Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bckl

uchodźcy na KOS sytuacja turystów

Polecane posty

Gość gość
gdyby bylo jakie kolwiek zagrozenie dla turystow, wycieczki zostalyby odwolane, poniewaz nie narazali by nas... skoro osoby bedace na Kos, lub te ktore wlasnie wrocily pisza, ze nie ma tragedii to najprawdopodobniej tak jest. wiadomo, ze telewizja musi troche nakrecic ludzi, z tego zyja. nie martwmy sie na zapas. ja z chlopakiem wylatuje 30.08 z Karowic do Kipriotis Village i jestem przekonana, ze to bedzie udany wyjazd. W Polsce tez jest pelno beznomnych, zuli, itp. ktorzy stoja i zebrza, pomimo to zyjemy tu normalnie, dlatego przestanmy siac panike. Dziekuje osobom, ktore pisza o tamtej sytuacji z doswiadczenia, a osoby ktore naogladaly sie tylko filmikow moze lepiej niech w ogole nie zabieraja glosu. :) pozdrawiam i do zobaczenia w Kipriotis ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My lecimy na Kos do Norida Beach 05.09. Mam nadzieję, że w okolicach Kardameny będzie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem na Kos od trzech dni.Jutro plyniemy do Bodrum i jak narazie nie zauwazylem zadnych zmian w stosunku do poprzedniego roku.17.08.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że gdyby sytuyacja była aż tak zła to wycieczki zostały by wstrzymane. Pojedziemy to sami zobaczymy :D do zobaczenia w Kipriotis! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie wróciłam z Kos, absolutnie nie ma problemu z uchodźcami ! Są tylko na wyznaczonych terenach przybrzeżnych w okolicach portu w mieście Kos i NIKOMU NIE POWINNI PRZESZKADZAĆ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękujemy bardzo za wasze relacje! prędzej uwierzę osobom, które stamtąd wróciły niż mediom, które mają na celu sianie paniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosimy o więcej opinii na temat sytuacji na kos. Zapytajcie znajomych i dajcie znać. Zależy na na opinie osób które były w ostatnim czasie nie w lipcu... tylko w ostatnim tyg. Lub tych którzy są na miejscu. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johnyszalony
Podbijam prośbę. Jak wygląda aktualna sytuacja na Kos z uchodźcami? Widziałem jakiś filmik, gdzie roi się od uchodźców, czytałem o polach namiotowych na chodnikach. Jak jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wróciłam z wyspy Kos, byłam w Psalidi, Palm Beach, niedaleko stolicy wyspy i potwierdzam, że jest spokojnie! Fakt, uchodzcow jest sporo, ale znajduja się oni jedynie w porcie, okolice posterunku policji, maja porozstawiane swoje namioty, widok mało ciekawy... brudno i zapach nie za przyjemny... Przez 2 tygodnie nikt nas nawet nie zaczepił, wieczorami spokojnie chodzilismy do centrum. W innych miejscach wyspy w ogóle ich nie ma, a troche wyspy zwiedzilismy. Polecam miejscowe biuro Tigaki, bardzo atrakcyjne ceny wycieczek i polski przewodnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek7302
Witam Postanowiłem napisać bo przed wyjazdem sam szukałem informacji i nie mogłem ich znaleźć. Właśnie (02.09) wróciłem z wczasów na wyspie Kos w hotelu Lakitira w pobliżu miejscowości Kardamena i sytuacja była całkowicie normalna - nie widziałem ani jednego imigranta, nie było żadnych problemów na plaży, w hotelu, na lotnisku czy też w pobliskiej miejscowości . Znajomi, którzy odwiedzili miasto Kos mówili o koczujących tam na ulicy ludziach ale praktycznie poza samym miastem naprawdę nic się nie dzieje. Pozdrwiam Sławek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRAZYNA  68
Witam .lece na KOS 9 września strasznie się boje czytajac wiadomości .Jak ktos teraz wrocił prosze niech da znac czy mam się bac jak tam jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na Kos w terminie 29.08-05.09. Tam gdzie mieszkałam czyli w Kardamenie jest spokój i nie widziałam żadnego uchodźcy choć w centrum miasta byłam codziennie. Natomiast w miejscowości Kos, gdzie byłam ma wycieczce uchodźców jest bardzo dużo. Praktycznie całe okolice portu są zapelnione ich rozstawionymi namiotami i ewidentnie widać, że w tych rejonach turyści nie chodzą. Większość z nich to młodzi mężczyźni, którzy co prawda nie zaczepiają turystów ale podczas tylko 2 godzin spędzonych w mieście widziałam 2 bójki pomiędzy samymi nimi. Na parkingu dla samochodów tez koczują w namiotach. Jednakże nie sądzę, żeby Pani hotel był ulokowany w stolicy wyspy więc nie ma się czego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An1
Jestem na Kosie juz od ponad tygodnia, obok centrum Kos. Niestety jest ich bardzo duzo i tak jak w zeszłym tygodniu nie bałam sie iść do centrum na drinka tak w tym juz pozostaje tylko taxi, w barach jest spokojnie ale na miescie niestety idąc niektórzy szukają zaczepki, byle jakiego pretekstu zeby sie pokłócic. Nie wszyscy, ale w zeszłym tygodniu takich sytuacji nie było. Mimo tego ze jestem w hotelu ok 1,5km od centrum to w nocy zeby posiedzieć na plazy tez juz nie polecam nikomu, ponieważ przychodzą i proszą o jedzienie, pieniadze i ogolnie jest nieprzyjemnie. Poza tym jest wspaniała pogoda, super morze i masa atrakcji do zwiedzania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuza22
ja jadę w połowie października na Kos - Marmari. ciekawe jak potem będzie sytuacja wyglądała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecę na Kos z rodziną 11.10.2015 dzięki Waszym wpisom jestem spokojna ,liczę na Waszą pomoc jeżeli posiadacie jeszcze jakieś najnowsze informacje z Kos (zwłaszcza od osób które wróciły), media jak zawsze koloryzują, mam nadzieję na udany urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie - wróciłem dzisiaj po 2 tygodniach - byłem w hotelu Blue Lagoon w Lambi - ok. 2 km od centrum Kos. Potwierdzam uchodźcy tylko w centrum Kos przy posterunku Policji - kolejka oczekujących na dokumenty a dookoła rodziny koczujące i czekająca na "wynik". Spora ilość Policji i "ichniej" Żandarmerii. Uchodźcy spokojni, niż zaczepiają, nie żebrzą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś ma jakieś newsy jak jest na KOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Lecimy 28 września na Kos do Kardameny. Ktoś ma świeże informacje na temat uchodźców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama6814
Witam .wróciłam z KOS 16 .09.Bylismy w MARMARII .Miałam obawy jadąc ,ale jest spokojnie ,emigrantow witać tylko w stolicy w porcie ,koczuja tam spią i myją się jest tam policja i wszystkie potrzebne instytucje .lekarze ....widok smutny matki z małymi dziecmi dużo mlodych ludzi .MAM MIESZANE uczucia ,ale oni uciekaja aby żyć .Spokojnie mozna jechac na wakacje :) piekna pogoda ,cieple morze :) są wystaszeni nie zaczepiaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś był na Kos ostatnio ? jak sytuacja wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed wyjazdem sama bałam się problemu uchodźców na Kosie i często tu zaglądałam. Niedawno wróciłam z dwutygodniowego pobytu w Kardamenie ( hotel Mitsis Family Village) , tam nie zobaczycie ani jednego uchodźca. Są oni jak,piszą poprzednicy , w samym mieście Kos: w porcie, parku i okolicy komisariatu. Nie zaczepiają turystów, nic się dzieje jest całkiem bezpiecznie. Nie nakręcajcie się negatywnie bo nie warto jest naprawdę "spoko". Udanego urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
Jedyne co możemy zrobić to współczuć mieszkańcom regionów przez które przetacza się fala uchodźców. Wszystko dzięki Pani Merkel i jej polityce, która doprowadzi w ciągu 50 lat do zaniknięcia kultury europejskiej, ale co zrobić. Bardzo dobry materiał odnośnie uchodźców macie tutaj - http://mindblog.luxtrip.com.pl/pl/gombrowiczowska-filozofia-contra-analfabetyzm-uchodzcy-w-polsce/ warto sobie poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lece na Kos w maju 2016. Hotel w Mastichari. Mam nadzieję że mój urlop będzie udany i spokojny. Czy wiadomo coś na obecna chwilę o uchodzcach na wyspie Kos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o1o1o1o
czy leci ktoś na KOS do hotelu Kipriotis Village 21.06.2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My lecimy do Kipriotis Village ,ale wcześniej 04.06.2016, ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja, podobno maja już nie wpuszczać uchodźców tylko zawracać ich do Turcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olololo
mysle,ze wszystko bedzie dobrze. w zeszłym roku w lipcu znajomi byli na Kos i po przyjeżdzie stwierdzili, ze to wszydtko jest wyolbrzymione, ze wcale nie jest tak jak pisza . zwiedzili cała wyspe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam w 2015 w sierpniu kiedy stan był fatalny. Byłam w hotelu kipriotis, jest w stylu wakacyjnej wioski także udane wakacje nawet nie ma potrzeby się ruszać z hotelu. My owszem zwiedziliśmy cała wyspę. Uchodźców tez widzieliśmy nie są agresywni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olololo
czyli moge być spokojn,że wybrałm włąsnie ten hotel :) a prosze mi powedzieć jak wygłada plaża przy tym hotelu? dzieci dadza sie radę bawić w morzu? bo z opisów wynika, ze zejscie strome .... bedę wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plaża to jedyny minus tego hotelu. Dla mojej 4letniej córki to był klops. Strasznie kamienista i głęboko. Ale baseny jej to zrekompensowaly i nie chciała z nich Wogle wychodzić. Lolo i Bernie tez ja zabawiali. Polecam wziąść auto i jechać w okolice kefalos na plażę star Beach :) piękny piasek a woda błękitna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×