Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gapiszon

Zyjemy w Niemczech

Polecane posty

Najpierw dzien dobry wszystkim, czyzby ta forma w Polsce i u Polaków nieznana juz byla? ;) >>>> Gosciu, oczywiscie mozesz podwazyc, ale pilka nozna i spewane na boisku hymny to nie mpje hobby. Polacy moga sobie nawet Bogurodzice spiewac, mnie to nie rusza. Jestes tak zorientowana i tak ujezdzasz te domy starców, jakbys sie znala na problemie. Skad wlasciwie? Na marginesie: nie mam rodziców w domu starców :) ale jedno musisz wiedziec: jesli stary czlowiek trafia do domu starców, trafia tam takze i jego renta, i oszczednosci, i babci domek maly, i dla spadkobierców zostaje sie zero, a gdy fundusze sie wyczerpia, musza oni do tego pobytu seniora tam doplacac- suma zalezy od ich dochodów. I tyle na temat noszenia jabluszek do Heimu w oczekiwaniu na spadek :D >>>> a co wyemigrowani Polacy robia ze swoimi starszymi, potrzebujacymi opieki rodzicami w Polsce, bo przeciez do Anglii ich ze soba nie ciagaja? Interesuje mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" To Niemcy. Jak tylko bede wiedziec jak i co to sie wyniose z tego kraju. Niekoniecznie do Polski." A dlaczego nie do Polski wlasnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gosc z USA pozdrawiam 🖐️ no cóz, za niektórym to nie trafisz, sa ludzie, których esensja zycia jest darcie geby i qu... na wszystko. Ae to wyróznia niejednego Polaka na emigracji, a konstytuuje go w rodzinnym kraju ;) O polskich enklawach w Niemczech nic ci niestety nie napisze, bo nie mieszkam w takowym. Nie chodze takze na "polskie pasterki" czy inne swiecenia jajek, bo to nie moja wiara. Moja kuzynka zrobial raz ten blad i poszla na tzw. polska msze w rejonie Frankfurtu nadmenskiego, wrócila zbulwersowana, bo kazanie bylo na temat, "co sie nalezy i gdzie sie to zalatwia". Czyli kosciól byl pod patronatem rodziny Nalezynskich ;) Osobiscie widze to tak, zamiast ladowac pieniadze w zbrojenie, niech lepiej dadza tym Nalezynskim z Polski :) Ale dziwny posmak tego wszystkiego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Sluchaj przyglupie ty sie ze mna zgadzac nie musisz. To po pierwsze, Oczywiscie , ze znam sie na temacie i wiem kto ten dom starcow oplaca. ale nie o tym mowie tylko o mentalnosci Niemcow. Jestes jakas tepa ? moi rodzice do zadnego domu starcow w DE nie pojda bo jestem ja i moj brat. I bedziemy sie opiekowac. Ja mowie o jablkach a ty o gruszkach. nie chce mi dalej z toba gadac w ogole bo jestes tepa i glupia jak but. idz i lubuj sie dalej w tych twoich szkopach. Co ludzie robia w Anglii ze swoimi rodzicami na starosc nie wiem i guzik mnie to obchodzi. Mi wystarczy to co wiem i widze na codzien w DE i o tym pisze. a czy wroce do Polski czy nie to zobacze. Jest jeszcze pare innych krajow na tym swiecie. ty o emigracji nie powinnas sie wypowiadac a juz zupelnie nie o Polakach na emigracji bo jestes Niemra i tyle w temacie. dziekuje za wyklad na temat kto i z jakich pieniedzy oplaca pobyt rodzica swojego w Altenheim ale akurat znam sie na tym i nie o tym temat. nie bede sie zreszta powtarzac. Idz i rob wyklady szkopom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
w rodzinnym kraju ? twoj rodzinny kraj to Niemcy. wiec nie wypowiadaj sie o emigrantach w rozinnym kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takze tobie dzien dobry 🌻 ja sie nie wypowiadam, ja pytam, a kto pyta, zawsze czegos sie dowie, nieprawdaz? :) Wypowiadam sie jedynie o moim zyciu i moim srodowisku. Czytaj prosze uwazniej... I dlaczego jestes taka nieuprzejma i rzucasz epitetami, codziennie to nie jest twój dzien, czy wstajesz lewa noga, czy masz inny problem? Bo w Niemczech tego grubianstwa i nieuprzejmosci w normalnych miedzyludzkich kontaktach raczej nauczyc sie nie moglas. No chyba, ze w polskim getcie mieszkajac ;) Piszesz, ze znasz sie na finansowaniu Heimu, wiec dlaczego rzucasz te parole z jabluszkami w zamian za spadek?? I jak to cie "guzik obchodzi", co sie z twoimi rodakami dzieje? Oj, nie jestes zbytnio patriotyczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>"w rodzinnym kraju ? twoj rodzinny kraj to Niemcy. wiec nie wypowiadaj sie o emigrantach w rozinnym kraju ." To jest widocznie odpowiedz na moje pytanie: >>"no cóz, za niektórym to nie trafisz, sa ludzie, których esensja zycia jest darcie geby i qu... na wszystko. Ale to wyróznia niejednego Polaka na emigracji, a konstytuuje go w rodzinnym kraju ;)" >>> dwudziesciopiecioletni gosciu, czytasz bez skupienia, ja w tym zdaniu wcale o sobie nie pisalam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko i córko, toz ja ponoc popieram seks 11 i 12latów :D Gosciu25lat, daj sobie na zatrzymanie, na zatrzymanie fantazji! Ze ja czolgiem ludziom, w tym momencie rodzicom tych dzieci w chalupe nie wjezdzam, nie oznacza to, ze jestem sympatyzantka wszystkiego, co kto gdzie i z kim robi. Demokracje mamy, wolnosc Tomku w swoim domku. Nie mam w sobie tej polskiej zylki nawracania ludzi, to fakt, ani talentu do gnojenia wszystkiego, co ktos inny robi, a mi sie to nie podoba. TOLERANCJA i swojego patrzaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto 25 lat w niemczech...widze ze po 25 latach i tak nie rozumiesz zachodniej kultury, a być może żadnych innych też nie. Chodzi ci o te więzi rodzinne i zajmowanie się rodzicami w podeszłym wieku...itp, ale to nie tylko niemcy tak robią, bo i cała skandynawia, USA, Kanada, i raczej wszystkie anglosaskie kraje lub byłe kolonie. Jedynie gdzie wiele pokoleń mieszka pod jednym dachem to albo w Japonii i Chinach, czyli kultura wschodnia, albo z przymusu i biedy np. kultura latynoska np. meksyk, guatemala itp, albo Afryka, kraje plemienne. Na wschodzie np. Japonia to jest kompletnie inna kultura, nie do porównania wogóle, tam facet to głowa rodziny, baba ma mu służyć i być posłuszna, japończycy nie uznają ogólnie religii, wielu nie wierzy w nic, a ze starymi rodzicami mieszkają z przymusu bo tam drożyzna i ludzi ma tej wysepce od cholery, miejsca mało. Wierz mi że oni by woleli mieszkać oddzielnie od starych rodziców, ale nie mają możliwości. Niemcy, USA, Kanada itp, kraje mają dużo miejsca, dużo mieszkań itp. i ludzie mogą i chcą mieszkać osobno od starych rodzicow, a rodzice chcą być też niezależni sami mieszkać odobno i aby im się nikt nie wyrącał w ich życie. Kultura zachodnia ceni sobie niezależność osoby, i to w każdym wieku. A że są takie możliwości że nie trzeba mieszkać na kupie to każdy żyje sobie na własną ręke tam gdzie chce i robi co chce, nawet starzy rodzice. W meksyku ogólnie bieda aż piszczy i oni tam MUSZĄ mieszkać na kupie czy chcą czy nie. Indie też bardziej kultura plemienna i oni mieszkają w kilka pokoleń na kupie, nawet w obcych krajach, i nawet gdy nie muszą z powodów finansowych czy innych przymusów. Co do powierzchowności, fakt że zachodnia kultura jest płytka, ale to jedynie przez fakt że jest bardziej nacisk na indywidualność a nie kolektywizm jak na wschodzie, czy z narodów z przeszłością plemienną ( np. afrykanie czy meksykanie są kulturami kolektywistycznymi ). Zachodnia kultura po prostu ma inne wartości które ceni, i nie koniecznie są one złe bo są inne. Jeżeli Twoje wartości nie pasują do danej kultury ( np. zachodniej ) to przenieś się tam gdzie pasują. Ale nie zamieniaj jednego zachodniego kraju na inny, bo to nic ci nie da. Chcesz zmiane to próbuj kraje latynowskie lub azjatyckie i tyle. Tam mogą być niestety inne szczegóły które nie będą ci odpowiadać, np. społeczna dominacja mężczyzn, traktowanie kobiet, itp. Więc szukając ideału raczej go nie znajdziesz. Tak, ludzie zachodu mają wady kultury ale i ludzie wschodu czy południa też. Wszędzie są wady i zalety. Twoje poglądy są inne niż zachodnie i nie ma w tym nic złego, po prostu zmienić trzeba kraj na taki gdzie twoje wartości są doceniane i cenione tak samo. Dziwie się tobie jedynie że tyle lat męczysz się na zachodzie no myślisz że musisz. Nic nie musisz. Brama otwarta, możesz jechać gdzie chcesz. Sprzedaj co masz i zainwestuj w nowym kraju. A rodzina niech dalej siedzi w niemczech czy gdzie tam chce i tyle. Żyj swoim życiem a nie tym co inni z rodziny wybierają. Nie rozumie dlaczego nie zmienisz otoczenia jak aż tak to przeżywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Autorko vel Gapiszon, ty jestes tak glupia, ze az mnie strach bierze. Nie bede juz czytac Twoich wypocin. Watpie, ze jestes dorosla osoba. Wiekszych idiotyzmow dawno nie czytalam. Chamstwa i grobianstwa nie ma w Niemczech ???Gdzie ty zyjesz ??? Naprawde nie rozumiem jak mozna uwazac sie za Polaka i pluc tak na rodakow,na Ojczyzne i na wszystko co polskie a wszystko co niemieckie wychwalac w nieboglosy. Czy ty jestes nienormalna ? Prosze cie nie odpisuj mi juz. Jestes najgorszym sortem Polaka jaki moze byc. Jestes czlowiekiem , ktory nie ma zadnych umiejetnosci obserwacyjnych oraz zadnych sklonnosci do (auto)refleksji. Nie wiem po co piszesz tutaj ? Idz i pisz ze Szkopami o twoim pieknym zyciu w Niemczech. Nie znasz mnie glupi czlowieku a wypisujesz jakies idiotyzmy o gettach i cholera wie co jeszcze. Nie potrafie brac takich ludzi jak ty na powaznie. Nawet Niemiec jest w stanie opisac to co mu sie we wlasnym kraju i u ludzi nie podoba. Polska nie jest Twoja Ojczyna tylko Niemcy ale nie rozumiem dlaczego tak plujesz na Polske i na Polakow . Daj mi juz spokoj i zaznaczam, ze nie bede czytac Twojej odpowiedzi tylko ja omine. Nie wysilaj sie. Nie rozumiem osob, ktore nie potrafia zaakceptowac, ze w Niemczech zyja ludzie ktorym NIE WSZYSTKO sie podoba. Ciesze sie dla Ciebie, ze sie tak zniemczylas tylko nie wiem po co wypisujesz jakies bzdury o typowej polskiej zylce nawracania ludzi. Jak na razie to ty probujesz mnie nawrocic i wciskasz mi superlatywy o Niemcach jakby to musialo mi wszystko odpowiac. Zrozum kobieto, ze jestem Polka , urodzilam sie w Polsce i tylko dlatego, ze zyje w innym kraju to nie oddalam swojej tozsamosci, swojego pochodzenia i polskiej kultury. Zaczyna to sie od jezyka polskiego, ktorego nie chce zapomniec i konczy na Swietach BN , ktore wyprawiamy tak jak w Polsce wyprawialismy. Dla mnie to jest wazne i to nie oznacza, ze zyje w polskim getcie i odrzucam wszystko co niemieckie. Jesli to dla ciebie nie jest wazne to twoja sprawa. Zalozylas temat zeby tylko wychwalac Niemcy i nie akceptujesz innego zdania. Daruj sobie wpisy o typowych Polakach w Niemczech bo ja nim nie jestem. xxx Do goscia 6.27 Witaj :) dziekuje Tobie za bardzo ciekawy post i interesujace sugestie. Dalo mi to duzo do pomyslenia. Masz racje. To jest zachodnia kultura i wlasnie tak ona wyglada. Sa plusy i minusy i jako normalny czlowiek wykorzystuje wszystkie plusy dla siebie. Zyje tutaj i w sumie niczego mi nie brakuje. A jednak nawet po 25 latach czuje sie obco i tesknie za wszystkim co polskie. Dla mnie Niemcy to zimni ludzie. Kocham wlasnie ta polska spontanicznosc, humor i temeprament. Polacy sa po prostu bardziej emocjonalni . No coz mam dylemat i musze z tego wybrnac. Przez wiele lat nie odczuwalam tego. Dopiero od jakis 2-5 lat zauwazam, ze mimo 25 lat w tym kraju czuje sie obco tutaj. Jeszcze raz dziekuje za interesujace sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj usmiech.gif dziekuje Tobie za bardzo ciekawy post i interesujace sugestie. Dalo mi to duzo do pomyslenia. Masz racje. To jest zachodnia kultura i wlasnie tak ona wyglada. Sa plusy i minusy i jako normalny czlowiek wykorzystuje wszystkie plusy dla siebie. Zyje tutaj i w sumie niczego mi nie brakuje. A jednak nawet po 25 latach czuje sie obco i tesknie za wszystkim co polskie. Dla mnie Niemcy to zimni ludzie. Kocham wlasnie ta polska spontanicznosc, humor i temeprament. Polacy sa po prostu bardziej emocjonalni . No coz mam dylemat i musze z tego wybrnac. Przez wiele lat nie odczuwalam tego. Dopiero od jakis 2-5 lat zauwazam, ze mimo 25 lat w tym kraju czuje sie obco tutaj. xxx Witanko :) ja również źle tu się czuję choć długo mieszkam. Nie lubię ich kultury ale już nie długo uciekam stąd ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Hej :) dokad uciekasz ? do Polski ? Ja mysle o tym zeby sie przeprowadzic blizej Polski. Moze do Berlina. To bede mogla jezdzic czesciej do Polski. Widze, ze nie jestem sama , ktora sie zle czuje w tym kraju. Owszem niczego mi tak jakby nie brakuje. Nigdy nie mialam problemow finansowych i zawsze mialam gdzie mieszkac. Sluzba zdrowia jest bardzo dobra oraz wszystko jest zorganizowane i przypiete do ostatniego guziczka...a jednak czegos brakuje. tez Cie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałyśmy to szczęście ,że zamieszkałyśmy w DE jeszcze za dobrych czasów , w sensie zarobkowym. Piszę do Pani 25lat w DE :) Można było coś odłożyć , trochę pozwiedzać świata bo to jedyna przyjemność tutaj jaką posiadam kasę i urlopy :) Ja już nie długo uciekam do PL do własnego domku nie mogę się już doczekać. Poukładaliśmy z mężem wszystko tak aby było na w miarę przyzwoite życie ubezpieczenia i inne tego typu również :) Gdyby nie fakt ,że musieliśmy tu wychować dzieci NIGDY bym tu tak długo nie pozostała ! To jest tak dziwny naród , tak dziwne życie że tego słowami nie da się opisać :O Trzeba się tu urodzić i wchłonąć ten ich styl bycia, mentalność i kulturę a raczej jej brak inaczej jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Bardzo Tobie dziekuje za odpowiedz. Jest tak dokladnie jak mowisz. Trzeba byc tu urodzonym, zeby wchlonac w ich mentalnosc i brak kultury. Bo kultura to dla mnie co innego. Znam rowniez mlode osoby , ktore urodzily sie w Niemczech ale ich rodzice sa z Polski. Mowia troche lalamana polszczyzna ale czuja sie Polakami i rowniez pielegnuja tradycje polskie. Mysle, te to tez zalezy od czlowieka. Jedni przyjada i uwazaja sie za wielkich Niemcow i zyja tak jak oni. I sa tacy, ktorzy potrafia sie zintegrowac ale nie zapominaja o tym skad pochodza. Mnie w Niemcach przeraza egoizm i ich nastawienie do dzieci i starcow. Oczywiscie, ze raczej nikt nie chce mieszkac z rodzicami. Ja pisalam tylko o tym, ze wiekszosc ich pozostawia swoich rodzicow na pastwe losu. To znaczy nie odwiedzaja ich a jak juz to raz na kilka miesiecy i sama znam wiele starszych osob, ktore w urodziny, swieta siedza sami jak palec. Mysle, ze w polskich rodzinach tak nie jest. No chyba, ze ktos swoich rodzicow zupelnie znac nie chce. Ale to juz co innego. Ciesze sie dla Ciebie, ze wracasz do Polski.:) Twoje dzieci tez z Wami wroca czy zostana w Niemczech ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak fronty wyjasnione. Ale co mnie jeszcze dziwi, to ta alergia na ludzi zadowolonych z zycia. No cóz, glodny sytego nie zrozumie- a nawet i odwrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Ja pisalam tylko o tym, ze wiekszosc ich pozostawia swoich rodzicow na pastwe losu. " >>> a w Polsce tez, wszyscy wyemigrowani do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holanddi, Irlandii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci , jedno będzie studiować w Polsce drugie podejmuje pracę w DE :) co do powyższej wypowiedzi , co innego gdy z dobrobytu takim np. niemcom w głowach się pier...li :) a co innego gdy emigrują ludzie bardziej z przymusu jak z przyjemności - za tzw. "chlebem" to chyba ogromna różnica i sytuacja w której zostawia się rodziców czyż nie prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
życie w Niemczech hmmm no cóż praca , dom ,zakupy , telewizja ,sranie, spanie ,jedzenie i tak w kółko :) wszyscy tu tak żyją :) jest obrzydliiiwieeeee nudddnoooo ,szkoda że w Polsce nie można póki co zarobić tyle co tutaj ,sekundy bym tu nie siedziała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W życiu potrzebna jest równowaga zaspokojenia potrzeb, i niestety sama strona materialna to nie wszystko, bo potrzeba też zaspokoić strone psychiczną, duchową, emocjonalną, socjalną czy kulturową. Ludzie jadący na zachód z reguły tylko strone materialną zaspokajają a inne zaniedbują. Niestety dlatego potem jest taka pustka psychiczna, i szukanie zaspokojenia innych sfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś >>>chce cie zmartwić ale w Polsce jest już prawie to samo, zachodnia kultura wtargneła i przesiąka całą Polske. Wystarczy popatrzeć na około, napisy po angielsku, te same durne reklamy, te same durne TV, piosenki w radiu 90% po angielsku, napisy na produktach po angielsku, nawet święta zostały skomercjalizowane jak na zachodzie, przygarnianie durnych zachodnich "świąt" jak walentynki czy halloween, itp itd. Nawet święta nie są już takie jakie były, rodzinne, tylko każdy w swoim gnieździe, bo nie każdego stać całe rodziny zapraszać i żywić, lenistwo i wygoda, zachodnie fast foody zalewające Polske, zabijanie polskiego języka i kultury i wprowadzanie zachodnich, niby modnych itp itd. GWARANTUJE że za JEDNO pokolenie nie da rady odróżnić Polski od reszty zachodu!!! Język Polski już jest na wymarciu bo jest angielszczenie wszystkiego, napisy na produktach, nazwy firm, wiele pożyczanych wyrazów z angielskiego, radio piosenki, itp. Młodzi wsiąkują kulture zachodnią niczym zgłodniały niemowlak mleko z cycka matki, zachowanie, głupie pomysły, sposób ubierania, wszystko. Więc Polska niedługo będzie tylko z nazwy niestety, 1-2 pokolenia MAX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego się nie dajmy temu napływającemu szambu !! po co nam to? to denne płytkie zachowanie ? ta koszmarna moda i styl bycia ? ja się temu sprzeciwiam jak tylko mogę i szukam miejsc w Polsce w których jak najmniej tego napływającego gófffna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska już jest państwem "teoretycznym", i raczej tanią niewolniczą kolonią zachodu USraela, teraz tylko ją zangielszczą, wygonią młodych za granice i wykupią wszystko za grosze, w tym ziemie, i państwo będzie tylko na papierze. W sumie już prawie jest. To już nie ta Polska co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i niestety sama strona materialna to nie wszystko, bo potrzeba też zaspokoić strone psychiczną, duchową, emocjonalną, socjalną czy kulturową. Ludzie jadący na zachód z reguły tylko strone materialną zaspokajają a inne zaniedbują xxx uwierz mi tu się nie da inaczej :O uwierz mi serio piszę nie raz próbowałam z tymi ludźmi tutaj się nie da nic zrobić a Polacy którzy tu przyjeżdżają większość z nich tylko dla strony materialnej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dlatego się nie dajmy temu napływającemu szambu !! po co nam to? to denne płytkie zachowanie ? ta koszmarna moda i styl bycia ? ja się temu sprzeciwiam jak tylko mogę i szukam miejsc w Polsce w których jak najmniej tego napływającego gófffna ! xxxxx niestety to jest walka pod góre, i raczej przegrana. Długo już nie potrzeba aby wybić język i kulture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
młodzi uważają uzachodnienie Polski za postęp, czyli bitwa przegrana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
do goscia 17.29 to dobrze, ze masz z dziecmi tak uporzadkowane zycie i teraz napewno bedzie Tobie dobrze w Polsce. Rowniez mysle, ze to co innego wyjechac za chlebem i zostawic rodzicow w kraju a oddac rodzica do domu starcow. I nie miec kontaktow nie odwiedzac itd. Do goscia 17.46 tez uwazam, ze nudno jest tutaj :-O ale oni lubia takie zycie. Zero spontanicznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Polsce też teraz to samo, praca( za nędzną kase dodam), dom, dojazdy do pracy, korki na ulicach, zakupy, sranie, spanie, nic innego niż na zachodzie, kapitalizm i max wyzysk jeszcze większy niż na zachodzie, drożyzna w sklepach, do tego chamstwo i brak szacunku dla ludzi między sobą wcale nie jest tak kolorowo. 80% młodych poniżej 25 lat mieszka z rodzicami, nie mają na tyle dochodu aby się usamodzielnić. Kraj zszedł na psy i jest coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... dodam że coraz więcej ludzi z depresją, ludzi samotnych, ludzi otyłych bo jedzą te zachodnie wynalazki... identyczne problemy jak na zachodzie, wystarczy poczytać to forum, problemy są JUŻ zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to nie rozumiem dlaczego poddajemy się temu co złe z zachodu? ja tu mieszkam już tyle lat i potrafiłam zrozumieć że nie to złoto co się świeci ! moje dziecko również tak wychowuję i ono samo widzi różnicę pomiędzy życiem tutaj a życiem w Polsce , życiem wygodnym i owszem ale nijakim pustym pozbawionym wartości celów taka nijakość ! Chętnie jeździ do Polski i nawet nie chce słyszeć o urlopach w ciepłych krajach woli czas wakacji spędzić w Polsce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×