Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak malować ściany jakiej użyc farby pedzla wałka

Polecane posty

Gość gość

Hej Chcę pomalować mały pokój do 15 m2 na biało. Jakiego użyć pędzla albo wałka do malowania sufitu? Jakiej farby użyć najlepiej (białą)? Jak to w ogóle robić tzn. czy malować od góry na dól? Wiem, że trzeba pomalować 2 razy? Jak ze schnięciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omg :) dobra od poczatku, co tam jest?, jaki kolor? i jakie sciany? gipskarton, tynk gipsowy? tynk cementowy?? itd itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściany: nie wiem jakie heheh pospilte w bloku:) kolor :biały 1. Ile trzeba odczekać po pierwszym malowaniu? Po jakim czasie mogę drugi raz malować? 2. Jak malować? Od góry do dołu czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Państwo, do malowania sufitów dobrym rozwiązaniem jest śnieżnobiała, głęboko matowa farba akrylowa ŚNIEŻKA SUPER MATT: http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewnetrzne/biale-farby/opis/sniezka-super-matt Dzięki zawartości specjalnie wyselekcjonowanych zagęstników i komponentów, tworzy ona powłoki optycznie matujące drobne niedoskonałości podłoża. Farbę nanosimy na czyste, mocne i zagruntowane powierzchnie. Do gruntowania polecam zastosowanie emulsji podkładowej Śnieżka Grunt: http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewnetrzne/gotowe-kolory/opis/sniezka-grunt Malowanie rozpoczynamy od dokładnego pokrycia miejsc styku sufitu i ścian. Używamy do tego małego wałka lub pędzla, a następnie całą powierzchnię sufitu malujemy dużym wałkiem. Należy pamiętać o właściwym kierunku malowania, od okna w głąb pomieszczenia, w kierunku przeciwległej ściany. Farbę ŚNIEŻKA SUPER MATT nanosimy w dwóch warstwach. Warstwę drugą po wyschnięciu poprzedniej, czyli po około 2-4 godzinach. Po pomalowaniu sufitu, można przystąpić do dekoracji ścian. Warto pomalować je farbą, z której w razie potrzeby zmyjemy plamy czy zabrudzenia, bez ryzyka zniszczenia powłoki malarskiej. Sugeruję tu zastosowanie farby Śnieżka Satynowa: http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewnetrzne/gotowe-kolory/opis/sniezka-satynowa. W palecie jej kolorów dostępnych jest kilka wariatów bieli. Produkt nanosimy na odpowiednio przygotowane podłoże, które powinno być czyste, suche, mocne i zagruntowane. Optymalnie jest nakładać farbę od razu na całej wysokości ściany, od sufitu do podłogi. Wałek zanurza się do wysokości runa, a następnie nadmiar farby odciska na kratce lub w kuwecie, obracając go w obu kierunkach. Farbę rozprowadzamy delikatnymi ruchami, a następnie wygładzamy wymalowanie delikatnymi pociągnięciami wałka w jednym kierunku, z góry na dół. Pozdrawiam serdecznie, E-rzecznik FFiL Śnieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izeria
Jak chcesz na biało, to ja bardzo polecam śnieżkę, właśnie śnieżnobiałą. W zyciu nie widziałam tak białych ścian, jak po malowaniu, które sama robiłam w zeszłym miesiącu. Biel jest fajną barwą, bo to taki neutralny kolor do którego bez problemu można dobrać dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×