Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość motylkowa123
Natalia ja tez myslalam zeby chodzic do szkoly rodzenia jak okaze sie ze bede mogla rodzic naturalnie. Zajecia tez sa u mnie w poblizu bezplatne. Moja szwagierka jak to uslyszala tez to zaczela mowic ze to jest nie potrzebne ze rodzic przeciez kazdy umie ze to tylko skakanie na pilce ze jej brat jak przyjdzie z pracy to tez bedzie chcial sobie dychnac a nie ze mna chodzic tam ze jak zle umyje lalke to cos tam beda gadac ze bede zla matka.. Ona byla pare razy i jej sie nie spodobalo ale mysle ze zobaczyc nie zaszkodzi. Chyba poprostu ogranicze z nia kontakty do minimum zeby sie nie denerwowac . Ona jeszcze proponowala zebym po urodzeniu dziecka wprowadzila sie do niej i jej rodzicow ze ona pomoze mi kapac .. ale chyba bym nie wytrzymala bo zabardzo chce rzadzic wszystkimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
mamasynka -> wypróbuję, dziś w nocy nie moglam zasnąć tak mnie ciągnęły :( aaa ga-> ja piłam takie mikstury i przeszło jak ręką odjął :) Bombowa -> ja też w poniedziałek zaczynam 13 tydzień :D Masz rację, niedawno opisywałyśmy pierwsze objawy a dziś brzuchy bam zaczynają rosnąć, niedługo pewnie poczujemy ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
motylkowa -> współczuję takie wampira energetycznego w otoczeniu. Mam wrażenie, że tacy ludzie nie mają własnego życia tylko muszą zajmować się cudzym. Odnośnie szkoły rodzenia ja też uważam, że każda matka instynktownie wie jak zajmować się dzieckiem, ale szkoła rodzenia jak dla mnie pozwala się z macierzyństwem oswoić, może też uspokoić. Ja sobie nie potrafię np. wyobrazić dnia porodu, kompletnie nie wiem jak spakować torbę. W szkole rodzenia poznam szpital, poznam może fajne dziewczyny, z którymi będę mogła wymienić się doświadczeniami. Chociaż z drugiej strony może to zależy od szpitala, w niektórych może zajęcia nie są ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
U nas na 10 zajec, jedno bylo o porodzie:) wiec to, ze.kazdy umie rodzic to slaby argument:) a na cwiczeniach babka fajnie uczyla nas oddychac, pomoglo przy porodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Znalazłam sukienkę na wesele :) Mała czarna, zapinana w talii. Wiele sukienek, które mierzyłam dobra w udach i piersiach, ale w brzuchu opięte a teraz z tym brzuchem to nie wiadomo może go wysadzić nawet za kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
mamasynka -> u nas jest 8 spotkań po 2 godziny, jedna godzina to zajęcia teoretyczne a druga to właśnie oddychanie i techniki relaksacyjne. tylko dopiero od 20 tc więc jeszcze 2 miesiące muszę czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
U nas tak samo gdzies okolo 20 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie21
Ja nie wiem ile spotkan wszystkiego sie dowiem niebawem :D Ruchow raczej szybko nie poczuje bo kosmowke mam na scianie przedniej i czytalam ze takie ulozenie amortyzuje ruchy i pozniej poczuje a szkoda :( Bardzo dokucza mi bol odcinka ledzwiowego chyba musze udac sie do lekarza :( dzis taka piekna pogoda, sloneczko grzeje az chce sie zyc :D mam zamiar jechac na basen ale niestety moj stanik od kapielowek za maly i musze najpierw jechac kupic , ach te uroki ciazy :D I mam pytanie: smarujecie sie czyms na rozstepy juz? Ja jak na razie trochr oliwka dla dzieci podobno dobrze dziala, a wy polecacie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Natalie ja juz smaruje specjalnym kremem na rozstępy filmy Palmers. Fajnie się wchłania. Ale dodatkowo kupie sobie jutro jakiś zwykły balsam. Ja dzisiaj walczę z tym katarem i mnie przez to głowa boli mam nadzieje ze mi szybko Przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
U nas szkola rodzenia od 26 tyg, a nauka samego parcia od 34tc Natalie u mnie to samo bylo w pierwszej ciazy, dlatego ruchy ok 25 tyg poczulam:( Ja sie smaruje palmersem non stop, nawet bez ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Natalie -> ja się smaruję kosmetykami z Bielendy Sexy Mama - wybrałam ze względu na przystępną cenę i dobre opinie. Kupiłam 2 balsamy każdy po 20 zł. 1 - na cellulit, ale też poprawia elastyczność skóry, bardzo nawilża i ujędrnia i to stosuję na pupę i uda, bo mi się cellulit pojawił a nigdy nie miałam. 2- typowo przeciwko rozstępom i ten nakładam na brzuch, boki i piersi. Dodatkowo do mycia stosuję oliwkę z rossmana pod prysznic (7zł) i masuję się podczas prysznica ostrą rękawicą - ale to nie codziennie bo nie zawsze mi się chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! u nas - rośniemy :-) brzuszek lekko widoczny choć z córą 11 lat temu taki miałam w 5 miesiącu :-) od 3 dni czuję delikatne ruchy fasolki. czekam z niecierpliwością na mocniejsze kopniaki :-) Dopadła mnie alergia więc jestem mega zakatarzona i oczy mnie piekà. ech...dobrze ze jest już 2 trymestr i skończyły sie już dolegliwości :-) motylkowa moja fasolka miała 6.4 cm - 05.05.był to w 12 tyg i 3 dzień. a synek w tym samym czasie miał 5.6 cm. Jesli lekarz bada Cię i wszystko jest ok to nie ma co zwracać uwagi na takie teksty " a moje dziecko w tym czasie mialo tyle a tyle". co do soku - wg mnie bzdura - ja nie jadłam czekolady w ciąży z synem a ma uczulenie na czekolade Natalie w pierwszej ciąży uczęszczałam do szkoły rodzenia - fajna sprawa można ciekawych rzeczy sie dowiedzieć a i nowe znajomości zawrzeć :-) ja z niektórymi dziewczynami mam kontakt do dziś ( 11 lat) z synkiem nie chodziłam bo ciąża zagrożona ale teraz jak najbardziej znów pójdę choć to 3 ciąża :-) justa - super że trafiłaś te ubrania za takà cenę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Anka powiedz mi jak sobie Radzisz z tym katarem? Ja już drugi dzień się Męczę a przez ten katar to mnie strasznie głowa boli i ogólnie osłabiona jestem. Pije często mleko z czosnkiem i dziś zrobiłam sobie napar z maści wik. Troszkę pomogło ale na wieczór znów gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ga do czwartku kombinuję domowymi lekami - na wizycie spytam czy mogę krople na alergie syna. Teraz poki co tylko sól morska i maść majerankowa. Niestety przynosi ulge na chwile :-( też mnie męczy - i oczy pieką i glowa boli. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis w lidlu,kupilam sobie top i leginsy swietnie leza.nareszcie cos co jest dluzsze(jestem dosc wysoka)i nie cisnie nic w brzuch :) sa tez termometry w bardzo dobrej cenie mierzenie temp.ciala czy wody do kapieli. Jutro ide na usg prenatalne troszczke sie stresuje czy wszystko wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Genova ja właśnie dzwoniłam do mamy i udało jej się kupić top i legginsy juz nie mogę się doczekać aż do mnie dotrą :-) na usg będzie dobrze nie denerwuj się, wiem ze tak łatwo mówić bo sama lekko bzikowalam ale na prawdę będzie dobrze w końcu nie ma innego wyjścia :-) Anka u mnie dziś odrobinę lepiej cudu nie ma ale widzę lekki postęp. Dzisiaj powtórzę sobie napar z maści wik. Poza tym jestem w pracy i się strasznie nudzę. Ale mam zdjęcia na telefonie mojego maluszka.to sobie zerkam od czasu do czasu normalnie zwariowalismy z mężem na jego punkcie :-) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Hej laski... ale cisza w weekend:) Ja od wczoraj w gorszym humorze, mam jakies czarne mysli, nie wiem jak wytrzymam do czwartku do wizyty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Mamasynkaaa nie przejmuj sie, ja tez mam dziwne zle mysli, a wizyta dopiero za rowny miesiac :( To normalne, kazda sie martwi. Ale juz wchodzimy w drugi trymestr, mozna lekko odetchnac :) Ja pojechalam dzis do lidla tak na 10, to z calego asortymentu zostaly tylko 3 pary spodni ciazowych i z 5 topow. Wzielam sobie jedne spodnie, w dodatku L zamiast M i sa duzo za duze. Pewnie dam do zwezenia. Ale byly tez fajne body dla niemowlaczkow, za 2 pary niecale 18 zl. Wiec wzielam po jednym opakowaniu z dlugim i z krotkim rekawem :) Ostatnio znow mnie mdlosci mecza i czasami zwymiotuje, choc juz ze 4 dni mialam spokoj. Motylkowa jak przygotowania do slubu? To juz nieco ponad miesiac :) Dziewczyny ja na katar uzywam tych kropli prenalen. Jakas lekka ulge daja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Justa przepraszam jeśli się mylę ale ty chyba też niedługo bierzesz ślub? Jak tak to jak u Ciebie wyglądają ostatnie przygotowania? Czujesz juz stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Aaa ga tak, dokladnie w tym samym dniu co Motylkowa, czyli 20.06. Chodzimy sobie na nauki, jeszcze 4 spotkania zostaly. 18.05. mamy spotkanie z ksiedzem, 20.05. mam zdjecie wymiarow na suknie i potem dwie przymiarki tydzien po tygodniu. I na tydzien przed slubem suknia do odebrania. Piosenka na pierwszy taniec juz wstepnie wybrana. Goscie powoli potwierdzaja przybycie. Takze wlasciwie sama kosmetyka zostala. A stres? Jestem przerazona weselem. Ze cos nie wyjdzie, ze popelnie jakas gafe, a co jak bede juz spiaca. Boje sie o malenstwo, jak zniesie huk orkiestry. I wgl o wszystko sie martwie. Nie wyobrazam sobie siebie w samym centrum uwagi. No i o ciazy nikt z rodziny nie wie. Pewnie na slubie sie dopiero dowiedza, bo brzuch mi juz troche wywalilo. Tzn plotkuja rowno :D Ale wprost nikt nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzaa_27
Hej dziewczyny :-) Juz jakiś czas temu znalazłam to forum, ale brakowało czasu. Chętnie się do Was dołącze. Jestem w 12 tyg. i jutro moja druga wizyta u ginekologa. Mieszkam w Niemczech i o ile na codzień nie mam problemów z jezykiem to tematyka ciąży jest mi trochę obca. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Wasze doświadczenia i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Justa my tez teraz mamy nauki przed malzenskie :)Bylismy w niedziele na pierwszych a teraz bedziemy mieli kolejne w czwartek. Generalnie mamy juz wszystko zalatwione . Goscie tez poproszeni poza sasiadem do ktorego w tym tygodniu sie wybierzemy. U mnie nikt nie odmowil i mysle ze juz nie odmowi . Dzisiaj jedziemy jeszcze obraczki przymierzyc. Stres jest coraz wiekszy .. to juz niedlugo. Zapowied******osciele tez juz pierwsze byly gloszone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Zuza super ze dolaczylas do nas . :)Pomozemy jak bedziemy w stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
mamasynka rozumiem Cie tez bylam strasznie zdenerwowana przed wizyta i mialam rozne czarne mysli ale po ostatniej wizycie troche sie uspokoilam jak zobaczylam maluszka . Teraz nie moge sie napatrzec na zdj z usg. :) Mysle ze u Ciebie bedzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Genova Ty tez sie nie denerwuj . To juz jutro .Szybko zleci. Nic sie zlego nie dzieje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Justa fajnie ze mamy w tym samym dniu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Wiem dziewczyny,mam nadzieje ze i u mnie bedzie wszystko ok Wrocilam z lidla, kupilam dresy:) i majtki w promocji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genova
Justa ludzie zawsze beda plotkowac znajda powod.malenstwo powinno dobrze zniesc wesele,ten chalas.wazne zebys ty byla w miare spokojna(to taki dzien pelen emocji- przynajmniej u mnie tak bylo)u mnie tez byly ploty ze jestem w ciazy bo zaplanowalismy z mezem slub w 3 miesiace i wszyscy pewnie w ciazy skoro szybko tak slub.na weselu nikt nie pytal ale po niektorzy pytali kiedy termin?a ja na to termin czego?wtedy tak niesmialo no porodu,jak mowilam ze nie jestem w ciazy to dlaczego tak wszystko szybko szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Zuzaa witaj w naszym gronie :) Ja zawsze podziwiam ludzi mieszkajacych zagranica, ze daja rade z jezykiem, bo wiadomo, ze ciezko jest ogarnac kazda tematyke. Ale na pewno lekarz tez bedzie wyrozumialy i postara sie wszystko w prosty sposob wyjasnic :) Motylkowa tez sie ciesze, ze tak fajnie nam wyszlo w jednym dniu ;) I rowniez nie moge sie napatrzec na zdjecia :) Dostalam dwa - jedno z profilu, gdzie juz slicznie widac rysy twarzyczki i wyprostowane nozki oraz drugie, gdzie jest wlasnie zwiniete w klebuszek i wtulone w sciane macicy <3 Genova u nas jest o tyle smieszna sytuacja, ze w marcu byly imieniny mojej mamy, wiec odwiedzilo nas kilka osob. Kazdy pytal kiedy slub, a my, ze jak studia skoncze. A w miedzyczasie sie o ciazy dowiedzialam i tydzien pozniej kazdy otrzymal informacje, ze slub za niecale 3 miesiace w czerwcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×