Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Milita - niech Kruszynka zostanie z Tobą na 9 miesięcy :) o Ola1986_86 - życzę aby beta pięknie przyrastała :) o Kamila1637 - różne laboratoria mogą mieć różne normy, więc i wyniki mogą się różnić ... kibicuję :) o Alexvandekol - rozumiem cię doskonale, ja też się bałam. Zaciskam kciuki, aby wszystko wyszło ok. Ja byłam u świetnego lekarza, ale na prenatalnym nie odważył się podać płci - sam stwierdził, iż nie jest pewny. Na połówkowym - było już doskonale widać "klejnoty" :P Clexane - brałam tylko w brzuch. o MiśkaD - mój syn nie raczkował - jeździ na rowerze, rolkach, łyżwach ... może to tylko zbieg okoliczności, że u dzieci znajomych tak wyszło (pewnie się jeszcze nauczą), albo mi się trafił taki egzemplarz, który jest wyjątkiem od reguły :P Fakt, że najpierw nauczył się czytać (miał 5 lat) ... na rowerze śmigał dopiero w wieku 7lat - tylko dlatego, że wcześniej nie chciał na niego nawet wsiąść. Mi też coraz ciężej, ale staram się codziennie pójść przynajmniej na półgodzinny spacer, a leżeć nie mogę ... biodra mnie bolą :( o Tak jak pisałam, u mnie nie było problemu - zapłaciłam za badania i nikt o żadne skierowanie mnie nie zapytał. To coś co wypiłam - zarąbiście słodkie - ale było ok, nie zrobiło mi się niedobrze. Miałam książkę więc wytrzymałam 2h bez problemu. Jutro wyniki, oby wyszły dobrze (bratowa ma podwyższone tak samo jak w 1 ciąży - więc na diecie). A za tydzień znów zobaczę mojego Małego urwisa ... dzisiaj nieźle się ruszał po tej glukozie :D Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, Ola - gratuluję Wam dziewczyny :D duuużo dobrego! x Milita - ale ten czas leci, że już kolejną Śnieżynkę zabierasz ze sobą... Trzymam kciuki! x Annie84 - czuję się dobrze :) ale brzuch już jest tak nisko, że bardzo przeszkadza w codziennych czynnościach, a Mały kopie tak nisko :D x Julia - ja wyluzowałam od pobytu w szpitalu, teraz to tylko sprzątam i ogarniam nasze gniazdko.. Wszystko już gotowe.. Musiałam poprać i na nowo się spakować po wizycie w szpitalu. Podziwiam Cię, że się nie boisz :) Jak leżałam na porodówce to miałam możliwość zapoznania się z zasadami udzielania ZZO w tym szpitalu i było napisane, że ZZO podają przy rozwarciu max 5-6 cm.. A jak leżałam na patologii to spotkałam dziewczynę ze szkoły rodzenia.. Chodziłam z nią po korytarzu, bo skurcze strasznie ją męczyły.. Wiła się z bólu i płakała, a ja starałam się jej pomóc. Jej M. dojeżdżał po pracy.. Nikt nie zajrzał jej za przeproszeniem "na dół", kiedy pytała położne kiedy dotrze na porodówkę powiedziały jej, że w swoim czasie... No i poszła w swoim czasie.. Jak rozwarcie było 6 cm i nie podali jej już ZZO.. a męczyła się 12 h .... Ech.. i tak tak to u nas jest niby dostępne, a jednak niedostępne... Tak zazdroszczę Ci Twojego szpitala, że nie masz pojęcia i nie dziwię się, że nie boisz się porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny do kiedy i w jakiej dawce brałyscie clexane. I czy od dnia transferu czy dopiero po pozytywnej becie. Pozdrawiam i dziękuję za odp. Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ale jak masz swoja położną to chyba nie będzie takiej sytuacji jak u tej dziewczyny i będzie to kontrolowala u Ciebie prawda? No tak na nowo musialas się spakować :) Spacerujesz trochę? Hania bierze się od dnia transferu. Ja przestałam brać po serduszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia dzięki za odp. Pamiętasz jaka dawkę miałaś. Hanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu ja brałam od transferu do końca fraxiparynę. To zamiennik clexane. Chyba 0,4 dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do mamusiek Piksi Diksi, Szmacioszka, Doremido:) Czy Wasze maluchy przerzucają się już z plecków na brzuszek i odwrotnie? I czy łapią w rączki zabawki? Mojemu Wojtkowi czasami udaje się z brzuszka na plecki i nie łapie zabawek, tylko je trąca. Znowu jestem ciekawa czy mój wcześniak ma tyły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja clexane robiłam do konca ciąży w brzuch bo w uda szla insulina a w ramię nie mogłam się przekonać.. X Zuzka no mała z niej kluseczka :-) Długa jest po mamusi ;-) X Julia tak zrobię. Rozejrzę sie za sukienka i kupie przed samym chrztem. X Ale mi dzis córcia marudzi ..od 6 do 11 praktycznie na rączkach ..pięć kilo ręce mdleją;-) potem spacer do 12:30 spala w wózku a od powrotu ryk, jedzenie,ulewanie,ryk ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julka - ja rodziłam ZZO , dostałam znieczulenie zbyt późno, akcja porodowa się zatrzymała a Pani Dr kończyła zmianę i tak mnie zostawiła, z podejściem chciałaś babo znieczulenie to teraz masz,dodam że przed podaniem Zzo nie zbadała mnie czekajac na wyniki minela ponad godzina . Rezultatem tego było rodzenie w bólach partych ponad dwie godziny , po podaniu okscytocyny. Na szczęście Milenka, mimo że była owinięta pępowiną urodziła się w dobrym stanie i to jest najważniejsze. Magda 7814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex, ja biorę clexane w brzuch cały czas:) Annie, a jaką wagę miała Twoja córcia w 20 tygodniu? moja lekarka mowi, ze to bardzo dobrze, ze rosnie i martwić bysmy się mogły, gdyby było odwrotnie:) dziewczyny, w którym dokładnie tygodniu i dniu miałyscie połowkowe, bo widze, ze są rozbieżności. i jakie wymairy miały Wasze Maluchy?:) Julia, tak, 1 czerwca połowkowe - u mnie to bedzie ponad 22 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczaczekkk Ola1986 Kamila gratulacje!!! x Milita- wypadlas z obiegu? :P, przeciez beta po 2 dniach nie jest db wyznacznikiem, poczekaj kilka dni, po co sie denerwowac x MiskaD- doczytalam ze robilas prenatalne u nasze dr, a on ma taki dokladny sprzet? w gabinecie? Test Pappa tez robilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Zuzka1211 Junior przewraca się na boki,na brzuch nie, na brzuchu nie znosi leżeć. Chwyta zabawki i smoczek, ale jeszcze nieporadnie. X Milita trzymam kciuki za betę. X Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny na kciuki. Jutro wieczorem dam znać bo odbieram wynik bety. Może piątek 13-go będzie szczęśliwy :) Śnieżynko rośnij!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda - fajnie że się odezwałaś... Dużo zdrówka dla Was.. x Julia - tak mam położną, ale często bywa tak, że przyjeżdżasz na IP a tam rozwarcie 5cm i już nie podadzą ZZO.. Pytałam dziś lekarza o to i potwierdził, że tak robią bo ZZO podane przy rozwarciu 6cm hamuje akcję i trzeba robić cesarke, albo tak jak pisze Magda podają oksytocyne.. Ja spaceruje dużo, chodzę po schodach i codziennie sprzątam ;) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Ananasowa- jak dobrze pamietam to bylam w 20t6d i maly wazyl wtedy 410g. Jutro sprawdze dokladnie i gdyby bylo inaczej to napisze :) X Milita- trzymam kciuki!! X Kamila, Ola- gratuluje :) uwazajcie na siebie :) X Julia- dziekuje kochana za pocieszenie, mam nadzieje, ze ten stan szybko minie... Co do szkoly rodzenia to chetnie bym poszla, ale moj M jest non stop w pracy... A samej mi nie pozwala wychodzic poza osiedle na ktorym mieszkamy z uwagi na ten twardy brzuch... Ja o porodzie chyba wole za duzo nie wiedziec ;) M jest ratownikiem i kilka razy mial okazje odebrac porod... Wie, ze moze byc depresja, ze po porodzie sn czy cc kobieta potrzebuje wsparcia itd... On z reguly jest bardzo troskliwy, a mnie czasami traktuje jak male dziecko... Az mnie to wkurza ;) Odkad jestesmy razem nie pozwala mi nawet torby z zakupami wziac, wkurza sie kiedy ide po nie sama itp ;) Wiem, ze powinnam sie cieszyc, ale czasami chcialabym mu po prostu pomoc :) Jedyne czego mi szkoda to wlasnie zajec z opieki nad dzieckiem i tak mysle, zeby poszukac platnych warsztatow w dni kiedy M ma wolne i sie zapisac :) X Darkness- moze niechec do rowera byla wlasnie z tego powodu? Generalnie tak jak pisalam wczesniej- nie u wszystkich dzieci taki bedzie tego skutek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Nadzieja- coreczka wyczekana wiec chce byc oczkiem w glowie ;) mam nadzieje, ze wieczor minal spokojnie :) X Alexvan- ja chyba w 17tc dowiedzialam sie, ze bedzie chlopiec. X Kkiniaa- co teraz u Ciebie? Czym zajelas glowe, zeby czas szybciej minal? Czekam razem z Toba na powrot do dzialan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas podają do 7 cm i powiedziała położna ze nie hamuje się akcja tylko spowalnia trochę. Wtedy kobieta może się przespać 2 godzinki i po przebudzeniu wpuszczaja kolejna malutka dawkę. A nawet jak jest konieczne podanie oksytocyny to chyba ok? Moja koleżanka tak miała i mówiła że szybko poszło dzięki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam na szkole rodzenia mówiłi ze znieczulenie do 4-5 cm rozwarcia się podaje, potem już nie, bo może spowolnić lub zatrzymać akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w szpitalach robią wszystko żeby tego znieczulenia nie podać bo takie znieczulenie kosztuje szpital około 1600-1900zl. Moja polozna mi mówiła ze owszem może spowolnić poród ale nie zawsze, u niektórych zmiękcza szyjke i wtedy przyspiesza poród. A jak spowolni to kładą rodzaca spać żeby zregenerowala siły i wróciła do akcji za 2h. Ja to wszystko idealizuje i myślę że w moim przypadku będzie super i nie biorę pod uwagę że pójdzie coś nietak :) Moze dlatego nie boję się porodu. Ale podobno nastawienie jest najważniejsze? Po 15 czerwca napiszę jaka była rzeczywistość hehe i pewnie ze nie miałam znieczulenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia -jakie myśli takie życie:-) - tak będzie jak piszesz i koniec :D X Miska malusia zasnęła o 17:30 i śpi do teraz 3:35 z dwoma przerwami na jedzenie i przebranie do spania..pierwszy raz nie byla kąpana;-) tak ja wymęczyły te wczorajsze kolki.. ja za to jeździłam po pogotowiach jak m wrócił z pracy po 20, bo miałam kleszcza na stopie którego odruchowo zerwałam i zostało co nie co do wyjścia..bleee X A połówkowe miałam 22 t i któryś dzień a waga to chyba 450g , a dwa tyg później 650 g. X Kurde spać nie mogę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie84
Ananasku miałam połówkowe/prenatalne w 21tyd1dniu Malutka ważyła wtedy 430, a juz 8 dni pózniej 550, wiec przybierała jakoś 100g tygodniowo. Przez ostatnie tygodnie rośnie troszkę szybciej ok. 160g na tydzień. Tez bardzo martwiłam się waga, zwłaszcza ze moj brzuch był niewielki, ale teraz się ja z tego cieszę, bo 30 tydzień i nie jest mi tak cieżko, jak koleżankom w 26tyg. Xxxxxxx Alex ja płeć znałam juz w 15 tyg, ale dr nie był wtedy pewien, potwierdził w 18, bo mała od razu się pokazała ;) Xxxxxx Biedronka jak tam? Myślami jestem z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×