Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość RZSowa
A i zapomniałam wam napisać ze kupiliśmy już w Ikei pościel dla małego, ochraniacz do łóżeczka i kocyk. Na nic więcej sie nie zdecydowaliśmy bo musimy sobie przypomnieć co potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
witajcie w ten piekny dzien! takie slonce i od razu humor lepszy!! ;) sierpniowa ja pisalam ze mam ponizej normty 11,7 bo u mnie norma jest od 12 (robie juz ktorys raz i za kazdym w innym labolatorium bo firma zmienila pakiet medyczny i w sumie na kazdym norma byla od 12, wiec nie wiem od czego to zalezy ze u Ciebie jest inaczej) sierpniowa pochwal sie jakie imie wybralas? mi dla dziewczynki podoba się Lena i mimo ze popularne to na nic bym nie patrzyla tylko dala tak :) RZsowa co do bikini to u mnie ten sam trik z lusterkiem :) brzuchol juz za duzy, ale paznokcie u stop jeszcze spokojnie pomaluje, klade na rant wanny i juz Fajnie ze juz cos masz dla maluszka, ja narazie tylko bodziaki i kilka kosmetykow typu krem, oliwka itd. moze w tym tygodniu pozamawiam cos przez internet. Upatrzylam takie pieluszki muslinowe albo otulacze bambusowe, mysle ze na lato beda w sam raz i kilka sztuk mi się przyda A ja juz dzisiaj po wizycie, maly wazy lekko ponad kilogram, a ja 7kg wiecej. Na ostatniej wizycie bylo tylko 5kg wiecej wiec w ciagu miesiaca az 2kg przytylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia moja kilkulatka ma na imię Milena i uważam ze jest to imię rzadziej spotykane. W całym przedszkolu jest tylko ona. Niektórzy wołają na nią Lena. U nas dziś właśnie przeszła burza. Ładnie było jak siedziałam w pracy. Ja nie lubie kupować ubrań przez neta. Musze jednak dotknąć i przymierzyć. To samo dla dziecka. Mało przytyłaś w którym tyg jesteś? Dobrze ze wszystko w porządku. Mnie lekarz zaczął badać na fotelu od dwóch wizyt. Ostatnio pobrał cytologię bo mam małą nadżerkę od kilku lat. Teraz wizyta na fotelu będzie chyba do końca bo musza sprawdzać szyjkę czy się nie skraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
zaczynam 28 tydzien, ja badanie szyjki mam w sumie co wizyte czyli co miesiac. jezeli chodzi o ciuchy dla siebie to tez nie lubie przez internet poniewaz rzadko kiedy trafiam i musze potem odsylac. Ale jezeli chodzi o akcesoria i rzeczy dla maluszka to w internecie widzialam duzo ciekawych wzorow, bo te ze smyka mi sie juz chyba opatrzyly, ciagle tam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Smyk mi nie odpowiada za drogi. Kupuje tam tylko coś w promocji dla córki. Monia a ten 28 t to z om? Bo ja tu juz pisałam ze mi lekarz wpisuje 2-3 tyg wcześniej do karty. Tez aktualnie mam 28 tydzień liczony z om. Musze nie zapomnieć go o to spytać. On chyba wpisuje tak jak dziecko odpowiada wielkością . Tylko zawsze wpisuje przed badaniem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukier mam ok:) hemoglobina 11,7 Plytek troche Malo i jeszcze pare innych lekko zle I w moczu troche leukocytów za dużo Zobaczymy co lekarz jutro powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZsowa nie wiem czy dobrze zrozumialam o co pytasz, 28 tydzien i termin porodu na 11.08 to z miesiaczki wyliczone przez lekarza, a z badania wychodzi raptem kilka dni wczesniej, ale wpisuja chyba ten ktory na poczatku wyliczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia chodziło o to ze ja teraz mam 28 tc końcówkę, na jutrzejszej wizycie w kartę lekarz wpisze mi z pewnością 26/27 tc. I nie wiem skąd te różnice. Tym razem musze pamiętać go o to zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZsowa a moze to jest tak ze 28 tydzien liczone od ostatniej miesiaczki a wiadomo, ze do zaplodnienia doszlo jakies dwa tygodnie pozniej, wiec dziecka ma jakies 26 tygodnie. Przynjamniej obliczeniowo by się zgadzalo :) no ale zapytac zawsze mozna. Ja dzisiaj wokol narzadow pierwszy raz czulam takie pulsacyjne kucie o ktorym ostatnio wspomnalyscie…moze to w takim razie normalny objaw zamowilam dzis muslinowe i bambusowe pieluszki, mysle ze do przykrycia malucha latem beda w sam raz :) ciagle szukam wozka i nie mogę nic znaleźć, na zakup jeszcze za wczesnie ale chcialabym miec juz cos upatrzone. Dziewczyny podawajcie jakies marki, modele…:) ja co nie znajde to kosztuje kolo 4tys..a to strasznie duzo jak na wozek ktory pewnie dlugo nie posluzy bo bede chciala sie przezucic na lzejsza spacerowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa bardzo ładne te sukienki!!! Ja bylam u gina. 27t 4 d z pierwszego usg i tak mi pisze w kartę ciazy. Daty z om nie bierze pod uwagę. Mala wazy 1300 i wg wielkości to 28 t. No i musze brać żelazo caly czas bo mi tak skacze. Główka w dol obrocona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hej, dziś wizyta. Musze lekarza zapytać o kilka rzeczy a ostatnio mnie troche denerwuje jego podejście. Często otwarcie mówi ze jest zmeczony i np nie chce mu sie uzupełnić mi kary. Troche mnie to irytuje. Facet jest dobry , chodzi do niego mnóstwo kobiet. Sama chodzę do niego od 15 lat i sie "przywiązałam". Poza tym jest to lekarz z najlepszym sprzętem w mieście. Wczoraj zauważyłam na wewnętrznej stronie stanika plamy. Zaczęłam oglądać piersi i sie okazało ze cieknie mi już siara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa a na ktora masz wizytę? Twój lekarz.chyba przemęczony może wypalenie zawodowe go dopadlo? Daj znać po wizycie co i jak!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Hej dziewczyny! Jestem załamana:( Tak jak wam pisałam ostatnio ciągle o moim dziwnym samopoczuciu, dziwnych odczuciach w szyjce, że chyba mi się rozwarcie robi albo szyjka skraca tak każdy mi mówił, że panikuje bez potrzeby, ale jednak nie dało mi to spokoju bo wieczorem w środę zobaczyłam u siebie trochę śluzu, ale był inny niż zwykle, bardziej zwięzły i lekko żółtawy, od razu pomyślałam czy to nie ten sławny czop, całą noc nie spałam i rano zadzwoniłam do mojej lekarki, ona zaczęła uspokajać, że na pewno nie czop, że dziwne odczucia w szyjce są nieraz jak maluch kopnie i że nie robi mi się żadne rozwarcie ani nie się nie skraca bo skracania zazwyczaj przebiega bezobjawowo. Uspokoiła mnie, ale coś jednak przeczuwałam, że wiem lepiej i zamiast czekać do przyszłego czwartku na wizytę zadzwoniłam wczoraj czy uda mi się wbić na wizytę, okazało się, że dzwoniłam o 13:30, a chwilę wcześniej babka odwołała swoją wizytę na 14:00, więc pojechałam no i o ile na fotelu się uspokoiłam, że wszystko jest ładnie zamknięte i wygląda to ok to stwierdziła, że jeszcze usg szyjki zrobi no i się okazało, że mam szyjkę 2,6cm:( Czyli totalnie dolna granica normy:( Jak to usłyszałam to się załamałam:( Dostałam luteinę i w przyszły czwartek znowu wizyta, powiedziała, że jak zejdziemy poniżej 2,5cm to szpital, więc za wiele nie może mi się skrócić bo jedynie 1mm:O Nie mam już złudzeń i wiem, że pewnie w przyszły piątek wyląduję w szpitalu o ile nawet nie wcześniej zacznie mi się coś dziać:( Od wczoraj czuję jeszcze intensywniej w szyjce jakieś dziwactwa, w czwartek usłyszę, że szyjki to już chyba prawie wcale nie mam:( Nie mogłam dziś spać normalnie, tak się stresuję teraz, niby nie kazała mi leżeć, powiedziała jedynie, że dużo odpoczywać, ale nie wiem co mi zaszkodzi, a co mogę, choć od wczoraj od wizyty nic kompletnie nie robiłam, a w szyjce coś dalej się dzieje, więc chyba jak się ma dziać to mimo leżenia z nogami do góry dziać się będzie:( Mam dosyć, dziś mam dopiero pierwszy dzień 28 tygodnia, nawet się nie nastawiam, ze uda mi się choćby do 32 tygodnia dociągnąć, o 36 nawet nie marzę, ciągle tylko myślę, czy to co najgorsze nie stanie się już zaraz bo teraz to już wszystko jest możliwe:( Wczoraj byłam na tej glukozie i w ogóle nie zrobiło to na mnie wrażenia, wypiłam, poszłam się kłuć i tyle, myślałam, że będzie gorzej. A co do imienia to pozostaje niezmiennie Lena, mimo tego, że teraz wysyp Lenek, ale nam się to imię strasznie podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie są objawy skracającej się szyjki? Oby mnie to nie dopadło...mam termin na 20 sierpnia dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a skoro z miesiączki mam termin 20 sierpnia, a z USG tydzień wcześniej, to kiedy powinien tak na oko poród nastąpić? Bo mnie to ciekawi...ponoć termin z miesiączki ważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Przebrałam ubranka po córci rozmiarówkę 0-3 miesiące. Teraz tylko to poprać, poprasować. Nie wiem tylko czy rożki się przydadzą, w końcu jeszcze ciepło będzie. Z córką się świetnie sprawdzały ale to zima była. Zerknęłam do usg córy ile ważyła w 29 tygodniu i równiuśki kilogram. Teraz też mam mieć usg w 29 tygodniu i ciekawa jestem ile będzie różnicy. W przyszłym tygodniu przyjedzie do mnie położna środowiskowa. Babka przyjemna., mogę dzwonić z wątpliwościami, wszystko też przystępnie tłumaczy. A z ginka nie zawsze mogę się szybko skontaktować. Czy wy też odczuwacie ból w okolicy kości ogonowej? Bo mnie ostatnio boli i się zastanawiam czy to nie za wcześnie na takie "przyjemności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa współczuj****adz dobrej myśli. Z pewnością wszystko będzie ok. Nie wiem czy mi sie dobrze kojarzy ale jak się szyjki skraca to chyba robią jakoś zabieg i można prawie norMalnie funkcjonować. Ja dziś po wizycie. Znów mnie wkurzył lekarz. Na pytanie o te różnice w karcie powiedzial ze nie wie. Najpierw myślałam ze żartuje ale potem jak pytałam ponownie to powiedział ze mógł sie pomylić na początku a potem błąd powielał bo tygodnie obliczał dodając kolejne do wcześniejszej wizyty. I stwierdził ze to nic ważnego ze jest tam ten błąd. Wpisał mi 26/27 tydzień a potem przy usg powiedział ze to 27tc i 6 dzień. I jeszcze wkurzył mnie w kilku innych kwestiach ale rozpisywać sie nie będę. Lekarza już nie zmienię. Mały waży 1,4kg. Jak spytałam o długość to powiedział ze sie nie da zmierzyć. Dopiero po porodzie! Powiedział, ze ma długie nogi:) i wszystko jest ok. Na fotelu zmierzył szyjkę i jest ok. Kazał sie oszczędzać i przepisał żelazo. Pozwolił też zrobić blokadę z diprofosu w nadgarstek. Bo mu juz mocno dokucza i jak będzie tak dalej to nie dam rady przy małym. Na 3 czerwca mam mieć trzecie usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa będziesz leżeć ddo konca tzn ile sie da by nie urodzic za wcześnie. Dasz rade! Wytrzymasz to! Czasami zakladaja jakies klamry czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Kurczę myślałam ze zakładają jakieś siateczki czy coś takiego i jest ok. Współczuje leżenia ale to ostateczność może jednak będzie lepiej. Aga mnie przegląd ciuchów dopiero czeka ale nie wybiorę za dużo dla chłopaka po dziewczynce. Ja nie mam jak porównać danych z wcześniejsza ciąża bo nie mam karty, została w szpitalu. A i 10 kg na + :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Kung Fu Panda 3 (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/twKkung-fu-panda-3 >>>http://d8x.pl/r/twKkung-fu-panda-3 >>>http://d8x.pl/r/twKkung-fu-panda-3 Animowany film o nowych przygodach pandy Po, mistrza wschodnich sztuk walki. Dwie wcześniejsze części serii przyniosły w sumie niemal 1,3 miliarda dolarów wpływów światowych. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, mam nadzieje ze odpoczywacie w weekend. sierpniowa badz dzielna! nawet jak bedziesz musiala lezec to pomysl ze na konie czeka Cie wielka nagroda. bede trzymac kciuki zeby wszystko bylo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hejeczka, sierpniowa duzo sił i zdrówka, nie musi tak byc czarno jak piszesz, odpoczywaj i się przede wszytskim nie stresuj. Nie znam sie na tym wiem że jak się otwiera szyjka co mogą założyć szew a co na skracającą się ,nie mam pojęcia. Mnie mały tak uwiera już że mam dość.. mam uczucie jakby wypełniał mi cały brzuch.. Szczerze mam już dość tej ciązy. Poza wszytskim popołudniami zaczyna mnie bardzo kłuć z prawej strony to co kiedyś i to prawdopodobnie są zrosty z cc. Boli to bardzo niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
rzeszowa nie dziwie ci sie ze sie wkurzylas.. to chyba prywatny gin tak? Agnieszka, w weekend wzielam sie za ubranka najmniejsze i mam full wszytskiego prócz krótkich bodziaków.. Mam 3 rozki bo poprzednia ciąża zakonczona zimą równiez i nie mam pojęcia co z nimi ;) wypiorę i zobaczy się. Noworodki lubia być w rożkach, poza tym lubią cvieplo w brzuszku wiadomo ile mają ;) bezie oki jeżeli będzie cieplo nie przesadnie upalnie.. Ja szykuję pokoik na górze gdzie w poprzednie lato bylo bardzo bardzo cieplo, teraz będę już zamykać zaluzje non stop. Najwyzej przeniesiemy się na dół. Zaluję że nie rodzę jakoś teraz maj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Outa mój gin przyjmuje tylko prywatnie. I tak jak stwierdziła muusia chyba sie gość wypalił. Facet jest po 40stce. I chyba leci na kasę tzn zapisuje dużo kobiet na dzień, przyjmuje od 10 do 19 godziny mniej więcej. Zapisuje na konkretna godzinę a zawsze czeka sie około godziny bo jest opóźnienie. Przyjmował by mniej to by nie był taki zmęczony! Ja w sobotę pojechałam do mamy z zamiarem przejrzenia ciuszków po córce. Jak otworzyłam łóżko i zobaczyłam same ciuszki różowe to mi sie odechciało przegladania. Ale coś tam białego wybrałam. Znalazłam też pozytywke na łóżeczko i takie legowisko w kształcie kwiatka do którego przypięte są różne elementy do zabawy. Tylko ich jeszcze nie znalazłam:( Nie mamy jeszcze imienia!!!! Ratunku!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
tyle czekania oj, ten lekarz już sobie jaja robi.. no cóż, chyba bez sensu szukac juz nowego.. Ale na znanylekarz mozna mu opinię trochę popsuć, może się obudzi,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Jestem po wizycie. I jestem przerażona, szyjka taka że prawie jej nie ma jak to moja ginekolog określiła, na szczęście zamknięta. Dostałam skierowanie do szpitala i nakaz stawienia się jak najszybciej. Do tego stan zapalny nie chce się dać doleczyć a męczę się z tym już dwa miesiące. Jutro mąż mnie zawiezie do szpitala bo dziś to nawet połowy rzeczy nie mam które przydało by się mieć. Ostatnio też pobolewa mnie brzuch jak na okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Witajcie kochane, je juz po obiadku, mam chwilę, zeby Was poczytać :) RZSowa ja mam wrazenie ze nie tylko Twoj lekarz tak się zachowuje, te kolejki, zrzucanie odpowiedzialnosci itd to jest wszędzie. Moja lekarka np udziela mi bardzo malo informacji i niby tez dobra, znana i polecana, a jednak ilosc pacjetnow robi swoje i zaczyna się masowka. Na imie masz jeszcze czas, moze jak maly się urodzi to sami zobaczycie jakie do niego najbardziej pasuje :) a moze poprostu Jasiu? mi się osobiscie bardzo podoba Dziewczyny jakie kola polecacie?piankowe czy pompowane? bede glownie uzywac wozka w miescie, od czasu do czasu pojedziemy do tesciow na wies. Przeglądnelam juz mase wozkow i nic nie umiem wybrac. Mowia w sklepach ze kolo miesiaca się czeka na wybrany model, wiec dobrze byloby z poczatkiem lipca zamowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×