Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Ewap no to super :-) to dolegliwości jelitowe trochę odpuściły? Ja to raczej szczupła przy 175 teraz mam 64 kg ale brzuszek już jak piłeczka sterczy, rano jak leżę to nad samym spojeniem a później w ciągu dnia coraz większy a wieczorem balonik. A mamy 20 tydzień :-) Teraz jak juz mogę pojeść sobie :-) to ciągle wymyślam. A właśnie ps.co dziś na obiad :-P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa - estrofem musi być odstawiony najpóźniej do 12 tc.. I pewnie zależy to od lekarza kiedy zleci jego odstawienie. Mój akurat sugerował się badaniami i odstawiłam go dopiero w tym tygodniu. Wydaje mi się, że wiele zależy od lekarza, a nie nawet Kliniki. Zresztą teraz to już nie jest istotne.. Teraz musisz skupić się na wzmocnieniu organizmu, aby przyjąć Śnieżynkę(ki) :) Trzymam mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka nawet w szpitalu mi nie badali. A w klinice po transferze dostałam na 14 dni tylko prolutex 1x1. Powiedzieli ze w zupełności wystarczy. Może wypowiedzą się inne dziewczyny z Białostockiej Artemidy (chodź za wiele nas tu nie ma) ale myślę że oni tak po prostu praktykują. To są lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego od których cale to ivf sie zaczęło :-) Po tym czasie duphaston 3x1. Od skończonego 17 tyg mój lekarz odstawił mi calkowicie prg poprzez zmniejszaną dawkę oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bardzo mnie to dziwi, że w jednej klinice zalecają *weryfikację, a w innych nie. wiem, że duphaston nie jest wykazywany, no ale luteina i prolutex tak. dziwne to. ja wolałabym jednak być tak pod kontrolą jak np. Biedronka. *Julia, a jeśli chodzi o estrofem. Ty miałaś na cyklu naturalnym, ja miałam crio, więc może tez powinno być inaczej z tym odstawianiem. cieszę się, że u Ciebie wszytsko dobrze się układa :) *Kiciolka, skontaktuj się z lekarzem, postaraj się nie stresowac (choć wiem, jak durnie to brzmi). Łykaj magnez, nospę, pij melisę. trzymam kciuki, by było dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wizyta się wczoraj tak opóźniła, że jak wróciłam do domu to od razu do łózka wskoczyłam;p Powiem szczerze...takie widoku na usg się nie spodziewałam...nasza dzidzia jest piękna!! Serduszko bije prawidłowo, wszystko jest dobrze! Taka ulga! Lekarz zrobił mi takie krótkie usg dopochwowe, obraz widziałam zarówno ten taki zwykły jak i chwilami 3D....nasz maluch sie obracał do nas plecami, podnosił rączki...coś niesamowitego! 4,5cm od główki do pupki ma, a juz tak fika! Doktor nam wydrukował zdjęcie jedno takie z ujęcia 3D jak maluch ma rączki do góry jakby mówił "Poddaje się!" ;p no powiem Wam, ze dalej nie mogę się uspokoić! Niech mnie ktoś uszczypnie!!!! Dzisiaj są moje 24 urodziny...nigdy chyba nie wstałam z takim uśmiechem na twarzy! Moj M zrobił mi śnadanie do łóżka i wziął sobie dzień urlopu:) Zaraz spacer, a potem dokańczam tort! Dzisiaj u mnie w Gdańsku świec***iękne słońce więc życzę Wam pełnego słońca dnia! :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78 Nic nie zwiastowało przedwczesnego porodu. Dr prowadzący(już nie w Gamecie tylko u mnie) powiedział, że w 37tc będę miała cc.Jakoś w polowie listopada byłam z 4-5dni w szpitalu bo plamiłam,ale zostawili mnie tylko na obserwację,bez żadnych leków. Szczerze to dobrze sie czułam praktycznie całą ciążę(jedynie zgaga mnie meczyla), w nocy 6stycznia o 2.40 dostałam krwotoku,zadzwoniliśmy po karetke wzieli mnie do szpitala, dostałam magnez, zastrzyk na rozwinięcię płuc u maluszka i dr powiedział, że nie ma na co czekać,bo następny krwotok może przyjść i bedzie po mnie albo po dziecku. Byłam przerazona,bo z usg wychodziło, ze Kubus bedzie wazyl 1200g, no i duzo sie nie pomylili bo wazyl 1110g. Urodziłam przez cc o8.15, Kubusia przewieziono do Szpitala do Gdańska na Zaspe. Jak później rozmawialam z kilkoma mamami wcześniaków, to większość lekarzy kładzie swoje pacjentki od 26tc z przodującym łożyskiem do szpitala albo mają nakaz leżenia w domu. Mi nikt tego nie powiedziałam, oszczędzałam się,miałam zakaz dłuższych spacerów,ale zylam w miarę normalnie, nie myslałam, że łożysko przodujące może być tak niebezpieczne skoro dobrze się czułam. Ale było-minęło, chcę tylko trochę przestrzec inne kobiety. Wiadomo, że nie można brać sobie wszystkiego do bani bo człowiek by zwariował,a każda ciąża jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewap - ciezko okreslić lokalizacje tych kłuć ale jakoś tak głęboko w pochwie to czuje...ja mam troche obawy czy to nie ta szyjka...w razie czego lepiej to sprawdzic przy okazji...obie mamy 2go wizyte to zobaczymy...swoja droga leniuch z Twojego doktorka, moj mnei bada na kazdej wizycie.. Julka - :D :))) cudownie! teraz juz bedzie tylko lepiej :* Nadzieja, ewap, z tymi bolami to tak jak piszecie...ja tez mam czasem tak ze jest w miare a wczoraj spacer i czułam sie fatalnie...moze faktycznei tak to juz jest kkinniaa - przykro mi :( sciskam Cie, Mnie na histero umawial moj lekarz i poszło szybko, moze sprobuj u swojego lekarza popytac Iza - w tej mojej szkole jest przekrój babek od 24tc do 34tc wiec nie wiem jaki czas najlepszy...zajec jest koło 9 , raz na tydzien to trzebaby tak jakos zeby sei wyrobic :) a szkola spoko, znaczy położna...ale zaczyna do mnei docierać co meni czeka na finiszu i to nie sa za ciekawe przeżycia ;) elfica - super , ze juz startujesz :) trzymam kciukiiii :) milego dnia dziewczynki, lece upolowac kurtke na zime w jakims lumpie bo wniczym sie nie dopinam aaaaaaa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia- wielkie gratulacje ! To serduszko będzie z Tobą już do końca życia. :::: Eversea- fajne te kulki. Zdolna bestia z Ciebie :p :::: Kinia- przytulam:( Elfica- startujesz do iui czy ivf? Bo chyba ivf są wstrzymane ? Tak czy inaczej kibicuje mocno. :::: Miska D- byłam wczoraj i jutro idę jeszcze raz. Trzymam kciuki za piękny pęcherzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia, nikt mi jeszcze nie wyznaczył terminu :( Ale z tego co dr wyliczył początek ciąży to na 25.05 powinnam mieć termin. Może na prenatalnych mi wyznaczą. Mi też nie kazali badać progesteronu, sama zbadałam i miałam b. wysoki. Dr powiedział, że po lutinusie nie ma opcji, żebym miała mniej, hmmm. Już więcej nie badałam. <> Eversea :( nocka nieprzespana :( Biedactwo, jak Ty dajesz radę? A literki przepiękne! Te kuleczki też sama robiłaś? <> kiciolka z tego co czytałam, to relanium jest zakazane w ciąży. Dlatego można go wziąć wyłącznie 2-3 dni po transferze. Lepiej melisy się napij. Zadzwoń do dr. Mam nadzieję, że wszystko OK. Mnie brzuch baaardzo bolał na początku, dużo bardziej niż normalnie przy @. Dr mi powiedział, że macica pracuje i się dostosowuje do ciąży. Zalecił branie nospy. A jajniki też mogą pracować bardzo. Mi do tej pory pracują. Może masz cysty? <> Malena mam tak samo, chociaż wizytę miałam w zeszłą środę to dr mi nie zrobiła USG bo miałam robione 14.10. No i jeszcze 8 dni muszę czekać na kolejne usg czyli to będzie 3 tygodnie między jednym a drugim. I już po prostu wydaje mi się to okropnie długo i już nigdy nie dopuszczę, żeby był dłuższy odstęp niż 2 tygodnie między usg, bo chociaż jestem spokojna o maleństwo, to jednak usg daje mi dodatkowy spokój. Czekam na wieści po wizycie :) <> ananasowa ja miałam i mam taką samą ilość 3*2 tyle, że na początku lutinusa brałam a po miesiącu luteinę. 1 Dupaston ma tyle co 1,5 tabletki Luteiny. <> Elfica super wieści, bardzo się cieszę, że startujesz ze stymulacją. Powodzenia :* <> O to krótko masz Julia zakaz współżycia! Nam dr powiedziała, że co najmniej do końca pierwszego trymestru. Ostatnio pytałam, czy wszystkie formy są zakazane, czy to chodzi o skurcze macicy? Powiedziała, że zabronione jest "tradycyjne" bo podrażnia szyjkę. I wczoraj próbowaliśmy "nietradycyjnie" ale dla mnie to było zbyt stresujące i zrezygnowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądacie DDTVN. Dziś był 10-11 tydzień :) Program idealnie dopasowany do mojej ciąży hehe. Poryczałam się oczywiście. Chcę już zobaczyć moją kruszynkę! A kolejną wizytę mam 4.11 (ile czekaaniaaa aaaa) a prenatalne 12.11 :), już nie mogę się doczekać! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia Cały czas mam troszkę nadziei...A jak nie to znowu zaczniemy się testować, tym razem pozytywnie! Dzielna jesteś! Julka gratulacje! Eversea no, no, no... bardzo ładnie Kiciolka Skonsultuj się z lekarzem, bardzo Cię proszę i napisz, że jest ok! Leż...i odpoczywaj Ania Jak po inseminacji? Jak beta? Czekam na dobre wiadomości. Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ja po transferze brałam Prolutex 1x1, Duphaston 3x1 i Luteinę 3x2. Całkiem niezły zestaw, a wyniki progesteronu były u mnie naprawdę marne. Za każdym razem wynik wychodził max do 15... więc nie wiem czy jest sens w badaniu go. Mój lekarz z kliniki nie praktykował takiego podejścia. Swoją drogą te zastrzyki z progesteronu są bardzo wygodne i jak widać dają dobre rezultaty :) <> Podziwiam Was że macie taką anielską cierpliwość do ciągle zapchanej kafeterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Ananasowa - bardzo mi przykro. Czy dobrze pamiętam, ze miałaś ciałko żółte?, jesli tak to ono podtrzymuje ciążę wytwarzając progesteron, plus ten co brałaś dodatkowo, chyba wystarczył, być może była inna przyczyna np. wady zarodka, trudno na tym etapie stwierdzić niestety. Kkinnia- szkoda straszna, współczuję Kiciolka- dziewczyny pisały kiedyś ze można palcem aplikować luteinę. Malena- stetoskopem słyszy sie serce od 21 tygodnia a nawet 23. Z dzieckiem na pewno wszystko jest dobrze. Julia- gratuluję Dziewczyny te twardnienie brzucha w zaawansowanej ciąży to najczęściej efekt skurczy przepowiadajacych, macica musi ćwiczyć. Agusia- ja chodziłam do doktora Sliwinskiego, także w ciąży, nie miałam nigdy problemów z umawianiem wizyt. Bardzo fajny lekarz choć pierwsze wrażenie robi że jest oschły ale ja zawsze go zagadywałam na tyle ze ciągle sie śmiał i nawet mówił o swoim życiu . Podobno Wójcik także jest godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ananasowa ,nastepnym razem bedziesz wiedziala ze chcesz wiecej progr.Ja teraz po transferze tylko dostalam duphaston3x1.Wczesniejsze transfery bralam prolutex.Trzeba sprobowac wszystkiego :)a estrofem odstawilam 6tyg. xJulia super super super :)dbaj o ciebie i o maluszka xKinia jak dobrze widziec ze sie nie poddajesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciolka nospe mozesz brac.Ty tez masz tylko luteine?Po transferze chyba lepiej zainwestowac prolutex tak mi sie zdaje?hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciolka
Morela wszystkiego naj naj spełnienia najskrytszych marzen. Teraz biore 2x3 luteiny 100dopochwowo 1x encorton i 1xclexane w czwartek wizyta a jutro zrobie bete i myśle progesteron,póki co krwi nie ma tylko chągniecie jajników. Pytałam o relanium bo w pierwszej ciąży prof.kazał brać przy bólach chociaż nigdy z tego nie korzystałam,na wizycie dopytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelko! Wszystkiego najlepszego! Ja też nie zapomnę jak zobaczyłam fikołki mojego kilkucentymetrowego dziecka. Cudo! x Eversea! Fantastyczne dzieła! x Dziewczyny- luteinę w ciązy aplikujemy tylko palcem (jest na ulotce). Od kiedy zmieniłam sposób aplikacji, nie mam z tym problemu (tylko spiłujcie paznokcie ;-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie badałam progesteronu po transferze, a leki biorę do dziś. Prolutex brałam przez 5 tygodni czyli 5 dni przed transferem do 4 tc. Mi właśnie udała się próba, w której został wdrożony Prolutex. x Mi tez czasem napina się brzuch czy twardnieje - bo nie wiem jak to nazwać, ale myślę,że to właśnie skurcze przepowiadające, tak jak Azzuro pisze. U mnie bez znaczenie czy chodzę czy siedzę i tak występują. Do tego od 4 dni boli mnie spojenie łonowe i to mnie zastanawia. Pamiętam,że któraś z dziewczyn pisała,że też tak miała, ale nie pamiętam która. x Co do relanium w ciąży to mi profesor mówił,że jak bardzo mnie będzie bolał brzuch to jedną tabletkę mogę wziąć w dniu bólu. Mówił mi to, jak byłam w 8tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia D - no to jest bardzo dziwne i zgadzam się z Ananasową, że praktyki są tak różne w tych Klinikach i tak nie powinno być, ale póki co ufam mojemu lekarzowi w końcu ma spore doświadczenie, 15 lat pracował w Szwajcarii i Dublinie i sam mówił, że wiele praktyk przejął z tamtych Klinik.. Ja przy luteinie 200 3x2 i podjęzykowej 3x2 progesteron mam na poziomie 50-60 i taki lekarz chce utrzymać.. Jak spadł do 35 to "krzyczał", że za niski.. Wiem, że macie niższy ten progesteron i nie wiem dlaczego tak uważa mój lekarz, ale ważne, że nie plamię i nic nie boli ;) x Morela - gratuluję widoków :) Miałaś sporą przerwę i nie dziwię się, że widok powalił na kolana.. Ja z tygodnia na tydzień widziałam jakie postępy robi nasz Kropek i sami nie dowierzaliśmy. Życzę Ci wszystkiego naj, naj, naj, dużo zdrówka, spełnienia marzeń i szczęśliwej ciąży a potem rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila16371
czy wiadomo juz co bedzie z in vitro po wyborach? jaki jest najczarniejszy scenariusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zajrzałam tu na chwilę może polecicie mi co ma brać tzn. witaminy itp coś na poprawę jajeczek ponieważ staramy się z mężem o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×