Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

wczoraj byŁam na wizycie i wszystko dobrze, 14 tydzień + 2 dni na bóll głowy jak musze to paracetamol mogę łykać , odpoczynek. tez juz bym chciała czuc ruchy, o zakupach dla maluszka, karmieniu itp narazie nie mysle, byle szczesliwie urodzic. badania prenatalne w porzadku bo wczoraj odebrałam, o płci doktor nic nie mówił ale ja chce wiedziec dopiero jak bedzie widac na pewno a nie sie domyslac i slyszec raz tak raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Dziewczyny lekarz internista to lekarz pierwszego kontaktu czyli np rodzinny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Aliceee - tak. Dziewczyny czyli po karmieniu piersią.piersi.rozciągają się? I mozna uzywac laktatora i karmic butla zamiast cyckiem? Jestem.zielona w tych sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Dziki gon- dziękuję Można używać laktatora i karmić butelka ale z tego co mi wiadomo to w nocy również trzeba odciągnąć pokarm gdyż piersi wciąż nabierają pokarmu a piersi potem niemiłosiernie bolą jak się mleka nie odciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziki gon - moje się nieco rozciagnely:/ to nie tylko przez karmienie, ale tez przez sama ciążę, bo juz wtedy piersi powiekszaja swoje rozmiary. Ale myślę, że ti karmienie odcisnelo na nich najwieksze pietno. Można karmić butla ze sciagnietym pokarmem. Ja tak karmilam. Ale jest to gorsze rozwiązanie. Jestes uwiazana do laktatora,co jest uciążliwie zwłaszcza poza domem. Poza tym to wieczne mycie i wyparzanie buteleczek i laktatora..wrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisze Alice trzeba ściągać całą dobę. .plusem karmienia butelka jest świadomość ile dokładnie dziecko zjadlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Wróciłam właśnie z usg genetycznego. Powiem Wam,że jestem zawiedziona . Lekarka niewiele mówiła, zrobiła mi zwykłe usg. Kość nosowa widoczna, zmierzyła co trzeba ale tak jakoś w pośpiechu, bez zaangażowania. Więcej trwało wypisanie papierów. Powiedziała że nie ma żadnych zastrzeżeń co do płodu, wysłała mnie na krew ale to każda kobieta szła z tego co widziałam. No i powiedziała że to dziewczynka... :) i ma już 7,5 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Lal dziewczyny Ale wam zazdroszczę że znacie już płeć. Mi się dzisiaj śniło że urodziłam syna :-) Alicee miałam ten wózek do córki A teraz będzie do drugiego. Naprawdę polecam. Nawet po plaży dał radę. Jest wygodny dla dziecka. Gondola ma regulowane siedzisko więc jak dziecko chce zwiedzać świat to można podniesc główkę :-) Super wózek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Mi jakiś miesiąc temu śniło się ze będę miała dziewczynkę :) natomiast mój mąż uważa że będzie chłopiec. Też bym chciała już znać płeć :) ale najwazniejsze jest to żeby nasze pociechy były zdrowe i pełne sił na życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Naomincir, gratulacje. W którym jesteś tygodniu, że już było widać, że to dziewczynka? I czy byłaś prywatnie czy panstwowo? Ja mam usg dopiero o 18, strasznie się denerwujê. Wzięłam się za sprzątanie żeby zabić czas. Wcale się nie zdziwię jeśli lekarz dZisiaj.powie mi, że będę miała chłopczyka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Powiem Wam, że ja tak jakoś czułam że będzie dziewczynka, zobaczymy co powie moja ginekolog na następnym badaniu. Chociaż ta stwierdziła, że raczej się nie myli:) Badanie miałam na kasę chorych, pewnie stąd takie traktowanie:/ A mam dziś 13tydzień 4dni z USG. Wg okresu 13tydzień i 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia, i tak lepsze miałaś to usg niż moje, bo przynajmniej poznałaś płeć dziecka. U mnie badanie trwało może 5 minut, ale 3 razy wstawałam, raz już się ubrałam, a lekarz mi na to, że jeszcze ZAPOMNIAŁ tętna płodu zmierzyć i jeszcze raz mnie położył… Szkoda gadać. xxx Dziki gon – trzymaj się :* xxx Ja mam swój stres – no po prostu jak pierwszoklasistka ciągle nie mogę się zebrać i powiedzieć w pracy same-wiecie-o-czym… Porażka jakaś. Wczoraj byłam u znajomych, też czekają na dziecko, wiedzą o mojej ciąży, pytali mnie jakoś swobodnie o różne rzeczy, a ja byłam taka spięta, ciągle zmieniałam temat, nie potrafię o tym rozmawiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Clarice u mnie też lekarka zapomniała zmierzyć tętna... w dodatku już się wytarłam z tego żelu i było strasznie dziwnie... jakby mnie piekło... :/ Co do rozmowy w pracy nie dziwię się. Ja też się bałam ale u mnie samo poszło i to już dawno. Musisz się wyluzować! Ja mam właściwie wprost odwrotnie! Najchętniej całemu światu bym powiedziała że mam w brzuszku śliczne maleńkie cudeńko. Chociaż mam wciąż obawy, czuję takie niedowierzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Uwierzymy na 100% jak wywali nam brzuchy :-) Mi jest dzisiaj potwornie niedobrze, pęka mi głowa i kręci się w głowie. Coś strasznego, nie mogę sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Noamincia czyli jesteśmy w tym samym tym. U mnie dziś 13t 5d :-) I ja tak samo najchętniej bym wszystkim powiedziała o ciąży. Pewnie samo z czasem się rozejdzie :-) Padam dzisiaj. Zrobiłam 2 ciasta i sałatkę. Dopiero co siadlam od rana A jeszcze muszę pranie poskładać :-) Co za dzień. A Wam jak mija ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze jak fajnie też bym już chciała wiedzieć co tam w brzuszku się rozwija :) jak mam 14 tydzień a wizytę dopiero 26, będzie to już 16 tydzień to mam nadzieję że się dowiem. Mąż bardzo chce wtedy jechać ze mną na badanie ale zobaczymy czy będzie z kim córę zostawić. W pierwszej ciąży był ze mną 2 albo 3 razy, super przeżycie. Dziewczyny a ja mam okropne duszności, jak by mnie ktoś pod piersiami paskiem ściskał :( Co do wózka to mam dwa po córce. Najpierw kupiliśmy wielofunkcyjny x-lander http://allegro.pl/wozek-x-lander-x-a3w1-po-renowacji-gwarancja-i5672571073.html ale osobiście odradzam, kurcze daliśmy za niego 4 lata temu 2600 zl :( tzn jako gondola super, prowadzi też się ekstra, kola duże pompowane tylko największy minus taki że koła z tyłu bardzo szerokie, szersze niż w innych wózkach, nie mogłam nieraz się w sklepie zmieścić (wydaje mi się że przy kupnie powinna nas pani sprzedawca poinformować bo to tak na pierwszy rzut oka nie widać) no i spacerówka jak dla mnie porażka!!! kierunek jazdy tylko do przodu, bardzo szeroka, regulacja oparcia do du... Także potem zdecydowaliśmy kupić spacerówkę no i to był strzał w 10 http://allegro.pl/wozek-symbio-graco-gondola-3w1-mega-wyprzedaz-adap-i5273161298.html także trochę zapłaciliśmy bo z 3 lata temu kupiłam używaną samą spacerówkę za 1000 zł no ale wtedy tak stały ale dziewczyny naprawdę polecam. Rzadko w którym wózku rączka przesuwna przód tył także nie trzeba siedziska przekładać, bardzo wygodna, długo nam służyła a teraz czeka na drugiego dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Majowamama oszczędzaj się trochę kobieto. Chociaż ja jak mam dzień też mam pełne ręce roboty. Na dziś miałam sporo planów ale po wyprawie na USG czuję się fatalnie. W drodze musieliśmy się zatrzymać i wymitowałam co mi się w ciąży zdażyło raz, po zjedzeniu białego sera :D Teraz nadal mam mdłości ale muszę wstać i zrobić obiad. Pytałam P. Jak wrażenia po USG i mówi że to dość dziwne uczucie. Ale po twarzy wyczytałam że w pozytywnym sensie. Był też trochę zawiedziony tym, że nie było to usg 3d jak zapewniła nas Pani przez telefon ale ja czułam taki sam zawód. Dziki gon u Ciebie to samopoczucie to chyba efekt stresu przed badaniem co? Wadowice z tymi wózkami to Wam powiem można oszaleć. Ja już się w jednym zakochałam... jest zdecydowanie powyżej naszych możliwości bo opcja 2w1 kosztuje ok 2300 zł w necie (plus koszty wysyłki) a w sklepie 2600... :( ale na targach dziecięcych długo go testowałam i jest super, lekki, zwinny. Łatwo zmienić gondole na spacerówkę czy fotelik co jest ogromnym plusem. Zmiana kierunku jazdy też jest możliwa. Dodatkowo podwójna amortyzacja i pompowane koła co ważne w moim przypadku bo też mam drogi Leśno kamieniste Koło siebie (kto by chciał spacerować w hałasie?) W ogóle mogę z czystym sumieniem polecić. Jedna z dziewczyn już nawet pisała że go ma. Tako Moonlight (w moim przypadku wersja Carbon Grey♡)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiapro
Ze mną mąż chodzi od początku, tym bardziej, że wiedzieliśmy, że później wyjedzie i pare badań go ominie. Zreszta bardzo chciał mi towarzyszyć ;) Ogólnie super się sprawuje, dba, pyta, pilnuje, żebym się nie przemęczała. Więc na razie nie mogę przyłączyc się do narzekań ;) ciekawe jak bedzie póżniej. Teraz jak go nie ma to pyta czy maluch bardzo mnie nie męczy, czy jest grzeczny, no i chciałby zobaczyć zaokrąglony brzuszek ;) natomiast jak jeszcze był, to nie było tak, żeby mówił do brzucha, czy często go dotykał. Chyba dopiero jak się urodzi to w pełni poczuje jego obecność i to, że jest ojcem. Albo wtedy, gdy poczuje pierwsze ruchy ;) ale na USG w minitor patrzył jak w obrazek ;) xxx wadowice87 zmierz sobie cisnienie i puls. Ja miałam duszności jak ciśnienie miałam niskie a puls 100 i więcej. I pij duzo. Mi lekarz mówił, że może tak być jak nie jest się dosyć nawodnionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Kasiapro ty się ciesz, że nie możesz przyłączyć się do narzekań ! Mój P. czasem po pracy też melduje do brzucha że tato się pojawił . Nadal to dla mnie dość zabawne ale jak urocze <3 Z facetami przy pierwszej ciąży to chyba w ogóle jest tak, że tak NA PRAWDĘ , NA PRAWDĘ czują się ojcami wtedy, kiedy maleństwa się rodzą. Bo oni przecież nie mają maluszka w sobie... Bynajmniej tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Naomincia - chyba ze stresu tak się czuję i nie mogłam spać.. Ja też myślałam o tym wózku x lander x a albo x move. Taki żeby można było spokojnie chodZić na lasach i łąkach :-) Ale jeśli mówisz, że słaby x a to odpada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Nie stresuj się niepotrzebnie! Szkoda zdrowia Za kilka godzin wszystko bedzie jasne...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Dziewczyny, wróciłam z usg. Wszystko jest okej. Dziecko ma 58 mm, przeziernosc karkowa 1.4 mm, kość nosowa jest :-) Puls 158 :-) Poczułam wielką ulgę. Chyba już.wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
A widzisz mówiłam:) Mnie tylko martwi ta przeziernosc karkowa. Wyszło mi 2,36 w 14tygodniu przy maluszku 7.47cm . Lekarka mówi że to dobry wynik ale taka chyba górna granica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takim przeziębieniu warto na pewno siegnąc po syrop Prenalen. Moim zdaniem takie naturalne sposoby są naprawde najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Dziki gon- cieszę się że wszystko jest w jak najlepszym porządku :* 18 mamy prenatalne mam nadzieję ze moze dowiemy się również już płeć :) mnie ciągle dziąsła bolą. Cieszę się bo już nie czuję się tak zmęczona jak wcześniej . Od rana też na nogach bo o 7 już wstałam tu do lekarza potem do sklepu obiad na herbatkę do szwagierki i na zakupy bo jutro sklepy nieczynne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Wyobraźcie sobie dziewczyny ze mi się tak spać nie chce taka pełna energii aż mnie to cieszy :) właśnie skończyłam przygotowywać obiad już na jutro :) pójdę spać to pierwsza pobudka o 2 na skorzystanie z toalety a potem o 6 rano a co dalej to się okaże :) dobrej nocy Kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Mo bardzo ulżyło po tym usg. Chyba już nic złego.nie może się stać jesli wszystko jest w porządku w 12 tygodniu? W sensie poronienie czy choroba typu zespół downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Noamica mi wyszło 2,4 i od razu nasza pani doktor podkreslala zeby nie czytac glupot ze norma do 2... w usa norma jest np do 3... nie interpretuje sie tylko szerokosci faldu karkowego w oderwaniu od innych wynikow... u nas sprawdzala tule rzeczy zw jeśli mowi ze jest ok to jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Dziki gon- na pewno wszystko będzie dobrze :* teraz tylko musisz czekać na ten dzień :* nie martw się :* a który miałaś tydzień wczoraj z usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×