Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość ewap156
To ją maruda myślała że tylko mi cały czas coś i już nic nawet nie piszę bo ją cały czas marudze ale powiem ci Nadzieja że też mam problem z tym brzuchem i te kłucia jak teraz mniej mnie boli brzuch to to przyszło i nawet nie wiem czy mi brzuch twardnieje bo mam wrażenie jak dotykasm że mam cały czas twardy i wogole nie wiem jakie to uczucie mam wizyte w poniedziałek to zdam relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewap jak twardnieje to się raptem napina taką falą wiesz. W ciąży zawsze juz będzie twardawy. Ale jak leżysz to na pewno nie jest jak skała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieją nawet zaczelam się poruszać bo jak chodze to mniej mnie boli i te kłucia są !mniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beta z dziś 7500. Ale nie ma juz lekarza wiec tylko pielęgniarka odczytała mi wynik. Trochę urosła, ale nie wiem czy nie za mało co myślicie. .. jutro decydujący dzień. .. mam nadzieje ze usłyszę dobre wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, które stosowały ktotki protokół- jak sie przygotowywałyscie? Brałyście jakieś dodatkowe suplementy? Nadzieja, Miska, kkahha- :* Biedronka- odezwij sie, martwiem sie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka jest ok, bo wczoraj robiłaś. Co 48h przyrasta 66% Zocha przykro mi... Już myślałam że dasz nam tu pozytywne wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha ja przed krótkim tak jak dziewczyny. Inofolic, koenzym Q10, femibion Natal 1, witamina D. Na miesiąc przed punkcja ograniczenie kawy i wszystkiego co słodkie do minimum. Podczas stymulacji dieta wysokobialkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobudka o 4, mruki, jęki, stęki i właśnie zasypia... Padam na pysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny !!! Miłej niedzieli Wam życzę ! Ja juz na nogach, znow nie mogłam spać. Śniadanko, herbatka i powoli bede sie zbierać. Wizytę mam na godz 11, ale mam do Poznania 170 km wiec bede sie zbierać powoli. Tak sobie pomyślałam dzisiaj, ze zazdroszczę Tym z Was, ktorzy maja oparcie w M, moj co prawda pociesza mnie po każdej porażce i ciagle dopytuje , ale nawet ze mna nie jeździ, no chyba , ze jest potrzebny albo ma akurat cos do załatwienia w Poznaniu. Teraz on sobie spi a ja po raz 3 śmigać w tym tygodniu i jakoś mi sie smutno z tego powodu zrobiło . Mam nadzieje, ze dzis sie cos wyjaśni, bo takie czekanie z dnia na dzien- same wiecie jest straszne. Moze i cuda chodzą parami! Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Kkahha, aleczka :) mam nadzieje, ze u Was juz dobre samopoczucie :) ciesze sie bardzo, ze na strachu sie skonczylo! X Merenka :*:) X Zocha- jakie kliniki bierzesz pod uwage? Jaki mialas protokol przy pierwszym ivf? Przytulam :* X Alexvan- przykro mi, ze M zostawia Cie z tym sama... Przyznam, ze nie potrafie sobie nawet wyobrazic takiej sytuacji, bo moj M jest ze mna zawsze jak moze... Rozmawialas z nim o tym, ze chcialabys, zeby bardziej w tym uczestniczyl? Kurcze ja to chyba bym z tego lozka go sila wyciagnela :) Wizyta trwa chwile, ale podroz to czas, ktory mozecie spedzic razem :) moze zaproponuj jakis wspolny spacer lub obiad w Poznaniu? Moze jednak sie skusi? Do dr nie musi isc z Toba, ale jechac to juz by mogl :) On na pewno tez to przezywa, ale pewnie jako facet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jaka radosc by Tobie zrobil, gdyby jechal z Toba wtedy kiedy moze :) Moj M kiedys mi powiedzial, ze zawsze mam mowic wprost czego oczekuje, bo dla niego biale jest biale, a czarne to czarne i nie jest w stanie domyslic sie o co mi chodzi :P Trzymam kciuki za wizyte! Musi byc dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Alexan Miska dobrze to ujęła facet to facet czasem wprost trzeba mu powiedzieć mój też średnio domyślny ale jak już dostanie kopa w d**e a takiego bu dostał z rana to chodzi jak zegarek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Mh1- u mnie takie jęki, stęki i mruki zawsze po karmieniu o 4 rano. Ja małego wkładam do łóżka i nie czekam aż zaśnie, on sobie tam leży i podsypia, te jęki są z zamkniętymi oczami , potrafi tak 2 godziny, to są rewolucje brzuszkowe ale jak nie płacze to ja go nie ruszam, bo nie ma sensu rozbudzać dziecka bardziej. Wiele dzieci tak stęka w nocy , trzeba to przeboleć , moja pediatra mówi ze najgorzej do 3 miesiąca, potem układ pokarmowy stabilizuje się. Może spróbuj jej nie usypiać tylko przetrzymać w łóżeczku od razu po karmieniu, no chyba że nie da rady w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy możecie polecić jakiegoś ginekologa w Poznaniu do prowadzenia ciąży. Beta przyrasta dobrze, czekam tylko na usg które potwierdzi ze jest okej i idziemy dziś do domku :-) jestem przeszczesliwa, mam nadzieje ze ta pani doktor z troski powiedziała coś takiego bo najadlam się takiego strachu o mojego bąbelka. W życiu nie myślałam że można się tak o kogoś bać. Miłego dnia Wam życzę i dziękuję za dobre słowa i myśli w moim kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka - mam nadzieję, że weekend mocno udany ;) ja też ostatnio miewam takiego głoda, o którym piszesz i to głównie wieczorami.. Ratuję się wtedy litrem wody albo marchewką ;) Brzuszek już mi się delikatnie zaokrąglił, tak jakby mnie delikatnie wypchnęło ;) x Małamii, A_gusia - ostatnia procedura na pewno się uda :* jestem pełna nadziei... x Zocha, Miśka - trzymam mocno kciuki za Waszą dalszą walkę, wierzę, że zakończy się sukcesem :* a przede wszystkim kciuki za dobry wybór kliniki i lekarza.. Zocha - Julka dobrze Ci pisze pij inofolic 2x dziennie minimum.. Miśka bierze DHEA, a Ty koniecznie inofolic przynajmniej tak przez dwa miesiące.. Będzie dobrze dziewczynki :D x Ania1602, Darkness - często o Was myślę i nieustannie wierzę, że w końcu się uda :* x Gość1985 - trzymam mocno kciuki za wtorek :) Daj znać po punkcji, mam nadzieję, że pięknie się wystymulowałaś i będą dojrzałe piękne komóreczki, a potem z nich silne zarodeczki :) x Alexvandekol - kciuki za dzisiejszą wizytę, czekamy na dobre wieści od Ciebie.. a MiśkaD dobrze Ci napisała.. x Iza82 - na usg 3d czy 4d to za wcześnie by było "ładne i wyraźne" ;) Ja jestem w 14tc i lekarz nam zrobił w ten piątek i też nie było za rewelacyjne :) ale ucieszyłam się niesamowicie bo przez moment widziałam twarzyczkę.. Potem nasz Skarb zakrywał się rączkami a mój M. to był w takim szoku, że wlepiał te ślepia w monitor i nic nie widział :) x A my po wizycie i imprezce rodzinnej :) Maluch mierzy 7 cm, ale taki był zgięty, że lekarz powiedział, że jest dłuższy, ale nie może go dokładnie zmierzyć... Wzruszeń nie było końca bo widzieliśmy jak sobie rączkami dotyka twarzy i macha nóżkami :) potem zaczął wypinać się pupą i kręgosłup nam pokazywał w całości więc szans na zdjęcie i by zobaczyć płeć niestety nie było :) Miałam tylko nadzieję, że luteinę będziemy bardziej zmniejszać, a okazuje się, że lekarz z niej schodzi baaardzo delikatnie i ostrożnie.. A następny podgląd za 10 dni :) 25.11... Miłej niedzieli Kochane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka, kkaha - stracha napędziłyście, że szkoda gadać, ale tak bardzo się cieszę, że to tylko na strachu się skończyło i oby nigdy więcej takiej powtórki... Kkaha - a Ty to powinnaś od tego poniedziałku iść na L4, a nie za tydzień!!!!!! Dbajcie o siebie dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) Mam pytanie o tyn infolic -WY go pijecie/ piłyście dwa razy dziennie?? bo na opakowaniu zalecane jest raz dziennie...i już niewiem jak lepiej:) Miśka w sumie ja przy pierwszej procedurze miałam pobranych 5 komórek z czego tylko 1 się zapłodniła i jakimś cudem dotrwała do blastocysty ale niestety się nie udało:( a za drugim razem miałam 9 komórek z czego 6 dojrzałych...4 się zapłodniły...2 dotrwały do blastocysty.....beta była...po 48h przyrosła...potem niestety spadła:( więc coś było a nie ma....;( u mnie jest problem bo zawsze miałam wysoki progesteron i nie mogłam od razu mieć transferu:( Teraz modlę się aby w styczniu się udało...kupiłam sobie witaminy , staram się zdrowo odżywiać - i uwaga kupiłam buty do biegania hihi więc od dzisiaj zaczynam:P może i lepiej się poczuję i to mi jakoś pomoże:)) Miśka teraz planujesz jeszcze raz IUI? czy już iVF?:** ta nasza droga jest taka pokręcona...ale trzeba wierzyć,że wkońcu się uda.... Nam jak trzecia próba się nie powiedzie to będziemy chcieli zaadoptować zarodek...bo może rzeczywiście coś z naszymi zarodkami nie pasuje:( już sama niewiem:( xxx aleczka,kaha ale nas przestraszyłyście-dobrze ,że wszystko ok :** xxx Kiciolka co tam u Ciebie? jak się czujesz?:) xxx Alexvan powodzenia;* mój M zawsze ze mną na wizyty jeżdzi nie wyobrażam się ,żebym sama tyle km musiała jechać hihi musisz pogadać ze swoim M :) lepiej razem we dwójkę:) Daj znać po wizycie:))) xxx Biedronka super,że z maluszkiem wszystko ok:)) xxx ananasowa? jak tam fitness?:):** to teraz razem działamy:)) Miłej niedzieli dla Was wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Biedrona :):):) super czytac o takich pieknych widokach! :) bardzo sie ciesze, ze wszystko ok :) Przede mna i Zocha trudne decyzje, ale mam nadzieje, ze beda skuteczne :) X MalaMii- no to chyba nie jest tak zle u Was kochana- udaje sie uzyskac zarodki a to bardzo duzy sukces! Prosze nie rozmyslac o adopcji zarodka- wierze, ze w ogole nie bedzie to konieczne! :) Mi dr w novum powiedzial, ze pierwsza i druga procedura sa traktowane rownorzednie, a trzecia to juz powinna byc ustawiona z duza analiza danego przypadku. Przy drugiej procedurze wprowadza sie jakas zmiane, najczesciej dosc standardowa. Natomiast przy trzeciej trzeba znalezc zloty srodek. I u Ciebie teraz na pewno taki znajda :) A czym bylas stymulowana przy pierwszym i drugim ivf? Dlugi czy krotki protokol? Mi inofolic zawsze kazali pic 2xdziennie :) X Zocha82- ja od 2 tygodni biore: folik, wit D3, omegamed optima start, femibion natal 1, 2xinofolic i od piatku 2xDHEA (za tydzien zwieksze do 3x1DHEA zgodnie z zaleceniami lekarza). No i kupie w koncu ubichinol koenzym q10 :) Nad czystkiem mysle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małamii - ja inofolic piłam przez dwa miesiące 2x dziennie, a przez dwa tygodnie przed punkcja lekarz kazał 3x dziennie nawet i do tego brałam kwas foliowy 5mg.. Zapytałam czy to nie za dużo, a lekarz powiedział, że kwas foliowy wypłukuje się z organizmu, a inozytol to składnik, którego nigdy za wiele w organizmie.. x Ananasowa - Kochana trzymam mocno kciuki za crio.. Wiem, że chyba już pisałaś, ale nie pamiętam czy będziesz go mieć w styczniu, czy jeszcze w grudniu.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W piątek wyczekałam się na wizytę ponad godzinę, więc miałam czas poczytać. Mogą klinika prenumeruje "Chcemy być rodzicami", czy coś takiego.. Dokładnego tytułu nie pamiętam.. Wyczytałam tylko, że nie ma obecnie statystyk, że przy crio są mniejsze szanse na ciążę niż przy transferze świeżego zarodka.. Kiedyś może i były, ale teraz przy tak rozwiniętej technice nie ma to znaczenia. A druga rzecz, która zapadła mi w pamięć po przeczytaniu, to taka, że powodzenie transferu zależy w ok. 20% od przygotowania kobiety i w ok. 80% od zarodka.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami :-) buty są to pierwszy krok zrobiony. Ja proponuje zacząć od szybkich marszów przed truchtem;-) ps.ja każdy ruch tylko nie bieganie, no nie mogę się przekonać. Chociaż biegałam najwyżej raz dwa w tyg i krótkie dystanse:-) spróbuj Total fitness z Chodakowską i skalpel jest na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvan- zgadzam sie z Miśką, musisz porozmawiać zM. Mój też jeździ ze mną na każde badanie, wiadomo że większość dot kobiety, ale przynajmniej wiem że przezywa to ze mną, wkońcu temat dot nas obojga. To bardzo ważne dla psychiki kobiety, tak mi sie zdaje. A u kogo leczysz sie w Poznaniu? :::: Aleczka, kkahha- uff... Ale napędziłyście stracha. Dobrze, że wszystko ok. :::: Julia- Dzięki za rady co do leków, przypomniało mi sie że już kiedyś o to pytałam, juz sie zaopatrzyłem we wszystkie potrzebne specyfiki. A inofolic to niezbędnik który dr każe brać. :::: Aleczka- podobno Olejniczak jest fajny, przyjmuje na Marcelińskiej, Drews- bardzo duże doświadczenie rownież z problematycznymi przypadkami. Pytałaś tez o lux med, ja chodziłam kiedyś do Beaty Plochniewskiej niestety nie polecam, bardzo chłodne podejście. :::: Biedronka- ale fajnie, że wszystko dobrze. Pewnie piękne widoki mieliście :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małami - ja biorę 1 saszetkę dziennie. Poza tym inne leki, w których też jest kwas foliowy. Ale zastanawiam sie czy brać wiecej jak tak dziewczyny piszą. Miska D- ja biorę od miesiąca wit. D3, omegamed optima, Ubichinol, inofolic to już dawna, teraz dorzucam jeszcze acard, No i zastanawiam sie nad wyciągiem z lnu (albo linocomplex). Zastanawialiśmy sie nad Gametą i Polną. No i podjęliśmy decyzje,że zostajemy u naszego dr. Biorąc pod uwagę że klinika planuje remont, dr urlop w styczniu moglibyśmy wystartować dopiero w lutym tak wyliczyłam cykle :( Dla nas to za długo. Dlatego zaczynamy w tym cyklu. Idziemy za ciosem. Wcześniej miałam długi, teraz krotki protokół. Boje sie, trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha głowa do góry, przygotowanie masz dobre:-) Dziewczyny mimo że m.mają dobre parametry nasienia to im też trzeba suplementacji, jak wszyscy to wszyscy ;-) i nie zapomnijcie o orzechach, brazylijskie,włoskie,nerkowce garstka dziennie koniecznie :-) Biedronka już dawno mówiłam ze dobry embriolog to polowa sukcesu:-) ! A nasza Iza tego przykładem:-) ps.u mnie dziś znów Sikorki balują na balkonie a Kuleczka w brzuchu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniela 1985
Hej Dziewczyny Miałam sie zapytac o to miesiac temu jak bylam po trzeciej IUI ale jakos nie zapytalam Mialyscie tak jak zaczelyscie brac Luteine50 to zaczynałyscie smierdzaco purtac i moze mialyscie biegunke przez pare pierwszych dni? Ja tak mam zapare dni przechodzi ale dosc to dziwne Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo I znów strach... jednak zostane do jutra dziś ma dyżur jakiś młody lekarz I stwierdził że mnie nie puści bo woli żeby jutro mnie profesor zobaczył. Powiedział ze na 99% jest dobrze ale jakoś mnie to nie przekonuje skoro mnie zostawił. .. ryczec mi się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha super, ze juz podjeliscie decyzje! Trzymam mocno kciuki :) Czyli idziecie u naszego dr? Polna dostala juz certyfikat? Przy krotkim protokole to chyba 2 tyg i punkcja? Trzymam mocno kciuki! P.S. Jaki jest tutaj koszt? Co do inofoliku to nasz dr kazal mi zawsze 2x1 pic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Biedronka nareszcie się odezwałaś, wszystkie czekałyśmy z niecierpliwością na wieści od Ciebie :) * aleczka21 nie martw się, myślę, że jest dobrze, tylko młody się asekuruje. Ze swojej strony do prowadzenia ciąży mogę polecić dr. Serdyńską - Szuster. Co prawda z działaniami w kierunku starań u mnie się nie sprawdziła, ale na pewno mogę ją polecić jako człowieka. Bardzo sympatyczna, troskliwa i empatyczna, bardzo dobrze pamięta swoje pacjentki i ich problemy. Znajoma z innego forum prowadziła u niej ciążę i była bardzo zadowolona. Ma w gabinecie Ktg. Oczywiście z czystym sercem, jako doktora z ogromnym doświadczeniem i ogromną wiedzą mogę polecić także doktora Hadasia. A u jakiej pani doktor byłaś ostatnio? Nie byłaś zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×