Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość paula1611
A co się stało? Ja jestem teraz w szpitalu na badaniach. Czekam teraz na wizytę u lekarza. Miałam robione usg i w 32+0 mały waży około 1700. Czy to nie jest za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Hej ja mam dzis wspaniale 30 urodziny. Bylam u gina dostalam krwawienia, okazalo sie ze szyjka raptownie sie skraca i jest bardzo miekka, jakby przygotowywala sie do porodu. Dostalam skierowanie do szpitala. Masakra. To koniec 32 tyg, pierwszego syna tez przed czasem urodzilam , boje sie ze to powtorka. Jestem przybita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gościu Asiu, spakować sie mozna, zobacz i Mila i Anilorak wcześniej wyladowaly w szpitalu. Bedziesz spokojniejsza jak waliza będzie gotowa :) Mila, Amilorak, trzymam za Was kciuki, żebyście jak najdłużej wytrzymały w dwupakach! Nie martwcie się, dzidziusie są już duże i w razie czego dadzą sobie rade!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gosc321, mi się brzuch napina kilka razy dziennie, macica spbie trenuje :) Paula1611, mój ważył tyle samo :):):) i lekarz okreslił, że piękna waga, więc się nie martw, wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Trzymajcie się dziewczyny, trzeba wierzyć, że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja poprałam ciuszki, używane, od rodziny, w proszku Jelp. Płyn do kąpieli mam z Hippa, coś na odparzenia, nie szaleję z kosmetykami. Czeka mnie jeszcze prasowanie (nie cierpię), chyba muszę kupić sobie jakiś t shirt na upały, bo nie mam, poprać pieluchy tetrowe i kocyki i zacząć myśleć o pakowaniu torby. Kupię też jakieś jednorazowe hipoalergiczne kosmetyki dla siebie do szpitala. Pokoiku nie urządzam, bo nie mam aż takich warunków, złoży się łóżeczko i tyle. Nie ma mowy o remontach, malowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milciaxx
Cześć dziewczyny, Wyszłam właśnie ze szpitala gościłam tam dwa tygodnie jestem wykończona bo najgorsze było to, że chcieli mnie trzymać aż do rozwiązania... Miesiąc czasu jeszcze przede mną i dostałam warunek że mam leżeć w domciu tak jak w szpitalu. A jesli chodzi o szpital przez pierwsze 48 godzin leżałam bod ciągłą kroplówka przeciw skurczą nie życzę jej nikomu nazywa sie Fenoterol przez ten czas miałam ciągłe kołatanie serca problemy z oddychaniem i trzęsawkę... Nic nie mogłam wziąć do ręki oczywiście lekarze powiedzieli że niestety takie na ona skutki uboczne i trzeba się przemęczyć podawali przy tym izoptin żeby trochę załagodzić te skutki ale czy coś dzialal trudno mi powiedzieć 5 nocy nieprzespanych bo po 48h podłączona na kolejne 48 h magnez , po odstawieniu pierwszej kroplówki czułam się jakbym miała zapalenie płuc taki ból w klatce i kaszel... Magnez troche wzmocnił mój organizm i dopiero po pierwszym tygodniu czułam się lepiej skurcze ustały. Dostałam również sterydy żeby dzidzi rozwinęły się szybciej płucka(oczywiście domięśniowo w pupę okropnie bolesne zastrzyki) ale czego sie nie zniesie dla własnego maleństwa. Na koniec miałam zrobione bardzo dokładne usg jestem z niego zadowolona bo trwało jakieś pól godziny wszystko z maleństwem dobrze :) niestety szyjka jest już bardzo króciutka i wewnętrzne rozwarcie stąd potrzeba ciągłego leżenia. Ale jestem już w domu i mam nadzieję że dotrwam jak najdłużej:) Pozdrawiam Milciaxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anilorak123 trzymam za ciebie kciuki żeby wszystko było w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie.to 32 tydzień mala wazy 1750 i podobno to idealnie.niestety skrocila mi się szyjka(to pewnie przez to oprowadzanie gosci;/- bo mialam teraz nawal mam już 27mm tylko a tydzień temu były 4 cm.martwię się jeszcze bo mała ma owinieta pepowine wokół szyi-a na niej supelek.Pani dr pobadala przepływy -nie jest ciasny.podobno mała się może jeszcze sama obrócić i wyplatac.bardzo się martwię bo mało *****iwa dziś jest.Rozmawiałam też o weselu-mówiła że jak jechać to tylko do kościoła i na obiad -żeby nie siedzieć za długo i nie tańczyć.jazda tam u spowrotem zajmie mi 4 godz.więc chyba będę musiała sobie darowac:/szczególnie ze jutro muszę jechać do Lodzi na badania a to już są trochę małej w kość.myślicie że uda się jej odplatac?na razie mam obserwować ruchy i jakby co to reagować -ruszać do szpitala (dlatego też wolałabym być na miejscu a nie tak daleko na weselu).pozdrawiam wszystkie mamy w szpitalach głowy do góry będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
O ludzie, dziewczyny, ale u Was się dzieje :( trzymam kciuki, żeby wszystkie maluchy grzecznie siedziały w brzuchach aż do 38tc... u mnie też dziś gorzej, ale nie aż tak :( oddychać nie mogę i ciśnienie skończyło mi prawie do 140/90. Ale na szczęście powoli zaczęło spadać... taką ochotę mam dzisiaj od popoludnia na jedzenie, że nie wiem. Właśnie zjadłamkolacjęciut większą i liczę dosłownie minuty i godziny do następnego posiłku. Psychika po prostu chce żreć :D zła cukrzyca, niedobra :P koleżanko z uk: mi też sie wydaje, ze to bardzo dobry moment na rozpoczęcie tych wszystkich przygotowań: prania, prasowania, pakowania torby do szpitala. Nigdy nie wiadomo kiedy trafi sięna IP :/ tak jak koleżanki tutaj :/ o do kosmetyków to wg mnie najlepiej jak najmniej:mydełko, coś do pępka, maśćdo pupy. Nie ma co przyzwyczajać skóry dziecka do kremów itp (no chyba, że urodzi sięz bardziej wymagającą pielęgnacji skórą, ale wtedy Ci pewnie powiedząw szpitalu czego powinnaś używać). Dziewczyny trzymajcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki, tak Was czytam u jestem w szoku. Miałam wizytę u gin o mój mały waży uwaga!!! 2576 a jestem w 33t4d ciaży matko aż się martwię jaka będzie waga końcowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja szyjka tez się skraca ale dostaje luteine żeby jakoś wytrwac mój mnie nie słuchał jak mówiłam żeby już wszystko mieć kupione i spakowane dobrze ze w sumie brakuje nam tylko wózka i takich większych zapasów pampersow itp a walizka nie spakowana ale dzisiaj zawiózł wszystko mojej mamie uprala juz jutro mi kupi rzeczy do szpitala o jak wrócę to pakuje Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Yanka to tez nie taka tragedia z wagą. Mój pierwszy syn dzień przed porodem miał wagę 1800 a urodził się 1540. Wiec nie zawsze jest to dokładny pomiar. Bratowa urodziła teraz z ust miało być 3500 a było 3000. Ja się cieszę że już minął 32 tydzień i jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Tak tak, waga z usg to bardzo orientacyjna jest :) Grunt, że już u większości z nas minął 32 tydzień (ja dziś 33 tyg i 1d) i w tej chwili nawet jakaś akcja porodowa nie jest już na szczęście tak niebezpieczna dla naszych Maluszków. Ale mimo wszystko Dziewczyny trymajmy się w kupie jak najdłużej!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wszelkie informacje o które pytalam. Ją mam jutro wizytę u położnej . Zastanawiam się jak mój synek jest ułożony często mocno go czuje po bokach i mam takie uwypuklenie jakby tyłek albo główka a czasem tak troche wyze pępka . Nie wiem już sama jaka pozycję przybrał czasem to wogole jak dotykam brzucha go nie czuje moze się gdzieś chowa. Macie też szybka zadyszkę? I takie dziwne uczucie w stopach że zaraz wam spuchna i w rękach? Ją mam tak ne wiem czy to coś nie pokojacego. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu, z opisu wypukłości na brzuchu wyglada na to, że Twoj Maluch jest główką w dół ułożony, mój się też tak wypina, w tych samych miejscach go czuję i mam potwierdzone na usg położenie główkowe :) Co do zadyszki, to niedawno o tym pisałyśmy, że większośc z nas ma zadyszkę czasem przy najprostszych czynnościach :) więc to normalne. A puchnace ręce i stopy, no cóż w końcówce ciąży to niestety powszechne zjawisko, też więc się nie martw :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Anilorak123 3mam kciuki,by dzidzius jak najdluzej byl w brzuszku! JAMARIANNA czyli to dretwienie brzucha jest normalne?dzis juz mi nie dretwial..mnie tez mala boksuje nie wiem czym po prawej stronie najwiecej..tez myslalam,czy nie zmienila pozycji ,bo mc temu byla glowka do dolu,wn wt sie dowiem.Milciaxxx 3mam kciuki za Ciebie.!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jamarianna dzięki za odpowiedź, gość ja mam drętwienie brzucha w nocy i są to skurcze podobno nie groźne asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gość321, ale jak masz to drętwienie, to Ci się macica napina i jest twarda? Jeśli tak to są zwykłe skurcze przygotowujące macicę do porodu i ne ma się czym martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trochę mnie uspokoiłyście z tą wagą, ważne że rozwija sie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Yanka, mój gin mówi, że jak dziecko większe to lepiej :) wcześniej dojrzewa i jest gotowe do przyjścia na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Jak ja się nie mogłam doczekać truskawek :))) 12truskawek+mały jogurt naturalny=cukier tylko 104!!! Czuję sie dumna i blada normalnie :))) jakbym conajmniej tort bezowy zjeść mogła :D to był dobry dzieńdla cukrów :) (ale gorszy dla ciśnienia :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Yanka usg może przekłamać wagę dziecka naprawdę sporo. Zanizyc albo zawyzyc az o 20%. W poprzedniej ciąży w 36tc moja córka miała ważyć 3650. Urodziła się w 40tc z wagą 3240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam dzisiaj robili usg i lekarz powiedział ze nasz Łobuz ma pomiędzy 2500-3000 kg ale trzymałby się tej wagi 2500 żeby nie było że go zawyzyl a mamy 34 tydzień Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nasz maluszki dobrze ważą, ja sie tylko boję aby mój nie przekroczył 4kg. bo chce rodzić sn :) no ale cóż zobaczymy. Spokojnej nocy życzę i całej przespanej hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dziewczyny, bądźcie silne i wierzcie że uda wam się wytrwać do końca mimo problemów! Czytam wszystko na bieżąco ale ze zmęczenia nie umiem odpowiedzieć.. mocno trzymam kciuki za nas!!! Głowa do góry! Dobranoc :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda 90
Hej a mnie znowu dopadlo przeziebienie masakra do tego wczoraj mialam takie bole brzucha i skurcze do tego bol kregoslupa ze myslalam ze rodze,na szczescie przeszlo ale przestraszylam sie troche.. We wtorek na usg zobqczymy co tam slychac :) a truskawki to jem codziennie:) Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wam zazdroszczę że wiecie ile dzidzia waży u mnie niestety tak nie ma a USG mają mi zrobić tylko po to aby sprawdzić jak mały leży i to dopiero za tydzień . Dzisiaj mam wizytę u położnej i zaczęłam rano mieć mdłości i wymiotowac masakra jakąś mam nadzieję że będzie miła i wszystko mi wytłumaczy u rozwieje moje wszelkie wątpliwości. A z okazji dnia matki życzę wam wszystkiego najlepszego i dla waszych dzidziusiow a za rok już będą mogły same nam podarować uśmiech w prezencie na ten dzień. Mam nadzieję że nie gniewacie się że tak przypaletalam się do was,ego forum? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znowu ja jestem już po wizycie i kurcze położna znowu mówi że mój synek ma za małe wymiary czy w 32tc dziecko mierzace 29cm to małe ?? Mam się czego bać? W czwartek mam USG te wymiary są mierzone tylko przez dotykanie brzucha. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×