Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BiałaGurami

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku! grupa wsparcia

Polecane posty

Gość gość
Hej Jakoś ciężko mi zebrać się do napisania. Ale czytam na bieżąco :-) Tonka, widzisz to clo to niby pomaga, ale nie wszystkim, przykro mi. Na mnie clo tez nie zadziałało, nawet z podwojną dawką. I dobre pytanie, czy znasz powód braku owu? Bo mnie tez lekarz przepisał clo a tak naprawde nie wiedzialam jaki jest powód braku ciąży???? Potem ki gin powiedzial ze moze by zrobic badania hormonów, aleee.....trzeba odczejac 3miechy od clo bo mogą wyjsc nieprawidlowe!!! Wkurzyłam się wtedy, bo przecież powinien najpierw zlecic badania a potem ewentualnie to clo. Zmienilam gin , minęło 3miesiące. Chyba nie pisalam jak bylo u nowej gin. Pojechałam w 13dc przy okazji zobaczyc co tam się dzieje, czy jest owu czy nie. I ona podczas usg zapytała czy ktos przed nią nie postawil diagnozy na pco. Obraz usg pokazywal ok.6-7 pęcherzyków ulozonych jak koraliki po obwodzie jajnika. Od niej uslyszalam to pierwszy raz. Kazala zrobic amh, fsh, lh.to ma rozwiać wątpliwosci co do pcos a i zobacze jak Moja rezerwa jajnikowa. Prolaktynę mam w normie. Na wynik amh czeka sie dwa tygodnie, wyniki mam w nast.czwartek. bardzo jestem ciekawa. Czy ktoś z Was mial pcos? Poczytałam troche i piszą ze dieta ma duże znaczenie.choć dieta a raczej zdrowe odżywianie ma b.duży wpływ na owu. Od kilkunastu dni przeszłam na zdriwy tryb życia. Zobaczymy, moze przyniesie jakies efekty Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam jeszcze co do anonimow wyżej. Każda z nas myśli, przeżywa inaczej. Oczywiscie nie da sie odciąc od tematu starań skoro to marzenie każdej z nas. Ale DA się żyć normalnie , wyluzować i nie dostosowywać życia do starań. Z czasem nabiera sie dystansu, jest łatwiej. Przyjdzie moment w życiu ze uda się każdej z nas. Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie te moje wpisy wcięło??? Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonka1873
Ja mam pcos wiec to jest powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu się psuje cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonka1873
Anila, mam pcos. Mam wszystkie te wyniki, milion razy robione. Niektóre dobre, niektóre zle. To jest właśnie powód braku owulacji. Ja mimo, że tak nie wygląda naprawdę się nie spinam, przykro mi bardzo ze się nie udaje, ale żyje normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tonka, napisz coś więcej o twoim pcos, tzn kiedy stwierdzono, czy oprócz clo bralas coś kiedys, jakue wyszło Ci amh?. Widzisz ja czytalam troche o tym pcos i w sumie to z symptomów to Wogole nie powinnam się zaliczać. Tzn.nie mam problemu z otyłoscią, z owłosieniem. Moze napisz mi cos więcej jeśli możesz jakie sa twoje doświadczenia Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze dodam ze moja @ jest regularna 28dni, a przy pcos @ pojawua się ponoć jak chce, jak i Ciebie to wygląda Tonka? Przypominam tez ze mam juz jedno dziecko- ma 8lat. Sama nie wiem co myslec o tym pcos. W kazdym razie moje wątpliwości rozwieja się za tydzień Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaGurami
Anila ta ilość pęcherzyków to może być tak naprawdę pozostalisc po clo. On nas prze-stymuluje i mamy więcej niz normalnie, wyskoczylo kilka w jednym czasie, nie wiemy jaki ma zasięg clo. U mnie niby wszystko ok, żadnych zrostów, owu jest tylko ciąży nie ma wiec nie na reguly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonka1873
Ja mam pcos od zawsze, wykryte od 16 roku życia. Moje wyniki nie są tragiczne, ale obraz usg jest. Nie mam problemów z otyłością, z owłosieniem owszem ale to są pojedyncze włoski które spokojnie wyrywam peseta. Moje amh jest wysokie 15 z czymś, czyli w zasadzie 16. Przy wysokim amh podobno jest dużo pęcherzyków które mogą rosnąć ale są złej jakości wiec nie dochodzi do zapłodnienia. Mam wysoki testosteron, nie miesiączkuje bez wywołania. Tarczyca na szczęście dobrze. Przypominam, że ja również mam już syna ;) bez leczenia, bez okresu przez 2 lata, bez kontroli u gina. Bardzo źle się czułam i myślałam że to Rak. Nikt z rodziny nie pomyślał nawet bym zrobiła test bo ciąża była niemożliwa. Nawet kiedy zrobiłam test to nikt nie uwierzył w 2 kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biała, możliwe ze to po clo, ale te pecherzyki byly ułożone jak koraliki po obwodzue jajnika i miały ok.6mm także to był typowy obraz usg dla pcos. Okaże się w najlizszym czasie Ale jak widać na przykładzie Tonki nawet z nieleczonym pcos da sie zajść w ciążę. Tonka a teraz ile starasz się o drugie dziecko, czy clo to pierwszy ktory zaproponował Ci gin czy może bralas już coś wczesniej? I jak z twoją @, masz wywoływaną? Mnie ta nowa gin mówiła ze skoro brałam clo i jie zadziałało to już na mnie nie zadziała i w razie czego da coś innego. Wspominala coś o gonadotropinie, słyszałaś coś o tym? Co slychac u reszty dziewczyn, odezwijcie sie Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonka1873
Słyszałam o różnych lekach na owulacje. Clo jest na początku zawsze. Na mnie clo nie zadzialalo być może jest za słabe, dlatego od przyszłego cyklu biorę podwójną dawkę. Wiem, że chodzę do najlepszego lekarza i w przypadku braku reakcji na podwójne clo i tak zaproponuje coś sensownego. Trzeba przejść pewien schemat wspomagania owulacji. Znam dziewczyny, które zaszły od razu po potrójnej dawce. Ja jestem 5 miesięcy po poronieniu, niedługo 6. Łącznie staram się niecałe 2 lata. Idziemy ponownie na badania nasienia mojego męża, ale nie spinam się zupełnie. Wiem, że jeśli Bóg chce to dostane potomstwo, a jeśli nie taka jest pisana moja historia to choćbym stanęła na głowie dziecka nie bedzie. Dlatego podchodzę do wszystkiego z nadzieja, ale też ogromną dawka spokoju. Dziewczyny, a Wy jakie leki brałyscie/bierzecie? Ja biorę tez sporo suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonka1873
Anila ja wywołuje sobie miesiączkę jak uznam za stosowne ;-) i tak nie mam owu wiec u mnie regularność nie jest potrzebna. Czasem co 26 dni mam okres, czasem co 30. Roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tonka, moja nowa gin zaleciła branie ovarinu, to suplement, pocztaj o nim. Oprócz tego przeszlam na zdrowe żywienie, oczywiście z dozą zdrowego rozsądku. Nie glodze się, nie chce się odchudzic czy cos bo wage nam prawidlową, ale zdrowiej się odżywiam, stosuje duzo mniej cukru, soli. Jem dużo owoców i warzyw, otręby, jogurty naturalne, zielona hwrbata, melisa. Czytałam że czasem taka dieta ma duży wplyw na zajście. Warto spróbować Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonka1873
Ja biorę coś podobnego do ovarin, Ale mój gin mowi ze jest lepsze- inofem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny!! Kiedyś tu do Was pisałam, że też mam z tym problem. Znaczy mąż- 2% morfologia. We wrześniu po 3mscach pierwszego etapu leczenia i powtórzeniu badania nasienia wzrosła ona o 1%. Potem navitin przez miesiąc. Teraz powinien brać w dalszym ciągu. Tylko mój ostatni okres był 12.10 przy cyklach 28-dniowych, więc licząc od 12, powinien przyjść 09.11. Dzisiaj mamy 30 dc a @ nie ma. Zawsze był jak w zegarku. Oczywiście staramy się o dziecko, więc jasna sprawa, że seks był w dni płodne. Myslicie, że to ciąża?? Przy tylko 3% zdrowych plemników? Lekarz mówił, że jest lepiej, ale jeszcze nie jest aż tak zdrowy, żeby bez problemów mieć dziecko, choć co prawda potrzeba tylko jednego zdrowego. Czy to jakiś cud?? Żadnych objawów ani nadejścia okresu, ani ciąży. Dzisiaj delikatne pieczenie piersi, ale tylko może dwa razy parę sekund a poza tym jest ok. Co o tym sądzicie? Trzymam kciuki za Was wszystkie! Asiek :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asiek, tescik i sprawa się rozwiąże. Ja jyz we wszystko jestem w stanie uwierzyć Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Anila... test w poniedziałek kupie. Dziś @ dalej brak i raczej już się nawet nie spodziewam, że przyjdzie. Szok dla mnie wielki, jak to jest w ogóle możliwe. A może właśnie dlatego się udało bo wiemy, że jest problem i nikt nie myślał o dziecku przy takich wynikach. Jeśli będą dwie kreski i Pani gin potwierdzi ciążę, tzn że cuda się zdarzają... Asiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Asiek rób tescik jutro. Ja dziś 24 dzień cyklu. Wczoraj i dziś pobolewał mnie brzuch i jajniki. Do @ jeszcze tydzień. Biała co u ciebie? Który dzień dziś? Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klara, mnie jajnik boli w okolicach owulacji. W tym miesiącu tam samo, ale tydzień po niej znowu na zmianę ból raz z lewej, raz z prawej strony, co mnie trochę zastanowiło bo nigdy wcześniej tak nie miałam. No i potem brak @ do dzisiaj. Może u Ciebie będzie tak samo... Ja jutro się dowiem co jest grane. Asiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dziś właśnie boli jak na owulację, myślałam, że już po, czyżby aż tak mi się przesunęła do 24 dc?? Jeśli owulka naprawdę dziś to okres powinien przyjść za dwa tyg dopiero. A płodny śluz był niby 12-13 dc. Nie wiem już co jest grane. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara mamy ten sam dzień cyklu :D ja okres okolo weekendu będę miala :) asiek daj znać po teście! Klara 3 mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biała a kiedy miałaś owulke? Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwekk1986
Hej dziewczyny, podczytuję Was sobie od dawna, super się wspieracie.. Otóż - problem taki jak u Was, chociaż w tym miesiącu byłam stymulowana CLO (od 5 do 10 dc). Monitoring był robiony 12 dc, ponieważ mam krótkie cykle, zawsze jak w zegarku (25 dni). Lekarz powiedział że nie widzi owulacji.. więc chyba jej nie było. Przygotował nas na inseminację w następnym cyklu. W duchu chyba się z tym pogodziłam i jeśli jedna inseminacja nic nie da, zgodziłam się na in vitro. Problem tkwi w tym że moje AMH wynosi 1 (mam 30 lat) i lekarz powiedział, że nie ma na co czekać. Reszta wyników moich i męża dobra, starania od 2 lat. A jednak teraz po CLO spóźnia mi się okres już 6 dni, test robiłam w 4 dniu spóźnienia wieczorem - negatywny. Bóle brzucha i piersi jak na okres, ale zamiast tego tylko delikatne plamienia. Czy CLO może aż tak opóźnić okres, skoro owulacji nie było ? a może ona była tylko później po tych lekach. Zrobiłam badanie betaHCG i czekam na wynik, ponieważ stres zżera mnie od środka.. poza tym naczytałam się że to mogą być jakieś torbiele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beta wszystko wyjaśni, kiedy masz mieć wynik? Lekarze czasem się mylą mówiąc, że owulacji nie było lub nie będzie. Oby tak było w twoim przypadku, a to plamienie to w terminie @ było? Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie jaja się dzieją. Ja dziś znów mam piękny śluz płodny a to już 25 dc a brzuch pobolewa jak na @. Już naprawdę zgłupiałam. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwekk1986
Wynik mam odebrać dzisiaj po 13:00 i dokładnie wszystko się wyjaśni, ale jeszcze szukam jakiegoś "wsparcia".. plamienie praktycznie w dniu miesiączki, poprzedzone silnym bólem podbrzusza i jajników jak zwykle przed okresem. Dziwne to wszystko w tym cyklu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo torbiel naprawdę albo ciąża. Życzę Ci oczywiście tego drugiego. Daj znać jak odbierzesz wynik. Trzymam kciuki. A jeśli chodzi o inseminacje to bym na twoim miejscu spróbowała 3-4 razy zanim się zdecydujesz na in-vitro. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylweek, ja po pierwszym cyklu clo- a bralam od 4-9 dnia włącznie tez tak mialam z okresem. Zawsze mialam 28dc jak w zegarku. Po pierwszym cyklu z clo spoznol się 5dni! Ale brałam też duphaston od 16dc przez 10dni Tez życzę aby jednak test się pomylil Czekamy na wieści Anila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×