Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość Justa2704
Obserwuj sie i jak jeszcze raz sie pojawi albo dostaniesz boli brzucha, to lec na pogotowie. Ale moze to nic takiego, czesto np po przytulankach mozna plamic, dlatego ja sie z tym wstrzymuje do konca 1 trymestru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Seksu wlasnie nie uprawiamy. Dzisiaj rano mialam mocne bole brzucha ale rano codziennie mnie boli brzuch dlatego nie przywiazuje do tego wagi zbytniej . A teraz troche monentami mnie boli tylko nasila sie przy kasZlnieciu czy kichnieciu. Podlozylam sobie wklADke zeby zobaczyc czy cos jeszcze wiecej bede plamic no i sie polozylam. Wizyta w srode ale jak jeszcze cos zauwaze niepokojacego to nawet dzisiaj pojade na pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie motylkowa obserwuj sie i jak co na pogotowie. Jak mi to lekarz w poprzedniej ciazy mowil jesli cokolwiek Cie nie pokoi do lekarza lub szpitala.... ja dziś mam jakieś kłucia z lewej strony ale to może wszystko tam się szykuje bo moje dzieci zawsze układaja się z lewej strony i czuję się jakby mi słoń siedział na brzuchu....pogoda tez do kitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) miło dołączyć do tematu listopad 2015 bo jak się okazuję również zostaną szczęśliwą mamą właśnie w tym miesiącu:) Obecnie mam córeczkę ma niespełna 6lat o drugiego maluszka staraliśmy się z mężem od 5miesięcy i tak bezskutecznie powiem Wam szczerze, że już miałam czarne myśli, że coś jest nie tak. przeszłam chwilowe załamanie ;( jutro mam wizytę u lekarza także wszystko się okaże;) najgorsze jest to że praktycznie nic nie mogę jeść, smakuje mi tylko żurek i jem go rano, południe, wieczór ;) nie wiem co będzie jak wróce do pracy bo jak narazie złapałam przeziębienie i jestem na L4 chyba będę żurek z domu nosiła :D :D tymczasem was wszystkie pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Witam nowe mamusie :) Mnie przez ostatnie dni wcale brzuch nie bolal, od wczoraj zaczal, ale tez i duzo nerwow mialam. Zauwazylam, ze podbrzusze zrobilo mi sie twardsze, jest troszke zaokragloneod dolu i zaczyna mi przeszkadzac jak spie na brzuchu, a to moja jedyna pozycja do spania. Wiec nie wiem czy mnie boli od stresu czy znow zaczyna sie tam rozciagac wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 6ym miesiacu i spie na brzuchu,a co nieby ma Ci tam przeszkadzac w pierwszych tygodniach?Nie chce byc zlosliwa dziewczyny i spokojnie,ale widze,ze niekiedy troszke przesadzacie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Po prostu twardy sie zrobil i to nie tyle przeszkadza, co czuje to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja jestem po serduszkowym usg :-) wszystko ok. witam nowe mamy i trzymam kciuki żeby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa chyba,ze tak.Nie gniewaj sie Justa.Bedziesz spokojnie mogla spac w swojej ulubionej pozycji kilkanascie tygodni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Gosciu nie gniewam sie :) Tez moze zle to ujelam. Bardziej mam taki psychiczny dyskomfort, ze cos tam gniote i automatycznie przekrecam sie bardziej na bok ;) Miniaaa zazdroszcze :) Ja czekam niecierpliwie na srode, oby juz byl zarodek i zeby wszystko bylo w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justa wierze Ci.Swiadomosc posiadania istotki w podbrzuszu moze nas cieszyc,ale tez niepokoic,ze mozemy cos zlego jej zrobic krzywde.Zawsze sie martwie czy woda nie jest za ciepla,zeby jej nie skrzywdzic,czy ja spodniami nie gniote,czy jak krzycze i sie wsciekam glownie za kierownica jej nie denerwuje i cos jej sie wtedy nie dzieje.troche to irracjonalne.ale coz wynika to tylko z naszej troski o dziecko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczynki :-) chciałam się Was zapytać w którym tygodniu miałyście robione pierwsze usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Ps. Anka37 ja też jestem ze Słupska :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Dokladnie Gosciu :) Ale chcialabym juz byc w tym miejscu co Ty, bo to zdecydowanie blizej niz dalej :) Aaa aga - ja bylam tydzien temu, wg OM byl to poczatek 6 tygodnia, ale okazalo sie, ze ciaza jest duzo mlodsza. Na USG wyszedl tylko pecherzyk 7,44 mm zdaje sie i jeszcze aparat nie obliczyl wieku ciazy, a pani doktor na zwolnieniu z wf wpisala tak pi razy oko, ze to piaty tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 🖐️ Czy moglabym dolaczyc do tematu? Rowniez mam termin na litopad, dzisiaj bylam na pierwszym usg. Wedlug miesiaczki mam termin na 27 listopada (5tydz i 3 dni) a wedlug rozmiarow dzidzi(2.5 mm :D)na 24 listopada( 5 tydz i 6 dni) jutro zaczynam 7 tydz czyli bede mial skonczonych 6 tyg.Widac juz bylo bijace ruszajace sie serduszko cudny widok :* ❤️ i bije 103 uderzenia na minute jak uslyszalam to sie poplaklam ze wzruszenia :* ostatnia miesiaczke milam 20 lutego a owulacja byla ok 1-3 marca. Pozdrawiam serdecznie :* 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
aaa ga, malpka, aula witajcie :)) Fajnie że nas się tyle zbiera :) Justa i motylkowa -> faceci są do kitu . Dbajcie o siebie i wymagajcie od swoich facetów żeby traktowali was jak królewny! Mękę dajcie się, my kobiety musimy być silne. Alkohol a raczej jego nadmiar w rodzinie jest straszny :( ale myślę że wasi partnerzy przejrza na oczy jak urodzi się malenstwo. Mój mąż marzył o dzidzi a jak się dowiedzial to strach go ogarnął, przed nim wielkie zadanie i trochę pewnie się boi :) Też czasami denerwuje się na niego bo chciałabym żeby bardziej się zaangażował w ta ciążę, zapytał jak się czuje itd, ale wiem że faceci dopóki nie zobaczą na własne oczy to ciężko im sobie wyobrazić że w tym brzuchu coś jest :D Justa -> też mam wrażenie że jak się położę na brzuchu to uciskam go i że jest twardszy. Gosciu -> myślę że nie ma nam się co dziwić, to moja jak i wielu dziewczyn pierwsza ciążą i to dla nas nowa sytuacja i co jest normalne czasami nie bardzo wiemy jak się odnaleźć w niej :) Ją myślałam nad imionami :) Chłopak będzie Aleksander a dla dziewczynki mam duży problem, al podoba mi się Wiktoria albo Zuzia... z reszta sama nie wiem. Igor, Ignas, Antos, Antosia, Hania śliczne :) Jowita nie bardzo mi się podoba :) Ja zaczynam też czasami myśleć o porodzie, czytam na forach wspomnienia dziewczyn z porodu i jestem przerażona ale pomyślałam że będę się martwić później. Zazdroszczę wam że macie usg tak szybko, miniaa nie mogę się też doczekac tej chwili :) ją mam dopiero 14 kwietnia i licząc od OM to będą dokładne 2 miesiące ciąży. motylkowa, trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku u Ciebie, pamiętaj tylko nie przemeczaj się, masz prawo czuć się gorzej i prosić o pomoc w ciąży. Napisz jak się czujesz. Dziewczyny czy was też tak bardzo bolą piersi? Ja mam wrażenie że mi odpadna , szczególnie jak wstaje po nocy, albo jak zdejmuje biustonosz :( czasami mam gorące i szczypia mnie, są twarde jak kamienie. Napisałam się trochę ale chciałam Wam odpowiedzieć a Wy strasznie dużo też naskrobalyscie. Dziś bezsenność mnie wzięła, ale to może dlatego że pół dnia przespalam - taka pogoda okropna, że nic innego robić tylko spać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełna nadziei 91
U mnie tylko sutki są wrażliwe, ale to też nie tak bardzo. Zauważyłam natomiast dużo mlecznego śluzu. Wy też tak macie? Witam wszystkie nowe dziewczyny :) Im nas więcej tym raźniej :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny :-) mi właśnie też dokucza ogromny ból piers. Są bardzo wrażliwe na nawet lekki dotyk. A oprócz tego czuje się bardzo Dobrze tylko częściej siusiam, szczególnie w nocy :-) życzę miłego dnia mamusiom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj byłam na usg lekarz stwierdził pęcherzyk 15mm ale nie widzi zarodka :( przestraszyłam sie kazał mi wpaść za dwa tygodnie bo niby to wina starego sprzętu... dziś zaczynam 7tydzien zatem powinno juz być coś więcej widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justa uwiez mi,ze ten czas zleci.Jeszcze nie dawno bylam w Twoich tygodniach i drzalam do12tyg aby byc spokojniejsza.Kazdego dnia sprawdzam ile do porodu haha. Powiem Wam,ze zycie tak biegnie,ze nawet Justa nie zauwazysz a juz bedziesz na porodowce.Ja te pierwsze tyg przechodzilam zima i dlugie wieczory i szarobure dni myslalam,ze ciagna sie niemilosiernie a teraz widze jak smiglo.Cieszcie sie tym stanem;) Paolina-To tez moja pierwsza ciaza,a mam30lat wiec wyczekana wiec troche swiruje,ale maz mnie zciaga czasem na ziemie.Ale Wam powiem,ze 5 i 6 miesiac jest piekny.Ruchy dziecka sa czyms z******tym.Wartosie niecierpliwic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Justa- ja tez mam takie mysli o dziecku jak sie denerwuje i czy spodniami nie uciskam . Gdzies kiedys czytalam ze dopoki brzuch sie nie pojawi spanie na brzuchu jest ok. I ze w ciazy najlepiej spac na lewym boku no ale jak ktos nie lubi to przeciez sie nie zmusi. Malpka -naprawde Ci zazdrosze ja ostatni okres mialam 1 lutego i jeszcze zarodka ani serduszka nie widzialam . Lekarz mi mowil wlasnie tez ze ciaza moze byc mlodsza ze wzgledu na moje cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paoolina mnie piersi bola troche ale za to mi sie powiekszyly i musze przerzucic sie na wiekszy stanik bo jest ciasny. Jeszcze rok temu mialam miseczke A pozniej przeszlo na B a teraz musze sobie C kupic. :o. Pelna nadziei ja mam pelno sluzu od poczatku (terminu spodziewanej miesiączka) wlasnie to byl jeden z pierwszych objawow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Bombowa salata- u mnie w polowie 6 tyg tez byl widoczny dopiero pecherzyk z cialkiem zoltym I nic wiecej . Takze jest nas dwie. Ciaza moze byc mlodsza wiec sie nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paolina pytalas jak sie czuje - troche mi nie dobrze i bolal mnie brzuch jak zawsze z rana . Plamien wiecej nie zauwazylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 23
ja tez muszę przyznać że mi najbardziej piersi dokuczają, a wręcz sutki. zrobiły się twardsze i mega wrażliwe na dotyk. Lekka wydzielina tez się pojawia ale urosły jak na razie tylko odrobinę. Jednaj muszę przyznać że teraz najwygodniejszy dl;a mnie okazał się stanik sportowy:) dziś wchodzę w 9 tydzień licząc od ostatniej @ i nie mogę się doczekać jutrzejszego usg:) mam nadzieje że wszystko bedzie dobrze i usłyszę serduszko:) Mamuśki głowy do góry:) nie martwmy się na zapas bo ludzka psychika jest podstępna i niektóre bóle może generować nasza podświadomość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
To ktore z nas jutro maja wizyte? Bo duzo nas bedzie o ile kojarze dobrze :) Ja mam na 10:15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Ja mam jutro na 15,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
motylkowa -> super że wszystko ok :) Nie zauważyłam żadnej wydzieliny z piersi ale mam dużo sluzu białego. Bombowa sałata-> nie denerwuj się, właśnie może masz młodsza ciążę niż myślisz :) mi właśnie moja gin powiedziała że usg robi dopiero wtedy kiedy będzie pewne że już zarobek będzie widać, chociaż byłam zawiedziona że mi nie zrobiła usg ale teraz rozumiem ją. Motylkowa, Paula i Justa czekam na info jutro :) trzymam mocno kciuki! Gosciu -> właśnie ją już nie mogę się doczekać tych ruchów no i masz rację, że dluzy mi się. Mam wrażenie że przede mną cała wieczność tej ciąży. Teraz ciężko mi jest pani wyobrazić sobie że dziecko mam w sobie, tak bym chciała żeby już coś było widać i czuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Dziewczyny wybaczcie że pisze czasami z błędami ale mam komputer w naprawie, jeszcze trochę może to potrwać i pisze z komórki co mi kompletnie nie leży i czasami wpisuje mi jakieś głupie wyrazy w środku zdania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×