Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Wózki przegladam i ja ,na chwile obecna navington podoba mi się najbardziej ale jeszcze zobaczymy, na zakup czekam do hmm przełomu kwiecień/maj . Marta być może pierwszy lekarz nie dostrzegł tak wczesnej ciąży ,test wyszedł pozytywny? Zrób badanie z krwi i zgłoś się do lekarza jeszcze raz. Kiwi gratuluje synia :) chłopcy chyba juz sa przewagą na forum. Andzia ja zanim się dowiedziała,ze jestem w ciąży śniło mi się ze mam synka, za każdym razem jak pojawialo się moje dzieciątko we śnie to był chłopiec ,sprawdziło się pani doktor mówi ze na 99% chłopak ,bo na 100% to będzie wiadomo jak się urodzi. Kalendarz chiński u mnie się potwierdza ;) Goscczerwiec27 bardzo mnie cieszą dobre wieści po twojej wizycie ,fajnego masz lekarza taki swój chłop :D jutro ważny dzien- trzymam kciuki kochana. Nooo i gratki zakupow . Niestety nie mogę się zgodzić ze jak male pokazało siurka to on nie zniknie zależy od lekarza moja znajoma cala ciążę miała mieć synka a na tydzień przed porodem okazało się ze jednak córka ;) Kawusi4 ojj spizarnie będziecie musieli uzupełniać co chwilę hehe ja ostatnio miałam rozkmine ,ze za 20 lat mój syn będzie uprawiał sex ( oby za 20 a nie wcześniej ;) ) U nas pogrom wszyscy dookoła chorzy,moja mama w szpitalu a ja jej nawet odwiedzić nie mogę bo raz ze sama nie jestem do końca zdrowa a dwa ze boje się cos złapać w tym szpitalu. Dalej odpoczywam i się oszczędzać :) za tydzień wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Gość Czerwiec puki co to są chętni do pomocy. Najstarszy w niedzielę zrobił nam na śniadanie chińszczyznę i przyniósł do łóżka. Co prawda w pewnym momencie musiałam zejść na dół, bo wyobraźnia działała. Dziadek miał go na oku, żeby domu i siebie nie spalił. Potrafi też pralkę i suszarkę wstawić a za możliwość pobrania w komputer to by chyba wszystko zrobił. Najmłodszy tez by wszystko robił sam. Czynnosci domowe z nim trwają3 razy dluzej i rwie się do tego co mu nie wolno .ale z nim to trochę inna historia, bo jest wprost nieobliczalny i nie można go z oka spuścic. Ostatnio wyjął z pralki mokre pranie babci, wsadził do mojej szafy, włożył swoją bluzkę i spodenki i wstawił pranie. Na szczęście drzwiczek nie domknął. Ile my się tych babcinych ciuchów naszukałyśmy.Albo wczoraj słyszę placz z łazienki a mój maluch wszedł do wanny w ubraniach , nasmarował sobie głowę mydłem w kostce i puścił na siebie gorącą wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę na NFZ, tylko prenatalne robiłam prywatnie ale z tego co wiem to lekarze którzy mają dobry sprzęt robią prenatalne na zwykłych wizytach na NFZ, niestety u mnie tego nie ma :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny kalendarza chinskiego tez krazy kilka wersji a gdy sprawdzalam u siebie i po kolezankach to wrecz niezawodny jest ten na stronce familie.pl sprawdzajcie tam i powiedzcie wasze doswiadczenia :) roxi08.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Dziękuję gościu czerwiec. Tez tego nie mogę zrozumieć, Zawsze jst wyjście tylko trzeba miec sile poszukać. Jedni walczą o życie drudzy je sobie odbierają... Dorcia a wiec- szorujemy ziemniaki, kroimy na dość grube paski, gotujemy na parze, studzimy, i do frytkownicy ustawionej na 200stopni. Pycha- z wierzchu chrupiące a w środku dopieczone i pelne . Zadna z nas z tego co widzę na tym etapie nie ma plus 20 kg wiec jest dobrze :-) w III trymestrze waga spowalnia bardzo, u mnie tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszej wizycie bylam prywatnie i gin od razu mi zaproponowal nfz :) zdziwilam sie bo z synkiem cala ciaze chodzilam prywatnie :) teraz raz na jakis czas ide prywatnie ibdostaje zdjecie maluszka :) prenatalne tez mam prywatnie :) moj maluszek jak sie rozpycha w brzuchu az czasem brak mi tchu tez tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Kawusia Twoj sredni synek to niezly lobuziak;-) Ale jaki pomyslowy;-) Andzia ja tez czuje jak dziecko sie rozpycha no ale jest coraz większe wiec i sily wiecej ciekawe jak to bedzie za miesiac, za dwa;-) U mnie w brzuszku wlasnie impreza trwa w najlepsze:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Gość 1987 to ten 2-latek taki wściekły. Rozefi zdajesz jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafe uznaje post za spam.. -_- edycja: u mnie też kopniaczki coraz mocniejsze <3 ale nie za mocne, przynajmniej na razie, ale u mnie to dopiero 22. tydzień. @Czerwiec - no fakt. Ja jako dziecko podobno lubiłam samochodziki, to samoloty też ujdą, ale chłopak w sukience w kwiatuszki to raczej nie. ;D zresztą, te pierwsze ciuszki to i tak głównie neutralne zwierzątka albo jednokolorowe z małymi detalami, nie? i powodzenia jutro na badaniach! ;* @Bezzka - ja miałam "wyjściową" sytuację 70E, teraz już 70G (właśnie pod biustem na razie nie zwiększyło mi się, jest troszkę ciaśniej niż bylo, ale może dlatego, że brzuszek jest nisko dośc, póki co) i od roku kupuję staniki w esotique - jak są promocje, to za ok. 40 zł możesz kupić fajny, ładny stanik. w sklepach typu Tryumph to jeśli E wgl mieli, to zawsze za małe dla mnie. ;/ esotique ma lepiej. niedawno kupiłam za chyba 30 w E. stanik do karmienia, 70G, czarne koronki, bo wyprzedaż była. ;D edycja: yay, udało się wrzucić treść po edycji. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikota1244
Kawusia to Twój syn z moja 22miesieczna corka mogliby przybić piątaka :-) podobne pomysły. Pranie nastawi proszę wsypie plyn wleje nawklada ciuchy i wlaczy start ale na szczęście te drzwiczki ;-) jak chce jajko to sama sięga patelnie do jajek, lopatke polozy na piec i co gorsza nawet go wlaczy. Pomyśli milion. Nic złego noe robi al oczy dookoła Glowy. Ściąga sluchawke od domofonu oczywiście sama i nadaje :D pękam ze śmiechu bo ludzie się jej nasluchaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dobre te dzieciaczki :) przypomniałyście mi akcje z wczoraj, moja położyła 2 talerzyki plastikowe na stół napakowała na nie plastikowe owoce warzywa mięso ryby itp i przybiegła po nas do pokoju krzycząc "mamo, tato obiad!!!" A tak z innej beczki to też krwawię z nosa i dziąseł :/ ehh i 20 cm do przodu z brzuszkiem, przekroczyłam 100!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex dzięki za podpowiedź, za jakis czas jak będę znów wypadac z miseczek to zajrze do Esotiq :) GoscCzerwiec czekamy na wiadomosci po wizycie! Dziewczyny dostalam od znajomej liste wyprawkowa, ciuszków na pewno będę miała więcej niz tam jest, z niektorymi rzeczami sie zgadzam z innymi mniej. Ale chcialam Was zapytac (te które maja jyz dzieci) czy potrzebny jest specjalny kosz na pieluchy? Bo na liscie doradzaja ze uzywaja jakiegoś profesjonalnego, za 150zl.. i tak się zastanawiam czy trzeba wydawac tyle kasy czy moze byc jakis w miare zwykly kosz z pokrywką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
My nie mieliśmy. Jazda pielucha z kupa szla do odrębnej reklamoweczki i do kosza a codziennie przeciez ten kosz aie opróżnia i nie bylo problemu z "zapachem". Używaliśmy dlugi czas pampersów białych. Przerzucilismy sie na Dada z biedronki a te juz maja dość specyficzny zapach i wszystkie idą do reklamowek później do kosza. Koleżanka kupila kosz i jest zadowolona. Jezeli masz nadmiar kasy to czemu nie, w pewnym sensie to wygoda. Ja jakos obeszlam sie bez tego i teraz zamierzam choc mogłabym kupic :-) Dorcia Db ze w brzuszku tyle masz. U mnie póki co jeszcze 8 z przodu w brzuszku ale za to dupsko rośnie :D miałam 87/8 w pupie teraz juz 94. Takze pupa wieksza od brzuszka ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Bezka a nie lepiej wyrzucać pieluszki do zwykłego kosza i często go opróżniać. Nie wyobrażam sobie przechowywać pieluch w oddzielnym koszu aż się cały napełni pieluchami. Przy trzecim nie korzystałam z przewijają, wolałam położyć podkład na lózku i na nim przebrać, huśtawka (taka kolyska) bo starsi próbowali go kołysać co groziło wypadkiem, wolałam włożyć też tzw. foczkę do kąpieli do wanny , bo dostałam dużą wanienkę i zajmowała równie dużo miejsca w łazience, wiecznie się gdzieś przewalała. Jak się zastanawiasz, czy coś bedzie Ci potrzebne czy nie to poczekaj. Okaże się. Chusteczki nawilżane też używałam sporadycznie, drugi syn miał na nie uczulenie a najmłodszy nie lubił tego zimnego dotyku. Pupa lądowała pod kranem z ciepla wodą. Miałam też dziwną awersję do koszul nocnych, w których rodziłam. Nie byłam w stanie ich później nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosz bym sobie darowała..Mam taki kosz ale dostalam go gratis do niani... Ogólnie fajna sprawa, nic nie śmierdzi... I nie trzeba biegać codziennie ze śmieciami.. Cena wkładów/workow dość wysoka... Nie wiem jak inne kosze.. Bez przewijaka na łóżeczku jakoś sobie nie wyobrażam...ze względu na kręgosłup chociażby.. U mnie w brzuchu 88 cm ale przy mojej budowie brzuszek jest naprawdę spooory :) taka piłka konkretna :) w pierwszej ciąży raczej był mniejszy na tym etapie.. Ciekawa jestem jak waga bo od 2 tyg się nie ważyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Dokladnie tak. Możesz kupić jak dzidzia sie urodzi jak uznasz ze potrzebne. Kawusia ja uzywalam zawsze pampers sensitive chusteczek- te białe. Droższe ale sa moim zdaniem najlepsze. I kazda chusteczke ogrzewalam w dłoni bo wiadomo to zimne i nieprzyjemne. Co do koszul nocnych tez nie nosilam specjalnie bo nie lubiłam. Tylko na noc. W dzień ubieralam spodnie dresowe takie przewiewne plus koszulka dzieki której łatwo sie karmilo dziecko. Krocze często wietrzylam- o tym trzeba pamiętać żeby wsio sie lepiej goilo. I dlugi czas nosilam majtki siateczkowe takie poporodowe wielokrotnego użytku żeby powietrze dochodzilo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja tez sobie ten kosz podaruje nawet nie widzialam go u nikogo ze znajomych widać mozna sie bez niego obyc. U mnie 87 w pasie nie mam jakiegoś duzego brzucha moze nagle mi wyskoczy;-) Kazdy sie dziwi jak mowie ze to juz 6 miesiac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Macie juz pokupowane pieluszki dla dzieci, podkłady, podpaski poporodowe i inne artykuły , które potrzebne są do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Kawusia ja jeszcze i poki co nie bardzo mam pojecie co i ile czego kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Kawusia ja planuje art higieniczne kupic w kwietniu /maju. To tylko jeden wypad do sklepu i apteki. Ciuszki tez kupie na maluszka wiosna. Jakos nie mam parcia żeby juz wszystko miec. Jezeli zajdzie wczesniejsza potrzeba (mam nadzieje ze nie) to mąż kupi. Wszędzie to przeciez dostępne. Jakos tak bez stresu pod tym względem u mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Szukałam listy potrzebnych rzeczy do szpitala i znalazłam w Internecie, że można zamówić przez allegro gotowe wyprawki do szpitala ( chyba w kategorii zdrowie i higiena). Wydaje mi się, że cenowo są atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie brzuch jak brzuch ale boczki mi się powiekszyly i to bardzo i troszkę zaczynają swędzieć więc pewnie nie obejdzie się bez rozstępów. Podkłady poporodowe mam z Belli 1 op. po pierwszej ciąży zostało a cała reszta do kupienia. Kosz mam zwykły przykrywany stoi w łazience i wczesniej był wymuszony codziennie a teraz nie ma takiej potrzeby bo nie czuć nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widze po sobie zeby mi sie cos powiekszylo oprocz troche brzuch i piersi i na twarzy jestem okraglejsza a nawet moj M mowi ze sexownie wygladam w ciazy i nie moze sie nam oprzec .. jak patrze na kolezanke to ona wszedzie urosla brzuch piersi nogi pupa w plecach jest prosta po bokach zadnego wciecia rece popuchniete albo po porstu od wagi jej sie takie porobily bo juz troche przytyla wiec ze mna nie jest tak zle myslalam ze bedzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Kawusia, świetne te wyprawki na Allegro, nie wiedziałam że można kupić już gotowe, ja jednak też jeszcze nie mam nic i nie czuję potrzeby żeby wcześniej coś kupić. Myślę że w okolicach kwiecień/maj zacznie się myśleć o zakupach, chociaż prawdę mówiąc ciągnie mnie do sklepów z ubrankami dziecięcymi ;) Też widzę przewagę chłopców, nie tylko na forum ale w rzeczywistości, bardzo dużo chłopców się rodzi w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak jak Nikita uważam, że pampers sensitive są najlepsze...później już używałam tych pampers zielonych zapachowych...przetesowałam więszkosć chusteczek, pampers zdecydowanie najlepsze! Kawusia ja nie mam, zakupię za miesiąc.... Kuzynki koleżanka urodziła właśnie dzieciątko w 32 tygodniu :( Moje koleżanki w ost czasie urodziły w 33/35 tyg.....:( nie ma co zostawiać na ost chwilę...bo nigdy nic nie wiadomo... W piątek zaczyna lecieć nam27 tydzień i powoli wchodzę w trzeci trymest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi a ja myślałam, że jest odwrotnie...u mnie w otoczeniu przynajmniej większość dziewczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
My mamy mieć malowanie zaraz po świętach na początku kwietnia i będzie przenoszenie, bałagan, wolę więc pokupować wszystko dopiero po malowaniu jak będzie już posprzątane, mam nadzieję że nie będzie konieczności kupowania wszystkiego wcześniej, u mnie w okolicy same chłopaki będą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
No u mnie tez w okolicy, sąsiadki, koleżanki albo niedawno urodziły dziewczynki, albo są z dziewczynkami w ciąży. Oj tam, co komu dane. Mnie to kuszą te śliczne dziewczęce ubranka, ale biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe ( praca w gimnazjum) to wydaje mi się, że jednak wychowując dziewczynkę trzeba włożyć wiele więcej pracy niż chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×