Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gapiszon

Zyjemy w Niemczech

Polecane posty

och, musze sobie odswiezyc emoty, bo dlugo juz na kafe nie bylam ;) a wiec dziewuszka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zwykle w takich tematach wypowiadaja sie ludzie ktorzy z niemcami maja niewiele wspolnego oprocz zazdrosci wobec tych ktorzy juz wyjechali. dalej podtrzymuje to co juz napisalam wczesniej - kwestia praw kobiet, w tym dostep i cena antykoncepcji, in vitro czy aborcji jest o niebo lepsza w de. 1500€ netto na dwie osoby to malo. za to sam fakt ze pensja netto po wszystkich podatkach to tylko 50%-65% brutto jest juz bardzo normalna rzecza, szczegolnie jak ma sie 5 grupe podatkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety za takie pieniadze pracuje tutaj wielu nowo przyjezdnych Polaków, powodem jest tez bariera jezykowa. Bez znajomosci jezyka nie dostanie sie konkretnej pracy, do tego wielu z tych ludzi trafia na pracodawce Turka czy innego Polaka, i wtedy zycie zaprogramowane :( A zyc trzeba, oplacic mieszkanie, podatki (nie da sie latami jezdzic "samochodem tescia" na polskich tablicach, aby podatku drogowego uniknac...) Przy konfrontacji z realem czesto zaczyna sie plucie na Niemców. Jakby wczesniej nikt sobie nie uswiadomil, ze tutaj pieniadze na drzewie nie rosna, ani mleko z miodem rowem nie plynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gapiszon dziś Gosciu edytujacy wyzej mój wpis, dzieckiem nie jestem juz od wielu, wielu lat! Uciesze cie byc moze wiadomoscia, ze Polski nie odwiedzam, bo nie mam tam kogo odwiedzac- kuzynostwo drugiego i trzeciego rzedu to juz taka mniejsza rodzina. A skad znasz moje zycie, ze takis zorientowany w moich podszewkach? smiech.gif Jak nie chcesz tutaj "skrobac", to gdzie problem? A tak na marginesie, dlaczego jestes tak agresywny i obrazasz mnie? W duszy cos cie boli? Mozemy i na ten temat porozmawiac- ale bez obrazania z twojej strony. XXXX tak więc nie zabieraj głosu bo jesteś "produktem ubocznym" choć cię to może boleć , mam to gdzieś taka jest prawda :) jesteś kimś kto nie ma nic wspólnego z Polską Polakami naszą Historią , naszą kulturą , naszym byciem naszymi tradycjami i co najważniejsze !!! Naszą kulturą i mentalnością :) Dziecko , kochane że ci tak napiszę , a to dlatego że własne wychowałam ..wbrew sobie i z wielkim żalem " w DE !! Wbrew sobie ..wyjaśniam od razu , bo pewnie popłynie fala nienawiści debilnej nieuzasadnionej...wbrew sobie , bo musiałam wyjechać za rządów PO !!! zlikwidować moją firmę która super prosperowała za rządów PiS ! i wyjechać do DE, gdzie w ogóle nie chciałam żyć ani być , bo uważam że tu żyją ludzie , leniwi , tępi, ograniczeni, głupi, i mało który z nich potrafi myśleć ! a z tych co tu przyjeżdżają , mało który jest ambitny ....reszta to zera bez perspektyw , cieszący się tym że mają co zeżreć wychlać i czym za to zapłacić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ciąg dalszy żyjesz tam bo nie znasz innego życia a widzisz :) moje dzieci znają :) znają życie w Polsce i potrafią odróżnić życie w DE i życie w PL :) mimo wszystko ! nie pojmuję jak mogli Twoi rodzice wychować cię na takiego pasożyta typowego niemieckiego pasożyta pozbawionego honoru kultury i charakteru ! ja swoim dzieciom tego nie zrobiłam !!! mają swoją kulturę , mają honor odróżniają dobro od zła i odróżniają puste łatwe dobro od szacunku ,starań i dorobku własnej intelektualnej chęci !!! do bycia kimś ! nie chcę cię obrazić , ale ....w tym samozachwycie łatwym gnuśnym życiem nie zapomniałeś o byciu człowiekiem ?? o wartościach? bez tego ...świat i człowieczeństwo nie istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozzalony gosciu, to juz wiem, co cie boli, ale co to ma wspólnego z moja osoba, ze tak na mnie naskakujesz? Skoro teraz jestes szczesliwy, a dzieci tez, to... zachowuj sie tak :) Bo cos mi tutaj nie pasuje, ludzie szczesliwi i wyzwoleni z jakiegokolwiek jarzma maja kompletnie inne podejscie do zycia i innego czlowieka, niz to, które ty prezentujesz. Czy tez inaczej piszac: zyj i daj innym zyc. Gratuluje ci wszystkich wlasciwych i prawidlowych wyborów zyciowych 🌻 Jednakze ciekawi mnie jedno: dlaczego wybralas na wyjazd wtedy wlasnie Niemcy, których wyraznie nie lubisz? I prosze bez insynuacji na temat mojej osoby, bo nie znasz ani mnie, ani mojego wychowania, ani moich rodziców., ani moich wartosci. Niestety to takie... typowo polskie, jak najbardziej obrazic, i to jeszcze osoby postronne. Bo co moi rodzice maja t tym topikiem wspólnego, ze ty naokolo o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz swoją ojczyznę ? wiesz kim jesteś ? czy tylko nauczyli cię łatwego .... góffna na co dzień , jestem żrem ,sram i oddycham ? to jest właśnie życie w DE ! tutaj nawet intelekt umiera ! bo codzienność go zabija ! i tylko prostak bez zainteresowań zaprzeczy , tylko ten co żyje dla kasy ! często dziadowskiej kasy :) wstyd Polacy ! wstyd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ograniczasz zycie w Niemczech do wymienionych przez ciebie rzeczy, to neistety nie zylas tutaj naprawde :( to bylo nie zycie, tylko jakas egzystencja- w imie jakiejkolwiek tam idei. Tak, wiem, gdzie moja ojczyzna- tam gdzie mój dom i moi bliscy, miejsce, do którego wracam, do którego tesknie w oddali- mam dokladnie tak, jak miliony, miliardy ludzi na tej planecie. Z toba wlacznie :) Ale pierwsze slysze, ze w Polsce kasa to taka niewazna rzecz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy czym od razu zaznaczam, ze nie mam jakiejs "dziadowskiej kasy"- prosze mnie nei mylic z emigracja zarobkowa ostatnich lat i przyjezdzajaca tutaj rodzina "Nalezynska" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gapiszon dziś Rozzalony gosciu, to juz wiem, co cie boli, ale co to ma wspólnego z moja osoba, ze tak na mnie naskakujesz? Skoro teraz jestes szczesliwy, a dzieci tez, to... zachowuj sie tak usmiech.gif Bo cos mi tutaj nie pasuje, ludzie szczesliwi i wyzwoleni z jakiegokolwiek jarzma maja kompletnie inne podejscie do zycia i innego czlowieka, niz to, które ty prezentujesz. Czy tez inaczej piszac: zyj i daj innym zyc. Gratuluje ci wszystkich wlasciwych i prawidlowych wyborów zyciowych kwiatek.gif Jednakze ciekawi mnie jedno: dlaczego wybralas na wyjazd wtedy wlasnie Niemcy, których wyraznie nie lubisz? XXX widocznie nic nie zrozumiałeś z moich wypowiedzi :) ale to było do przewidzenia , skoro tam się wychowałeś/łaś :) życie jest życiem , to nie mój wybór :) po co pytasz bo to głupie pytanie i bez sensu ,skoro już tyle opisałam , widać nie uważnie czytasz :) Nie zmienię zdania ...Niemcy to kraj zacofany , debilny, ograniczony a sami Niemcy jako naród to sami fałszywi , wredni i paskudni ludzie , mało którzy są na palcach wyliczyć że są w miarę OK ! Ja nie przeczę że w Polsce mamy samych ideałów ! Ale w Niemczech to dziwni ludzie . Demokracja stworzyła z nich robokopów , marionetki, sztucznych ludzików bez charakteru. Nie chcę tego dla Polski ! A Ty możesz tam zostać skoro tobie tak dobrze ! Moje własne dzieci chcą studiować w Polsce i mają ku temu podstawy , już o to zadbałam aby nie pozostać plebsem emigracyjnym który zapomina o własnym Polskim języku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wszystkie fronty wyjasnione :) Pozostaje mi tylko zyczyc ci zadnych kontaktów z paskudnymi Niemcami ;) Na szczescie sasiadów, znajomych i przyjaciól, a takze miejsce zamieszkania wybiera sie samemu- to prawdziwe szczescie, nieprawdaz? Ostatniego twojego zdania nie biore personalnie, bo co jak co, ale mi akurat nie mozna zarzucic emigracyjnego analfabetyzmu jezyka polskiego, co nie? ;) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gapiszon dziś Skoro ograniczasz zycie w Niemczech do wymienionych przez ciebie rzeczy, to neistety nie zylas tutaj naprawde smutas.gif to bylo nie zycie, tylko jakas egzystencja- w imie jakiejkolwiek tam idei. xxx nie pisz takich popierdół , bo serio masz góffno do powiedzenia :) żyję w tym kraju za nim ty sie urodziłeś /łaś (określ się w końcu) ten naród jest gorzej niż plebsowaty , wyciągnięty gospodarką kłamliwą złodziejską chamską i hitlerowską ! z pomocą USA ! doucz się dziecko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gapiszon dziś I wszystkie fronty wyjasnione usmiech.gif Pozostaje mi tylko zyczyc ci zadnych kontaktów z paskudnymi Niemcami oczko.gif Na szczescie sasiadów, znajomych i przyjaciól, a takze miejsce zamieszkania wybiera sie samemu- to prawdziwe szczescie, nieprawdaz? Ostatniego twojego zdania nie biore personalnie, bo co jak co, ale mi akurat nie mozna zarzucic emigracyjnego analfabetyzmu jezyka polskiego, co nie? oczko.gif usta.gif xxx to kim Ty jesteś ? bo nawet brak ci odwagi aby się określić ? nie znasz się na polityce, na życiu , góffno masz do powiedzenia co do życia , może jedynie możesz się wypowiedzieć w temacie ile matka czy ojciec ci kupili tabletów , ps konsoli czy szmatławców na garba :) wiesz co dziecko drogie , MY jako rodzina POLSKA mamy tego w chu...j ! i co? nie jest to dla nas tyle warte co dla ciebie ! rozróżniamy co znaczy normalne życie , rodzina, tradycja, miłość a nie tylko praca , kasa , praca , kasa i wyjazd raz na rok na urlop ! to już przejedliśmy !!! w tym kraju "cudownym" DE ! który jest chu...ja wart ! Może i na ciebie przyjedzie kiedyś czas że to zrozumiesz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups, tableta ani konsoli nie posiadam, reszte kupuje sobie sama, (przy okazji okreslenie, kim jestem, jesli masz na mysli plec;)) Dzieckiem dawno juz nie jestem, nie wiem, czy to nowy polski savoir- vivre, nazywania partnera rozmowy "dzieckiem", gdy ten partner rozmowy jest na tyle dorosly, ze ma wlasne dorosle dzieci? Tradycji mam wiele, ale nie nalezy do nich np koleda ;) A tak wogóle to dedykuje Ci: a ja powiem śmiało: Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą. Niełatwą, bo nie na tym kończy się, jak nogą Zręcznie wierzgnąć, z uśmiechem witać lada kogo; Bo taka grzeczność modna zda mi się kupiecka, Ale nie staropolska, ani też szlachecka. Grzeczność wszystkim należy, lecz każdemu inna; Bo nie jest bez grzeczności i miłość dziecinna, I wzgląd męża dla żony przy ludziach, i pana Dla sług swoich, a w każdej jest pewna odmiana. Trzeba się długo uczyć, ażeby nie zbłądzić I każdemu powinną uczciwość wyrządzić." Powodzenia w nauce zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak teraz na powaznie i bez personalnych wycieczek, gosciu. Piszezs, ze wyjechalas (wychytalam rodzaj zenski) po dojsciu do wladzy PO, to bylo raptem 5 lat temu. Podejrzewam, ze nie wyjechalas od razu po wieczorze wyborczym. Czyli jestes/ bylas w Niemczech 4- 5 lat. Dla osoby doroslej, zeniatej, dzieciatej, to doüiero raczkowanie na emigracji. Jakie byly poczatki waszej rodziny tutaj, praca, jezyk, szkola dzieci? Kontakty z tubylcami? Naprawde mnie to ciekawi, i badz pewna, ze nie szukam tutaj okazji, aby ci dowalic w jakies czule miejsce, to nie mój styl. Po prostu interesuje mnie, jako czlowieka, drugi czlowiek, a szczególnie jego zycie tutaj. Po to zalozylam ten topik. Chociaz, przyznam, liczylam sie z takim gnoijeniem mnie, bez najmniejszego powodu, bez znajomosci mnie, bo to jest normalka na polskich forach, neistety. Wejdz na jakiekolwiek niemieckie forum, takiego czegos nie spotkasz. Tutaj oczywiscie mozesz zaczac sie ze mna dochodzic, dlaczego nie siedze na niemieckich forach tylko wlasnie tutaj, ale odpowiedz jest juz wyzej. na niemieckich forach nie znajduje sie mlodej polskiej emigracji, takze z powodu bariery jezykowej, a wiec zero szans otrzymania odpowiedzi na moje pytania wyzej. Ot i wszystko na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" w tym kraju "cudownym" DE ! który jest chu...ja wart ! Może i na ciebie przyjedzie kiedyś czas że to zrozumiesz !" A ja mysle, ze na starosc w Polsce, byc moze zatesknisz za Niemcami, za niemieckim systemem sluzby zdrowia, gdy ustawia cie w kilkuletnia kolejke na operacje nowego stawu biodrowego czy zacmy- - taka mala dygresja ;) Ale nie odbieram ci oczywiscie zludzen, ze Kaczynski i Duda nie tylko tobie, ale i wszystkim Polakom, w najkrótszym czasie dobrze zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Gosciu ! Swiete slowa ! KochamCie za kazde slowo ! Ja jestem 25 lat w Niemczech i tak samo nienawidze Niemcow i zycia w Niemczech ! A ta gowniara w ogole Polski nie zna ! Nie wychowala sie w Polsce nie ma za czym tesknic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta gówniara to chyba ja :D To ci erozczaruje, bo akurat w Polsce sie wychowalam, jesli to wazne. Tylko, ze to byla wtedy jeszcze kompletnie inna Polska, i calkiem inni ludzie. A moge sie spytac, dlaczego zyjesz cwierc wieku w znienawidzonym kraju? Cwierc wieku, czlowieku, a zycia to ci nie szkoda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Gapiszon ty masz nemiecka mentalnosc i w ogole polskiej nie znasz i nie rozumiesz ! Rozmieszasz mnie dziewczyno :-O na niemieckich forach nie ma chamstwa ? Chyba zarty sobie robisz . Moge pokazac ci dyskusje na faceboku jak Niemcy wyzywaja. po za tym szkopy to wszystko rasisci. nie znasz zycia w Polsce i nie masz za czym tesknic. Twoj umysl jest niemiecki . I tak jak gosc pisala : Niemcy sa nudni, leniwi, chamscy a w dodatki rasisci i donosiciele. zayja tylko dla srania, zarcia i spania. Nie lubia dzieci a starych rodzicow do domow starcow wsadzaja. Zygam na Niemcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Niestety bo rodzice wyjechali jak mialam 14 lat. Niestety. jak bym mogla sama decdowac to bym sie nigdy tu nie wyniosla. Czesto mysle o powrocie do Polski ale nie wiem jak jedyne co tu dobre to sluzba zdrowia. a tak to...szkoda slow. nieneawidze tych ich Swiat Bozego Narodzenia :-O Karoffelsalat i Bockwurst :-O wszystko takie beznadziejne. a co najwazniejsze to onie nie wiedza w ogole co to rodzina. :-O nie lubia dzieci. porazka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj mi prosze linka do jakiegos chamskiego niemieckiego forum, czy tej dyskusji na fb, ciekawi mnie to! Nie rozumiem, co cie boli w moim zyciu? A takze w twoim. Ktos na ciebie cos doniósl, jak rozumiem z wpisu? No cóz, wszedzie sa ludzie i ludziska, nie bój sie, w Polsce tez trafi sie taki, co by ci widelcem oko wydlubal ;) Co do lubienia dzieci i starych rodziców. W Polsce szal na dzieci widac tez minal, spoleczenstwo sie starzeje. A starzy rodzice nie a oddawani tam do domów starców, bo takich jest jak na lekarstwo i do tego sa finansowo nierealne, wiec co sie czesciej zdarza, dorosle dzieci emigruja gdziekolwiek, pozostawiajac starych rodziców samych, co wedlug mnie, tez nie jest optymalnym rozwiazaniem. Jako, ze nie zajrzalas do mojego umyslu, prosze odstapic od domyslów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie wiesz, jak do Polski wrócic?? Likwidujesz tu wszystko, czesc sprzedajesz, czesc pakujesz, rozliczasz sie z urzedami, klarujesz konta emerytalne i cie nie ma. A do tego czasu swietujesz Boze Narodzenie jak tylko chcesz- nie ma urzedowego szablonu, jak masz je spedzic! Tak samo nie ma przepisów, co i kiedy masz jesc :O Nie za bardzo nadazam za twoimi tutejszymi problemami, sorry. Rasisci? Wyjedz do Polski, a niech twoje dziecko ma inna orientacje seksualna, czy ciemnoskórego partnera, to poznasz, czym jest prawdziwy rasizm i dyskryminacja, sorry po raz drugi, ale chyba zaczynasz cos nie do rzeczy pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
no to sobie swietuj te BN jak sobie chcesz :-O ja swietuje po polsku . a ty sobie swietuj ze szkopami i Kartoffelsalat i Bockwurst. w twoim zyciu mnie nic nie boli. oprocz tego , ze chwalisz tych szkopow w nieboglosy. nienawidze takich ludzi jak ty. wielka Niemka sie znalazla. A do Polski nie mam dokad wracac bo jestem tam od 25 lat tz od 1989 rku zupelnie wylogowana. co myslisz, ze bede od zera zaczynac tam. madrala sie znalazla. Pogadaj sobie z rodowitymi niemcami ale tak "od serca" to sie zdziwisz jak do dzisiaj kochaja swojego hitlerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez ja nie swietuje BN z Kartoffelsalat i Bockwurst, bo my jeszcze z tych tradycyjnych, co w Wigilie bezmiesnie spedzaja ;) Ja nic nie chwale, ja po prostu pisze, jak cos widze, a i chetnie cos doradze. Ty wkladasz mi w usta slowa, które nie mówilam, czy tez dopisujesz cos, czego nie napisalam. Bo ci sie zdaje. Fatalne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ja "wielka Niemka", czy nie, no cóz, fantazja, takze twoja, nie zna granic. Faktem jest, ze obywatelstwa polskiego nie mam, bo ja z tych, które jeszcze przed 89 dostawali paszport ze stempelkiem o tresci: do jednokrotnego przekroczenia granicy PRL. Ale dzisiaj, bardzo chetnie i mnie, i ciebie by tam przyjeli, w tutejszym konsulacie wystawili polski paszport, a i do dowodu polskiego do wyrobienia w Polsce by zachecali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego mialabys zaczynac od zera w Polsce, przeciez juz chyba w wieku- poczekaj momencik- 14+ 25= 39 lat, czegos w zyciu sie dorobilas? Takze tego czegos wyrazanego w liczbach na koncie?? Wierz mi, jako ze nie mieszkam w polski getcie, jak swieza emigracja, rozmawiam bardzo duzo z rodowitymi Niemcami. Nie wiem, z kim ty rozmawiasz, z kim sie kompanujesz, ale wsród moich rozmówców nie ma sympatyzantów Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musialam podzielic wpis, bo wyskakiwal mi spam. Acha, dodam jeszcze, ze pracuje w zawodzie socjalnym, z wieloma ludzmi mam kontakt, i to od 25 lat, wiec nie jestem jakas niedoswiadczona w kontaktach ludzkich swiezynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
przeczytaj co piszesz. Przeczytaj wszystko 20 razy. Piszesz o tych Niemcach w samych superlatywach. no ale nie moge tobie miec tego za zle, bo nie znasz innego zycia i masz po prostu niemiecka mentalnosc. zniemczylas sie. a tak po za tym, to w jakim rejonie Niemiec nie jedza miesa w Wigilje ?????Bo odkad tutaj zyje to znam to tak, ze zra zawsze mieso w Wigilje. jak nie Bockwurst to Sauberbraten albo Krolika albo Kaczke. :-O A co mieso to wszystko? a co z polskimi potrawami ? koledami ? pasterka ? gwiazdka ? idz mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25 lat w Niemczech
Gapiszon ty sobie jaja robisz ? :D nie wiem czy sie smiac czy plakac. :D dziewczyno ja mam polski paszport. Mam i niemiecki i polski bo jestem Spaetaussiedler.To znaczy ojciec. no jak nie wiesz, ze Niemcy kochaja swojego hitlerka i w glebi duszy sa rasistami , to malo wiesz. a gdzie ty mieszkasz a nie, to mnie szszerze nie interesuje. madarlo i powiedz mi czy mam sama do Polski jechac, jak ma cala rodzine tutaj a w Polsce nikogo ? jaks nie wierze, ze ty dlugo w tych Niemczech jestes. watpie. same glupoty piszesz. czemu nie pojdziesz na niemieckie forum tam Niemcow wychwalac ? ich zycia "na byle jak ". byle jakie rodziny, byle jak wychowuja dzieci, dzieci 11-12 lat juz seks uprawiaja, dziewczyny 13 lat to matka do ginekologa prowadzi po Pille....a jak rodzice sie zestarzeja to won do Altenheim. tobie sie podoba ,bo jestes taka jak oni. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×