Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość Eversea
Aleczka Spokojnie, nie denerwuj się. Z reguły w szpitalach nie ma wpisów w niedzielę więc i tak musiałabyś poczekać do jutra :-) druga sprawa, ja jak leżałam w szpitalu z podejrzeniem odpływania wód płodowych to też niby wszystko w porządku było i nie chcieli mnie wypuścić. Okazało się, że chodziło o to, że jak mnie wypuszczą za wcześnie to NFZ im nie zapłaci i tak sobie leżałam tydzień. Ale przynajmniej byłam spokojniejsza, bo trzy razy dziennie położna badała tętno dziecka :-) wiem, że jest Ci trudno ale musisz być dzielna dla Maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja ostatnio chodziłam do prof. Szymanowskiego ale to było jeszcze przed Policami wiec w 2013 roku. Byłam zadowolona ale 250zl za wizytę to trochę dużo w mojej obecnej sytuacji. Dodam że zaczęłam kolejne studia i kasa nieźle ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea wiem wszyscy mi tak tłumaczą, wiec leżę dzielnie i cierpliwie czekam. Wiem ze to dla dobra Bąbelka wiec nie narzekam juz tylko strasznie się o niego boje. ..a poza tym nie chciałam żeby w pracy jeszcze wiedzieli a jak jutro mnie nie będzie to będę musiała powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Nadzieja. Ten zestaw orzechów zawsze kupuje w lidlu prawie hurtowo od chyba pół roku :) oboje z M sie zajadamy. Miska- tak, jak dobrze pójdzie to za 3 tyg powinno byc po wszystkim :) chyba właśnie w grudniu bedą dostosowywali klinikę do nowych wytycznych. Wszystkie kliniki mają na to jakis czas. A Wy zdecydowaliście co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleczka miałam na myśli dr u której byłaś teraz na usg, ta co stwierdziła, że jej się coś nie podoba. Jeśli chcesz taniej to na pewno dr S-S, H. jest droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Aleczka- spokojnie, jestes w dobrych rekach i na pewno jest wszystko ok :) X Ania1602 :) X Zocha82- hmm to nie maja certyfikatu a moga prowadzic procedure ivf? Wydawalo mi sie, ze maja zakaz dopoki nie uzyskaja zgody z MZ... Ponowie pyt- jaki jest koszt? :) My z decyzja postanowilismy wstrzymac sie do polowy grudnia. Czekamy cierpliwe na info czy beda srodki z MZ na kolejne procedury. Generalnie mam coraz wieksza niechec do gamety za to jaki maja stosunek do pacjentek... Dziewczyny jest gdzies zapisane, ze klinika ma obowiazek zapewnic parze 3 procedury ivf? Wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia- za pierwszą procedurę płaciliśmy 7tyś (w tym dwa transfery) + leki (tego nie liczyłam dokładnie ale ok 3tyś napewno wyszło). Każda klinika ma okres przejściowy na dostosowanie ale nie oznacza to że nie mogą robić ivf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zocha te orzechy w lidlu to gotowa mieszanka czy wsYstko osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
Aleczka pamiętam jak wydawałoby się niedawno pisałaś o problemach z eks. A tu taka niespodzianka. Niewiarygodne jak życie może się odmienić. Trzymam za Was kciuki:) nic się nie martw, na pewno jest wszystko ok i tak jak piszą dziewczyny młody się zabezpiecza. A szpitale faktycznie przetrzymują do conajmniej 3 dni bo wtedy im NFZ zwraca pieniądze. Xxxx MiśkaD ostatnio słyszałam jak wypowiadała się jakaś pani z Invicty (chyba Gdańsk), że do połowy czerwca może zabraknąć pieniędzy i nie każda para skorzysta z 3 podejść. Myślę, że kliniki nie gwarantują tego. Xxxx U nas wszystko ok, jedynie bóle kręgosłupa czasami dokuczają i drętwienie lewej nogi i ręki przez to ciągłe spanie na lewym boku:) Zaczęliśmy 6 mc!!!!!! Jacieeeeeee nie mogę w to sama uwierzyć;) patrzymy z M na ten mój już spory brzuszek i nie możemy się nadziwić;) Mały buszuje, już nieźle potrafi kopnąć aż czasami przestraszy;) Jesteśmy na etapie wyboru wózka i łóżeczka. Jest mi coraz ciężej, więc stwierdziłam, że lepiej wcześniej pooglądać. Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie staraczki, ciężarówki i mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkinia84
Serce zamarlo jak zaczelam czytac wiesci z weekendu ale cale szczescie ze wszystko ok, Aleczko ten stres bedzie wynagrodzony, bedie dobrze i jutro wyjdziesz Zocha przykro mi myslalam ze chociaz tobie sie uda , wkurza mnie za ta IUi ma tak mala skutecznosc ;-/ KKaha dobrze ze pojechalas na IP i ze wszystko juz ok, sciskam. Ja z ma tez jemy orzechy w ogromnych ilosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zuzka1212- no wlasnie jestem ciekawa jak to generalnie powinno wygladac i czy jest to jakos prawnie uregulowane... Dziekuje za info :) Na pewno pieknie wygladacie :) fajny czas przed Wami :) X Zocha82- no to ja juz tym bardziej nic nie wiem o tej ustawie :P jak bylismy w novum to dr powiedzial, ze wszystko wstrzymane, bo nie mieli jeszcze certfikatu :/ i kilka dni temu dzwonila do mnie kuzynka, ze jej dr, ktory robi iui na polnej powiedzial, ze nie moga robic, bo klinika nie ma certyfikatu :/ a Wy juz rozmawialiscie z dr? Jakie to wkurzajace, ze kazdy mowi co innego :/ normalnie szlag mnie trafia :/ co do kasy- bylam przekonana, ze bylas w programie! Cena zachecajaca, moze tez rozwazymy te opcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość- te orzechy wszystkie osobno, zwykle leżą niedaleko warzyw, wczoraj nawet była na nie promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec kochane, znacie takie powiedzenie " było, było i sie zmyło ?" Tak jest wlasnie z moim endometrium. Pęcherzyki bez zmian po 11/2 mm a endometrium z 10mm spadło na 7 mm....czyli niestety w tym synku odpuszczamy :-( mam nadzieje, ze ta @ w końcu przyjdzie, mam sie zameldować 3 dnia i zrobic dodatkowo tego samego dnia na czczo prolaktyne, TSH i FT4 tez w Poznaniu, podobno wyniki dostanę po 2 godz i wtedy sie pojawić. Zocha82- lecze sie u Żaka, bardzo polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska- tak jak zawsze dr mówił o postoju w procedurach, certyfikatach itp tym razem nie wspomniał, powiedział że możemy zacząć, potwierdziła też wczoraj Pani M. z Kliniki. Może to chodzi o komercyjny, a certyfikat dot bardziej rządowego. Już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Kkinia, kciuki za jutrzejsza wizytę w sprawie histero! *ALexvan, i jakie wieści po wizycie? szkoda, że Twój M z Tobą nie jezdzi... TObie to potrzebne, a on moze się nie domysla i trzeba mu kawę na ławę wyłożyć! To Wasza wspólna sprawa, więc powinien się zaangażowac :) tym bardziej, ze w niedzielę nie ma zadnego wytłumaczenia. jedzie i juz! poczujesz się lepiej, jak nie będziesz sama, a tak jak dziewczyny radzą, zawsze po wizycie mozecie się wybrać na obiad czy kawę i wyjazd nie bedzie się już z jednym kojarzyć ;) *Kkahha, jak tam? brzuch dzisiaj ok? dlaczego TY jeszcze na L4 nie jestes?! ale już, ruszać do lekarza po zwolnienie!!! *MałaMii, włąsnie sobie pomysałam, ze jakbyśmy mieszkały w jednym miescie, to na pewno te sportowe zajecia realizowałybysmy razem :)) i byłoby super! *ALeczka, ja tak jak Ania też polecam CI dr Serdyńską! niesamowicie empatyczna kobieta! mogłabym się z nią zaprzyjaźnić :) leż spokojnie w tym szpitalu, nigdzie nie jesteś tak bezpieczna jak tam. Dasz radę :) *Julka, weekend udany? pochwal się, co tam robiliscie:) *Biedrona, jak dobrze, że się odezwałaś!!! 7 cm szczescia :) luteiną się nie martw, Twój lekarz dowodzi, że wie, co robi, więc trzeba mu zaufac. co do skuteczności crio nad naturalnym, to zgodze się z tym, co piszesz. choć widać tendecję lekarzy do tego, by robić transfery balastocyst, a resztę mrozić. bo jeśli dojdzie do tego etapy, to zarodek lepiej rokuje. ja crio będę miała w styczniu dopiero... lekarka każe odczekać dwa cykle... *Miśka, nad czystkiem nie myśl, tylko kupuj ;) smakiem nie grzeszy, ale ku zdrowotnosci go w końcu pijemy ;) *Zocha, która klinika będzie miała remont? Gameta (która) czy Polną? co do certyfikacji to na stronie fb Nasz BOcian prowadzą aktualizację kliniki, które już dostały. *a u mnie 22dc, w ciagu tygodnia powinnam dotać @. poza tym jestem po dwóch treningach i moja obręcz barkowa pokutuje ;) ale cieszę się bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Zocha. Pozdrawiam Aleksandra z Wawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Miśka, certyfikacja dotyczy i rżadówki i komercyjnych in vitro. *ALeks, doczytałam:/ jasna cholera, no! przykro mi bardzo!!! pewnie trochę zdołowana jesteś i od tej gonitwy myśli głowa CI peka :( co do tych badan, to Zak pewnie miał na mysli badania w Diagnostyce obok. wyniki bede dostepne po około dwóch godzinach w internecie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Alexvan- przykro mi :( mam nadzieje, ze @ przyjdzie szybko i juz za chwile zabierzesz swoja kruszynke :) X Ananasowa- ja nawet herbaty nie poje :P tylko woda, dlatego ciezko mi sie przekonac ;) ale postaram sie przelamac :) X Zocha82- no to moze po prostu juz maja ten certfikat, a dr mojej kuzynki chcial sobie wolne zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksvandekol - podejrzewam, że jesteś wkurzona i zawiedziona, ale może faktycznie lepiej poczekać aż organizm dojdzie do siebie i się w pełni zregeneruje, niż w pośpiechu robić crio.. Przykro mi, bo tak jak w przypadku podwyższonego progesteronu i odroczonego transferu takie rozczarowanie dołuje.. Ale głowa do góry :* x Ania1602 - :* x Ananasowa - no to od dzisiaj zaczynam już trzymać kciuki :) x A co do klinik, to certyfikat muszą uzyskac wszystkie kliniki, które przeprowadzają IVF.. Bez względu na to czy robią zabiegi komercyjnie, czy w ramach programu. Są przecież kliniki, które robią IVF, a nie są w programie, bo z jakichś tam powodów nie uzyskali zgody, a je ustawa też obowiązuje.. A co do programu to jest zapis, że "para ma prawo do trzech procedur in vitro", a nie że ma gwarantowane trzy podejścia, choć jest tez taki zapis, że każda para ma równe szanse, a jednak życie pokazuje coś innego, brak środków robi swoje i sytuacja robi się chora. Jak nic widać błędy tego programu.. Bo mimo takiego zapisu jest jeszcze kwestia środków.. Na te trzy lata przeznaczona jest określona pula środków i basta.. Ani złotówki więcej, a to że zakwalifikowali więcej par niż mogli to o tym już cisza niestety... I tak jak się okazuje nie każda para ma równe prawa do dostępu do programu... Ech.... Jak wszystko w tym kraju jest chore, więc jakoś specjalnie mnie to nie dziwi.. Mam nadzieję tylko, że ktoś w MZ wyciągnie wnioski z błędów tego programu i w następnych latach nie będzie takich cyrków jak przestoje w przypadku par zakwalifikowanych, przy jednoczesnym kwalifikowaniu nowych par... Bo potem w rezultacie takich działań pieniędzy zabraknie i dla jednych i dla drugich.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiśkaD niestety nie gwarantuje. Wertowalam te sprawę w lipcu jak okazało się że Invicta nadal nie ma środków. Wydali wszystko co mieli na cały rok w ciągu 5 miesięcy. Napisałam w tej sprawie do MZ i kazali czekać do stycznia lub zmienić klinikę. Potwierdzili ze to klinika rozporzadza przekazanym budżetem wg swoich zasad. W porę zareagowalam bo już pod koniec września nie było kasy też w Gamecie. Xoxo Basik30 jak u Ciebie stymulacja? Xoxo Ananasowa u nas weekend ogólnie spędzony na spacerach po górach - nad wodospady:) i po Wrocławiu. Zaliczyliśmy kilka fajnych knajpek. Ależ się tego pootwieralo! Dużo bistro barow i miejsc ze śniadaniami. Fajne z klimatem. Uwielbiamy takie miejsca. Odpoczelismy i jutro powrót do pracy. Xoxo Jeśli chodzi o certyfikat to jest to wymóg ustawy o in vitro. A ta ustawa dotyczy ogólnie in vitro w Polsce, a nie rzadowki. Stricte z rzadowka nie ma nic wspólnego oprócz ogólnych zasad pod które program też musi się podporządkować. Xoxo Skanusia co słychać u Ciebie? Xoxo Kiciolka??? Xoxo Golf , Szmacioszka jak się czujecie? Xoxo Nel zagladasz czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mona beta z rana to 9602. Rośnie tylko nie wiem czy nie za mało. .. jest to w sumie po 36h a nie 48... ale boję się że trochę mało. No chyba ze później czyli pod koniec 5tc juz nie rośnie tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie może głupie pytanie. Do tej pory piersi zaczynały mnie boleć zaraz po owulacji a przestawaly dzień przed @, a tym razem zaczęły boleć tak samo zaraz po owulacji a przestały już dziś czyli tydzień po IUI i tydzień przed @. Pierwszy raz tak mam. Czy któraś z Was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mona beta z rana to 9602. Rośnie tylko nie wiem czy nie za mało. .. jest to w sumie po 36h a nie 48... ale boję się że trochę mało. No chyba ze później czyli pod koniec 5tc juz nie rośnie tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie może głupie pytanie. Do tej pory piersi zaczynały mnie boleć zaraz po owulacji a przestawaly dzień przed @, a tym razem zaczęły boleć tak samo zaraz po owulacji a przestały już dziś czyli tydzień po IUI i tydzień przed @. Pierwszy raz tak mam. Czy któraś z Was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka dobrze urosło ok 30 procent. Jutro powinno być ok 11 tysięcy. I na pewno będzie. Czekamy na wiadomości. X Elfica nie patrz na to. Chociaż były tu przypadki ze dziewczynom przestawały boleć na dwa trzy dni przed testowaniem a potem ból wracał i ja tak miałam przy udanym ivf :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleczka ty jakbys niedorozwinieta do konca byla... Jakbys juz w 20 tyg byla czy nawet w 8-9 wtedy jasne ze beta inaczej rosnie. Jakim vudem pod koniec 5 tyg miala by miec juz inny przyrost????? PrEcoez koniec 5 tyg to wlasnie czas sprawdzania bety. Bo od tyg max wiesz o ciazy a nawet mniej bo kilks dni. Sama bylam w ciazy na patologi z powodu szyjku i az zal mi bylo dziewczyn twojego pokroju. A mianowicie pol odzdzilu to dziewczcYny w 4-5 tyg na podtrzymaniu. Wyluzujcie jak takie histeryczki moga sie rozmnazac??? Lez jesli to cie uspokoi bierz leki ale nie schizuj bo na tym etapie nic nie zrobisz wiecej. Ps. Teraz juz wiem skad takie zaloby po poronieniu w 5 -6 tyg jak wy nakrecone od piczatku jak glupie. Mam dziecko mam uczuvia tez bym strate przezyla ale uwiezcie mi ze mimo ze dziecko bylo planowane chciane to mialam w mysli ze do 12 tyg roznie bywa i cieszylam sie z ciazy ale umiarkowqnie. Dbalam o siebie wiadomo ale nie nakrecalam sie tak bo roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I keszcze jedno. Jak sluzba zdrowia ma miec kase na leczenie naprawde potrzebujacych i chorych ludzi jak musi panstwo nie dosc ze sponsorowac in vitro posranym staraczkom to jeszcze od dnia miesiaczki siedza w szpitalu bo przeciez sabw ciazy i trzeba ja ratowac i juz. Zgadzam sie tutaj z podejsciem do ciazy w angli np. Tam nikt nie rozczula sie nad dwiema kreskami do 3 mies z dystansem sie podchodzi. I panstwo nie musi wydawac kasy na kilkutuhidniowe pobyty w szpitalu na podtrzymanie ciaz na etapie 5 tyg. Bo tu nikt nic nir poradzi jeslu ma dijsc do poronienia. Tylko w pl taki szal. Nie mowie jesli w ciazy sa skurcze to szpital jak najbardxiej ale nie w 4 tyg. Czytajac ile wy lekow bierzecie az strach myslec jakie te dzieci beda. Nie dosc ze z in vitro wiec zaplonienie z natura ma niewiele wspilnego . Ingerencja od poczatku, wszystko sztucznie zrobione a pozniej tony lekow. Naprawde jesteciebtak naiwne ze wierzyvie ze po urodzeniu te 10pkt dla dziecka to wyznacznik ze bedzie zdtowe??? Te leki noe sa obojetne i ti w takich ilosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu miałam skomentować ale zrezygnowałam bo mi z tego same kropki wyszły. Sztuczna to Ty jesteś i aż dziw że natura dopuściła do tego żeby taki padalec jak Ty się rozmnozyl. Idź jebnij się w łeb może ci trochę rozumu przybedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×