Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Jagoda2601

OVARIN nowy lek brał ktoś??

Polecane posty

Hej, byłam dziś na monitoringu owulacji (byłam w piątek - 11 dc - i był pęcherzyk 16,5 mm oraz endometrium 7,5 mm) i dziś widoczne jest ciałko żółte i płyn w zatoce duglasa - tzn. że owulacja była w weekend!!!! Endometrium ma dziś 9 mm i jest ponoć baaardzo ładne :) Teraz czekam.... czy coś z tej owulacji będzie..... :) Dla przypomnienia biorę ovarin od kwietnia, mam podejrzenie PCO a ostatni cykl stymulowany był CLO i w końcu doszło do owulacji. Ovarin wg. lekarza uwrażliwił jajniki jednak to clo pomogło w owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Tak do 10 dc. Ovarinka a kiedy masz wizytę u lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
gośćsylwiap80 na tą chwile nie planowałam wizyty u ginekologa bo juz sie tyle nachodzilam, że szczerze mówiąc mam po dziurki w nosie...stwierdzilam, ze nie pojde wcześniej niz po wakacjach, wrzesień, październik..ale jesli nie przestane plamic to w czwartek pojade prywatnie... nie wiem co mam robić, czy pic ziola czy moze tylko ten ovarin...kupilam jeszcze olejek z wiesiolka. Z moja gine umowilam sie, ze wrócę po 5 miesiącach brania ovarinu, a teraz zaczynam dopiero czwarte. Powinnam zrobic cytologie bo mialam w lutym ... rece mi opadaja juz z bezradności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Aasiulka1986, gdzie robiłaś monitoring ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
Aasiulka1986 gratuluję pięknej owulki :), pęcherzyk pękł sam? Czy po interwencji lekarza? Jaką dawkę bralas? Jesli o czymś już pisałaś a ja pytam kolejnu raz to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Ovarinka, może nie pij tych ziół przez chwilę i zobaczysz jak będzie. Też mam w planie wiesiołek, tylko mi się wydaje, że za dużo tego wszystkiego biorę. Od przyszłego tyg będę piła soki na oczyszczenie, tak mi immunolog zaleciła. Dziewczyny, robiłyście wymazy, żeby sprawdzić czy nie macie bakterii ? Wiem, że są zalecane przed ciążą. Ja robiłam 2 tyg temu, czekam na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Sylwiap80 ja robilam z koncem ubieglego roku. Mialam isc na zabieg (zmienialm wtedy lekarza i on wyslal mnie na zabieg zeby sprawdzic czy nie mam zrostow i endometriozy). Wyszla mi coli oczywscie wlaczyli mi antybiotyki, bralam ich chyba 5 w przeciagu 3 miesiecy i nic nie pomagalo. Wrecz przeciwnie zaczely pojawiac sie inne grozniejsze bakterie. Poszlam na konsultacje do lekarza i stwierdzil ze coli sie nie leczy i mialam nie brac antybiotyku. Rzucilam wszystko zaczelam sie leczyc domowymi sposobami i po miesiacu kuracji wymaz wyszedl prawidlowy bez niecbcianych lokatorow. Takze probiotyki najwazniejsze. Zmiana lekarza wyszla mi bokiem i z podkulonym ogonem wrocilam do starego lekarza:-) a co do wymazow przed ciaza to je warto zrobic. Bo bakterie moga wywolywac poronienia, powodowac zakazenie plodu i porod przedwczesny (juz pisalam ze moja kolezanka tak urodzila dzidziusia sporo przed czasem bo w 26tc i ledwo go uratowano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasiulka1986
gośćOvarinka i gośćsylwiap80 - monitoring robiłam w Warszawie. Pęcherzyk pękł sam :) Brałam przez 5 dni dawkę 50 mg CLO (3dc do 7 dc) i bardzo dobrze się czułam - nie miałam żadnych skutków ubocznych po clo. A owulacji to nie miałam odkąd odstawiłam tabletki anty (czyli od września - a brałam je 4 lata). Sam ovarin to było dla mnie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ja po odstawieniu tabletek anty (bralam 3 lata) owulacji nie mialam przez okolo 2 lata:-/ dopiero po clo ruszylo ale tez nie od razu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ovarinko mi na plamienia po ziolach pomogla dopiero luteina wlaczona w drugiej polowie cyklu. Moze faktycznie nie pij tych ziol i skonsultuj sie z lekarzem co do zasadnosci ich stosowania dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Aasiulka1986 tez jestem z Warszawy, jezeli to nie tajemnica, to napiszesz gdzie chodzisz ? Placisz jak za kazda wizyte czy jakos inaczej ? Spotkalam sie z roznymi wariantami. Jedni sobie licza jak normalnie za wizyte, uwazam ze to lekka przesada zaplacic np. 600 zl za monitoring w jednym miesiacu. Bede wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Sylwiap80 mysle ze gdziekolwiek bys poszla warto zapytac jak wyglada platnosc za obserwacje cyklu bo faktycznie blisko 1tys mniej w portfelu. Moj lekarz bral za cala obsereacje jak za jedna wizyte ale ten lekarz u ktorego bylam bral za kazda wizyte z osobna plus osobno usg co mnie strasznie irytowalo bo uwazam ze skoro place za wizyte to w cenie tej wizyty powinno byc badanie, konsultacja i usg. Nie kazdy zarabia krocie i dla niejednej pray wizyty u specjalisty to sporo innych wyrzeczen.Czasem w cennikach gabinetow jest osobna pozycja dla obserwacji cyklu osobno platne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiap80 - chodzę do Boramed przy al. Ken - płacę za wizytę 150 zł a za monitoring dodatkowo ok 100 zł za jedno usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
Ja właśnie czekam w kolejce do ginekologa....9 dzień okresu i płomienia to trochę za duzo, wole to sprawdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Asiulka1986 to znaczy ze jezeli idziesz na obsereacje cyklu to placisz np 150zl plus majac 3 wizyty dodatkowe usg placisz 300zl czyli razem 450zl:-O ??? To moim zdaniem przegiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
GoscOvarinko co Ci powiedzial lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Siikorka sprawdzalam w kilku miejsca i naprawde bardzo roznie to wyglada. Dlatego pytam o Wasze doswiadczenie. Ovarinka co powiedzial na to plamienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
GoscSylwiap80 na pewno bedzie to roznie wygladalo i tym bedzie drozej im bardziej wypasiony bedzie gabinet:-/ wiecie takie kompleksowe gabinety zyja z klientow takze nie dziwie sie ze tyle to kosztuje. Ale trzeba miec glowe na karku i nie dac sie zwariowac. W takich miejscach pracuja tacy sami lekarze jak i w tanszych gabinetach. Moj lekarz ma prywatna praktyke, sam. Gabinet ladny, nowoczesny i ceny w miare na kieszen przecietnej Kowalskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Siikorka, cena i podejscie zalezy tez od miasta. W Warszawie nie jest niestety najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Niestety Sylwiap80 masz racje:-/ ale strasznie mnie to irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Moje wydatki to glownie badania, wizyty i suplementy i co najgorsze konca nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
Przepraszam,ze dopiero teraz ale mialam ciezki dzień w pracy a od lekarza wrocilam bardzo późno... pani doktor u ktorej bylam rozesmiala sie jak powiedzialam ze pije ziola ojca sroki i zapytala mnje co ksiądz ma do zaplodnienia :-) rozbawilo mnie to ale z drugiej strony zdziwilo,ze o nich nie słyszała, powiedziala, ze najprawdopodobniej to wlasnie przez nie krwawie, a raczej plamie i zasugerowala abym je odstawila. Cala reszta w porządku, mam tylko zapalenie pecherza, niestety klimatyzacja w pracy mnie wykonczyla, jajniki wygladaja hmmm moze nie idealnie ale bardzo dobrze jak na mnie, ten "gorszy" jajnik który mial duuzo torbieli dochodzi do siebie, bo ma tylko 6 malutkich torbielek wiec jest duzy postęp, drugi jajnik ten operowany nie wiem czemu ale wyglada spokojniej :-) mimo wszystko poprawa po ovarinie widoczna zdecydowanie, Pani doktor powiedziala, ze ma już 5 pacjentek ktorym udalo sie zajsc w ciaze po ovarinie i liczy na to, ze ja bede szósta...ale u mnie cos kiepsko to idzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ovarinko uda Ci sie na pewno;-) ja po ziolach tez plamilam. Czytalam kiedys ze u kobiet z pco moga wlasnie dawac takie objawy. Takze na spokojnie. Odloz ziola i suplementuj tylko ovarin tak jak zalecila Twoja lekarka. A u mnie znowu plamienia;-( praktycznie od poniedzialku stale.Wizyta u lekarza dopiero w najblizszy poniedzialek ale lekarz telefonicznie uspokaja ze brazowo bezowe sa dopuszczalne o ile nie obserwuje innych objawow (ja jakos nie wierze, cos mi intuicja nie pozwala uwierzyc przez te perypetie). Tak mysle ze jak teraz sie nie uda to juz nie bede miala sily na kolejne proby;-( jestem tak przewrazliwiona i soba zmeczona (tym ciaglym mysleniem, pesymizmem,troska) ze z checia bym sie zresetowala (szkoda ze nie mamy takiej fukcji hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
Siikorka bedzie dobrze zobaczysz.... od samego początku jesteś źle nastawiona a zobacz do tej pory nic złego się nie stało,zobacz ile stresu mogłaś zaoszczędzić sobie samej, nie martw się na zapas...a ten stres to nie intuicja tylko zle doświadczenia które przecież nie moga trwać wiecznie. Ktory to juz tydzień ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ovarinko 8tyg 2dni. Wiesz jestem zle nastawiona i mam tego swiadomosc bo plamienia to nic dobrego szczegolnie ze sie nasilaja. Nie wiem moze to z tej heparyny bo krew rozrzedzona ale to stresuje ogromnie plus owszem to co juz przeszlam. Oby do poniedzialku bo wyjechalismy na kilka dni i jestem dalko poza domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka28
Odebrałam wyniki ze szpitala(warto było poleżeć 3dni chociaż przebadali)Mam niedobór witaminy D(hipowitaminoza) resztę badań ok.Tyłozgięcie mam.Pozatym jest ten wodniak jajowodu za ok 3 tyg po @ stawiam się w szpitalu na wycięcie jajowodu.(odrazu udrożnią drugi jeśli są zrosty) Na tym dobrym jaj.byl pęcherzyk dominujący 13mm.Będę miała 50% szans na naturalne zajście z jednym.Mówiła że jeżeli nie chce czekać na cud to odrazu mogę działać w klinice z inseminacja bo się kwalifikuje(600zl u mnie).Ale chociaż wiem co mi jest jestem spokojniejsza :) A za Was trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Asienka28 przynajmniej wiesz skad problemy bo niedobor witaminy D to chyba jeden z symptomow pco(choc chyna nieliczni lekarze to badaja). Teraz uzupelnisz niedobory, zalatwisz problem z wodniakiem i wyjdziesz na prosta;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, zaczynałyście brać ovarin w 1. dniu cyklu czy w środku? zastanawiam się czy zacząć już, czy zaczekać do @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewela2005
Ovarinu pierwsza tabletkę zjadłam jak tylko przepisał mi lekarz, nie patrzyłam który był to dzień cyklu, lekarz mi powiedział, że mam go brać 6 miesięcy, chyba, że zajde w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka28
Siikorka jak po wizycie? Ja też brałam odrazu jak mi przepisał lekarz,kończę drugie opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×