Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ania mamaZuzi

Poród martwego dziecka

Polecane posty

Gość Mama-Kruszynki

Dziękuję Justysia26 , ja jestem do września w domu i mam takie atakujące mnie przemyślenia od rana już codziennie.Np aż boję się iść do Rossmana bo ostatnio będąc tam kupowałam pieluszki dla noworodka i następna wizyta miala być już we dwie 😞

wszedzie miałyśmy chodzic we dwie i ja zaliczam teraz te wszystkie miejsca , pierwszy raz po porodzie sama .

Na początku myślałam,ze bedzie  latwiej i z czasem na pewno będzie ale wiem,ze ten pierwszy rok będzie najtrudniejszy.

Ja teraz dziewczyny bardziej doceniam każdą osobę obok mnie , każde życie jest takie cenne a żeby się przekonać. O tym to musiałam stacic to malutkie życie 😞

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja40

Myślę, że powrót miesiączki wskaże, że hormony się unormowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

No i dziś.. Spróbuję porozmawiać z mężem.. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja40

Myślisz, że spróbujecie uratować związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Natalii

Mamo Kruszynki, ja 8 miesięcy po porodzie miałam tsh prawie 5. Myślałam, że się samo unormuje, ale niestety jade teraz na euthyroxie i zobacze za 2 tygodnie. Podobno po porodzie nawet do roku czasu moze trwac powrot do rownowagi hormonalnej.

Ania, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Dziękuję za odpowiedź mamo Natalki

Właśnie z tym Tsh chodzi mi o to,ze chciałabym starać się niedługo o dziecko a mam 38 lat i wiem ,że będzie ciężko, nie wiem czy od razu brać te hormony tarczycy czy czekać że 3mce jeszcze i brać np ten Castagnus co niby pomaga zajść w ciążę.To jest dla mnie taka trudna decyzja, bo czy przy tsh 5 ciąża jest możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Natalii

U mnie kolejny cykl staran o teczowe dziecko. Zbliza sie owulacja, wiec z marszu staje sie podenerwowana. Zmuszam sie do seksu, do brania suplementow, masakra 😞  Szczerze odpuscilabym jeszcze, poczekala do listopada, ale z drugiej strony zdaje sobie sprawe, ze kazdy kolejny cykl to mniej szans. Swiezo po porodzie chcialam jak najszybciej byc znowu w ciazy, a teraz kiedy teoretycznie bezpiecznie jest sie starac, to ja nie chce, boje sie strasznie. Boje sie ciazy, boje sie, ze nie znajde dobrego ginekologa,boje sie kolejnej straty. 

Nie wiem, czy pisalam, ale my z mezem urzadzilismy miejsce pamieci dla naszej córeczki w ogrodzie. Jest tam lawka, mala rzezba, lampiony, epitafium. Maz bardzo dlugo przesiaduje tam wieczorami. Tam przynajmniej nikt nie patrzy, gdy placzemy. Tu jest jej grzechotka, tu sadzimy kwiaty i krzewy, tu rodzina moze tez cos od siebie zasadzic, przyniesc, nikt nie ukradnie. To mi bardzo pomoglo psychicznie, bo mam miejsce blisko domu, gdzie moge w kazdej chwili oddac sie kontemplacji i zadumie, poczuc sie blizej coreczki, popatrzec w gwiazdy i porozmawiac z Natalką.

Sciskam Was wszystkie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Natalii

Mamo Kruszynki, mnie tej pory zajsc sie nie udalo przy wysokim tsh. Staramy sie od marca. W kwietniu byla ciaza biochemiczna pewnie przez tsh wlasnie. W ciaze z Natalka zaszlam przy tsh 2,3. Bezpieczna gorna granica to niby 1,5-2 😕 Im wyzsze tsh tym wieksze ryzyko poronienia. Niby przy malej niedoczynnosci na poczatek endokrynolog moze zalecic suplementacje jodem i selenem, ale to tylko wtedy, gdy nie ma Hashimoto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
1 godzinę temu, Gość Nadzieja40 napisał:

Myślisz, że spróbujecie uratować związek?

Nie wiem czy się da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Natalii

Rozpoczecie staran to mega trudna decyzja. Ja co miesiac wlasciwie podejmuje ja na nowo. Tez wlasnie sie zastanawiam nad niepokalankiem, zeby podkrecic hormony. Najbardziej boje, ze cos mi ...zielili w macicy, usuwajac resztke lozyska, bo niestety nie urodzilam calego 😞 Naczytalam sie o zrostach, uszkodzeniach sluzowki 😕 Jak nie zajde do grudnia, trzeba bedzie chyba zrobic histeroskopie, bo zwykle usg zrostow nie wykryje 😕  Zla jestem na siebie, ze jestem taka pesymistka, ale jak po tym wszystkim byc optymista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja40

Mama Natalii, podobno ryzyko zrostów to 1,8% a i tak nie wyklucza ono zajścia w ciążę. Mnie też wykonano zabieg łyżeczkowania bo nie wydaliłam martwego dziecka, tylko bardzo mocno krwawiłam i bali się, że się wykrwawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Mamo Natalki ja również mialam to do czyszczenie macicy.Nie zgidzilabym sie na nie ale po zastrzyku z dolarganu byłam otumaniona.Tez powiem ,że się boję konsekwencji tego do czyszczenia,uwazam je za zbędne.Wiem,ze po nim mogą być zrosty na jajowodach...

Ale Nadzieja40 ma rację wielu paniom to robią i nic się nie dzieje.Badzmy dobrej myśli.

Ten niepokalanek warto spróbować .Trzeba go podobno brać 3 mce i do tego magnez.Tak pisał Rötzner.Dodatkowo piszą na necie,ze warto pić olej z wiesiołka.Że wtedy można cudem zaciazyć. Ja chyba sobie zrobię taka kurację.

Ja nie mogłam długo zaciazyć i mam ulozona listę witamin ,która biorę zamiennie na to za ciążenie.Kazda witamina za coś odpowiada i np jeśli chodzi o ciążę biochemiczne pomaga selen.

Przeczytałam na amerykańskiej stronie że selen pozwala zarodków się przydać do endometrium.

Więc ja mam nawet rozpiske witamin płodności ,które biorę.

Np Wit A wspomaga łączenie komórek zarodkowych.

Uważam,ze te witaminy mi pomogły,po roku ich brania zaszlam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

-Selen pomaga zarodkom się przyssać do endometrium

Jakieś auto uzupełnianie mi zmienia słowa w tym co piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Ja biorę następująco:

1 dzień:

Cynk+Wit E ; (cynk bardzo ważny dla płodności,brak to niepłodność; wit E mało jej w diecie prowadzi do słabiutkiej płodności)

Wit D. ; (Witamina płodności)

FOLIAN+B12 (braki b12 potrafią powodować 10 poronień pod rzad

MAGNEZ (po 8 miesiącu suplementacji wraz z selerem dużo pan zachodzi w ciążę)

2 DZIEN

-Selen+Wit E. ; 

-MANGAN (brak niepłodność i ciągle poronienia,u zwierząt martwe urodzenia)

-B6 P-5-P   TA FORMA METYLOWANA (reguluje hormony)

-CHROM+B 3 (wspiera łączenie komórek zarodkowych)

-ŻELAZO(brak zwiększa Tsh podobno, ważna dla zapłodnienia)

3 DZIEN:

Wit A+D (Wit A jest bardzo ważna dla tarczycy i płodności)

Miedź(niedobór bezpłodność)

Molibden (niedobór bezpłodność)

I tak to powtarzam w kółko co 3dni

.To są wszystkie witaminy potrzebne do cyklu płodności.Z tego co wy czytałam ich braki powodują niepłodność i poronienia.Wszystkie są ważne,kazdą z tych biorę oddzielnie w ciągu dnia.

Może się Wam przyda,mam nadzieję,ze nikt się nie obrazi,ze to umieściłam.

Ważny jest też beta karoten więc trzeba pić soki marchwiowe 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

MAGNEZ (po 8 miesiącu suplementacji wraz z selenem dużo pan zachodzi w ciążę)

Tam mi się wpisało z selerem schodzili o selen.

Może jakiejś mamie to pomoże,bo im człowiek starszy to witamin coraz mniej w organizmie 😞 i

mi to np wyregulowalo cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Powiem wam bardzo mnie frapuje ten mangan bo pisało gdzieś ,że robiono badania na szczurach i jak matka miała mało manganu w organizmie to w 1stadium rodziły się małe bardzo słabe szczurki, w 2stadium gdy manganu było krańcowo mało szczurki rodziły się martwe a gdy poziom był zerowy zanikały cykle owulacyjne zupełnie u tych zwierząt.Moze mało ważne ale jednak jak widać brak takiego 1 mineralu potrafi zamieszać na szlakach biochemicznych i spowodować martwe urodzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Natalii

Nadzieja40, nie znalam tych statystyk. Pokrzepiajace, dziekuje.

Mama Kruszynki, nawet nie wiedzialam o tym manganie. Troche szok, czlowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, ile czynnikow ma wplyw na zdrowa ciaze 😕 

U mnie suplementacja wyglada teraz tak:

na czczo euthyrox

przed sniadaniem kwas foliowy, po obiedzie omega3, selen 100, witamina d, inozytol

Do owulacji lampka wina na dobre endometrium.

Wiesiolka bralam przez 3 miesiace, teraz sypie do owsianki 3 lyzki zmielonego w mlynku do kawy siemienia lnianego Rano staram sie nie lykac nic, bo duza zawartosc blonnika na sniadanie moze zablokowac wchlanianie wit.

 Po owulacji do terminu @ herbata z pokrzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Mamo Natalki uważam że powinnaś dołożyć ten mangan ale tylko 3 mg i witaminę E naturalną ,najlepsza jest w kroplach Now Foods , bo to musi być ta forma naturalna i te krople można np dodać do owsianki.

No i cynk słyszałam ,że jest ważny dla tego endometrium i macicy...

Dużo tego wszystkiego jest ja zamiast tabletek omega 3 biorę 1 łyżkę oleju lnianego dziennie,podobno to wystarczy.

No właśnie czasem nie wiadomo ,którego z tych pierwiastków brak nam i którego brak powoduje niepłodność...

Np taka miedź(dużo jej w ciemnej czekoladzie)brak powodować może przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego,a takze wybrzuszenie w tętnicach i np tętniaki.Widac odpowiada ona za takie rozpulchnianie sie i pękanie delikatnych struktur...Ja czytałam na ten temat badania po angielsku, coś na rzeczy może być,bo niektórym mamom pęka pęcherz płodowy w 6 miesiąc i też niby nie wiadomo skąd,a tu się okazuje ,że te struktury są być może słabe z braku miedzi..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

I np Wit B12 brak objawy niedoboru: anemia, zaburzenia krzepliwości krwi, (to bardzo ciekawe bo ja mam niedobór b12 i właśnie skrzepy były powodem śmierci córeczki )....

Właśnie tak się zastanawiam czy ten zespół antyfosfolipidowy nie ma związku z brakami b12 ,które powoduja właśnie zaburzenia krzepliwości krwi...czyli te słynne skrzepy...

Zaczęłam brać METYLOWANA B12 w dawce bardzo dużej bo podobno ona się słabo wchłania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Przepraszam,ze się rozpisalam ale sama dużo czytam na ten temat robiąc mini notatki, może komuś z was to się przyda.

JA po prostu nie chce aby to się kiedykolwiek powtorzylo 😞

tak jakby sama też szukam przyczyn jakichkolwiek powodujących to,ze dziecko rodzi się martwe 😞

Czasem mam wrażenie,ze właśnie zawiniła "błahostka"

zwlaszcza ta Wit B12 i zaburzenia krzepliwości krwi mnie frapują..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Właśnie się do czytałam na stronie kliniki niepłodności,ze

Hiperhomocysteinemia

(Czyli brak Wit b12,wit b6  , folianu)

Powoduje niepłodność i martwe urodzenia, podejrzewam,ze z powodu tych skrzepów)

Tak więc jak widać warto dziewczy brać te trzy witaminy ale w formie metylowanej pamiętajcie 😞

Skoro na stronie tej kliniki to piszą to coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

W piszcie sobie zakrzepica invicta w wyszukiwarkę i tam jest o tych rodzajach jej i jest podrozdziale Hiperhomocysteinemia i tam to jakoś wyjaśnione jest, i napisane o martwych urodzeniach.Szkoda,ze na stronie leczenia niepłodności to jest a normalni lekarze nie badają poziomu homocysteiny u ciężarnej i wtedy wystarczyłoby brać te witaminy i by nie było martwych urodzeń...

Kurcze czemu ja muszę dochodzić do takich wniosków a nie lekarze?

Czyżby za mało dzieci umierało?żeby się tym zainteresować i badać poziom homocysteiny w ciąży?

Bardzo smutne,czlowiek Sam musi dochodzić o co chodzi z tymi prawdziwymi przyczynami martwego urodzenia 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Nadmiar homocysteiny w ciąży może wiązać się z wieloma powikłaniami, do których należą m.in. poronienie, odklejenie i zawał łożyska, uszkodzenie cewy nerwowej dziecka czy obumarcie płodu. 

Tak więc dziewczyny u nas to mogło być 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja 40
5 godzin temu, Gość Mama-Kruszynki napisał:

Ja biorę następująco:

1 dzień:

Cynk+Wit E ; (cynk bardzo ważny dla płodności,brak to niepłodność; wit E mało jej w diecie prowadzi do słabiutkiej płodności)

Wit D. ; (Witamina płodności)

FOLIAN+B12 (braki b12 potrafią powodować 10 poronień pod rzad

MAGNEZ (po 8 miesiącu suplementacji wraz z selerem dużo pan zachodzi w ciążę)

2 DZIEN

-Selen+Wit E. ; 

-MANGAN (brak niepłodność i ciągle poronienia,u zwierząt martwe urodzenia)

-B6 P-5-P   TA FORMA METYLOWANA (reguluje hormony)

-CHROM+B 3 (wspiera łączenie komórek zarodkowych)

-ŻELAZO(brak zwiększa Tsh podobno, ważna dla zapłodnienia)

3 DZIEN:

Wit A+D (Wit A jest bardzo ważna dla tarczycy i płodności)

Miedź(niedobór bezpłodność)

Molibden (niedobór bezpłodność)

I tak to powtarzam w kółko co 3dni

.To są wszystkie witaminy potrzebne do cyklu płodności.Z tego co wy czytałam ich braki powodują niepłodność i poronienia.Wszystkie są ważne,kazdą z tych biorę oddzielnie w ciągu dnia.

Może się Wam przyda,mam nadzieję,ze nikt się nie obrazi,ze to umieściłam.

Ważny jest też beta karoten więc trzeba pić soki marchwiowe 🙂

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Jeszcze jedno info może się przyda: B6. i b12 normalizują wszystkie zaburzenia hormonalne i obie są potrzebne do prawidłowego unaczynienia łożyska.

Może jak łożysko jest gorzej unaczynione to się zaczynają problemy . Dziewczyny starające się myślę powinny brać te witaminki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

 Nadzieja40 proszę bardzo 🙂

Mozesz zastosować sama ten zestaw powtarzający się co 3 dni , ale pamiętaj ,że to trzeba brać cały czas aż do zajścia w ciążę i potem w ciąży też.Ja to ułożyłam w oparciu o różne właśnie właściwości tych witamin pomagających zajść w ciążę.

Najwazniejsze to brać B12 METYLOWANA ,

B 6 METYLOWANA i

Folian (czyli METYLOWANA kwas foliowy)

na Allegro można znaleść jakieś w miarę tanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

 A konkretniej Wit B6

 

KOENZYMATYCZNA WITAMINA B6   P-5-P 

Ta witamina wspomaga produkcję hormonów i obniża tę honocysteinę wraz z b12 i Folianem.Jest na Allegro bo w aptekach to zwykła jest i organizm może jej nie przerabiać efektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

Dziewczyny wy się możecie że mnie śmiać ale ja mam zeszycik o tych witaminach 🙂 , pod koniec ciąży go zaczęłam prowadzic i No teraz go przeglądania i przeczytałam ,że np 

Niedobór witaminy A powoduje u kobiety zaburzenia w transporcie plemników i w odżywianiu zarodków.

Tak więc w dni płodne możecie brać więcej Wit A 🙂 zeby był lepszy transport.

Mam trochę wiedzy w tym zeszyciku

I np taki niedobór Selenu może prowadzić do naglego zgonu noworodków męskich :(.Pisze,ze nawet małe dawki decydują o życiu lub śmierci.Bo selen jest ważny dla serduszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama-Kruszynki

I jeszcze jeden ciekawy zapisek

Brak Manganu i witaminy E 

Powoduje śmiertelność zarodków w jajach kur.Niby u kur ale u ludzi brak Manganu i Wit E to też pisze,ze bezpłodność.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka0612

Ja może jestem zbyt głupiutka, ale mam pytanie. Cała ciaze brałam prenaten, później prenaten duo. To jest za mało, żeby urodzić zdrowe dziecko?

Czy w wieku 27 lat muszę oprócz kwasu foliowego brać to wszystko, o czym piszecie? Bo trochę zaczynam się martwic, ze może za bardzo na luzie podchodzę do ponownej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×