Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość Wanilia86
Asiu, czy jesteś pewna długości 29cm? U mnie na usg na początku 33tygodnia pani doktor określiła długość na 42cm i uznała długość za będąca w normie. Czy Twój pomiar jest całkowity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, a czy to jest pomiar od główki do tyłeczka? Bo chyba nie całkowity. Ja urodziłam synka w 32 tygodniu i miał 46 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzidziuś jest ułożony glowka w dół dupke ma po prawej stronie na wysokości pępka nóżki i roczki po drugiej stronie wydaje mi się że jest to liczone bez nóżek bo jak inaczej może ona to obliczyć z nóżkami zastanawia mnie to był mierzony od główki do tyłka z tego co widziałam położna mówi że to mało jestem w stresie . Konkretów nie podaje mi położna mimo że pytam . Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężko jest bez usg to zmierzyć. a jaką ma wagę? chodzisz w Polsce do położnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula mieszkam w Szkocji tutaj są dwa razy USG robione 14 i 20tc z tym że ją będę miała dopiero za tydzień kolejne USG 4juz bo miałam 3robione jak wylądowała w s,pitalu w marcu a teraz, 4 że względu na nosicielstwo wzw b i to że synek jest podobno za mały. Nie wiem jaka ma wagę może podadzą mi w czwartek . Jak byłam w marcu u w pl maleństwo na USG miało odpowiednią wagę i wzrost . Troche się boje że naprawdę jest za malutki asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu, mierzenie przez brzuch to ja bym olała :) wtedy nie ma szans zmierzyć dzidziusia w całości i porządnie. Nic się nie martw i wytrzymaj do usg. Wymiary calkowite malucha w tym tyg to srednia ok 40-45cm więc 29cm by miało sens od pupy do czubka głowy. I tylko tyle przez brzuch może zmierzyć położna (choć ja bym naprawdę i tego nie brała na serio) bo nóżki jak doliczy? nie martw się:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a mierzyła ci to położna od mniej więcej spojenia łonowego do wysokości tak powyżej pępka? ja mam tak mierzony brzuch w Norwegii. i to jest pomiar wysokości dna macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Asiu nie martw się na zapas. Ja mam taką aplikację i tam jest zaznaczone że w 32 tc długość od główki do pupy wynosi 26 cm.. jak przez brzuch może nogi zmierzyć? Będzie dobrze na pewno :-) U mnie pojawiły się wielkie obawy.. strasznie się boję czy syn będzie zdrowy.. W poniedziałek zaczynam 33 tc. Tydzień temu mały ważył 1700 gram.. nogi puchną , gorzej mi się oddycha.. wizyta 2go.. pessar jest nadal. W 34 tc odstawiam acard.. Chciałabym by już było po wszystkim.. boję się porodu, komplikacji.. strasznie nie lubię być ograniczona - chodzi mi o szpital.. nienawidzę być w szpitalu.. :-( Dziś kończę 29 lat.. ech.. czas ucieka jak szalony! Ile macie na plusie na wadze od początku ciąży? Ja 14 kg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mageliza to wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak mierzony był od spojenia łonowego do okolic pępka . Wydaje mi się że ma odpowiednią wielkość rozmawiałam dzisiaj z koleżanką szkotka mówiła że wszystko jest pewnie wporzadku że one dokładnie zmierzyć nie mogą dziecka i że ją też straszyli a córkę ma zdrową i normalna o wadze i wielkości. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mageliza sto lat. Ją przytylam 10kg jestem w 32tc w niedzielę 33sie zaczyna asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak te centymetry się zwiększają to znak że dziecko rośnie. ja też miałam chyba teraz 26 cm w 32 tygodniu. ale to jest wysokość macicy. dziewczyny od kiedy mogą zacząć odchodzić wody płodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Od paru dni zauważyłam, że zaczął wypadać mi czop śluzowy. Temat troche nieprzyjemny i tak mi się wydaje że to jest to takie ogromne grudki, galareta , czy u Was też to wystąpiło bo nie wiem czy mam się martwić czy to nie za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milcia mi nic nie wypadło może za wcześnie Paula mój ma 29cm ipolozna mówi że to za mało w 29tyg miał 25cm i też mówiła że mało sama juz nie wiem . W sumie dzieci też niskie się rodza ją jestem niska więc może po mnie ma to . Narazie nie przejmuje się.co do wód płodowych to nie wiem ale mi kazano już się spakować bo powiedziała że akcja porodowa może się zacząć w każdej chwili.asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ponad dwa tygodnie temu wypadło coś takiego jak czop śluzowy. Najpierw miałam lekkie plamienia, a jednego dnia wypadło wielkości małej łyżeczki bardzo gęsty śluz z krwią. Jak dla mnie to był właśnie ten czop. potem jeszcze trochę plamiłam a teraz to ustało. tylko czuję jak mi cieknie pomalutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda 90
A ja dzisiaj kupilam w biedronce koszule typowo ciążowa z rozpieciami po bokach w sam raz do szpitala i kocyk dla malej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja zaczęłam 32 tc, na plusie 16kg ( 88kg 174cm wzrostu). Niby dużo organizm zatrzymuje wodę, bardzo puchną mi kostki i nadgarstki. Wyniki książkowe, nie trzymam żadnej diety, jem wszystko na co mam ochotę :) od 3 tygodni waga stoi w miejscu, nie wiem czemu, ale dzidzia waży o prawie 1700g. Nie martwię się waga, w poprzedniej ciąży przytyłam 24 kg i po 7 miesiącach wróciłam do wagi sprzed ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mageliza, wszystkiego dobrego :) ale najbardziej Ci życzę po prostu szczęsliwego rozwiązania we właściwym czasie :* Dziewczyny ja dziś byłam na pakieciecspa dla ciężarówek i jestem tak bosko wygłaskana, wymasowana, wypeelingowana, mam zrbine pedicure i manicure, żyć nie umierać :):):) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helolwelon
Dziewczyny, czy wasze Maleństwa także układają się w poprzek brzucha? Martwię się czy to jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marianna zazdroszczę mnie to dwa kulszowa doskwiera . Na szczęście już bliżej niż dalej. Hellowelon mój mały jest główka w dół ale pupa i rączki nóżki ma po dwóch stronach brzucha. A czy wy też macie takie wrażenie że zaraz wam dziecko wypadnie? Sory zasformuowanieale tak czasem się czuje jakby mi zaraz miał wypaść i chce mi się wtedy do wc ale ide i nie mogę się załatwić. A jak u was z kołderką i poduszka ją kupiłam ale nie wiem czy to się przyda dla noworodka jestem kompletnie Zielona to mój pierwszy syn ogólnie dziecko i nie wiem co i jak asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mały jest ułożony główką w dół, ale plecy i tyłeczek ma po prawej stronie brzucha, i taki mam nierówny ten brzuszek :) bo z prawej strony jest górka. ja mam i kołderkę i poduszkę. pościel i resztę to uszyłam sobie sama. ale resztę kupiłam sobie w Polsce, bo jednak tutaj kosztuje dużo drożej. Mogłam nie kupować smoczków i butelek bo w paczkach które dostałam miałam komplety. tylko pampersy są dużo tańsze niż w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PUla ją w aldiku kupilam 6butelek tomme tippe za 6funtow w promocji więc się opłacało smoczki mam z aventu u mnie ni. Nie dają w szpitalu tylko mleko a pampersy itp muszę mieć sama. A pierzecie kołdrę i poduszkę nie chodzi o poszewki ale o samą kołdrę . Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu, ja mam i kołderkę i poduszkę, ale każdy mowi, że niemowlaki nie śpią na poduszkach, tylko na płaskim materacu. A kołderka się chyba latem nie przyda, mam kocyki bawełniane ew takie pajace śpiworkowe do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pufffka
Cześć Dziewczyny :) My szykujemy się do przeprowadzki zmieniamy na większe mieszkanie:) Was też tak bolą kolana? mnie bolą masakrycznie o kucaniu i wstawaniu z tej pozycji mowy nie ma :/ nie wiem czy to normalne czy powinnam zgłaszać ginowi. u mnie 34 tydzień. Lekarz mówi że wszystko pięknie dzidziuś ułożony jest główkowo buzię ma zwróconą do mojego kręgosłupa czyli tak jakby już się szykował i pozycję też ma idealną. Gin prognozuje że dzidzia będzie ważyła 3500 kg w dniu przewidywanego porodu teraz waży 2200 :) mi się wydaje że z tymi cm to nie tak łatwo określić mi w prywatnej klinice jednej i drugiej nie chcą mówić wymiarów bo to "trudno określić" więc tym się w ogóle nie przejmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dziękuję kobietki za życzenia! :-) gościłam tylko szwagierke, szwagra , babcie i rodziców męża. Głupio mi trochę tak, ale ja mam ze swojej strony dużo ludzi i nie dałabym radę wszystkich zaprosić. Zaprosiłabym siostrę to muszę i drugą i brata, każde z swoimi połówkami i dziećmi, i rodzice.. U rodziców byłam wczoraj, w dzień matki więc czuję się usprawiedliwiona.. :-) ale mąż mi sprezentował tą automatyczną lokowke bebyliss, zawsze ją chciałam ale załowałam kasy na nią :-) cieszę się bardzo, i mam w przyszłym tygodniu wybrać się do fryzjera (zawsze sama farbuje).. kochany, w końcu coś dla mnie :-) Bardzo miły dzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Ja z tym czopem nie pomogę, bo praktycznie cały czas coś ze mnie leci.. Tylko ja zażywam luteine i na wszelki wypadek raz w tygodniu clotimazorum czy jakoś tak :-) więc wszystko wypływa.. :-/ Ostatnio bardzo się wystraszyłam bo trzy razy mocno coś pociekło , ale wstyd się przyznać był to mocz. Syn jest w położeniu główkowym i bardzo często uderza mnie w pęcherz. Też mam uczucie parcia dziecka w dół..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Jamarianna zazdroszczę takiego wypoczynku! Asiu, ja mam i kołderkę i podusie do łóżeczka, mam wkład do wózka, mam podusie klin, 2 kocyki bawełniane cienkie, jeden grubszy, i zestaw minkey bez wypełnienia.. :-) W poniedziałek jedziemy do Zabrza do sklepu bociek - polecam! po brakujące kilka rzeczy i na spokojnie będę mogła się szykować.. Pokój syna ślicznie wyszedł. Ściany piękne :-) teraz można przywieźć zamówione towary i przygotować pokój do końca :-* Lecę spać! Dbajcie o siebie i o swoje maleństwa! Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!ja już po badaniach w lodzi-mała wtplatala się z pepowiny;)Pani dr mówi że długość szyjki na ten tydzień też jest ok.pojawił się za to nowy problem-podobno mała za mało wazy różnica pomiędzy usg u mnie w mieście a u p. Prof wynosi prawie roi gr.mam teraz zrobić kolejne usg za 10 dni i zobaczyć przyrost czy był i jaki.Podobno roznica bledu miedzy badaniami moze wynosic 5% a u mnie takiw rozbierznosci.kazano mi jesc wiecej bialka by mala rosla i zwiekszyc ilosc wody-wypijac 2 litry samej wody dziennue-zeby bylo wiecej wod plodowych.Skoro są takie różnice między usg to ja bym się jakimś nierzenien brzucha wcale nie p rzejmowala;)to moim zdaniem słaba metoda. co do tego sluzu to mi polozna mówiła że to jest objaw skracania się szyjki.jeśli wydaje wam się ze to wody już wam wypływają to są takie testy które można zrobić czy to na pewno wody (u lekarza,położnej i chyba też można je kupić w aptece).ja już też mocno i nisko czuję małą.mam teraz problemy z wyproznianiem-bardzo mnie boli jelito czy też tak mialyscie?co do puchniecia nog-poradziła mi polozna odstawienie soli i sodu,jedzenia z konserwantami,wszelkich słodkich napojów typu cola i picie dużej ilości wody.dodatkowo popijam herbatkę z żurawiny i jest dużo lepiej.jest mi smutno że nie idę na wesele ale wolę nie ryzykować tak mocno-stamtąd do najbliższego szpitala jest 50 km.za to zakupiłam w końcu wyprawkę-łóżko,komodke,kosmetyki,większość akcesoriów i teraz tylko czekam aż mi przyjda;)brakuje mi tylko pościeli.podoba mi się taką z jednej strony z polarkiem minkey ale nie wiem czy to nie bedze za ciepłe. Muszę jeszcze poszukać czegoś. Może też sobie uszyje-maszyna co prawda mi się zepsula-ale mogę sfastrygowac i dac mamie by przeszła i mi odeslala.Pozdawiam wszystkie mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia pisałam że mam też kołdrę i poduszkę. U nas dają wszystko w szpitalu. Ja w Polsce kupiłam zestaw tomme za 59 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w Szkocji jest 17stopni góra i ciągle deszcze. A pajacyki macie czy dziecko tylko w kocyk zawijacie po wyjściu ze szpitala? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×