas foliowy, B 12, vit D, morfologia z rozmazem, celiakie, przyswajanie i tolerancja bialek i kal na trawienie bialek i tluszczy. Jak nic nie wyjdzie to na gastroskopie i kolonoskopie mnie skieruje. Dobre i to.... Dobranoc. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
No wreszcie!!! Juz dawno powinnaś mieć te badania. Fajnie, że dała Ci tez na celiakię, no i w zanadrzu masz następne badania. Pamiętaj ,że tu nie ma problemu żeby zrobić kolonoskopię w uspieniu jakby co. 3 krople to jest nic, ja minimum biorę 15, tez piecze mnie język i buzia bo one są z etanolem i gorzkimi ziołami, ale potem przechodzi. Zołądek tez przez chwilę piecze, ale za chwilę przestaje i zgaga tez. Jezeli żoładek będzie piekł to znaczy, że nie mozesz tego zazywać. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowana00
Witam, może się wtrącę, ale chciałabym zapytać :) Chodzi o to, że miałam gastroskopię, która wykazała luźny wpust przełyku. Biorę na to controloc 20 i prokit. Niby po tym jest o niebo lepiej, bo wcześniej każdy dzień to była walka z bólem i jedzeniem! Raz po alkoholu wymiotowałam "fusami" i żółtym "czymś" oraz wystąpił czarny stolec. Bóle występowały codziennie, raz nawet nieprzerwanie przez trzy dni, trafiłam do szpitala, gdzie podano mi zastrzyk przeciwbólowy i rozkurczowy. Po tej gastro i lekach lepiej, ale nieraz nadal boli mnie niby żołądek albo jak skończą mi się leki. Właśnie-niby. Tu moje pytanie, czy to może być np problem z trzustką? Ostatnio zasugerowała mi to koleżanka i szczerze zaczęłam się zastanawiać. Badania krwi w tym roku miałam (z różnych przyczyn) aż 3 razy, mocz również i było wszystko w normach. Stolec jest, wydaje mi się, normalny, czasem występują resztki, tzn ziarenka, jeżeli jem ziarniste pieczywo, czy papryka. Mocz ma żółtą barwę, przyznam się, że mało piję wody, alkohol rzadko, a jeżeli już to czasem też po alko czuje ból, ale po około 15 minutach mija. Mam też stwierdzoną nerwice :( Boli mnie kręgosłup szyjny i lędźwiowy, źle się czuję ogólnie, czasem podczas bólu wspomnianego żołądka czuje też właśnie w plecach ból, lecz też nie wiem czy to żołądek czy może właśnie trzustka? Przyjmowałam dużo antybiotyków. Aha i mam nawracające problemy z grzybicą w miejscu intymnym, ostatnio grzybek wystąpił również w uchu, które szczerze zaniedbałam. Zaczynam panikować i to bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowana00
Chciałabym jeszcze dodać, że dość mocno przytyłam w ciągu dwóch lat (ok 9kg), ponieważ mam jeszcze napady na słodycze :( I przy ciaśniejszych ubraniach po całym dniu, no po prostu dusi mnie brzuch! Czy to ma też jakiś związek? Wybaczcie za rozpisanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Spanikowana. Wymioty fusami i czarny stolec to zdecydewanie objawy krwawienia z przewodu pokarmowego...radzilabym umowic sie szybko na wizyte do gastrologa...zeby sprawdzic czy jest problem z trzustka wykonuje sie badanie krwi na amylaze i USG brzucha ktore moze zlecic gastrolog... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Anka. No wiem, nareszcie cos zaczelo sie dziac, moze w koncu lekarka zalapala ze musi cos byc ze mna nie tak....oby nie zapozno....dzis znow sprobowalam kropli zoladkowych i chyba mi nie sluza, myslalam ze mi jezyk spali i znow bol i pieczenie zoladka a znowu wzielam tylko 3. Moze to pieczenie jezyka bo mam niedobory witamin a krople sa z alkoholem, juz nie wiem sama co robic zeby pobudzic zoladek do roboty. Kolonoskopii bez znieczulenia nie przezylabym dlatego tylko na spiaco :). Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Spanikowana Trudno powiedzięć co to może być, jesli czytałas forum to wiesz, że większość z nas jest niezdiagnozowana, szukamy, czytamy i diagnozujemy się. Zawsze przy bólach zoładka lekarze zadają pytanie jak wyglądają stolce, czy nie są czarne i wymioty czy nie ma krwi, czyli np. fusiaste. Tak jak pisała Iwona są to objawy krwawienia z przewodu pokarmowego np. pęknięcie wrzoda. Nie wiem kiedy miałas gastroskopię, jesli po tych wymiotach to znaczy, że jest ok, jeśli przed powinnaś skonsultować się z lekarzem. Jesli boisz sie o trzustkę mozesz zrobić badanie elastaza trzustkowa w kale. Podobno jest to dokładne badanie określające pracę trzustki, mnie teraz lekarz to zlecił, poczytaj o tym na necie. Jeśli chodzi o tycie, może powinnaś sprawdzić hormony tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona wiem, ze trudno być optymistą przy tak złym samopoczuciu, wszyscy przez to przechodzimy. Zobaczysz, będzie dobrze, dla mnie na 100% masz zaburzone trawienie przez leki, i przez to wszystko jeszcze możesz miec problem z florą bakteryjną. Dobre te badania Ci dała, powiem, że zaskoczona jestem, ale i tak uwazam ze powinnas mieć gastroskopię, żeby sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś stanu zapalnego.No ale ok po kolei, zobaczymy co pokazą badania. Odstaw te krople, jezeli tak Cię po nich piecze. Pijesz duzo wody?? Bo do zakwaszania zoładka musi być dobrze nawilzona jego śluzówka, a tego nie zrobisz w tydzięn czy dwa. Mocno trzymam za Ciebie kciuki. Tomografię mam z kontrastem 5grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Jade do okulisty, napisze pozniej. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem świeżak ;) Moja historia zaczęła się po anginie, kilka antybiotyków, nie leczony przerost candidy,rozwalone jelita, trądzik, znów silne leki i z miesiąca na miesiąc gorzej. 3 lata temu pobyt w szpitalu, zapalenie jelita cienkiego, błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Poprawa na kilka miesięcy po Debutirze,ipp i nawrót 110%.Do dnia dzisiejszego wybrałem po tym szpitalu masę IPP i to był chyba najgorszy błąd w życiu. Wszyscy leczyli mnie na reflux, którego w życiu nie miałem, albo wmawiali nerwicę żołądka. Aktualnie jelita "zaleczone",od 3 lat żyję ze stanem zapalnym śluzówki żolądka i dwunastnicy, jedzenie przeze mnie "leci" , czuję ciągły głód, małe porcje mi nie wystarczają,na wszystkich lekkich dietach chudnę jeszcze bardziej a nie mogę sobie pozwolić bo już łącznie przez 4 lata -10kg. Od rana po przebudzeniu dysskomfort w nadbrzuszu, okolicę dołka, raz lepiej,raz gorzej i tak się żyję, zakwaszać nie mogę bo stany zapalne... A próbowałem już masę tego wszystkego, od ziół po różnorakie suplementy, medycyna chińska. Jest ciężko, mądry polak po szkodzie,ale ufałem lekarzom jak każdy z reguły... Nie mam kwasów w żolądku, więc powinienem zakwaszać, tylko że dopóki stany zapalne są to mogę zapomnieć, i tu jest błędne koło, na dwunastnicy zapalenie już mam z komórkami limfocytarnymi a żołądek przewlekłe małego stopnia. Coś ktoś poradzi.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Danielek Antybiotyki plus IPP niestety rozwaliły Twój przewód pokarmowy. Piszesz, ze masz mało kwasów, jezeli tak to wszystko jasne. Niestrawione pokarmy, przechodzą dalej robiąc coraz więcej szkód. Jezeli Twój żoładek nie będzie funkcjonował dobrze, to cała reszta będzie szwankować. Oczywiście musisz miec wyleczony stan zapalny sluzówki, bo po prostu będziesz miał bóle i nie dasz rady zakwaszać. A miałeś robione badania na celiakie? Proponuje CI poczytać forum davicke. betaina HCL. Jest to kopalnia wiedzy, ja jestem pod wrażeniem. A na zapalenie żoładka mnie pasują zioła z forum pepsieliot- co to jest zapalenie śluzówki żoładka. Poczytaj. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja trawienie jest fatalne, czuję się od kilku lat jakbym miał 50-60 lat wzwyż a na koncie 26 skończone,0 energii od rana,mimo długiego snu, z roku na rok co raz gorzej :/ Jakiś czas temu kupiłem Betaine, no ale u mnie 1 kapsułka już powoduje pieczenie , wiadomo chora śluzówka tyle lat. Badania na celiakie miałem, przeciwciała z krwi, wycinki podczas gastroskopii, wynik ujemny. Mimo wszystko staram się trzymać dietę BG bo wiem , że bez diety jest jeszcze gorzej( jelita przepuszczają bardziej). Od miesiąca dostałem troszkę zaleceń żywieniowych w połączeniu z chińską medycyną,ale bez poprawy, a do popijania na litr wody łyżka kopru włoskiego z odrobiną lukrecji,też 0 pozytywnych efektów, dyskomfort non stop i "gniecenie" ;/ Kiedyś myślałem, że z rozwalonymi jelitami można żyć , w życiu bym nie pomyślał, że narobię sobie takiego bałaganu,no i aktualnie jest odwrotnie , jelita jakoś ogarnąłem a żołądek męczy tyle lat i chudnięcie wiadomo od czego. Coś z konwencjonalnych jest warte grzechu ? Nie mówie o IPP, ale spróbować np.znów Debutir , czy on wpływa na żołądek i kwasy ? Dziękuję Ci za rady, zerknę na te tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
I jeszcze jedno, lekarze zazwyczaj leczą objawy , a nie przyczyny. Złotym środkiem na ból zoładka, jelit, zgagę są IPP, które maskują objawy nie lecząc przyczyny.Ja tez mam mało kwasu a mimo to gastrolog chciała przepisać mi IPP. Przeciez to jest jakaś paranoja i pogłebianie problemów. W ubiegłym roku dzięki mojej dociekliwości zdiagnozowano u mnie celiakię. Miałam ciągłe wzdęcia, bóle , złe wyniki watroby, którą przebadano na wszystkie wirusy, wysoki cholesterol podobno od watroby, ciągły brak żelaza i innych, wysypki na które dostawałam sterydy, ciągły katar, też sterydy, w końcu kaszel i astma i na okrągło sterydy i inhalator rozkurczjący oskrzela, niemalże ciągły ból głowy i co leczono mnie objawowo. Nie mogłam sie z tym pogodzić, szukałam, czytałam i poprosiłam o badanie krwi na celiakię. No i wyszła, całkowity zanik kosmków jelitowych i tez nacieki limfocytów. Jestem rok na diecie, biopsja w pazdzierniku jest ok, nie ma nacieku, kosmki odbudowały sie. Nie mam żadnych wysypek, wreszcie wyniki watroby w normie, bóle głowy o wiele mniejsze, a co najwazniesze od kwietnia nie mam zadnych symptomów astmy, a ni biorę zadnych leków i niech juz tak zostanie bo dusiło mnie okropnie. Niestety znów się coś przyplątało, jestem diagnozowana, ale ja nie daje za wygraną, ciągle szukam, czytam i próbuje się leczyć, cały czas zakwaszam żoładek i już jest duzo lepiej. Npewno mam zaburzoną florę bakteryjną spowodowaną celiakią i brakiem kwasu w zołądku, ale lekarz jakoś to ze tak powiem olał. I znów muszę brać sprawy w swoje ręce, dobrze ze chociaz mam badania, to trochę uspokaja moją psychikę. Dlatego nie wolno się poddawać, jak Ci jedno nie pasuje probuj czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać jaka konkretnie mieszanka tych ziół Ci pasuje na żołądek ? Właśnie u mnie po pobycie w szpitalu na zaburzenia flory bakteryjnej i lekkie zapalenie pomógł bardzo Debutir, potem już przeczyszczał po próbach powtórzenia, stosowałaś ? Aktualnie na florę stosuję Sanprobi Ibs, 6 opakowań potem Sanprobi Barier, tak mi zaleciła pewna Pani Dr, ale u mnie przelatuje wszystko jak przez sito bo "góra" jest chora,- błędne koło. Potrafię walczyć,nawet muszę bo jest rodzina, ale aktualnie rezygnuję ze stałej pracy bo nie wyrabiam psychicznie i fizycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Danielek wejdz na pepsieliot- co to jest zapalenie błony sluzowej zoładka. Tam jest wszystko opisane jak to się leczy. Iwona jak się czujesz, co okulista powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Danielek wejdz na pepsieliot- co to jest zapalenie błony sluzowej zoładka. Tam jest wszystko opisane jak to się leczy. Iwona jak się czujesz, co okulista powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, ja Was nie zostawiłam.Byłam zablokowana i nie przechodziły moje posty.Próbowałam na różnych przeglądarkach i nic. Czytałam wszystko,co pisałyście. Teraz nie mam czasu,ale odezwę się po południu,chyba,że znów mnie .... Testu na SIBO jeszcze nie miałam,próbuję inaczej. Pozdrawiam Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Nie wiem co to bylo ale moje posty tez blokowali, w niedziele napisalam chyba z 5 i nic, wczoraj tez chyba 3...uznano za spam. Za dwa dni mam do odebrania nowe okulary duzo mocniejsze, powiedzialam o wszystkich objawach, o prawdopodobnych niedoborach witamin itp, powiedzial ze napisze do mojej GP zeby mnie wyslala do okulisty do szpitala bo to byl optyk a nie lekarz okulista, mialam duzo testow i wyniki beda przeslane tez do GP. Nie mam zgagi ale burczenia i przelewania sa, najgorzej rano...to nie jest bol brzucha ale dyskomfort, budzi mnie o 5 rano i pozniej juz co pietnascie minut sie budze przez to dziwne uczucie... Nice moge sie juz doczekac siodmego i badan no i pozniej wynikow, jak juz wyniki beda to powiem jej zeby mnie skirowala do gastrologa bo to juz za dlugo trwa. A Ty jak sie czujesz, sprawdzalas wage? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O,no proszę. U mnie z kolei burczenia i przelewania zaczynają się ok.południa,czuję te latające bąbelki gazów po jelicie grubym z prawej strony,wpychające się do żołądka i rozdymające żołądek. Później pojawia się ból głowy /nie zawsze/ i stres z tym związany. Gdyby nie te gazy,to wszystko byłoby ok. Gość44 - znalazłaś Slippery Elm? Widziałam z Now Foods,ale kaps. Mam nadzieje,że nie stosujesz wszystkich suplementów na raz. Odnośnie Citropepsinu, to u mnie zwiększał zgagę. Do zobaczenia Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona ja też jestem ciekawa Twoich wyników, mam nadzieje, że cos tam pokazą, ale masz racje upominij się o wizytę u gastro. Mnie tez mączą te przelewania i burczenia, a było już trochę lepiej. Biorę do posiłku super enzymes, one mają w składzie między innymi betainę HCL i pepsynę ale to są małe dawki. Dziś wzięłam do obiadu 2, do tej pory brałam 3 razy dziennie po jednej do posiłku. I po nich i po kreonie fajnie się czuję i nie mam przelewania, ale minie 3 godz zaczynam pić i znów jazda.Dziewczyny nie wiem czy Wy tak macie, ale te burczenia zaczynaja mi sie w prawym boku, a zatrzymują w lewym i tam mnie tak gniecie, oddaj***ardzo mało gazów i takie mam wrazenie ze to przez to tak mnie męczy w lewym boku, biorę espumisan, ale to nie pomaga. Anna nie mam jeszcze slippery elm i oczywiście nie biorę wszystkiego naraz. Chcę najpierw się odrobaczyć, tylko narazie wstrzymałam się z tym wszystkim, bo muszę dojść do siebie po grypie, powtórkę badań mam w czwartek, jezeli się poprawią to zaczynam. I nie wszystko naraz, po kolei.Anna , a Ty jakie suplementy lub leki zazywasz, nie będziesz mieć testu na SIBO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona wagi nie sprawdzałam, ale na apetyt nie narzekam, po ciuchach nie widać zebym coś przytyła, mam nadzieję ze juz nie tracę, śmieję się ze dziś na Halloween super bym pasowała na kościotrupa ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc Anna. Milo Cie widziec na forum....:) Ja od kiedy nie biore IPP to glowa mnie nie boli, migreny tez nie mialam juz kilku tygodni, duuuuzzzzyyyyy plus, ale mam codziennie zawroty glowy czuje sie jakbym byla ciagle pijana, ale to chyba przez to schudniecie i moze klopoty z oczami. A jak z Twoja waga? Czy jak zaczelas chorowac to schudlas? Co teraz jesz a moze dalej jestes na diecie? Pisz prosze bo to moze nam tez troche pomoc :), nam ciagle szukajacych przyczyn i rozwiazan. Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. U mnie to przelewanie tez zaczyna sie po prawej stronie wedruje do lewej a potem coraz wyzej az do zoladka, no i potem uczucie kamienia na zoladku. Jesli espumisan nie pomaga to juz nie wiem co mozna na to brac. ANNA. Czekam na dostawe citropepsinu, ja nie mam zgagi to moze mi pomoze, sprobuje. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Dużo pytań,jak mi coś umknie ,to w następnych postach. Byłam dwa/trzy tygodnie temu u innego gastrologa.Nie wiem,czy pisałam. On przejrzał moje opasłe badania ,pomacał brzuch i stwierdził,że u mnie problemem jest nie żołądek,a jelita,dokładnie jelito grube,o którym my tu mówimy,że boli nas w prawym boku i przesuwa się na lewy. Wg.lekarza mam problem z trawieniem,a właściwie z zalegającym w jelicie grubym gnijącym pokarmem,stą pojawiają się wzdęcia,gazy i przelewania. Jest to spowodowane zaburzoną florą bakteryjną. Powód zaburzeń - IPP oczywiście. Na dwa m-ce dostałam lek prokinetyczny i w zasadzie jest to pierwszy lekarz od początku leczenia,który bardziej skłania się do leczenia tego typu schorzenia środkami naturalnymi,jak kurkuma /kaps/, olejek mięty pieprzowej /kaps/, no i oczywiście popularne Debretin,czy inny lek z trimebutyną. Po dwóch m-ach jeżeli mi to nie pomoże,bóle będą nadal mam zrobić test na SIBO i zaczynamy leczenie rifaksyminą +antybiotyk. Czekam na dostawę kapsułek miętowych,bo miałam tylko 14 szt. a to za mało,by zaczynać kurację. Na dzień dzisiejszy gdyby nie te nadmierne gazy,przelewania i burczenie,byłoby dobrze, albo prawie dobrze ,ponieważ mam tak jakby ciągły katar,taki lejący. Nie umiem tego zlikwidować. Obecnie piję duże ilości wody z solą /wg med.lud./wzmacnia śluzówkę żołądka i zakwasza żołądek,a tym samym żołądek będzie lepiej pracował. Poczekamy.Zobaczymy. Ja mam dodatkowy problem,ponieważ nie mam pęcherzyka żółc. i mogę mieć problem z prawidłowym wydzielaniem żółci,biorę więc kaps.z żółcią wołową. Piję aloes,dziurawiec,rumianek,lipę,witaminy B,kwas foliowy /dodatkowo/B12,Mg,sylimarol,ornitynę,Q10,omega3 z kryla,oliwę magnezową do wcierania. Szukam czegoś na odkwaszenie organizmu,bo te nasze harcujące w jelitach bakterie niestety zakwaszają nasze ciało. W zasadzie prze te lata schudłam kilka kg. Waga spadała mi w okresie zaostrzenia choroby. Teraz ważę 68kg/168 cm. wzrostu. Uważam,że to jest waga akurat richtig i niech tak zostanie. W tej kwestii nie mam problemu. A dieta,no cóż,mam dużo ograniczeń,są pokarmy których moje jelita nie tolerują /celiakia wykluczona/. Do tej pory jadłam jabłka bez problemu,od niedawna niestety musiałam odstawić je. Straszne przelewania i gazy. Gość44, masz dobrze że masz mało gazów,ale jak widać i mało i za dużo nie jest dobrze. Iwona ,ja też nie mam zgagi,a po Citropepsinie miałam,ale każdy jest inny. Są bardzo pochlebne wypowiedzi odnośnie zażywania tego leku. Każdy musi wypróbować na sobie,bo co jednemu szkodzi,drugiemu może pomóc. Trochę dużo tego napisałam,reszta później. Muszę ponownie poczytać Wasze wypowiedzi. Pozdrawiam Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Anna gdzie Ty taką perełkę znalazłas, mam na mysli lekarza, który chce leczyć ziołami.Mam nadzieję, że on będzie tym który Ci pomoże, informuj nas o postępach w leczeniu. Te wszystkie suplementy, które bierzesz a jest tego trochę są dobre na żołądek, a dalej na jelita. Ja też piję wodę z solą, czytałam ze powinno to byc 3g dziennie czyli pół łyżeczki do herbaty, najlepiej w dwóch litrach wody. Nie wiem czy czytałas , że soda gaszona świetnie odkwasza organizm, pije się na czczo, szybko przedostaje się do jelit ok 15-20min, potem najlepiej wypić coś zakwaszającego zoładek np.szklanka wody z solą bo soda całkowicie neutralizuje kwas.Poczytaj o tym. Jezeli chodzi o gazy, to jest to dla mnie bardzo męczące, ze ich nie oddaje bo mam wrazenie jakby nie miały ujścia i dlatego tak mnie gniecie w lewym boku. Dziewczyny wczoraj dostałam list od gastrologa, oni zawsze wysyłają z opisem wizyty. Napisał,że wspomniałam o SIBO, ale wg niego nie moze być to poniewaz nie mam biegunek i nie z tego powodu chudnę. Napisał również ze dał mi na TK w celu sprawdzenia trzuski jako możliwego powikłania w celiaki i sprawdzenie całego brzucha. Jesli wyniki będą ok sugeruje diagnozowanie w kierunku innej choroby autoimmunologicznej np. Adisona, jest to choroba nadnerczy. Co Wy o tym myslicie? Jak to jest z tymi biegunkami przy sibo, przeciez nie wszyscy mają ksiżążkowe objawy, przy celiaki tez mówili ze są biegunki, a niestety nie kazdy je ma, dlatego często nie diagnozowano celiaki, chociaz temat ten jest teraz bardziej znany. Iwona co u Ciebie, jest cos lepiej? ciekaw jak na ciebie podziała CITROPEPSIN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×