Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamalejmai

Alimenty na 2letnia córeczkę

Polecane posty

Gość tatamalejmai
nowy dom, swiezo zrobione pietro, wiekszosc kredytu splacona zanim sie rozeszlismy, rachunki wszelkie prawdopodobnie placi matka, do nory to temu daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli nie apartament, ale remont spłaca nadal? napisałam ci wyzej jak zrobic - 600 na dziecko 400 na konto - można to ugrac bez adwokackich pijawek, a jak cie na adwokata stać - to i na tego tysiaka alimentów również. jakbym była ta matka to od razu na rozprawie zapytałabym jakim cudem stac cię na adwokata, a na spłate zaległosci nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drasklica
1000zl to wcale nie jest tak duzo. jedzenia dla dziecka na miesiac niech bedzie te 300zl zabawki, ksiazki 50zl lekarz plus leki srednio 150zl ubrania srednio 80zl buty srednio 50zl rachunki (woda, prad, gaz, ogrzewanie) ok. 50zl srodki czystosci, kosmetyki, higiena jamy ustnej 30zl artykuly gospodarstwa domowego: sliniaki, kapcie. koldry, lampka, sztucce, naczynia dzieciece, reczniki, materac- srednio 30zl wyjscia np. basen, kino itp 30zl remont, nowe meble wraz ze wzrostem dziecka srednio 100zl wakacje srednio 100zl zlobek 600zl komunikacja, dojazdy ?? policz autorze i zobaczysz. a gdzie opieka, jakby matka przy dziecku nie robila i brala katering albo zanosila ubranka do pralni to hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatamalejmai
przedtem hejty na matke, ze wymaga smiesznie duzej kwoty, teraz hejty na ojca, ze cos kreci chociaz nic nie kreci.. ot polskosc w czystym wydaniu... dziekuje tym dobrym za rade o pojscie do radcy. mam nadzieje ze wszystko sie dobrze ulozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorze jedzenie 300zl lekarz plus leki 150zl ubrania 80zl buty 50zl art gospodarstwa domowego (posciel. reczniki, naczynia dla dziecka itp) - 20zl art higieniczne (proszki, higiena buzi, mydlo, krem) 30zl pampersy ?? zabawki, ksiazeczki 50zl rachunki (woda, prad, ogrzewanie) 50zl remont pokoju dziecka srednio 100zl wakazje 100zl wyjzscia na basen, zoo itd 20zl zlobek 600zl komitet rodzicielski 10zl dojazdy?? a jeszcze gdyby mama doliczyla czas jaki spedza na gototwaniu dla dziecka, oddawala ubranka do pralni to bys sie zdziwil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogi Autorze, Twoja ex ma dziecko 24h na dobę, nie od święta, tylko na codzień, czy zdrowe czy chore. Ty jesteś wolny od zobowiązań, masz czas ns nową panienkę, pracujesz zagranicą. Co więcej w większośc***aństw możesz brać zasiłek na dziecko, nawet kiedy ono z Tobą nie mieszka. Sorry, ale te 1000 zł to w takiej sytuacji nie jest dużo. Nie można tego tak przeliczać, że na dzuecko wystarczy 400 zł, bez względu na zarobki. Skoro dziecko ma dobrze zarabiającego tatusia, to niech ma wysoki standard - prywatny żłobek, fajne zajęcia dodatkowe, fajne ciuchy i wakacje. A co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze kiedy ostatnio widziałeś córkę ? Kiedy z nią rozmawiałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Matka też powinna partycypować w kosztach, a nie sam ojciec dziecka.Do roboty, a nie liczysz na drapane😠 Wkurwiają mnie takie lampucery jak autorka.Uważaj zebys nie otrzymała 300 zł. zamiast tysiaka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wiesz, że nie pracuje? Skoro dziecko w żłóbku to chyba cos tam robi? Matka ma partycypowac w kosztach utrzymania dziecka - ok, ale w takim razie ojciec ma prtycypowac w opiece nad nim - teraz się zapytaj ojca jak mu to idzie... zaraz się zreszta okaże, że ex zabrania mu kontaktów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nawet jeśli matka za te alimenty pójdzie sobie raz na dwa miesiące do fryzjera to co? zbrodnia jakaś? Ty się po pracy relaksujesz, pijesz piwka, bzykasz panienki i masz wszystko w doopie a nie możesz znieść że kobieta, która haruje, ma na głowie opiekę nad dzieckiem, pracę, dom czasem coś sobie kupi za twoje pieniądze? jak jej tak żałujesz to prosze bardzo - płać 200 zł ale zaieraj małą na weekendy, przyjeżdżaj do Polski jak będzie chora. Jesteś zwykłą mendą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Nie zniżę się do twojego poziomu ta z godziny 21,58 nie powiem kim ty jesteś😠 skoro uzywasz inwektywów.Spadaj ruro😡 Udeż w stół, a nozyce odezwą się! Franca oblesna odezwała się😡 Kase woła, jedna, z drugą, ale żeby zobaczyc swoje dziecko, to rursko juz nie pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:58 popieram a ty wyżej pewnie jesteś nową panią alimenciarza że się tak burzysz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatamalejmai
kto sie wykreca z placenia? moze jeszcze wczasy jej powinienem oplacic? poczytajcie od poczatku. chodzi o to ze matka ciagnie pieniadze ktore wcale ie ida na dziecko i zamiast placic matce tyle przelewem, wolalbym kupowac cos dziecku, zeby miec pewnosc ze to dla niej idzie a nie na fryzjera matki, litosci. nie mam najmniejszego obowiazku dokladac do jej fryzjerow, kredytow czy bog wie czego jeszcze. przez poltora roku miala 4tysiace, wczesniej kolo 6 bo miala wysoki zasilek macierzynski czy jak to sie tam nazywa. ja po 2 latach oddawania prawie wszystkiego zostalem z niczym. cisnijcie sobie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgodziłes się na 1000, płaciłeś nawet cos jak byłes bezrobotny, teraz prace masz, ale... hmmm co sie stało? poszedłeś po rozum do głowy? czy może nowa panienka ma za mało na fryzjera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ona przez ten czas odlozyla uwaga uwaga 900zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tatamalejmai jak czesto zjamujesz sie dzieckiem bo to bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatamalejmai
zgodzilem sie na 1000 bo zagrozila, ze przestanie mnie informowac o dziecku, utnie moj z nia kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież sam go uciąłeś wyjeżdząjąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze zanim mala sie urodzila pracowalem za granica. dopoki miala wystarczajaco kasy bylo ok, kraik sie przykrecil sa wywody wielkie. wiele rodzicow pracuje za granica majac rodziny w polsce, czy to oznacza ze ucinaja z nimi kontakt? patrz troche szezrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to z czym masz problem? oprócz odpowiedzi na pytania o to jak często widujesz córkę? wyliczyli ci tu ludzie, że można tyle wydac na dziecko, podali propozycje rozwiązania sprawy, ale nie, prawnik i prawnik i nie dac matce... naprawdę śmierdzi na milę nowa kobietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli ma nową kobietę, ma prawo. A matka dziecka nie ma żadnego płacić rat kredytu za te alimenty. 1.5 roku 4k!! Jaja jakieś dziecko ma złote spinki? Jedwabne pieluchy? Zyla sobie na koszt gościa... Weź adwokata, musisz się przynajmniej poradzić, niekoniecznie ma być z tobą w sądzie bo będzie źle wygladalo. Nie ma szans na 1k, a jeśli chcesz kupować to musi być to zgłoszone od razu a nie po ustaleniu przez sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tatamalejmai no to jak często zajmujesz sie dzieckiem ? jak czesto je widujesz? wiesz ....nie wszystko da sie przeliczyć na pieniadze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma prawo miec nową kobietę, ale dziecko najważniejsze - jeśli musi iśc do sądu, żeby ten mu przetłumaczył to niech idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatamalejmai
wczesniej widzialem sie z nia co kilka miesiecy na kilka tygodni, teraz od 9 miesiecy jej nie widzialem na zywo...jedynie skype. kiedy dostawala te 4k bylismy jeszcze razem i mialo to byc na przyszlosc wspolna. mam kobiete, co z tego? to ze mam dziecko z inna znaczy ze do konca zycia mam byc sam? jest ona zaradna kobieta i moze lekko wstyd sie do tego przyznac ale bardzo mi pomogla kiedy nie mialem pracy. czy dzieci wychowujace sie w normalnych rodzinach maja tyle kasy dla siebie? chetnie zabralbym malutka do siebie co jakis czas na tydzien czy dwa ale ona mi jej nie da. urlopu w pracy co 2 tygodnie tez nikt nie da. stalo sie jak sie stalo, teraz trzeba zycie poukladac od nowa. i nie zaluje dziecku pieniedzy. zaluje eks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąd mu nie karze płacić tyle kasy.. Kobieta dostanie mniej i będzie miała za swoje. Bo on nie pisze że nie chce płacić tylko placi na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skontaktuj się z prawnikiem, on ci doradzi co masz robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli miałam rację - pojawiła się kobieta i już nowe wydatki, więc tniemy dziecku, super - leć do sądu i pros o obniżenie alimentów:) mam nadzieję, że dojdzie do sedna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu nie skoro matka sobie z nich zyje? Byla na tyle glupia ze wzięła duzy kredyt to niech kombinuje. Naciaga gościa. Myślisz że ten typ sie zgodzi jak on zaproponuje ze będzie kupowac? Albo ze pół pójdzie na konto na przyszłość? Oczywiście że nie bo jej chodzi o kasę... Dla siebie. Żyła sobie jak krolowa a facet na nią robił. Dostanie max 500 zł tyle zazwyczaj się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 zł na dziecko to jest az tak duzo ? jesli ojciec nie zajmuje sie dzieckiem ( to jest bardzo wazne dla sadu ) to nie jest az tak duza kwota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatamalejmai
przeciez to nie ja ide do sadu, tylko ona! kobieta nie pojawila sie wczoraj ani tydzien temu, ona niczego nie utrudnia tutaj. nie wiem skad wy bierzecie te domysly. najprosciej oceniac innych swoja miara..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×