Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość aisog40
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :) Pewnie że chciałabym dziewczynkę choć mój maż chce kolejnego synka i coś czuję że będzie chłopak ale najważniejsze żeby zdrowe i żeby wszystko było dobrze Najmłodszego synka urodziłam w 32 tc 3 dni był na inkubatorach bo miał troszkę problemów z oddychanie m i wrodzone zapalenie płuc po 2 tygodniach wyszliśmy do domu bo nie urodził się aż taki mały bo 2300 i szybko miał wagę 2500 :) teraz już leci mu 10 msc i wszędzie go pełno łazi po całym domu rozwija się bardzo dobrze i jest zdrowym łobuziakiem :) No ale teraz moja obawa żeby donosić do terminu żeby znów wcześniej nie urodzić muszę dużo odpoczywać i się oszczędzać ale to mało realne przy małym dziecku w domu dobrze że starszy syn ma juz 10 lat to mi dużo pamaga bo mąż cały dzień w pracy to wiadomo jak to jest. Martwią mnie trochę małe plamienia które występują przeważnie po nocy hmmm nie są duże ale pojawiają się niby pani doktor powiedziała że wszystko jest ok ale zawsze to plamienia i martwią nie ma ich dużo ale w poprzedniej ciąży nie miałam wogóle... no ja wiem że macica i szyjka jeszcze nie odpoczęły po ostatnim porodzie i ciąży i to może od tego.... no nic zobaczymy za 3 tyg na wizycie co powie... a mieszkam w Niemczech i pierwszy raz będę tu rodzić bo starszych synów rodziłam w Polsce Miłego dnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny ja jestem w 15 tyg i przytylam 1 kg. Ale chyba mibposzedl delikatnie w brzuszek i piersi :-) zastanawialiście się nad kupnem poduszki ciążowej? Ja słyszałam że bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja mam poduszke ciazowa z pierwszej ciazy, byla droga, ale naprawde warto! Przydaje sie do karmienia pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylkowa ja jak na poczatku schudlam od wymiotow,tak do tej pory nie przytylam,ale napewno jeszcze nadrobie :p Tez tak sie zastanawiam nad taka poduszka.mamasynka jaki ksztalt ma ta twoja poduszka,jak wchodzilam na allegro tam jest ich masa w roznych ksztaltach i nie wiem ktory ksztalt. Bylam dzis u dentysty (wstyd sie przyznac 2lata nie bylam)i bylam zaskoczona ze tylko 1 ubytek i to taki maly ze dopiero przy czyszczeniu z kamienia stomatolog ja zauwazyla.ciesze sie ze jak na razie zeby mam w dobrym stanie. Wy tez macie dzisiaj takiego lenia,tesciowa prosila mnie zebym nieco ogarnela w domu ale tak mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Witaj Aisog.:-) motylkowa nie martw sie ze nie przytyłaś...Ja też schudłam niedużo bo 2 kg ale...w poprzednich ciążach tyłam od początku a tu nie... Mój maluszek w 13 tyg.(12 tyd i 1 dzien) mial 6.4 cm. My dzis na podwórku - korzystamy z pogody. :-) co do lenia często go teraz miewam :-) Miłej soboty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisog nie martw sie ze za wczesnie urodzisz,kazde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisog u mnie tez 3 nieplanowana ciąża. Nie martw się ze i tym razem wcześniej urodzisz- jak pisze genova - każde dziecko i ciąża jest inna. Z moim ok 3 letnim synkiem całą ciążę leżałam i łykałam leki na podtrzymanie- bywałam nonstop w szpitalu ....teraz jest ok choć na poczàtku każdy ból brzucha sprawiał że bałam siè. Bèdzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadówka2015
Hej dziewczyny. Postanowiłam się odezwać i ja ;) Termin mam na 24 listopad, więc jestem w 12 tc... właściwie to już prawie w 13 ;) To moja pierwsza ciąża. Brzuch mam już spory ale jakoś się tym bardzo nie przejmuję. Nie miałam żadnych strasznych objawów ciążowych jedyne co mnie dopadło to ogromne zmęczenie i tak jest cały czas.... Pozdrawiam wszystkie brzuchatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Wracamy z testow pappa, dzidzius zdrowy!! No i kolejny lekarz mowi, ze stawia na dziewczynke:) Kochana jak wroce do domu to na kompie sprawdze jaka to poducha dokladnie. Firma motherhood, taka dluga i zakrecona na koncach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa27
czesc dziewczyny :) Jak samopoczucie? Aisog40, Listopadowka2015 Witajcie :) Listopadowka2015 ja mam termin na 27, mala roznica. Tez bylam przez pierwsze 3 miesiace bardzo zmeczona. Teraz juz mi to mija, mam wiecej energii I ne spie juz tyle w dzien co wczesniej :) zmeczenie powinno wkrotce minac. Mamasynka zazdroszcze ze tak szybko znasz plec, ja czekam do nastepnej wizyty , moze i mojej ginekolog uda sie juz cos zobzczyc a wtedy zaczne planowac wyprawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Czesc dziewczyny troche sie martwie mowilam ostatnio lekarce ze jak leze to widac ze dziecko jest po lewej stronie prawa w ogole nie odstaje ale dzis to juz sie wystraszylam bo naprawde bardzo to widac jak leze nie wiem czy to normalne na tym etapie. Z corka mialam rowno na srodku chce isc w tym tyg prywatnie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadówka2015
Zuzaa27 ja tez czekam do następnej wizyty żeby płeć poznać. Doczekać się nie mogę. Jakoś tak niecierpliwa jestem w tym względzie ;-) podobnie chce zacząć myśleć o wyprawce... ja mam nadzieję że to zmęczenie też mi wkrótce minie. Póki co dostaje zadyszki przy najmniejszym wysiłku. A kiedy masz następną wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Witaj Listopadówka :-) Ewela moje wszystkie dzieci układają sie z lewej strony. dopiero poźniej jak rosnły przesuwały sie. Teraz też maluszek leży z lewej strony. Mamasynka też bym chciała wiedzieć kto mieszka w brzuszku. Ale niestety póki co czekam az super sprzęt p. doktora pozwoli ujrzec jeśli dzidziuś dobrze się ułoży. :-) Dziś zaczynam 15 tyd. i niestety wróciły poranne nudności. nadal odczuwam szczególnie wieczorami wzmożoną senność ale to chyba też spowodowane tym że synek zaczyna pobudki od 5 rano i niewyspana jestem :-) Dziś raczej dzień w domu - może króciutki spacer no mimo złońca jest chłodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i weszłam przez przypadek na strone Hipp i tam można pobrać kupony zniżkowe na kosmetyki dla mam- oliwka do masażu.krem i balsam chyba na kaźdy kosmetyk 20 % rabatu w rossman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Listopadówka2015 Termin mam na 9 czerwca, to będzie jakoś 16 tydzień ciąży. Nie wiem czy mam szanse poznać już płeć dziecka. Jest to moje pierwsze dziecko i na prawdę płeć jest nam obojętna, nie mniej jednak chciałabym wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
W 16 tyg to juz plec mozna potwierdzic w 100%:) Ja dzisiaj zaczynam 13:) Co do prognoz doktorkow, to raczej sie nie przywiazuje, to zbyt wczesnie, zeby potwierdzic plec. Ciesze sie, ze dzidzia jest zdrowa i ciesze sie, ze tam pojechalam. Sprawdzal mnostwo roznych rzeczy. Na Polowkowe tez pewnie pojedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja idę 11 czerwca na wizytę i tez to będzie w granicach 16 tc. To tez jest moje/nasze pierwsze dziecko i płeć nie jest jakoś szczególnie ważna ale ciekawosc bierze gore ;-) wiadomo ze najważniejsze żeby zdrowe było. I tez mam nadzieje ze już faktycznie maleństwo się pokaże :-D Zmęczona chodzę bardzo a jak się kładę wieczór to spać nie mogę :-( całkiem się mi pory pozmienialy.... mamasynkaa nie ukrywam że mnie pocieszyłaś tym że w 16 tygodniu to już widać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik37
Cześć dziewczyny. Właśnie dołanczam do listopadowych mam. Termin mam na 23 listopada. 3 ciąża. Jutro mam badania prenatalne I mam nadzieję , że poznam już płeć. Mam 2 dziewczynki więc tym razem może chlopak ? Wszystko mi jedno oby zdrowe było ☺ Też jestem bardzo zmęczona I śpiąca. Na szczęście nie miałam porannych mdłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik37 witaj ;-) Mnie też mdłości obeszły szerokim łukiem. Musiałam jedynie trochę zmodyfikować dietę a konkretnie wyrzucić z niej kawę i było dobrze. Teraz już zaczynam popijać kawę i już jest ok. To jak masz termin na 23.11 to dzień przede mną ;-) ciekawa jestem jak się nam to wszystko w rzeczywistości poukłada :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi terminami bywa różnie :-) Córcie miałam rodzić w Wigillie a ur. tydzien wcześniej. Z synkiem miałam termin na 6.12. a przyszedł na świat 19.11. Teraz termin na 15.11 zobaczymy :-) Dzis synuś ( 2.5 toku) podszedł do mnie pogłaskał po brzuchu i zaczął się przytulac wołając dzidzia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Wczoraj genetyk nam powiedzial ze jak jest 16 ukonczony to wtedy narzady sa rozwiniete w 100%. Wczoraj tez synek byl z nami pierwszy raz na usg:) Mdlosci mnie nadal mecza, dzisiaj od 5 nie spie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamasynkaa to ja Ci zazdroszczę.... ja nie spałam całą noc :-( może pół godziny drzemki miałam - to wszystko. Czuję się dziś fatalnie. Strzeliłam małą drzemkę popołudniu ale już się nie mogę doczekać aż pójdę już spać. Póki co okupuje na razie fotel po kolacji żeby się w żołądku ułożyło i zgagi nie było ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka37 musiało to być słodkie jak synek tak zrobił :-D już to sobie wyobrażam. Ja bym się na bank ze wzruszenia popłakała ;-) Masz racje... z terminami i naszymi dzidziami różnie bywa dlatego baaardzo jestem ciekawa jak nam to wszystko wyjdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Anka moja corcia codziennie przytula brzuszek i mowi "kokam Cie dzidzia" wiec wiem co czulas :) mysle ze bedzie dobra starsza siostra jest delikatna do mlodszych dzieci i lubi sie bawic z innymi. Kurcze dziewczyny kilka razy dziennie mam wrazenie ze czuje kopniaczki a jak juz usiade i sie skupie to nic nie czuje i nie wiem czy to to czy nie. Z corcia nie mialam watpliwosci bo kopala po kilka minut non stop i wiedzialam na 100% ze to to. 11 czerwca mam polowkowe to juz pewnie sie dowiem jaka plec :) idziemy z mezem i corcia na te usg chce zeby on tez slyszal czy cora czy syn :) 28 maja tez mam wizyte ale pewnie nie bedzie robila usg. Wczoraj pojechalam do przyjaciolki i kuzynki odpoczelam troche korzystam poki moge bo pozniej z dwojka juz nie pojezdze... milego wieczoru zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja codziennie rycze, jak synek caluje brzuch, mowi: to ja, Twoj starszy braciszek, kocham Cie. Mowi, ze czeka az sie urodzi, ze ma tyyyle zabawek i mu wszystko pokaze, opowiada do brzucha jak bylo w przedszkolu. Mowie Wam, ostatnio szybko sie rozklejam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik37
Moje córeczki też kilka razy dziennie całują mnie po brzuchu. Ja nigdy nie miałam wstrętu do jedzenia I ciągle piję poranną kawę . Jestem tylko bardziej rozdrażniona I zmęczona ale w końcu wiek robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik37
Moje poprzednie dwa porody miałam wywoływane tydzień przed porodem bo niby mało wød miałam. Mam nadzieję, że tym razem pójdę sama ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela myśle że to to. U mnie tak od tygodnia. A najczęściej wieczorami. :-) Czekam aż kopniaczki będa mocniejsze :-) Synek mnie rozczulił mega bo jak tylko powiedzieliśmy starszej córci to jemu też tłumaczyliśmy že dzodziuś jest u mnie w brzuchu. On wtedy wtulal sie i mówil moja mama. taki cycuś mamusi. mam nadzieję ze dobrze przyjmie Maluszka w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
A ja zazdroszcze ruchow, tak juz bym chciala czuc malucha, moze troche bym wyluzowala... ale u mnie znowu lozysko na przedniej scianie, wiec jeszcze troche poczrkam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×