Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość Aleksandraaa 26
Ja już prawie wszystko mam. Łóżeczko i wózek odbieram za półtora tygodnia. Wczoraj poprałam wszystkie ubranka, dzisiaj poprasowałam. Torbę do szpitala mam już prawie spakowaną, jedynie kilka rzeczy muszę dołożyć. Wysprzątałam gruntownie mieszkanie, wszystkie półki w szafach. Wole to wszystko zrobić teraz, jak jeszcze mam siłę i chęci, chociaż nogi coraz częściej puchną i kręgosłup boli... :( a tu jeszcze Szkoła Rodzenia, ostatni semestr studiów i pisanie pracy mgr, ostatnia sesja na uczelni. Ja mam termin na 3 lipca także praktycznie miesiąc jeszcze mi został. U nas w sobotę zaczynamy 35tc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
A warto kupowac pas poporodowy po cc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja sie nie zaopatruje w pasy poporodowe bo dobrze nie najgorzej znioslam cc jakos szczegolnych i uciazliwych boli nie mialam a brzuch tez mi nie zostaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mageliza1987
Dobry wieczór! Dawno się nie odzywałam bo wpadłam w szał zakupów :-) Wyprawka prawie gotowa, mniejsze rzeczy w domu, a wózek, łóżeczko, sofa i komoda, nosidełko do odbioru w okolicy 15 czerwca :-) Bo szkoda mi zakurzyć bo jeszcze remont pokoju syna przed nami - wciąż czekam na tapety.. Muszę dokupić jeszcze butelkę, wkład do pościeli, podkład do wózka, 1 śpiochy, 1 kaftanik, skarpetki, body długi rękaw i 2 ręczniki :-) A tak wszystko mamy :-) nawet mąż kupił monitor oddechu, nianię, podgrzewacz do butelek z sterylizatorem . Mam całą chemię. Do końca przyszłego tygodnia przygotuje torbę do szpitala, a prac i prasowac będę po remoncie :-) o! Taki mam plan :-) Mam założony pessar, tydzień temu mi zakładano bo Szyjka się skróciła.. :-( Jutro kolejna wizyta :-) Pomału zaczynam się bać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMagda pisze pisze bo na poczatku miał byc czerwcowy urwis razem z mama potem wyszlo ze lipcowy ale i tak mam nadzieje ze zrobi mi prezent na urodziny albo tacie na dzien taty choc tego nie mozna przewidziec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gość321, ja mam z poprzedniej ciąży majty takie z pasem i mi się przydały,lekko mi podtrzymywaly brzuch i ładnie się wchłonął. Nosiłam je caly czas na swoją bieliznę, zdejmowalam tylko na noc. Po praniu schły w sekundę, bo nie były bawełniane. Widzę, że jesteście już Dziewczyny mocno zaawansowane w przygotowaniach. Ja planuję pranie i ogarnianie kącka dziecięcego w połowie czerwca, ale zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Czesc dziewczyny:)pogoda coraz lepsza a w weekend ma byc wrecz goraco:) Ja planuje pranie prasowanie itd koniec czerwca poczatek lipca:)akurat na caly czerwiec i kawalek lipca zostaje sama z dziecmi bo maz wyjedza to sobie spokojnie wszystko zrobie:) Milego dnia zyczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
MamaMagda, dzielna jesteś że wszystko sama ogarniesz, ale dobre nastawienie i plan i można wszystko :) U nas dziś też piękny dzień, wróciła wiosna, prawie lato :):):) Byłam na kolejnym ktg i miałam okazję pogadać z lekarzem, zawsze jak z nim pogadam to jakbym się melisy napiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Jamarianna jak bylam na wizycie to lekarka przejela sie tym moim przeziebieniem dala liste lekow ktore moge brac i jakby mi sie pogorszylo to dac jej znac a ja sie zaczelam smiac ze ja to nie mam za bardzo czasu na chorowanie i jakies lezenie:) Dobrze ze masz takiego lekarza co tak potrafi uspokoic:) wiesz juz kiedy bedziesz miec cesarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Czasami to może i lepiej nie mieć czasu na chorowanie i myslenie jak to będzie itp ;) Na termin czekam z utęsknieniem, ale dopiero na wizycie 6.06 padną konkrety, bo juz będziemy mieli grafik mojego lekarza. Siedzę do wizyty jak na szpilkach ;) wstępne lekarz mowił, ze do końca czerwca powinno być po wszystkim, czyli ok 2 tyg przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już mam wszystko kupione, jeśli chodzi o smoczki i butelki, to mam trzy rodzaje. z tommee tippee kupiłam komplet butelek i do tego smoczek. ale dostałam też dwie babypake dla dziecka gdzie były butelka avent i smoczek do kompletu, tak samo jak komplet z mum antykolkowy. i do tego jeszcze jeden smoczek z aventa. a mój mąż zaczął robić kołyskę dla naszego synka :) jestem strasznie ciekawa jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
16Paula, wow, Twój mąż sam robi kołyskę? Macie jakiś specjalny projekt? Ciekawe jak wyjdzie, powodzenia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Dziewczyny czy Wam też się tak kiepsko oddycha? Ja jestem zasapana jak nie wiem. Najgorzej jest wieczorem. Ja pranie i prasowanie zleciłam mamie. Tzn sama chciała to zrobić. Z chęcią się pozbyłam na razie tej góry ciuszków z domu :D i z chęcią przyjmę już uprane, uprasowane i poskładane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
mamamalgosi mi sie kiepsko oddycha szczegolnie jak zrobie jakis dluzszy dystans Jamarianna to juz calkiem nie dlugo tez bym chciala miec cesarke ze 2 tyg wczesniej a tak to tylko kilka dni,no chyba ze samo sie cos zacznie:)A imie juz macie wybrane?sorki ze pytam ale niestety nie pamietam czy juz pisalas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula o ile dobrze pamiętam mieszkasz i rodzisz w Irlandii? Może ty się orientujesz czy jak chce karmić butelka to muszę zabrać mleko do szpitala swoje czy oni mi dadzą? Mam wzw b i boje się karmić piersią mimo że przeciwskazania nie ma . Wolę być ostrożna u mnie to za 2dni zaczyna się 32tc . Drugie pytanie do was dziewczyny czuje synka po bokach brzucha tylko czasem w podbrzuszuszu na środku i straszne mam parcie na pęcherz jak myślicie czy mój synek już si główka odwrócił?? Czy ma położenie poprzeczne? Mam 2czerwca podobno mieć USG że względu na to że jestem nosicielem wzw b to zrobią mi USG chociaż nie powinni . Jeszcze mój synek w 29tc był o 2cm mniejsze,y ni, tutaj normy wskazują ale polski ginekolog jak dzwoniłam na konsultacje powiedział że ma odpowiedni wzrost do dnia ciąży . Wogole przeraża mnie ich praktyka z kobietą ciężarną ale do rozwiązania coraz bliżej . Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Hej Dziewczyny. Mnie też ciężko się oddycha i czasami nie mogę wejść na drugie piętro do siebie. Ale to dlatego że brzuszek mam coraz wyżej. Wczoraj bylismy u lekarza. Nasz maluszek waży już 2150g :) jutro zaczynamy 35tc. Mój mąż mi ciągle każe odpoczywać ale mnie tak nosi :) ciągle bym coś sprzątała i szykowała bo boję się że nie zdążę ze wszystkim... jeszcze tylko ok 6 tygodni do terminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie już nic nie zaskoczy ☺️ Jestem gotowa nawet jakby poród miał nastąpić dzisiaj ☺️ Wszystko spakowane, wszystko poprane i poprasowane, łóżeczko stoi, wózek stoi, nosidełko czeka ☺️ Ale to nie zmienia faktu, że chciałabym dotrwac do lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mageliza1987
Hej! Ja synka też czuję po bokach i często nad linią pępka. Poza tym wciąż chce mi sie siusiu, i Raduś ułożony jest główkowo. Ostatnio to nawet się bardzo wystraszyłam, bo trzykrotnie poczułam wilgoć.. myślałam, że wody zaczęły mi sie sączyć, okazało się, że taki nacisk na pęcherz, że popuściło się samo.. wstyd, ale cóż.. Na wizycie wczorajszej wszystko w porządku. Synuś waży 1700 gram, to mój 31t5d. Szyjka się trzyma :-) Tapety przyszły, mąż przez weekend zaczyna :-) do końca przyszłego tygodnia będzie wszystko gotowe, bo chce już mieć z głowy i na spokojnie czekać na synka spędzając czas na ogródku. Cały czas pracuję, brzuszek większy :-) Mam zamiar pracować do końca i szybko wrócić.. Opłacacie położną? Ja jeszcze w czerwcu będę jechać do Gliwic obejrzeć porodówkę. Chciałabym rodzić naturalnie, ale na termin. Obawiam sie tego oczekiwania na odejście wód.. Hmm.. zobaczymy jak to wyjdzie.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna, tak sam robi. Widzieliśmy taką bardzo starą która się już rozwala i wziął z niej wymiary na wzór. Można kupić ale jak mąż powiedział chce mieć satysfakcję że sam ją zrobi. I to taka większa będzie że na dłużej starczy. gość nie mieszkam w Irlandii tylko w Norwegii, a tu w szpitalu dają wszystko dla matki i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
U mnie w jednym szpitalu można oficjalnie opłacić położną, ale ja chcę rodzić w takim gdzie nie ma takich praktyk. Po cichu liczę, że trafię na jedną z położnych z mojej szkoły rodzenia, a jak nie to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
MamaMagda, mamy już imię, mały Tymek nam rośnie :) jak na zawołanie oboje z mężem na nie wpadliśmy i póki co zostaje, choć rodziniecani znajomym jeszcze nie mówimy ;) Mamamalgosi, ja też cięzko oddycham i ciągle sapię :D nawet jak się w nocy przekręcam na drugi bok to się tak zasapię... 16Paula, widziałam tę wyprawkę norweską, cudna, nie musisz się o nic martwić na początku, pomysł doskonały mieli :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Przyszło mi dziś zamówienie: ręcznik z kapturkiem, szczotka do czyszczenia butelek, chusteczki i koszula do karmienia piersią. Pranie i prasowanie odkładam na ostatnią chwilę, jakoś nie mam do tego weny, wydaje mi się, że jeszcze zdążę. Muszę jeszcze kupić stanik, ale to też tuż przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
A u mnie pojawil sie taki problem ze 6 czerwca mam wizyte i okazlo sie ze w ten sam dzien jest dzien rodzinny u syna w przedszkolu no i nie wiem co teraz zrobic czy przelozyc wizyte na tydzien pozniej czy jak,a meza juz prawdopodobnie nie bedzie ech:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Fridka, ja też prasowanie odkładam na koniec :) a w ogóle większość rzeczy ma moja mama i przywiezie mi już gotowe. W połowie czerwca. MamaMagda, no faktycznie problem, a może by godzinę wizyty przesunąć jakoś? A jak nie, to wytrzymasz tydzień dłużej? Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Z tego co wiem to godzin wczesniejszych juz nie ma,chyba napisze do lekarki i sie zapytam czy da rade tak zrobic zeby przesunac ta wizyte,bo ja sie czuje ogolnie nie najgorzej,jak dluzej pochodze to tylko czuje klucie no i pobolewa mnie blizna co chyba najbardziej mnie martwi ze wzgledu na rozejscie sie blizny w poprzedniej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna naprawdę pomysł super, zamiast masy ulotek i próbek kilka rzeczy a konkretnych. ja wczoraj miałam badanie ciśnienie przez 24 godziny, w ogóle nie wyspałam się w nocy bo co godzinę mierzone było, w dzień co pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
ja bieliznę do karmienia właśnie uzupełniłam. mam nadzieję, że rozmiar będzie ten sam, co przy córce. Może jeszcze jeden miękki stanik zakupię. Teraz wpadłam w szał kupowania ubrań dla siebie. Wiem, zę po porodzie dłuuugo nie będzie na to czasu. I również chęci :) aaale mi się strasznie nie chce pakować torby do szpitala. W pon zaczynam 35tc. w zasadzie to nie wiem, czy jestem bardziej przerażona, czy spanikowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×