Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

2x1 Duhaston i 2x1 Luteine i oszczędny tryb życia ale coś mnie neraz przy kaszlu pobolewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Mama synka rzeczywiscie spory brzusio juz sie nie moge doczekac kiedy u mnie cos bedzie wiecej widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paulina to dobrze ze juz wszystko ok . Ja czasami tez mam mocne skurcze ale to trwa tylko kilka minut i samo przechodzi.. koniecznie duzo odpoczywaj . Ja tez zauwazylam ze jak duzo pochodze , zmecze sie to pozniej nie najlepiej sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Tez mam luteine i duphaston, tyle, ze duphaston 1x1 i doustnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Próbowałam rozmawiać z szefową odnośnie moich przywilejów, ale była bardzo nie mile zaskoczona. Jak wspomniałam wcześniej mieszkam i pracuje w niemczech. Pracuje w restauracji jako kelnerka, cały czas na nogach, czesto do 23, a przy tym brak personelu. Na początku chciałam pracować, ale dziś szefowa swoim podejściem mnie bardzo zniechęciła. Podważyła słowa ginekolog i kazała mi przyniesc pisemnie zalecenia co tego jak długo wolno mi pracowc, dlaczego niby w niedziele i swieta nie i itd. Postaram sie jak najszybciej do niej zgłosic i jesli bdzie chciala mi dac zwolnienie to biore od razu. Tak na prawde tylko teraz mamy taki przywilej i trzeba korzystac i odpoczac. Zastanawia mnie tylko, czy ginekolog moze mi na tej podstawie wystawic zwolnienie do konca ciazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Zuza do konca pewnie nir, ale od wizyty do wizyty pewnie, szczegolnie, ze.masz ciezka prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Dziewczyny bawilam sie z corka na dywanie zazwyczaj bardzo uwazam na brzuch i nie pozwalam jej za blisko podchodzic a teraz jakos sie stalo ze upadla z calej sily reka na sam dol brzucha bardzo mnie zabolalo ze sie zwinelam i nie moglam sie wyprostowac po chwili minelo ale teraz czuje ze cmi troche w tym miejscu... myslicie ze moglo cos sie stac czy raczej sie nie martwic? Oczywiscie jak bedzie mocno bolec czy cos bedzie sie dziac to zareaguje ale poki co nic niepokojacego sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Ewela teoretycznie dzidziusia chroni teraz macica i wody plodowe. Jesli cos cie niepokoi, to idz na konsultacje. Zawsze takie urazy warto sprawdzic. Corcia tez specjalnie tego nie zrobila, zdarza sie :) Ja ide jutro jednak na wizyte. Kilka rzeczy mnie martwi, a poza tym czulam sie dzis jak na okres i bolal mnie brzuch. Wole przeginac w te strone, niz cos zaniedbac, a tego bym sobie do konca zycia nie darowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ewela moje zdanie znasz, lepiej niepotrzebnie sprawdzic, niz pozniej pluc sobie w brode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Zuzaa skoro taka łaske ci robia, to nawet sie na nich nie patrz, tylko idz na zwolnienie. Tez mi sie wydaje, ze zwolnienie bedzie po prostu przedluzane z wizyty na wizyte, ale tak naprawde ciezko stwierdzic jak to jest w Niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Nawet mi do glowy nie przyszlo zeby sie na nia zezloscic chciala sie pobawic a wyszlo jak wyszlo.... maz zrobil jej pogadanke troche sie wystraszyl ja zreszta tez. Jesli bedzie bolec to pojade od razu do szpitala ale na razie naprawde jest ok mysle ze nic powaznego sie nie stalo troche tylko sie wystraszylam ale juz lezymy w lozku to sobie odpoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Oj, teraz widze jak glupio musial zabrzmiec moj wpis :) Ewela ja tez nie pomyslalam nawet, ze sie zloscisz, tylko mi szkoda sie malutkiej zrobilo, bo pewnie tez sie troszke wystraszyla :) Ale bron Boze nic zlego nie mialam na mysli, naprawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Mamasynka, Justa dziekuje za pomoc. Troszkę już ochłonęłam, czułam się rozczarowana tą sytuacją. Przy najbliższej okazji skonsultuję się z ginekologiem, zobaczymy jaka będzie reakcja. Poki co czuję się dobrze, ale nie chcę pracować za dużo i wracać tak pozno do domu. Poza tym w zaawansowanej ciazy w ogle siebie nie wyobrazam w ciazy pracujacej w restauracji, szczegolnie w srodu sezonu. Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Justa wiem nie pomyslalam nawet tak :) ona akurat nie bardzo sie wystraszyla tylko przytakiwala jak pawel jej tlumaczyl ze trzeba uwazac na dzidzie . Ale ma tylko dwa lata wiec nie ma co wymagac ze o wszystkim bedzie pamietac. Ide juz spac dzis mialam dzien pelen wrazen :) dobrej nocy Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ewela jak tam dzisiaj?? Mam nadzieje, ze nic nie boli Dziewczyny prosze trzymajcie kciuki za wizyte, bo ide z czarnymi myslami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie brzusio też już odstaje. Normalnie powiedziałabym , że to nadmiar tłuszczyku gdyby nie fakt , że schudłam 6 kg i przed ciażą był płaski jak patelnia :P Paolina , ale się strachu najadłaś. Współczuję , nie ma nic gorzego niż trafić do szpitala ze strachem o dzidziusia. Ale na szczęście już wszystko oki. Ewela , spokojnie , na początek nie ma co się denrwować. Ale dla pewności lepiej pójść do lekarza , skonsultować to :) Ale bądź dobrej myśli , na pewno jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Hej dzis wszystko ok brzuch boli ale tak jak zwykle wiec mysle ze nic sie nie stalo poczekam do wizyty. Dzis u nas brzydka pogoda pada deszcz wiec siedzimy z corcia w domu. Maz chcial mnie w nocy ochronic i polozyl sie w srodek a Pati z brzegu i spadla z lozka hehe na szczescie na poduszke. Milego dnia Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina dobrze ze uspokoilo sie. odpoczywaj. Mamasynka super brzusio. moj taki ladny nie jest. Super że wizyty ok. I Wasze dzieciaczki rosną zdrowo :-) Dzis byłam na wizycie. Dzidzius rosnie. wszystko ok. Pytałam skąd mogę miec takie mocne zadyszki i duszności bo to mloda ciaza - 14 tyd. a nie 8 miesiac gdzie dzidzia moze uciskac. Ginekolog odeslal mnie do lekarza pierwszego kontaktu- ten nie widzi póki co żadnego problemu. Muszę jeść dużo ananasa, kurkumy i czosnku by rozrzedzić krew. Bo masakra była znów przy pobraniu- ok 15 min. nic z żyły nie chciało lecieć. Kolejna wizyta za miesiąc. A i muszę zrobić nową grupę krwi bo moje zaświadczenie sprzed 11 lat mimo takiego samego pesel jest nie ważne bo jest panieńskie nazwisko. A 3 lata temu bylo ok. ech... i schudlam 2 kg. Ewela u mnie syn czesto mnie gdniecie w brzuch.uderza itp. Poki co obserwuje ale mysle ze dzidzius jest dobrze chroniony. u nas tez brzydko sie zrobilo. Wiec dzis w domu siedzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Jestem! Wszystko ok, alez mi ulzylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzaa, w Niemczech jesteś chroniona przez Mutterschutzgesetz - ustawę możesz znaleźć w internecie. Ważne: dostarcz do swojego pracodawcy zaświadczenie od gina, że jesteś w ciąży. Wg. Tego prawa w gastronomii do 5m-ca możesz pracować tylko do 22:00 a po 5 m-cu do 20:00. Nie mogą też Cię zwolnić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuza, sorry, źle napisałam: do końca 4 miesiąca możesz pracować do 22:00 a od piątego do 20:00 i nie dłużej niż 8,5 godziny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Dziewczyny bardzo sie ciesze, ze u was i u dzidziusiow wszystko w porzadku :) Mamasynkaaa brzuszek przeslodki :) Ja dzis tez bylam na tej wizycie, pani doktor dokladnie wszystko zbadala, wyjasnila kilka rzeczy, takze jestem juz spokojna :) A maluszek dzis takie akrobacje odstawial, ze nie moglysmy sie napatrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mój bąbelek leniwy - dzis laskawie rączką pomachał i dalej odpoczywać poszedł.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Dziewczyny super, że fasolki zdrowe, teraz wszelkie ryzyko znacznie maleje :) Gościu ;-) Dziękuje za informację, dziś otrzymałam je od szefowej i było dość nerwowo. Przy końcu rozmowy stwierdziła, ze ciekawa jest jak wyglądają prawa ciężarnych w Polsce. Powiedziałam, że jest podobnie -- a on na to: nie sądze i że poszuka w internecie. Oczywiscie dosadnie zaakcentowała pyt, z przekąsem. Tak się wkurzyłam, ze jej wygarnełam. Niby po czasie mnie przeprosiła, ale sytuacja się popsuła. Nie wiem teraz czy isc jak najszybciej porozmawiac o moich problemach z ginekologiem, czy zaczekac do kolejnej wizyty ( 9 czerwca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Anka moj ma tak chyba po tatusiu :D Bo moj facet to przyjdzie zmeczony z pracy, zje, odpocznie 5 min i juz na tylku nie usiedzi, tylko szuka zajecia ;) Zuzaaa ja moge tylko powiedziec, co ja bym pewnie zrobila na Twoim miejscu. Poczekalabym kilka dni i zobaczyla jak bedzie sytuacja w pracy wygladac. Jesli wszystko byloby w porzadku, tzn atmosfera taka jak do tej pory, moje prawa respektowane bez mrugniecia okiem, to do wizyty bym nic nie kombinowala juz. Ale jesli nadal beda miec problem, atmosfera sie pogorszy, beda wymagac od ciebie za duzo niz przewiduje kodeks pracy, to na twoim miejscu tak bym leciala po zwolnienie, ze tylko by sie za mna kurzylo :) Ale tak jak mowie, to moje zdanie. Chociaz znajac mnie, to pewnie juz po dzisiejszych cyrkach bym na zwolnienie poszla. A co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamasynka fajny brzuszek,u mnie jeszcze nic nie widac,ale wszystko z czasem:) Robilam dzis badania morfologie ,mocz i jestem mile zaskoczona ze mam tak dobre wyniki prawie ksiazkowe jak na kobiete w ciazy.troche sie martwilam ze beda kiepskie bo ostatnio slabo jadlam miesa prawie wcale.witamin zadnych nie lykam tylko kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Zuza ja to w takiej pracy juz dawno bylabym na zwolnieniu:) Nasz tez malo *****iwy, albo tak mi sie wydaje, bo lekarz mowi, ze idealnie. Nt super, dwie kostki nosowe widoczne, dzidzia ciut wieksza. Mamy fajne zdjecia 4d no i mowi, ze na 80% dziewczynka Ja ostatnio jem bylejak, kanapki z pasztetem albo serkiem topionym, wiec szajs, a doktorek mowi, ze wyniki mam jak komandos:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Justa, Mamasynka dziekuje za wsparcie. Dzisiaj byłam skłonna leciec od razu po zwolnienie, ale po tym jak mnie przeprosila uszło ze mnie troche złej energii, mimo że doskonale zdaje sobie sprawe, że nie jest to zbyt szczere. Czas szybko leci, chyba wstrzymam się do 9 czerwca i zaczekam na rozwój sytuacji w pracy. Mamasynka serdecznie gratuluje dziewczynki !!! Super, że udało się już zobaczyć - możesz zacząć przygotowywać wyprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny :-) jak się Czujecie? Przytylyscie juz coś? Ja z niecierpliwością Czekam na ruchy maleństwa, nie mogę się juz doczekać :-) mamasynka w którym tygodniu jesteś? No i gratuluję Córeczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×