Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ktos mi powie jacy sa Niemcy? Jaka ich mentalnosc?

Polecane posty

Gość gość
nie mają własnego życia stąd donosy na wszystko i na wszystkich czasami myślę ,ze nawet sami na siebie by z nudów donosili jakby nie mieli na kogo :D życie ich codzienne to tylko 4 ściany po pracy a nawet jak nie pracują a takich tu wielu , to też tylko siedzą w domu , obserwują wszystkich i tylko czekają na Twój błąd ! aby naskarżyć na Ciebie albo "umilić" ci życie tak jak to oni potrafią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktos nie sznauje rodzicow to jak oni maja sznaowac dzieci? tak je kochaja a oni za 30 lat oddadza ich do domu starcow bo nie bedzie im sie chcialo matce podac herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od 14 lat w dee
dzieci tak dzieci, ktorych nie maja, bo kosztuja Geld :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze to czy komus sie podoba w Niemczech czy nie zalezy od jego pozycji w tym kraju? Osoby pracujace jako putzfrau czy opiekunki maja gorzkie doswiadczenia, a osoby wyksztalcone, ktorym sie udalo sie cos osiagnac postrzegaja niemcow inaczej. Tak jak w polsce - pani na kasie w tesci na pewno bedzie narzekala, ale juz dobremu informatykowi zyje sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tylko zauwaz ze nikt tu za bardzo nie narzeka na to jak niemcy go traktowali bo ma to gdzies . my tutaj piszemu o ich sposobie zycia co jest smieszne zwlaszcza patrzac na to na ile ich stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro pytasz o pozycję w tym ykhmm kraju to ci napiszę żyjąc tutaj zaczynałam od sprzątaczki kończąc na panią po studiach dobrym stanowisku w pracy a co za tym idzie b.dobrych zarobkach :) i zdania swego nie zmienię ! znam ich od podszewki , ich życie ich styl bycia niezależnie od statusu jaki zajmują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wlasnie ich nie cierpie ze wzgledu na to jaki maja stosunek do rodzicow. Jak rodzic juz niedomaga nie radzi sobie sam to maja go gdzies. Nie sznauja go i traktuja jak kłopot. Wiec nie dziwne ze taki Niemiec SAM sobie wykupuje miejsce w domu starcow lub placi za opiekunke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś masz zupełną rację ale my Polacy różnimy się od niemców a osoba wykształcona która jedzie do pracy ,zna język zawsze sobie poradzi i nie będzie patrzyła co dietmar,sabine mówią i co robią.Odnośnie muzułmanów są tępieni strasznie przez bojówki nielegalne ale popierane przez wszystkich.,W landzie gdzie mieszkałam we wszystkich miastach ,miasteczkach palone są tureckie budki z kebabami i jakoś polizai nie ścigają podpalaczy. Niestety mamy w Polsce takie rządy że pracowicie szukają pracy w De i na pewno jeżeli tylko będą chcieli pracę i godziwe życie będą mieli.Pozdrawiam i nie bójcie się wyjazdu do De.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tak jak pisze gość z 19.57 czy 59 piszemy ogółem o to jacy są o ich mentalności dziwactwach a z resztą ...trudno to nawet opisać co to właściwie jest :D bo im dłużej tam siedziałam tym bardziej się zastanawiałam o co kaman u tych ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O Polakach mozna duzo tez napisac i złego i dobrego ale GOŚCINNOŚCI to niemcy moga sie od nas uczyć. W tej kwestii nam do pięt nie dorastają. Oni nie wiedza co to znaczy kogos ugoscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sa goscinni,bo by musieli za duzo wydac na zarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wielu rzeczy mogą się uczyć oj wielu nie tylko gościnności :) w każdym narodzie są tacy i tacy , ale serio jak żyję w tym kraju lat 20 tak ni ch>>>ja nie pojmę niemców ich zachowań ich myślenia a raczej ograniczonego myślenia , i tego że mimo możliwości jakie od lat mieli i mają nie potrafią żyć i cieszyć się życiem w sposób normalny a nie tylko raz w roku wyjeżdżając na urlop :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak to widze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zero radosci z zycia ZERO, pracuja tylko zeby pracowac i zarabiac. niczym sie nie interesuja, jedyne co to jezdza na wakacje zagranice 1 czy 2 x w roku. jedza i zyja jak lumpy. maja kase ale jej nie wydaja . o dom dba sprzataczka o ogrod ogrodnik o starego opiekunka itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy tylko ja do takich trafilam ale ci tutaj to strasznie duzo wina pili. Ja wiem ze do obiadu itp itd jest dobre ale 2 butelki? Jak ktos przychodzil to tez po lampeczce wina. Ja to juz musialam wrecz uciekac bo ja mam slaba glowe a wina to oni maja zawsze zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy buduja dwupietrowe domy pod wynajem aby miec jeszcze dodatkowy dochod - dobrze to widac w malych miejscowosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzw. mity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żyją dla kasy i gniją dla kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemki nie przepadaja za piwem czy wodka wola wino ewentualnie kolorowego drinka natomiast faceci Niemcy ubostwiaja piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja dobra wode mineralna w butelkach szklanych,ktora mozna pic litrami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie gadaj ze ta gazowana w butelce szklanej? ja nie przepadam, wole niegazowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W butelkach szklanych kazda woda mineralna jest dla mnie dobra choc najbardziej lubie ta gazowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nocowala u Nas kolezanka corki klasy( 10 lat) jej rodzice - starsi i zaniedbani chociaz matka przyjechala Nowym Passatem.Dziecku smakowala moja kuchnia , wrecz sie zachwycala ze Mama jej Tak nie gotuje.Wiekszosc Niemcow robi zakupy w Aldi i kupuja jakis tani badziew... Co z tego ze Maja kase Ale Zero gustu o lekkim makijazu Kobiet nie wspomne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ja goscilam kolezanke z niemiec to wiadomo po podrozy. pozwolilam jej sie odswiezyc, potem podalam cos do jedzenia tyle godzin to wiadomo. jak ja pojechalam to jedyne co to otworzyli mi drzwi. Herbaty to chyba nie pijaja tylko kawe po godzinie mi zaproponowali. O jedzeniu zadnym nie wspomne. 15 h w aucie a oni nic. Dobrze ze mialam kanapki. Odswiezyc sie poszlam wieczorem jak juz przyszla pora spania. A obiad byl owszem nawet niezly jak na nich ale malo i o godz 15 a przyjechalam o 8 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest ta właśnie ich niemiecka kultura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam,ze jak juz cos daja to malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wy polki to takie doskonałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu nie chodzi o to że polki takie doskonałe :) tylko o to ,że szkopy są dziwnie posrani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a polacy to w ogóle nie są posrani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×