Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Kinia a u mnie z 7 pobranych komórek zapłodniło sie 6 z czego jedna mi podali , cztery nie dotrwały i tez mam jednego pingwinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja, dzięki. Wyszło, że stymulacje trwała 48 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia to wszystko zależy od wielu czynników i decyzja należy do Ciebie i partnera.. Poza tym widać że nie tylko, bo my chcieliśmy dwa a embriolog powiedział że jeden ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się odnieść do Biedronki :( mam info, że ro spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Natalia to zależy czy jesteś gotowa na bliźniaki, mi ze względu na wiek chcieli podać dwa. Ja uparłam się na jeden gdyż bałam się ciąży bliźniaczej. Na szczęście zarodek był dobrej jakości i przystali na moją prośbę choć nie było lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Kinniaa decyzja nie jest łatwa, ja myślałam, że jeden raz i wszystko sięyduda, w pierwszej procedurze pobrali mi 7 komórek, a zapłofniły się 3 i nie udało się. W drugiej procedurze pobrali 6 a zapłodniły się 4, jedną podali a 3 zamrożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malamii ciesze sie ze jestes pozytywnie nastawiona. Moja rada nie traktuj nastepnego transferu jako ostateczną drogę. Nie chce zebys znowu tak sie zalamala. Musisz to sobie jakos wytlumaczyc. Wiem ze latwo jest komus radzic... Znowu idziemy razem, tym razem szczesliwie. xoxo Pingwin to tuż tuż! Już zaciskam kciukasy! Kochana nawet nie wiesz jak Ci kibicuje! xoxo Czarna Porzeczka zycze udanego urlopu! xoxo ananasowa dzieki, dopisalam Cie:) duzo stymulacji sie rozpoczyna, przelom sierpnia i wrzesnia bedzie owocny:D A dlugi protoko wyglada wlasnie tak jak piszesz. Razem z antkami to okolo 1,5 miesiaca. Mam nadzieje ze teraz dzieki antkom juz sie wchlania. Kazda klinika ma swoj wlasny tryb i wszyscy lekarze w danej klinice dzialaja baardzo podobnie. xoxo Czytam czasem jaka u Was pogoda, a w Warszawie zawsze odwrotnie:) Dzisiaj np od rana piekne sloneczko. Ale wczoraj wieczorem meeega burza. xoxo agusia_88 jak u Ciebie? xoxo darkness77 napisze tylko ze zaimponowalas mi. Twoj M tez. xoxo Ania a u Ciebie w zwiazku sloneczko juz wyszlo? Czasem tak jest ze musi sie zachmurzyc, a nawet burza przejsc:) xoxo Skanusia? asiuleczkaj?? xoxo Miska D jak tam urzadzacie sie juz? czy na razie planowanie? xoxo Zocha82 Ty tajemnicza istoto, rozumiem ze chcesz nas zaskoczyc pozytywną betą. Na to liczę! xoxo Hexe tez mam jakies dziwne sny ostatnio. Przedwczoraj snilo mi sie ze jestem w ciazy. Jak mialam 18-20 lat takie sny byly dla mnie koszmarami, a teraz błoga rozkosz:P A Tobie pewnie gonapeptyl daje sie we znaki. Zakupy to bardzo dobry plan! Nie wierze!!!!! Zalogowalas sie!!! haha no to kazalas na siebie troche czekac :P ale za to jakie wejście! :) xoxo Malena5 ale poszlo!!! Powodzenia w srode! Daj znac po co i jak, bo my z ananasowa i Basikiem bedziemy niedlugo po Tobie. Czyli kochana ile dni mialas stymulacji? Moze progesteron oznacza Ci po punkcji, przed transferem i zdecyduja wtedy czy bedzie. xoxo golf wlasnie a jak u Ciebie nasza Gametówko? Ty tez mialas zaczac w lipcu xoxo Nadzieja ta druga wiadomosc na fb jest ode mnie, pisalam do Ciebie jak kafe nie dzialala xoxo Iza82 antki zaczelam 30 stycznia a 11 marca byla punkcja. xoxo Kinia nie sluchaj tamtego lekarza! Wymaż z pamieci wszystko co Ci powiedzial. Dziewczyny pisaly ze z punkcja jadra tez jest rzadowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, Przepraszam, że nie odniosę się do każdej z Was. Cały czas jestem z Wami i mocno Wam wszystkim kibicuję. Chciałam się odnieść do tego co pisała Kkiniaa. Czytałam niedawno dość obszerny artykuł na ten temat i taka procedura jak opisujesz jest możliwa, ale bardzo droga, bo płacisz osobno za każdą procedurę rozmrażania i zapładniania, a także bardzo nieskuteczna. Chodzi przede wszystkim o przeżywalność komórek jajowych po rozmrożeniu - niestety metodami jakie są na chwilę obecną dostępne (przynajmniej w naszym kraju) wygląda to dość słabo. Zwłaszcza porównując z przeżywalnością już zapłodnionych zarodków, dlatego ta druga metoda jest powszechnie stosowana przez kliniki. Pisali o tym w kontekście właśnie problemów etycznych, bo gdyby skuteczność obu metod była choćby zbliżona, to nie trzeba by było mrozić zarodków, co jest w sumie najbardziej kontrowersyjną częścią całej procedury. Oczywiście decyzja będzie należała do Ciebie i M, ale trzeba liczyć się z tym, że nawet zapładniając większą liczbę komórek, wszystko może się zdarzyć. Ja miałam pobranych 8 komórek, 4 nadawały się do zapłodnienia, a z 4 przetrwał 1. Przy ewentualnym rozmrożeniu (i przeżyciu) 1-2 komórek szanse na powodzenie będą dużo niższe, ale jak pokazało już wiele forumowych przypadków, bardzo dużo zależy od czynników na które ani my, ani lekarze nie mają wpływu. U mnie samopoczucie trochę gorsze, bo mój M stracił pracę :( Jego firma ogłosiła bankructwo i się "zawijają"... Oprócz tego u mnie w pracy szykują się kontrole 2 moich projektów - mimo tego, że od czerwca jestem na zwolnieniu, to prowadziłam je ponad 2 lata, więc... same pewnie wiecie jak jest ;) Syndrom pracoholika znów się odzywa. Jeżdżę od tygodnia do pracy prawie codziennie, dużo też pracuję w domu. Maluch chyba wyczuwa stres, bo brzuch pobolewa częściej i mocniej niż zwykle, a i siedzenie przy biurku nie sprzyja. Tak to już jest, że jak już jest super to coś się musi sp..... Sorrki za klimat, ale musiałam się wyżalić. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIPIEC 22 - Malena5 - pick up 23 - Pingwin123 - criotransfer 23 - Nadzieja78 - wizyta pęcherzykowa 24 - Zuzka - wizyta serduszkowa 24 - gosc Hexe - rozpisanie stymulacji 25 - Asia858 - wizyta kwalifikacyjna do IVF 28 - ananasowa - wizyta rozpisanie stymulacji 29 - Szmacioszka - wizyta u genetyka 30 - malamii - wizyta , rozpoczęcie stymulacji 30 - julia83 - scratching z histeroskopia 30 - Iza82 - wizyta rozpoczecie stymulacji X SIERPIEŃ 5 - rafka - wizyta rozpisanie stymulacji do IVF 6 - julia83 - wizyta rozpisanie stymulacji do IVF 13 - Biedrona - wizyta w sprawie IVF 21 - Biedrona - wizyta podczas stymulacji do IVF X CIĘŻARÓWKI:. Griszankaanka ciaża po IVF TP. 06.08.2015 /chłopiec/ Iza0505 TP. 07.08.2015(ciąża po 2 IUI) /chłopiec/ gośćx TP. 08.09.2015 /chłopiec/ Azzurro TP. 23.09. (ciąża naturalna) /chłopiec/ MH1 ciąża po IVF - TP. 22.10.2015 /dziewczynka/ Milita ciąża po IVF TP. 24.10.2015 /chłopiec/ Kikusia84 ciąża po IVF TP.12.12.2015 Zosia D. ciąża po IVF TP.14.12.2015 /Wojtuś/ Merenka ciąza po IVF TP.7.01.2016 /chłopiec/ DoReMiDo - ciąża po IVF TP.23.01.2016 Szmacioszka - ciąża po IVF Piksi Diksi - ciąża naturalna Nel 31 - ciąża po IVF KKahha - ciąża po IVF X MALUSZKI Lilianka31 TP. 18.02.2015 (ciąża naturalna) /LILA/ Alexewl TP. 11.03.2015 (ciąża naturalna) 2.03. /synuś/ Justyna (ciąża po IVF) 2.03.15 /Szymon i Wojtuś/ Niecierpliwa TP. 30.03.2015(ciąża naturalna) /Franek/ Kateus 14.04.2015 /Marysia/ X UDANE IUI: ola855 1 IUI, Nevada 2 IUI, kkasiaa 1 IUI, ewa270 1 IUI, Pheebe 1 IUI, elua 1 IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati368
Kochane wczoraj odebrałam wyniki po dwóch tygodniach od IUI i beta wyszła 239. Dzisiaj jadę do lekarza, zeby to sprawdzić. Trzymajcie za mnie kciuki. Ja trzymam za wszystkie dziewczyny, które się starają .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syllkaa, Iza82, Kkiniaa 84, GośćSzmacioszka, Biedrona1979, Malena5 - :) o Pati368 - jeśli chcesz zobaczyć coś na USG, to nie będzie nic widać. Pęcherzyk jest widoczny dopiero przy beta powyżej 1000 (bynajmniej tak mnie poinformowano). Zrób sobie betę za 2 dni, sprawdź czy się niemal podwoi i poczekaj do następnego tygodnia. Rzecz jasna to tylko moja propozycja :) o Natalia - nie wiem ile masz lat, ale mój lekarz zalecił mi podanie 2 zarodków (mam 37 lat). Po wzrostach bety wyszło, że zagnieździł się jeden i niestety na początku 7 tygodnia przestał się rozwijać. Wiadomo 2 zarodki = ryzyko ciąży bliźniaczej. Musisz rozważyć wszystkie za i przeciw i wspólnie z partnerem podjąć waszą decyzję. Powodzenia :) o Julia83 - muszę być silna. Widzę, że mój M... mocno to przeżywa (chociaż świetnie próbuje to ukryć) więc nie mogę mu dokładać. Dzisiaj wrócił do pracy po ponad miesiącu zwolnienia. Mam nadzieję, że ten fakt odwróci nieco uwagę od ostatnich wydarzeń. Wczoraj zażartowałam do M... iż sierpień jest zdecydowanie lepszym miesiącem na zachodzenie w zdrową ciążę (syn właśnie w sierpniu został poczęty :P ). Śmialiśmy się oboje :) Dodatkowo przed synem też rozkleić się nie mogę. o Wczoraj nie pobiegłam ... pod wieczór czułam się kompletnie "wypompowana" psychicznie :( Za to dziś o 6.30 razem z synem ruszyliśmy na poranny rozruch. O dziwo organizm mimo półtoramiesięcznej przerwy nawet za bardzo się nie z męczył :) Teraz śniadanie - rolada szpinakowa z łososiem (sama robiłam :P ) i pomidor malinowy ... mniam mniam mniam :) Umówiłam się z koleżanką na kawę - chwila relaksu, a później wracam do domu i biorę się za następną część dokumentacji awansu zawodowego. Nawet nie wiedziałam, że tyle z tym pracy :( ale nie można teraz zrobić z siebie pajaca przed dyrekcją. o Pozdrawia serdecznie, u mnie rześki poranek ... włączamy kobiety pozytywne myślenie i w ogóle nie oglądamy się za siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, podczas stymulacji gdy zapytałam mojego dr o ilości podanych zarodków, odpowiedział mi zdecydowanie że jeden, myślałam że ze względu na mój wiek będą dwa, ufam swojemu dr i mam nadzieję że będzie dobrze. Któraś dziewczyna pytała o dr z Gdyni, ja również polecam dr Wójcika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness imponujące 6:30 bieg i to z synem :-) ja gdy mam wolne przed 9 z lóżka nie wychodzę ;-) a młodego czasem w poludnie trzeba zwlekać.. :-P dobrze ze z niego tez sportowiec :-) Merenko kochana to Ci sie na główkę zwaliło .. Co by nie bylo pamietaj ze po burzy zawsze wychodzi slonce i tym razem tez tak będzie :-) oszczędzaj sie proszę, te bóle brzucha nie są fajne, ja praktycznie wciąż poleguje.. Magda w Artemidzie z tego co mi wiadomo preferuje sie podawanie 1 zarodka, ze względu na wiek tez mialam mieć podane dwa, ale to na moją prośbę, tak jak juz pisalam stalo sie inaczej (decyzja embriologa) . A dla porównania po sąsiedzku w Bocianie podają najczęściej dwa .. Dzis na obiad nadziewana cukinia :-) Udanego dnia wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronko,szmacioszka ;-) Zosiad, merenka dziękuję za obszerną informacje. Juleczko wymazuje tego dziada Nadziejko fajowe te twoje objawy. Pati368 kciuki zacisniete Darkness kochana jesteś dla mnie przykładem, od dziś obiecuję sobie brać przykład z ciebie, nie oglądamy się za siebie!!!!!! Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Szmacioszka, mam nadzieję, że antki zadziałają i torbiel znikinie albo chociaż zmniejszy się (miesiac temu miala 22mm i gęsty płyn) na tyle, ze nie pokrzyżuje planów.. * Darkness, po Twoich wpisach widzę, że wielka siłę czerpiesz od swojego M i syna i musi być z Was super rodzinka :) myślę, że wiele przed Wami dobrego, a ze potraficie docenić, to co macie, nie załamują Was życiowe wichury, to można optymistycznie patrzec w przyszłość!!piszesz, że masz dwa mrozaczki - kiedy chciałabyś po mnie wrócic? awans zawodowy? na jaki stopien? :) ja od 1lipca jestem mianowana :D *Malena, za tydzien Ci napiszę, jakie wrazenie zrobił na mnie dr Połać :) a tymczasem wymieniamy się lekarzami, bo Twoją punnkcję bedzie robić "moja" lekarka:) zaciskam kciuki :)) tak jak Julia będę wdzieczna za wszystkie informacje, bo będziemy deptać Ci po pietach ;) *Julia, niech nasze stymulacje i inne wariacje tez tak szybko, jak u Maleny przelecą, nie?:) choć pewnei nam się wydaje , że wszybko, a Malenie się dłużyło, nie?:) *Iza, to masz wizytę dwa dni po mnie i w prawie tym samym dniu cyklu:) idziesz długim protokołem? w której klinice i gdzie sie leczysz? *GOlf, gdzie się podziałaś? *Biedrona, ile w sumie tych antyków musiałas brac? u nas sporo mln plemników, ale o budowie prawidłowej zaledwie 3-4% - mam nadzieje, że najwiekszych bojowników z tego wyjmą:) ja sie najbardziej stresuje tym, że nie wyrobie się do konca wakacji, a potem rok szkolny i wielkie kombinacje ze zwolnieniami, bo urlopu nie ma :// *Hexe, CIebie tez zapytam, jak długo antki brałaś? w pt 24.07 masz wizytę-który to bedzie dc? od wtedy zacznisz stymulację? przecierasz nam szlak :)) *Nadzieja, z leków na afty, które u mnie coś tam zdziałały, moge poelcić dezaftan. *Basik, a w poprzednim hsg cos Ci wyszło? miałas potem laparoskpię czy coś? u mnie w hsg wyszło podejrzenie neidroznosci, ale laparo to wykluczyło, moze dlatego nie muszę powtarzac hsg. *Pati, gratuluję :)) niech beta prawidłowo przyrasta :) * dziewczyny, ja najbardzij martwię się tym, że nie wyrobię się rpzed rokiem szkolnym - wiem, że to głupie i jaki to problem w zestawieniu z długoletnimi staraniami, ale chciałm, by to wszystko w bezstresowej atmosferze przebiegło :) naiwna, nie? :P a tak przez opóźnioną @ wszytsko sie poprzesuwało - i teraz będę mieć na głowie 2 wesela, remont lazienki i korytarza i ivf :D zestaw marzenie :D pytanie do Was - od którego dnia cyklu zaczynalyscie własciwa stymulację menopurem czy puregonem? jak długo trwała? a gonapeptyl, od któego dnia cylu poprzedzającego punkcję? jak długo?wiem, że to indywidualna kwestia, ale chciałabym choć pobieżnie sie w tym zprientować. dzięki za wszytskie wskazówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*ananasowa, antki brałam od 24 czerwca do 18 lipca, gonapeptyl od 10 lipca co 2 dzień. Wizytę mam w piątek (32dc), dostanę wtedy rozpiskę i tego dnia chyba zacznę właściwą stymulację:) *darkness, a dasz mi przepis na roladkę, bo my uwielbiamy i łososia i szpinak:) proszeeem:):):) głodna już jestem, jak czytam o tych pysznościach *Nadzieja, i Ty przeciwko mnie??:) cukinia nadziewana, mmmmm a Ty czym ją nadziewasz? Miłego dnia Paniom życzę :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa :-) W myśl zasady " jakie myśli takie życie " wizualizuj sobie ze sie ze wszystkim wyrobisz :-) i tak będzie jak u mnie ..wyrobiłam sie na styk :-P ! Gonapeptyl zaczelam pod koniec antków (zostały trzy dni antków i juz byl włączony gonapeptyl) który przyjmowałam przez ok dwa tyg , potem dołączył Menopur od 10 dc przez 8 dni. Mam nadzieję ze trochę pomoglam, ja tez prosiłam dziewczyny zeby obliczyć mniej więcej. :-) pytaj ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe :-) będę nadziewala kaszą jaglaną, pomidorami, marchewką, cebulą, czosnkiem i miąższem z cukini, parmezanem itd..jak chcesz pozniej napisze dokładnie. Kilka dni wstecz nadziewałam paprykę miksem mięsa mielonego z piersi i szynki wieprzowej zapiekalam w naczyniu z podlanym bulionem a na koniec polalam sosem ze świeżych pomidorów :-) uwielbiam te sezonowe smakołyki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka, poproszę przepis jak znajdziesz chwilkę :) mmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Nadziejko, dzięki!! własnie pamiętam, jak podpytywaląs dziewczyny, więc poszłam Twoim tropem:) *Hexe, a antki brałas od 1dc? po Twojej rozpisce widze,ze gonapeptyl zaczęłaś brac 17dc, zatem moze u mnie będzie podobnie! bo wizytę mam w 15dc. a czy w ogóle @ się pojawiła czy było tylko plamienie? Dziękuję za rozpiskę z datami szczegołowa :) *Darkness, przepis wypróbuję :) brzmi smakowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ananasowa, w 5 dc, ale dr kazała liczyć jako 2dc. żeby nie tracić kolejnego cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam zamrożone 4 zarodki, czy będę miała możliwość podjęcia decyzji który wybieram ? pytam bo kiedyś oglądałam jakiś program o ivf i tam para miała taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda mi się wydaje, że nie będziesz miała takiej możliwości. To lekarze pewnie wybiorą najlepszy wg nich. Też oglądałam ten program i tam chyba było tak, że mieli świeże zarodki i to w dodatku jednakowej klasy. Ale to tylko mi się tak wydaje:):) Jeśli Ci na tym zależy życzę Ci byś sama mogła wybrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie wygląda to tak : od poniedziałku biorę antyki, wizytę mam 05 sierpnia i pewnie dostanę gonapeptyl, mogę prosić o dopisanie do kalendarza ;) w poniedziałek wróciłam z urlopu i w pracy mam sajgon ale cóż tam na pewne rzeczy nie mam wpływu więc nie będę się przejmować. Nadzieja ja też poproszę o przepis na cukinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio mi coś odwalilo i zamówiłam piękne body różowe z napisem "love my dad" mój m się wzruszył. Do tego dwie piękne czapeczki i parę długich spodenek i to wszystko dla dziewczynki ( m marzy o córeczce) Wygrałam kupon do smyk a i zaszalalam heh he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×