Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliuss ja barzdo lubie wesela i nie odmowilabym sobie takiej przyjemnosci a jak sie maly urodzi to mamy 4 i to wszystko w ciadu poltora miesiaca ale pojdziemy tylko do kosciola bo gdzie zostawie dwu miesieczne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciaxx
Cześć dziewczyny, Te bóle w weekend przeszły dość szybko, ale mimo wszystko dziś odwiedziłam swojego lekarza, który stwierdził zagrożenie przedwczesnym porodem i niewydolność cieśniowo szyjkową, skierował mnie do Matki Polki w Łodzi, stwierdził, że mamy dobry szpital, ale on będzie czuł sie pewniej jak wyśle mnie pod jeszcze lepszą i specjalistyczną opiekę, powiedział też że nie będzie mnie oszukiwał ale coś jest nie tak skoro w ciagu weekendu tak szybko się skróciła, załamałam sie bo to dopiero 32 tc i nie wyobrażam sobie teraz urodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mageliza1987
Natalius, to wszystko zależy jak się będziesz czuła. To, że ktoś tam wylądował w szpitalu ze względu na przeforsowanie nie oznacza że tobie musi się coś stać tfu! Tfu! Tfu! Nie wiadomo co ta dziewczyna robiła. Odpoczywaj dużo :-) Ja też jestem w ciągłym ruchu, wiem, że więcej powinnam wypoczywać, ale prowadzenie działalności ma jednak swoje plusy i minusy.. Nieraz jest tak, że cały dzień od 4 jestem na nogach.. Póki mogę to naprawdę się staram, jeden dzień to dla nas kilka setek więc szkoda. Wiadomo, że pieniądze to nie wszystko ale bez nich jest jeszcze gorzej. A inni tylko czekają aż wypadniemy z rynku.. :-/ Nawet po porodzie muszę szybko się ogarnąć i wrócić do pracy, ale to już 4 razy w tygodniu po 4 godziny więc dam radę :-) ech.. ta dorosłość!!! :-) Pozdrawiam Was i lecę do obowiązków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,natalius jesli czujesz sie dobrze,np.tak jak ja..to bym jechala na to wesele,a najwyzej poszla wczesniej spac i odpoczac.,to zalezy od Twojego samopoczucia.Ja tez nadal pracuje jak juz pisalam,czasem po 12godzin,ale jeszcze tylko do konca maja,mam nadzieje ze dam rade.Potem jak Mageliza chce wrocic do pracy,ale od stycznia jak znajde nianie.Tez nie chce stracic pracy,bo b.ja lubie.Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,natalius jesli czujesz sie dobrze,np.tak jak ja..to bym jechala na to wesele,a najwyzej poszla wczesniej spac i odpoczac.,to zalezy od Twojego samopoczucia.Ja tez nadal pracuje jak juz pisalam,czasem po 12godzin,ale jeszcze tylko do konca maja,mam nadzieje ze dam rade.Potem jak Mageliza chce wrocic do pracy,ale od stycznia jak znajde nianie.Tez nie chce stracic pracy,bo b.ja lubie.Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milciaxx, nie denerwuj się tym tak bardzo, jesteś w szpitalu więc masz opiekę, ciążę mogą podtrzymać. U mnie nie było już na to szans i urodziłam w 32 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Wszystko zależy od samopoczucia. U mnie przy cukrzycy ciążowej każde wyjście z domu to wielka logistyka. Po godzinie od posiłku muszę zmierzyć cukier, jem raz na 2 godziny, więc nie mogę łazić nie wiadomo gdzie nie wiadomo ile czasu, bo do domu trzeba wracać, by coś szybko upichcić. Nie mogę się zdawać na kuchnię na mieście, przy dłuższym wyjściu zabieram swoje jedzenie. Każdy spacer czy wyjście do sklepu to dla mnie święto. Dużo się oszczędzam, czasami aż do przesady. Kupiłam dziś żel na opuchnięte stopy dla ciężarnych, bo zaczynają mnie wkurzać (stopy) i parę ubranek w pepco (ciekawe jak będą wyglądały po praniu). Niestety pepco to jedyny sklep z ubrankami, który mam blisko i do którego mogę się udać bez niczyjej pomocy i wielkiej logistyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Milciaxx, dobrze, że bedziesz w szpitalu, to najlepsze rozwiazanie, dobra opieka i odzyskasz spokój. Życzę jak najwięcej dni w dwupaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, jestem w 30 Tc, ciąża bez powikłań. Od kilku dni mam silne bóle krocza kiedy się prostuje, kucam, wchodzę po schodach, bo jakby pierwszy raz w sezonie wsiadło się na rower.. Nie wiem czy to normalne, w poprzedniej ciąży nie miałam takiego bólu.. Nie wiem czy iść do lekarza.. Może któraś z was miała podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Hej, mam podobne objawy i to już od 2 tygodni. Byłam u lekarza i zapytałam, mnie boli kość łonowa i pachwiny. Gin mnie zbadała i wszystko przez mojego syncia bo odwrócił się główką w dół. Czyli to normalne. Nie wiem jak u Ciebie ale jak masz jakiś niepokój lepiej zapytać swojego lekarza. Ja jestem w 32tc. Pozdrawiam i zyczę wszystkim mamcią miłego dnia-bez zgagi hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yanka, ja też tak mam bo mały też jest już odwrócony główką do dołu. Boli jak chodzę. Ja zaczęłam teraz 31 tydzień. Ja mam problem z plamieniami. Już mam je od piątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16paula ja jeszcze mam spokój z plamieniami ale upławy mam i to mnie wkurza. Czasami takie że wkładka to za mało :) lekarz mówi że jest ok. Jesteśmy już blisko finiszu teraz trzeba odpoczywać, chociaż ja wzięłam się za pranie rzeczy małego. Ale bez pośpiechu :D Cała wyprawka skompletowana tylko aptekę pozostało odwiedzić. A co do tych bóli to faktycznie czasem tak pi***a boli że masakra :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka, ja tez od jakis 2 tygodni miewam mega bóle krocza, teraz jestem w 30 tc, z tym bólem bywało już tak źle, że ledwo po schodach wchodziłam itp, pytałam ginekologa i również powiedział, że tak może być bo to już wysoka ciąża i dzidzia mocno naciska a tam się wszystko rozszerza, bardziej mam problem z opuchniętymi stopami, jak dłużej posiedzę czy postoję to zaraz puchną i to głównie prawa. Czy któraś z własnego doświadczenia może mi doradzić czy te żele na opuchnięte stopy dla kobiet w ciąży coś dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi, uspokoiłam się. W pierwszej ciąży córcia ułożona była główka do góry i może dlatego te dolegliwości mnie ominęły. Wygląda na to ze druga córcia leży już główka do dołu . Pozdrawiam. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta7890 oj doskonale Cię rozumiem, ja dziś miałam nogi jak baniaki a szczególnie lewą :( zero kostek. Czytałam na innym forum żeby robić zimne okłady. To ja siup nogi pod prysznic i pomogło. Ciekawe na jak długo oby do 24.05 bo mam wizytę. ehhh upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś dziś cisza na forum dziewczyny siedzą na dworze i nie ma co czytać :) Ciekaw czy też macie takie jazdy jak ja na truskawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Yanka, truskawki o każdej porze dnia i w każdej formie :D Mój mąż dziś poleciał w delegację, wróci dopiero w sobotę. Śmiałam się, że w końcu nikt mnie rano nie będzie budzić ;) Ale z drugiej strony i tak w nocy nie spię i najczęściej budzę się przed budzikiem. Strasznie mi niewygodnie mimo poduchy pod brzuchem. Mam za to tyle energii :) wreszcie ;) Jutro zaczynam cotygodniowe ktg, dobrze będzie widywać lekarza tak często :) Leci 32 tydzień, niecwierzę, że już tyle za nami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia86
Ja to się opycham truskawkami i arbuzami ☺ dzień w dzień ☺ czekam jeszcze na czeresnie bo one też mi chodzą po glowie ☺ I obowiązkowo codziennie duża mrożona kawa a czasem i dwie ☺ łączę kawę rozpuszczalna z bezkofeinowa i do tego zamiast cukru stewia i dużo mleka i lodu ☺ pyyychaaaa W piątek mam wizyte i ciekawa jestem jak ta moja kluseczka się tam ułożyła, cos mi się zdaje, że główka nadal na gorze. Z moich obliczeń wychodzi, że waży już około 2500g ciekawe co powie maszyna usg ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Czesc dziewczyny Truskawki arbuzy tez moge jesc na okroglo i kazdego dnia:) Ja mam wizyte w poniedzialek zobaczymy co tam sie dowiem ciekawego,usg mam 31 maja to bedzie 32 tydzien:) No i prawdopodobnie do od czerwca prawie do samego porodu zostane sama w domu bo moj wyjezdza sluzbowo za ocean,na go nie byc miesiac mam nadzieje ze nie zaczne rodzic jak go nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja mam żel na opuchnięte stopy z Bielendy. Nie wiem czy coś dają, ale przyjemnie chłodzą i nie zaszkodzi. Mnie puchnie głównie lewa stopa. O arbuzach przy cukrzycy mogę zapomnieć, o winogronach też (chociaż każdy może reagować inaczej). U mnie na tapecie jabłka i pomarańcze, grapefruity, avocado. Byłam u okulisty, nie dowiedziałam się nic ciekawego. Kiedyś z taką wadą jak moja (minus 7) cesarka była z marszu, dziś nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie kusza truskawki ale poczekam jeszcze troche zeby byly swoje taki soczyste , ja to mam jeszcze ochote na brzoskwinie wczozraj kupilam ale byly 2 zepsute a pudelku bylo 5 i byly nie smaczne a ja lubie takie soczyste a lody moge jesc jeden za drugim. Ja poki co nie puchne oprocz tej mojej skreconej nogi to wszystko jest po staremu :-) My w niedziele 33 tydzien a w srode do lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliuss
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi!jeśli będę się czuła ok to pojadę na to wesele.Mi też truskawki pachną ale wyszło mi jakiś czas temu uczulenie w teście więc się wstrzymuje (uwierzcie nie jest to proste).u mnie przyplatala się infekcja -dostałam globulki i ma minąć po 6 dniach.mała wczoraj miała ponad 1400 gr -lekarz mówi że to w normie.jestem w 30 tyg-dziś spędziłam 3 godz na badaniu dla kierowców (kończy mi się ważność prawka a po porodzie się przyda) teraz to kosztuje 200 zl i miałam badania krwi okuliste neurologa i jeszcze rodzinnego.byłam zaskoczona ze aż tylu specjalistów. Co do boli w pachwinach to też je mam już od dobrego miesiąca.lekarz mówi że normalne-miałam tylko sprawdzane czy nie mam rozejscia kości lonowej-bo wtedy boli tak mocno wzgorek i to jest wskazanie do cc.Ale niby jest ok-noszę taki pas specjalny (głównie ze względów na kregoslup)ale on na to też jest.Lekarz bada to przy usg-objawami może być jeszcze -bol przy obracamiu na drugi ból przy lezeniu, niemożność stania na jednej nodze i jak powaznie-to można wyczuć rozejscie samemu pod palcami.Pisze bo może się komuś przyda (czego nie życzę) albo któraś z Was uspokoi brak tych objawow;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Moja kolezanka miala terinm porodu na 6 lipca a 21 czerwca jeszcze bawila sie na weselu do bialego rana wiec naprawde zalezy to od naszego samopoczucia:) Mi sie strasznie zaczol dluzyc czas,nie moge sie doczekac rozwiazania a tu jeszcze tyle zostalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis odwiedziłam ponownie okuliste, tym razem byłam przygotowana, mialam ze sobą kierowcę więc zrobiono mi badanie dna oka. Wszystko jest w porządku, oczy zdrowe. Zahaczylam też o laboratorium, wyniki z moczu mają być jeszcze dzisiaj. Ciekawe jak wyjdą bo jestem lekko przeziębiony, pewnie dobre nie będą. Jutro wizyta u ginekologa, czas leci bardzo szybko, od ostatniej minęły ponad 4tygodnie. Szok. Dziś jadę kupić nowy wiatrak, zaczyna się robić coraz cieplej więc się przyda ☺ Oby ta pogoda była dla nas brzuchatek łaskawa ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,ja czuje sie dobrze juz 32tydzien,wizyta u gin dopiero 31maja..nadal pracuje nieraz po 12godz..,jedyne co to zle mi sie spi i tyle poza tym jak narazie odpukac wszystko ok.Czy ktoras z Was ma tez cesarke na 6lipca?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My znow mamy wesele po porodzie jak maly bedzie mial ze dwa miesiace u siostry mojego M i tez nie wiem czy isc i malego zostawic u rodzicow czy do kosciola tylko bo tez jakos nie wiem czy bede potrafila go zostawic na tyle czasu i wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja dziś po badaniach w szpitalu na które wysłała mnie położna w związku z tymi plamieniami, bo wczoraj miałam taki śluz z krwią, coś jak czop śluzowy, a to dopiero skończony 30 tydzień. ale na ktg, badaniu dopochwowym i w moczu wszytko jest dobrze. tylko ciśnienie mam większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
A mnie końcówka ciąży zapiernicza, a mam poczucie, że im bliżej tym mniej wiem i mniej mam przygotowane. Zazdroszczę wam jedzenia tych wszystkich słodkości. Nawet nie wiecie jakie to szczęście nie musieć się w ciąży tak ograniczać. Wiele kobiet uważa folgowanie sobie w ciąży za coś oczywistego i tego nie docenia. Ja sobie nie wyobrażam chodzenia na wesele. Szybko chodzę spać, całe życie zresztą tak było. Ja mało imprezowa jestem. Nie można się wyspać na zapas, ale korzystam ile mogę z ostatnich nocy niczym niezakłóconych. Wesela zawsze mnie męczyły, chodziłam zawsze z obowiązku, ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×