Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ktos mi powie jacy sa Niemcy? Jaka ich mentalnosc?

Polecane posty

Gość gość
Zabawne, ze sama przyznajesz, ze Niemcy wykorzystuja slabszych, a potem piszesz jacy sa dobrzy i uprzejmi:D Obrazasz przy tym, rodakow piszac o zaszczuciu i niedowartosciowaniu. Wiele osob zostalo zmuszonych do wyjazdu za granice, bo nie mieli z czego zyc, czesto takie osoby pochodza z patologicznych rodzin, wiec sa na starcie na przegranej pozycji, bo jak piszesz sa "zaszczuci" i trzeba byc bezwglednym burakiem, aby takie osoby wykorzystywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dosc 17:39 to do mnie? jesli tak to widze ze inteligentny rozmowca mi sie trafil. Wszystkie "zalety" bycia polakiem z Ciebie wyplywaja... Zbyt wysokie wyksztalcenie i mniemanie o sobie ktore nigdy nie pozwolilo w zyciu do niczego dojsc? Frustracja wylewana na forach internetowych? No i obrazanie zza monitorka z ukrycia.... jakie to polskie.... za to kocha polakow caly swiat..... Moze jeszcze lepiej potrafisz postaraj sie.... W kazdym razie nawet jesli potrafisz lepiej blysnac nie bede odpisywac, bo to nie moje standardy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie ja ich tak zawsze widziałem w swoich wyobrażeniach :D : jako chłodnych, rzeczowych, poważnych, pracowitych, ale na swój sposób uprzejmych i nawet serdecznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 17:44 Nie jestem kobieta to po pierwsze:) Nie jest moim celem obrazanie nikogo, tylko pisanie prawdy, a prawda jest niemila. Nie jestem politykiem. Tak moze i cos w tym jest ludzie sa zmuszani do wyjazdu z roznych przyczyn, tylko czemu siedza w kraju ktory im sie nie podoba? I czemu obrazaja gospodarzy? Czemu nie staraja sie ich poznac? Pytan jest wiele... Co do wykorzystywania ludzi z rodzin patologicznych wykorzystuje sie wszedzie.... a tutaj najbardziej wykorzystuja ich .... o zgrozo inni polacy..... Dla scislosci tez mieszkam w niemczech i radze kazdemu komu sie tu nie podoba a mieszka powyzej 5 lat wybrac sobie inny kraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie "zalety" bycia polakiem z Ciebie wyplywaja... <<< z ciebie za to wszystkie które pokazują jak w obecnych czasach Polak nisko upadł aby szkopa po stopach całować :) Jesteś zerem serio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko czemu siedza w kraju ktory im sie nie podoba? I czemu obrazaja gospodarzy? Czemu nie staraja sie ich poznac? Pytan jest wiele... <<< odpowiedź jest prosta i nie trzeba tutaj dopisywać scenariuszy ani żadnych dodatkowych filozofii :) czemu siedzą ? bo jest jak jest ,mamy demokrację i złodziei w Polsce którzy wspólnie z paroma krajami Europy dążą do tego do czego dążył hitler :) czyli do unicestwienia Polski zatem , wielu Polaków wyjeżdża za pracą i zarobkiem ! czemu obrażają gospodarzy ? nikt ich nie obraża :) oni tacy są zwyczajnie i co by było lepiej ! wiedzą o tym doskonale i sami dla siebie wzajemnie są wredni podli i fałszywi :) czemu się nie starają ich poznać ? a kto tak uważa ? Ty ? siedzisz u każdego w domu? że rościsz prawo do takie stwierdzenia ? otóż napiszę ci tak , poznać tych baranów to nie problem ...pierwszy rok , obłudna kultura uprzejmość uśmiech i ich niezmordowane HALLO :D drugi rok , wpieprzanie się we wszystko nakazy przykazy i wtrącanie nosa ...trzeci rok , nadawanie na policję do urzędu skarbowego do vermitera i wszędzie gdzie tylko można w dodatku to wszystko z ich chorym umysłowo uśmiechem na szkopskich ryjach obłudnym i zazdrością oraz zawiścią leni śmierdzących bo Tobie dzieje się lepiej jak takiemu szkopowi np. :) Podłość i wyrafinowana złośliwość to cechuje tych ograniczonych umysłowo ludzi , pogarda dla wszystkiego co Polskie i ...oczywiście wszystko z uśmiechem na paskudnym zakłamanym ryju :) oto portret Niemca ....a przynajmniej 70% ich populacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 17:57 moze i jestem 0 ale mam dobra prace na stanowisku i pod soba 50 niemcow ktorzy pod soba z kolei maja polakow, ruskich, turkow itd. wiec ja nikomu niczego nie lize... Mam dobre wyksztalcenie cenie swoja wartosc i potrafilem do tego przekonac tych strasznych niemcow z ktorymi w piatkowe wieczory mam ubaw po pachy:) A co do ich falszu to wystarczy niemca wprost zapytac co o Tobie mysli ... odpowie... tylko nie zawsze wasze stosunki pozostana tak dobre jak do czasu zapytania... Polaka tez mozesz zapytac... ten nie odpowie szczerze. Widze ze w zakladzie niemcom nie w nos ze musza mnie sluchac(nie wszystkim) i nie kryja tego ale poza tym nie robia zadnych swinstw. Polacy na niskich stanowiskach natomiast zachowuja sie tak jakbym im matke papierem sciernym zabil..... z nimi sie juz nawet nie witam w konsekwencji ich zachowania. W kazdym razie ulatwiaja mi tym sprawe jesli przychodzi czas zwolnien..... takie zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sluchajcie czy to mozliwe, aby dziewczyna po przyjezdzie do niemiec dostawala 800 euro i jeszcze doplate do mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze ze w zakladzie niemcom nie w nos ze musza mnie sluchac(nie wszystkim) i nie kryja tego ale poza tym nie robia zadnych swinstw. Polacy na niskich stanowiskach natomiast zachowuja sie tak jakbym im matke papierem sciernym zabil..... >>>> jakby rozłożył to na lata wstecz i przeanalizował przyczyny ich zachowania , to byś wiedział że ich zachowanie jest w pwenym sensie przyzwyczajeniem wyuczonym latami życia w tzw. "wolności demokratycznej" :) Sam Gaułk powiedział , iż Niemcy bardziej od wolności cenią sobie spokój" jak dla mnie to jednoznaczne , Niemcy to pipy pozbawione charakteru i własnego zdania , marionetki wytresowane latami demokratycznego ustroju. Ci ludzie nie wiedzą co znaczy spontan szczery śmiech i bliskie ludzkie relacje , znają tylko sztuczną uprzejmość , prawa których muszą przestrzegać i przestrzegają - nie bo są tacy prawowici a dlatego że są tak obsrani :) Brak im charakteru , brak polotu sprytu i zwykłej codziennej ludzkości jakkolwiek to rozumieć :) Miej sobie swoją pracę ,mniej swoje pieniądze a nawet dom gdzie sąsiad zagląda ci w zupę bo mieszka dwa metry obok....miej tam co chcesz , ale życia to Ty na pewno tam nie masz takiego prawdziwego :) nie piszę tego złośliwie , piszę bo wiem co miałam gdy zdecydowałam że dzieci swoje właśnie tam wychowam ....masakra ! drugi raz za żadne pieniądze ! bym tego nie zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 16:08 Lubia porzadek i spokoj ja zreszta tez (juz) i tez nasylalem policje na zbyt glosnych sasiadow, juz tego problemu nie mam:) Tutaj od malego wpaja sie dzieciom ze porzadek i spokoj sa wazne a przybylych z zagranicy sie tego uczy.... czy to zle dbac o siebie i swoje wygody we wlasnym kraju. Ja lubie tu byc i jestem tu jakby mialo yc inaczej wyjechalbym stad mowiac ze mi sie nie podoba. Mysle ze dla ludzi ktorzy musza opuscic swoj kraj jest zawsze ciezko, obojetnie czy to anglia, niemcy czy australia. Sam wyjazd to duze wyzwanie i stres. Tylko mieszkanie gdzies i sapanie nienawiscia przez cale zycie to nie moj styl. Ja tu jestem bo mi sie tu podoba. Jest mnostwo rzeczy ktore mi sie podobaja, a zaczelo mi sie podobac jak zaczalem poznawac niemcow i przyjaznic sie z nimi. nawet pomagaja innym. Nie zalatwia nic za Ciebie ale podpowiedza gdzie sie udac zeby zalatwic. Nie lubia kombinatorow i ich tepia. Podobnie jak ja. Nie pisalbym w tym temacie jakby nie to ze nie bylo ani jednej opinii pozytywnej. Polacy zyja przeszloscia... 2 wojna swiatowa ktorej juz nikt zywy nie pamieta, ci co walczyli i sie mordowali juz dawno niezyja. Po co w ogole o tym pisac.... niemcy to lagodny narod juz od lat. Kolezance chodzilo o to jacy sa..... wiec nie sa tacy straszni i da sie ich lubic.... nawet jesli jestem jedyny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 18:14 za co niby mialaby to wszystko dostawac? za bycie w niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak 1000 euro to malo na godne zycie w niemczech ale wiekszosc polek nie mieszka na stale w DE. Jada zarabiaja i wracaja wiec to sie oplaca. Co do opieki wiadomo jak na 24 h to jest strasznie malo. ale polka nigdy nie dostanie takiej stawki jak niemka taka prawda, bo jakby tak bylo to by niemcow zatrudniali. myslicie ze zatrudniaja polakow bo jestesmy tacy wspaniali??? nie!- zatrudniaja nas bo bierzemy 3 x mniej niz niemcy a pracujemy 2 x wiecej. niewolnictwo? ZAPEWNE ale lepsze to niz powolne umieranie w Pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy zyja przeszloscia... 2 wojna swiatowa ktorej juz nikt zywy nie pamieta, ci co walczyli i sie mordowali juz dawno niezyja. Po co w ogole o tym pisac.... niemcy to lagodny narod juz od lat. <<< ile masz dziecko lat? żyjesz jeszcze w świecie fantazji :) żyj i owszem, ale ogranicz się do wypowiedzi w tejże dziedzinie ok? :) Niemiec łagodny ? yhmmm :) pomocny : ) yhmmm A Polak niby tylko o wojnie :) :O serio ale odkąd PO doszło do władzy mamy taką ilość ciemnoty w naszym kraju jak obecnie w DE zwłaszcza pośród młodych pokoleń :O przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podam ci przyklad typowego niemca. Mialam urodziny i zaprosilam do siebie kilka osob. Zadna popijawa, tylko normalne spotkanie znajomych na luzie. Nikt sie nie darl, ale wiadomo, ze jak pare osob rozmawia wieczorem przy otwartym oknie, to cos tam slychac. Myslisz, Niemiec zapuka do ciebie i poprosi o cisze? Nie, typowy niemiec zadzwoni na policje, a nastepnego dnia jak gdyby nigdy nic powiedzie ci guten morgen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*powie ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt ich nie obraza gdzie sa obelgi?? nie umieja i nie lubia gotowac to nie obelga a FAKT, maja syf w chalupie dopoki polka im nie posprzata fakt. Sa chłodno uprzejmi tez fakt. duza wymagaja (jak wszedzie)- fakt. nie sa goscinni -fakt. chlodni rzeczowi rzadko usmiechnieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
otóż to ! potwierdzam ! i jak nigdy nic powie Guten Morgen te zje....ne psychole ! ja tych ludzi nie cierpie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka zawsze odpowiadala im butem w morde:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy nie zostalam nieuprzejmie potraktowana przez Niemca. ale ze bardzo przyjaznie to w zadnym razie. to cos na zasadzie wszystko bedzie dobrze powiedziane lodowatym przeszywajacym na wskros wzrokiem bez usmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy magazynuja jedzenie w spizarniach,lodowkach i zamrazarkach, ktore sa w piwnicach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Niemczech nawet sprzataczki dobrze zarabiaja bo minium 10 euro za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to najlepiej by się chciało takiej świni zaje...ć butem w morde ! sami chleją robią imprezy drą te swoje ryje ale jak Ty borujesz jedną dziurę pod szafkę to lecą od razu abyś był cicho bo dziecko im śpi ! ci ludzie to nie ludzie to wredne mendy upierdliwe ! zawistny naród i głupi jak but !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie to sa zupelnie inni niz Polacy i wiecie co nie zgadzam sie ze polak polakowi to najwiekszy wrog. Nie zawsze tak jest. Niemcy nawet dla siebie sa sztywni chlodni , praktyczni. A ja akurat na swoich sasiadow polakow narzekac nie moglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos pisal, ze ludzie walczacy w II wojnie swiatowej nie zyja. NIc bardziej blednego. Wiele oprawcow niemieckich jeszcze zyje i ma sie dobrze i wlasnie polaczki im usluguja i to jest niestety dramat zyciowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Niemcy magazynuja jedzenie w spizarniach,lodowkach i zamrazarkach, ktore sa w piwnicach oczko.gif XXX magazynują u jednej rodziny pracowałam to mieli jedzenie z 2002 roku :D brudasy , lenie w domu syf nad syfami ! oni serio coś mają z głowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzenie to za duzo powiedziane oni magazynuja stosy puszek, polproduktow z proszku jak na wojne. Nawet sosy tylko z esencji robia choc sos zagescic to najprostsza sprawa swiata. i te proszki z woda podaja dzieciom starszym masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taa, tylko taka sprzataczka jak zachoruje, to nie ma w ogole kasy, musi ciagle dbac o to, aby miec odpowiednia ilosc godzin. To jest ciezka charowa i tak naprawde wiekszosc sprzataczek to osoby po 50stce, mlodzi nie daja rady w takiej robocie. Moja ciotka sprzatala domy w Stanach i wiekszosc mlodych dziewczyn rezygnowala po tygodniu, nawet po jednym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro szwaby jedza taki syf, to dlaczego tak dlugo zyja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzą syf naprawdę , też się zastanawiałam dlaczego tak żyją długo sądzę ,że żyją ci co po wojnie przeżyli wygodne dobre czasy gdy Ameryka pomogła gdy gospodarka niemiecka kwitła i żyło się tutaj bardzo dobrze , zero stresu pomoc socjalna praca dla wszystkich , zwyczajni ludzie robili biznesy z których do dzisiaj żyją ich wnukowie ! a ich dzieci nadal będą to dziedziczyć ... dzisiaj już od dawna tak nie ma i umierają coraz młodsi Niemcy ci co mają 80-90 lat to niedobitki powojenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam nic nie moglam ugotowac, oni wogole nie maja polowy produktow niz my. twarog , kaszy to ty tam nie znajdziesz w zadnym sklepie. Przyprawy masakra sol, pieprz i papryka. Jakas wloszczyzne , pietruszke na zupe nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×