Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość penelopka28
Wybiorę się na to badanie. Nie wiecie czy trzeba być na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Po prenatalnym usg. Z 4 pomiarów udało się zrobic 3, bo dziecię się ruszało za bardzo :) Do tego jednak test PAPP-A, lekarz powiedział, że on skłaniałby się ku temu skoro pomiary karku i noska są ok... Alex, a Ty który będziesz robić? Kurczaczek- gratulacje!!! Dziecię bardzo ładne z profilu, muszę powiedzieć! Za tatusiem :) Buziakuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Dziewczynki, U mnie hcg beta 5 dpt = 32 :-) Ściskam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
witajcie, dziewczyny! staram się Was czytać na bieżąco, ale z odpisywaniem kiepsko mi idzie :/ nieustannie trzymam kciuki za staraczki, za brzuchatki i za mamy:) a najbardziej za nasze dzieciaczki:) * Biedronko, Ty już na finiszu! mam nadzieję, że pojdzie bez problemowo i juz za chwilę przytulisz swój Mały Cud:) wszytskiego dobrego:) *MałaMii, myślę o Tobie i cieszę się, ze wracasz do walki. kibicuję Ci z całego serducha i mocno wierzę, że doczekasz się sukcesu! wiem, że pewnie rózne mysli w głowie, i ze nie jest rozowo, ale wiesz, co jest Twoim celem i znajdujesz w sobie pokłądy energii, by próbować mimo przeciwności losu :* *ALexvan, już połówkowe:) ale super! rozpędziła się ta Twoja ciąża!! u dr SZ robisz? ja 1 czerwca mam u niego połówkowe. co do prolutexu to dopytaj, bo skoro bierzesz dwa zastrzyki dziennie, to moze lepiej byłoby przejśc teraz na jeden i brać dłużej? albo jakiś duphaston czy cos? ja na progesteronie byłam ponad 17 tygodni *Miska, czyli jednak pozycja leżaca jest Ci pisana w ciazy! no trudno, najwazniejsze, że z Maluchem ok:) dobrze, że jest internet, bo mozesz sobie wszytsko sprawdzic i wybrac. mam nadzieję, że masz możliwosc na balkonie lub w ogrodzie sobie polezec i łąpiesz to wiosenne słonko. *Morela, NAdzieja, Iza, Julia, Doremido, Darkness i wszytskie inne życzę Wam dużo dobrego! *u mnie trwa 20tc, poki co nie czuję ruchów, ale widać taka moja uroda :P trochę przytyłam, ale brzuch nadal niewielki. jutro mam wizytę i zobaczymy, czy dziewczynka się potwierdzi:) czuję się dobrze, mogłam nawet wrócić na praktyki i koncze podyplomowkę. ciesze się, że mam jakieś zajęcie, bo czas zdecydowanie szybciej leci i sama nie wiem, kiedy te 20 tygodni minęło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale padło :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki Mam jedno opakowanie luteiny i kwas foliowy 0,5- też jedno opakowanie. Do oddania. Bo tylko do końca tygodnia mam zostać przy tym, a starczy i ze starych opakowań. Gdyby któraś chciała to wyślę. Anansku Fajnie Cie słyszeć:) Alex jest ze mną :), ale jeszcze nam brakuje do połówkowych... xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasku, tak ide do doktora Sz i od razu po tym badaniu zajdę do mojego doktorka i poproszę jeszcze o Prolutex , by choć przez pare dni brać po jednym... Lucy, ja jak by cos nie było pewne 16 maja to zdecydowana jestem na ten test Nifty , poprostu nie chce dodatkowych stresów, moj M chciał juz wcześniej robic mimo wszystko, ale zdecyduje sie 16. Kiedy najszybciej mozna sie dowiedziecz czy to groszek czy fasolka :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEliza
Dziewczyny słyszałyście o nowym projekcie rzadowym ograniczającym in vitro... że można pobrac tylko 1 komórke itp. Co mówią na ten temat w waszych klinikach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex No ja w sumie też chciałam NIFTY, ale wszystko wyszło ok. A więc doktor mi powiedział, że PAPPA wystarczy... Sama nie wiem. U mnie nie mógł sprawdzić wydolności żylnej, bo kruszynka się ruszała. Reszta ok... Jak coś wyjdzie nie tak to dołożę jeszcze nifty, sama nie wiem, xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ananasowa - faktycznie czas biegnie szybko.. Już 20 tc u Ciebie :) Ja w 19 tc poczułam ruchy, a że nie ma reguły, to zobaczysz że na dniach i Ty poczujesz.. x Lucy - super, że wszystko ok.. :) Nifty zrób jak te źle wyjdą.. Każda z nas tak robiła... x Gość Eliza - póki co jest to projekt i nie został uchwalony, więc nie wiadomo czy wejdzie i kiedy wejdzie w życie, także moim zdaniem niczym póki co się nie przejmuj.. Ja tylko gdzieś czytałam, że od listopada usc zaznacza że dzieci z ivf.. Podobno weszło to w życie... x Morela - myślę o Was jak tam się trzymacie :) mnie wypuścili do domu i od razu lepiej się czuję. Nie myślę już tak o porodzie bo mam pełno spraw do zamknięcia jeszcze ;) x Julia - co u Was? x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki :) Ostatnio doszłam do wniosku, że ciężarne zapominają na jakiś czas jak używać całego mózgu, który ur******ały do tej pory :P Faktycznie na skierowaniu napisane 75g ... ale tak mi się wydawało i taką "dawkę" kupiłam w aptece. o Gość wczoraj - jeśli płaci się za badanie, to chyba nie mogą mi go odmówić ... o Biedrona1979 - a Ty cały czas w dwupaku? Kontrolują codziennie Twój stan? Czujesz się bezpiecznie? A co do wpisywania w usc, że dzieciątko z ivf ... czy lekarze wpisują gdzieś w papierach, które szpital wysyła do usc, że była to ciąża z ivf? Musze o to dopytać na następnej wizycie ... a to już za 8 dni :D o gośćELiza - ja nie słyszałam, ale lekarze specjalizujący się w leczeniu niepłodności cały czas powtarzają, że jeśli tylko 1 komórkę, czy nawet 2 można by tylko pobierać, to skuteczność in vitro drastycznie spadnie ... dla mnie, która nie jest ekspertem wydaje się to bez sensu ... na moim przykładzie: 14 pobranych komórek z czego 9 dojrzałych ... 6 się zapłodniło, 4 dotrwały do stadium blastocysty, a została ze mną ostatnia ... Może jednak ci co planują takie zmiany się opamiętają ... o Ananasowa - już 20tc ... ale to zleciało ... w sumie to sama nie wiem kiedy u mnie 26tc :D o Lucy - na Nifty to trochę szkoda pieniędzy, jeśli prenatalne wyjdą ok ... bynajmniej takie jest moje zdanie ... te chyba 2500zł można wydać na wózek i łóżeczko wraz z całym wyposażeniem :) Ja miałam genetyczne, test Pappa z racji swojego wieku i kiedy przeczytałam, że ryzyko wystąpienia wad jest niskie, zrezygnowałam z Nifty. o Wczoraj byłam na 5 zajęciach w szkole rodzenia, temat: "Wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka". Powiem wam, że zaczęłam zastanawiać się nad tym co pani położna mówi ... szczyci się, że niby ciągle na jakieś szkolenia jeździ i takie tam ... a wczoraj stwierdziła, że jeśli u dziecka nie ma etapu raczkowania, to niemal trzeba dziecko przymuszać do tego (rzecz jasna nie jakoś nachalnie, tylko kombinować z zabawami zachęcającymi do takich zachowań), bo w przeciwnym razie, mózg dziecka nie będzie sie prawidłowo rozwijał, pojawią się problemy z kojarzeniem i coś tam jeszcze ... No kurczątko!!! mój syn nie raczkował, co roku świadectwo z paskiem, zarąbista pamięć (zazdroszczę mu tego :P ) i zero problemów z kojarzeniem ... Druga sprawa ... stwierdzenie - ludzie którzy cierpią na lęk wysokości, nie byli noszeni w dzieciństwie na rękach i nie rozwinęli w dobrym stopniu zmysłu równowagi ... No ludzieeeeee ... mój brat ,a lęk wysokości (w wysokie góry nie pójdzie), a jak był mały ciągle chorował i z rąk rodziców niemal nie "schodził". Czy to co pani mówi jest prawdą, a w mojej rodzinie same wyjątki od reguły??? :P o Mój Szymon uwielbia buszować, kiedy kładę się spać ... wyczuwa doskonale, że mama się położyła ... a wczoraj to myślałam, że się nie uspokoi ... aż poprosiłam go ładnie, żeby już zasnął :) Jezuuuuu ... jakie to cudowne momenty ... te niemal 7 lat czekania na cud sprawiło, że promienieję ... robi się ciężko i wejść po schodach na 3 piętro to już nie jest pikuś, ale to nie jest ważne ... każdy ruch, kuksaniec, czy kopniak (pod warunkiem, że Maluszek nie celuje w pęcherz moczowy rzecz jasna :P ) daje ogrom radości :) o Życzę Staraczkom z głębi serca, aby doczekały się tego Szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane no to nadszedł nasz czas,dziś już tak oficjalnie w 100% zostajemy rodzicami adopcyjnymi i odbieramy świadectwo:) ach jakbym chciała dostać wiadomość na dzisiejszej kwalifikacji,że czekają na nas nasze dzieci....;) dobrze,że za marzenia nie biją heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna Porzeczka 78 - a jeszcze niedawno martwiłaś się - jaka to długa droga przed Wami :) ... A tu Meta :D Niech czekają na Was cudowne wiadomości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
Darkness a okazuje sie ze mogą..ja poszłam na krzywa cukrową po 6 tyg od porodu a pani w lab ze gdzie skierowanie..mówię nie mam a po co ? No i się okazuje że nie zrobią bo nikt nie poda mi takiej dawki glukozy na własną odpowiedzialność..dopiero jak uprosiłam i pozwoliłam zajrzeć w systemie jakie miałam wyniki do tej pory to pani się zgodziła. To samo pojechalam zrobić rtg calej szczęki i co się okazuje? Mimo ze prywatnie to na takie badania trzeba mieć skierowanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness czytam co napisalas o mądrościach położnej i u nas tez wszystko na odwrót:D takze tego..;-) bez komentarza .. X Czarna porzeczka :-) ! Cudownie i ogromne gratulacje dla Was ;-) X U nas wczoraj byl piękny bezwietrzny dzien i super dwugodzinny spacer zaliczyliśmy:-) dzis m wolne i jedziemy w plener chociaż tak pięknie juz nie jest i zapowiadają burze ;) no zobaczymy Udanego dnia wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darkness - ja w dwupaku i na dodatek w domu, bo mnie wypuścili.. Niby lepiej bo głowa zajęta czym innym, ale skurcze mam co chwilę jakieś... Teraz lekarze nie wpisują nigdzie, że ciąża po ivf.. A jak będzie potem.. Nie mam pojęcia.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarna Porzeczka - trzymam kciuki za szybkie cudowne wieści :) no i oczywiście gratuluję rodzicom :) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness No, masz rację:) Czarna Porzeczka Gratulacje kochana! Mam nadzieje, że juz niedługo będziesz przytulała swoją pociechę. Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I teraz powiedzcie mi o co tu chodzi bo zglupialam. 10dpt beta 67 12dpt beta 152(inne labolat) 14dpt beta 157 16dpt beta 454 Kamila1637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znow zacinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
Darkness ja na karcie ciąży miałam info o IVF. Ale w szpitalu tej informacji nie wpisali ani na wypisie ani w książeczce zdrowia dziecka. Nawet rozmawiałam o tym z lekarką przy wypisie. Powiedziała, że ona takich rzeczy nie wpisuje, bo to nie jest ważne jaką metodą to dziecko zrobione.;) Xxxx Czarna pożeczka - serdecznie gratuluję. Dzisiaj rozmawiałam z dziewczyną, która od miesiąca ma adoptowanego chłopczyka. Ma 10mcy. Czekali na dziecko 2 lata:( a teraz są przeszczęśliwi. Mam badzieję, że Wy szybciej będziecie rodzicami. Xxxxx A u nas - oczywiście spokojnie być nie może! Ta krew w kupce to przez bakterię!!!! Klebsiella się nazywa. Bez antybiotyku się nie obędzie:( Xxxxx Ewap jeżeli nas podczytujesz - zrób małej posiew kału. Jeżeli nadal u Was jest z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela15
Biedrona super, że was wypuścili jeszcze na te ostatnie dni:) my cały czas tak samo, oznak brak;p chodzimy na bardzoooo długie spacery -choć tempem emeryta;p #jeśli chodzi o wpisywanie przez USC informacji o in vitro to wpisują faktycznie ale tylko w sytuacji gdy dziecko nie jet w 100% biologicznie spokrewnione z rodzicami (sytuacja kd i zd). # czarna porzeczka- trzymam kciuki bardzo mocno by Wasze dzieci niedługo fo was dołączyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, może to kwestia laboratorium? Najlepiej skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam dzis u lekarza zrobil i usg i pecherzyk jest widoczny w piatek kolejna beta i w po usg. Znowu jest iskierka nadzieji. Kamila1637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak moze byc widoczny pęcherzyk przy tak niskiej wartości bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka u nas wpisali i na wypisie i w książeczce zdrowia. Bez sensu, niewiem w jakim celu to zrobili..małomiasteczkowość chyba tu wychodzi.. Dobrze ze doszli skąd te pasma krwi i na pewno szybko wyleczycie ta bakterię. Dużo zdrówka! U nas dzis udany dzień:-) zdarzyliśmy uciec przed deszczem i były tez parosekundowe grzmoty :-) Czas rozejrzeć sie za sukieneczka do chrztu. Zupełnie niewiem jaki rozmiar bo go jeszcze miesiąc. Teraz ma 8 tygodni i zakładam jej 68cm ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×