Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mamka222

Dieta Dukana. Start 2 MARCA 2015 !

Polecane posty

Gość gość
goscbea-i tak będzie, ochota na normalne jedzenie wróci, nie teraz już to potem....nie da się oszukać organizmu, jak ładuje się w niego przez ileś tam miesięcy jedno i to samo potem poprosi o więcej, taki jego urok, niedobory wołają dokarm mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wszystkich które robią fazę ataku: zróbcie normalne 4 posiłki, małe+jakiś wysiłek 20 min (dziennie) schudniecie więcej niż te 3,5 kilo :)gwarantuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
renacia 41-skoki wagi do 2 kilo to nie jest normalne!!! nie dziwi cię to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona86
gośćbea ja sobie na dzisiaj zrobiłam placki z cukinii a do nich sos pieczarkowy normalnie palce lizać sprobuj na pewni co to posmakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela2612
Ja dziś miałam kurczaka w warzywach -pyszota.... zaraz biorę się za sernik (do kawki) a na kolacje naleśniki z serkiem cynamonowym. Jutro będę robiła zapiekanke z kurczakiem i warzywami oraz serkiem wiejskim :-) W sumie to miałam czekać na @ z ważeniem ale jak do piątku nie nadejdzie to się zważę (spodziewam się opóźnień w związku ze zmianą żywienia co niejednokrotnie przerabialam;-)) Gośćbea- głowa do góry i działamy dalej. Było minęło i nic tego nie zmieni..... Ja wbrew temu, że nie wolno od czasu do czasu pozwalam sobie na jabłko Buziole i nie łamać się dukanki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia 41
Dzis zrobilam salatke z kurczakiem krewetkami czosnkiem i pomidorem.palce lizac.i troszke jogurtu dodalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbea
Iwonka a dalabys przepis ,bo kiedyś robilam ale mi sie rozwalaly.Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona86
Bea jedna cukinia obierz zetrzej na tarce posol i odstaw na jakies 15-20 minut zeby puscila soki, pozniej mocno odcisnij cukonie w rekach tak jakbys kapuste kiszona odciskala. Dodaj Pokrojona w kostke jedna cebule 4 lyzki otrab owsianych, lyzke skrobi kukurydzianej 1 jajko Przyprawy do smaku ja daje sol,pieprz,czosnek granulowany I GOTOWE smarz na patelni teflonowej nie rozpadaja sie wychodza ladne scisle i pyszne SMACZNEGO ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOS PIECZARKOWY pieczarki pokroj tak jak ci odpowiada ja kroje w cwiartki zeby byly duze kawalki Jedna cebule w kostke Wszystko podsmarz na patelni Wez sloik np taki po flakach Do sloika wlej troche goracej wody i rozpusc pol koatki warzywnej dodaj mleka tak zeby ok pol sloika plynu ci wyszlo Dodaj lyzke skrobi kukurydzianej Zakrec sloik i wszystko dobrze wynieszaj Wlej na patelnie do pieczarek zagotuj az troche zgestnieje dopraw sola i pieprzem I SMACZNEGO ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcesz to do sosu mozna tez dodac pokrojona w kostke piers z kurczaka wtedy bedzie miesny ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PUW
hej dziewczyny, wlasciwie to po ataku -4,2 a nie jak wczoraj pisalam -3,5. Dzisiaj jest pierwszy dzien PW przeciez. Tak lubie dni P ( sa proste ) ze az mi sie nie chce kombinowac dzisiaj z warzywami. Chyba je po prostu upieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi czy to jest normalne: dziś zaczynam 3 tydzień diety po uderzeniówce, mam za sobą 5 dni pw i 5 dni P waga przez te dwa tygonie spadła o 0.7 kg. Białka jem dużo 130 - 160g w dni proteinowe, żeby zmniejszyć tą liczbę musiała bym prawie niejeść, kalorycznoć posiłków w dniach proteinowych i tak z trudem przekracza mi 1000kcal. Piłam mleko bez laktozy 0.5% ale odstawiłam. piłam go około 400 ml dziennie. Nie zauwarzyłam a ono miało dużo cukru. w 400ml ponad 10g. Przestałam pić. Nie podjadam bo nie mam potrzeby, ćwicze codzinnie 40 min, pije około 4 litrów płynów. ostatni posiłek o 18. (No i jestem teraz przed miesiączką) Napiszcie mi czy powinnam sie martwić czy jednak poczekać i nie panikować. Dzięki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukanka_86
Cześć Dziewczyny, na forum jestem nowa i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie :):) Najpierw opowiem coś o sobie. Mam 29 lat i dwoje dzieci, na dukanie jestem po raz 2 :) :) Za pierwszym razem byłam po pierwszej ciąży, mój start to była waga 93 kg schudłam do 62 kg w 7 miesięcy bez żadnych ćwiczeń. Wiem, że to zakazane ale diety nie stosowałam książkowo, modyfikowałam ją pod siebie, efekty były więc pozwalałam sobie na to. Dietę skończyłam na 3 fazie, Dukan tego zabrania i przestrzega przed tym ale waga stała w miejscu dopóki nie zaszłam w drugą ciążę. Na początku było w porządku tyłam książkowo, ale od 7 miesiąca do momentu kiedy mogłam rodzić musiałam dużo leżeć wręcz swoje chodzenie ograniczałam do wyjść do toalety bądź do samochodu jak trzeba było gdzieś jechać i waga poszła. W sumie w ciąży przytyłam 16 kg czyli do porodu ważyłam 79 kg, po porodzie zeszło mi do 70 kg. Po połogu próbowałam wrócić na Dukana ale bardzo źle się czułam więc przestałam. Teraz jestem 8 miesięcy po porodzie i zaczynam swoją drugą przygodę z Dukanem... Dietę rozpoczęłam 8 lutego z wagą 71 kg, po pierwszej fazie 68,5, mój cel 58 kg ale jak schudnę do wagi sprzed ciąży będę już szczęśliwa :):) Dodam jeszcze, że tym razem dołożyłam ćwiczenia bo chcę wrócić do sylwetki sprzed 1 ciąży, chodzę 2 razy w tyg, na zumbę, 1 raz pilates i tabata plus basen no i czasami coś w domu porobię. Więc jestem w pełni zmotywowana i mam nadzieję, że z Wami będzie łatwiej tak jak poprzednim razem. Pozdrawiam i wytrwałości dla nas Dukanki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukanka_86
PUW możesz coś więcej powiedzieć o tej diecie L’Escalier nutritionnel bo znalazłam informacje tylko w jęz. francuskim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbea
Witajcie .Iwonka jeszcze raz dziekuje za przepis ,.super jutro zrobie obiadek.. Dzis na nic nie mam czasu bo wpracy siedze caly dzien ,rano owsianke ,salatka z kurczakiem ,jogurt,makreelka....Milego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela2612
Witam wszystkie :-) Iwona86 skorzystałam z przepisu i powiem jedno: nie pamiętam kiedy taki dobry obiad jadłam-dziękuję. Ja do tego jeszcze botki wołowe zrobiłam i wszystko razem mega pyszne i mega syte..... Gośćbea zrób bo na prawdę warto,jutro też je chyba zrobię ale wegetariańsko bo piątek ;-) basia myślę,że gdzieś popełniasz błąd bo spadek masz nijaki :-/ a co do mleka z cukrem...zaburzylo to cały cykl i prawidłowość diety....nie wiem spróbuj jeszcze ten tydzień a jak się nic nie ruszy to nie wiem co poradzić? Zmianę diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona86
odnośnie tego mleka to nie wiem bo ja od poczatku dietu wogole go nie ograniczam cały czas piję 0,5% a w szczególnych wypadkach jak nie mam to 2% i do kawy i budynie sobie gotuję i samo piję a spadek cały czas jest, więc nie wiem. Może po prostu kwestia organizmu nie każdemu organizmowi każda dieta będzie pasowała ja już kilka przerobiłam i wogole nie byłam zadowolona a na tą dietę moj organizm dobrze reaguje i do tego cały czas chodzę najedzona. Więc może to po prostu twój organizm nie toleruje tej diety bo ten spadek przy tej diecie to masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinaimysz
Hejka dziewczyny, waga łazienkowa ma nowe bateryjki :). Zważyłam się dzisiaj i wynik po 25 dniach odchudzania to -4,4 kg :). Jestem zadowolona jak na razie. Za mało jem i za mało piję niestety. Na początku byłam jakaś taka wygłodniała , a teraz to po prostu jedzenie mi w buzi rośnie. Na słowo "kurczak" reaguję alergią :). Jutro zaczynam 5 dni z warzywami i po prostu nie wiem co mam wymyślić do jedzenia. Dzisiaj na śniadanie bułka z mikrofali z otrębami i serek wiejski, potem 3 małe racuchy dukanowe i kawa, a przed chwilą kawałek łososia. No za mało moim zdaniem. Jak tu się zmusić do jedzenia to nie mam pojęcia bladego :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinaimysz
Hejka dziewczyny, waga łazienkowa ma nowe bateryjki :). Zważyłam się dzisiaj i wynik po 25 dniach odchudzania to -4,4 kg :). Jestem zadowolona jak na razie. Za mało jem i za mało piję niestety. Na początku byłam jakaś taka wygłodniała , a teraz to po prostu jedzenie mi w buzi rośnie. Na słowo "kurczak" reaguję alergią :). Jutro zaczynam 5 dni z warzywami i po prostu nie wiem co mam wymyślić do jedzenia. Dzisiaj na śniadanie bułka z mikrofali z otrębami i serek wiejski, potem 3 małe racuchy dukanowe i kawa, a przed chwilą kawałek łososia. No za mało moim zdaniem. Jak tu się zmusić do jedzenia to nie mam pojęcia bladego :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wszustko sz.. trafił, poległam zjadłam popcorn w kinie mam sttaszne wurzuty sumienia gruzie mnie to i nie woem czy nie zronic sobie uderzeniówki znowu Czy ktos moze cos poradzic czy ciagnac normalnie dalej czy ruszac z iderzeniowka? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej dziewczyny, nie wiem już co myleć. Poczekam jeszcze ten tydzień i zmienie troszkę szyk. Zamiast 5/5 bedę stosowała 1/1 Dziś jeszcze wylądowałam u lekarza bo nagle dostałam takich bóli żołądka że szkoda gadać. Kiedy miałam zapalenie trzustki ten ból był bardzo podobny ale obyło się bez wymiotów. Nie wiem czy to przez diete, czy przez to że zażyłam tabletkę przeciwbólową od lekarza na kręgosłup. Pytałam jej czy te bóle mogą być spowodowane zbyt dużą ilością białka w diecie i powiedziała że bardzo prawdopodobne. Jutro mam badanie krwi i wszystko się wyjaśni. Ogólna diagnoza to ostra niestrawność i zestaw tabletek na następne 40 dni. Ale tak jak mówie jutro po badaniach dowiem się więcej. Może mam jakieś wrzody żołądka że tak reaguję..... Dobra, życzę wszystkim dobrej nocy i do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela2612
Witam laski :-) Basia na Twoim miejscu i w Twojej sytuacji bym zrezygnowała. Iwona86- po ok 1.5 misiaca nastepuje pierwszy kryzys i każda ma coś na sumieniu. Popatrz na swoje dotychczasowe efekty i się zastanów czy nie warto pociągnąć jeszcze trochę??? Urodziny coraz bliżej ;-) myślę,że uderzeniowką nie ma co się katować bo ona ma tylko uzasadnienie na wstępnie jak szok dla organizmu Ja od dziś na P a tak się wczoraj na placuszki z cukini napalilam....haha no nic.... będą naleśniki albo racuchy na obiad... Na śniadanie pewno bułeczke z serkiem/pastą zrobię. A co z resztą Dukanek??? Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela moze masz i racje wiesz ja na dukanie nie 1,5 miesiaca tylko juz 4 i coraz czesciej mam ochote na cos normalnego. Jestem w fazie protein do poniedzialku to moze rzeczywiscie leciec normalnie dalej. U mnie dzisiaj na sniadanie owsianka zrobilam sonie taka pyszna na malej ilosci mleka igotowalam dodalam slodzil aromat o troche jogurtu naturalnego wyszlo pysznie Na oniad moze pyzy ale nie wiem bo czeka mnie ciezki dzien w pracy dzisiaj zamykaja moja placowke i wszyscy przykezdzaja zbierac caly sprzet a ja zostalam sama przy nadzorowaniu. Bedzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbea
Iwonka masz racje idz dalej tym bardziej ze jestes na proteinkach.A tym popkornem sie nie przejmuj ,nie jedna z nas podjadla niedozwolone jedzonko i tak Cię podziwiam za taki wynik .. U mmnie tez dzis proteinki .Placki jutro bo wolne mam a poza tym musze zakupić kukurydziana skrobie. dzis owsianka , jogurt,,wątróbka drobiowa ,makrela... acha dzis na wadze 1kg wiecej mmasakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malinaimysz gratuluje wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia 41
No hej dziewczyny u mnie znowu spadek.czyli juz -17kg hurrrra:)))spada po malutku ale najwazniejsze ze spada:)ja dzis na sniadanko oczywiscie mialam buleczke otrebowa:)a na obiad zrobie sobie rybe zapiekana z serem mozarela :)teraz zeby znowu stracic kilo to bede potrzebowac dlugo:(ale juz sie przyzwyczailam do tych wachan wagi.najwazniejsze ze idzie w dol.dzis w nocy snily mi sie kartofle z sosem:)milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbea
Renacia gratuluje super wynik , Dziewczyny Wy tez sie tak czujecie nadniach P ? Glowa mnie bolii ,jestem osowiala i ogol ie nie do życia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Lilia
Iwonka trzymaj dietę o popcornie zapomnij a za trzy dni waga się wyrówna. Renacie gratuluję wytrwałości, a te twoje sny o jedzeniu to chyba to że organizm się domaga coś normalnego. Basia ja na twoim miejscu odpuscilabym sobie dietę. Pozdrawiam wszystkie dukanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia 41
Goscbea ja tez tak miewam czasem ze na nic nie mam ochoty i mam dola.ale po jakims czasie to mija i czlowiek cieszy sie swoja sylwetka:)lilia tez tak mysle ze moje sny to oznaka ze moj organizm chce innego jedzenia.ale ja we snie tak sie najadam ze rano wstaje nasycona:)))i naprawde nie mam ochoty.a juz snila mi sie wieprzowina,ciasto,torty a dzis kartofle.no fakt nie mialam ich 4miesiace w ustach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyne pytanko: Wyczailam dzisiaj w sklepie otreby gryczane maja naprawde mega duzo bialka owsane 17 a gryczane 34 maja troche wiecej wegli i tluszczu ale nie jest to jakies strasznie wysokie Co o tym sadzicie mozna czy nie? Kupilam ale postanowilam sie was poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×