Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Aleczka! Jesteś następna w kolejce do porodu! A pózniej Annie. Dziewczynki juz niedługo poznacie co to prawdziwe szczęście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona, ale TWój Maluch rośńie :D wspaniale :) codo kolek to u nas była rz, w piatym miesiacu....a niby do 4go mijaja...rozne sa teorie ale jak pisała Nadzieja, nie pomylisz kolki z niczym innym...wrzas masakryczny a Franek tylko w tej jednej sytuacji nei chciał cycka...no i wiiedziałam , ze od rana nie było kupy a u nas sa nawet 5 razy na dzien wiec bylam pewna ze to kolka,,,płacz 4h i padł ze zmeczenia.. Ania1602...ciezki teraz czas dla Ciebei ale to sie zmieni...z tego co pamietam Doremido tez miała w pewnym moencie kumulacje złych wydarzeń a potem przyszło upranione szczescie, trzymaj sie dzielnie KOchana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja - :) co to spania to u nas tez kolorowo ;)...Franek potrafi spac 30 minut w tym 3 razy sie obudzic :D nie ma nic stałego w dziennych porach snu i coz..przestałąm sie tym przejmowac..poprostu czasem mam mało czasu a czasem wcale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co dospania w łożeczku (gościu jak myslałes ze mnie ruszy twoj wpis to sory, musisz sie bardziej postarac )...sie okazało ze moja panika byla wieksza niz sa problem ;) po 3 dniach buntu moje cudowne dziecko spi w łóżeczku...w dzien tez :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness apropos bólu bioder. Mnie tez bolały. Jeśli załóżmy leżałam ze zgiętymi to wyprostowanie całkowite nóg mi pomagało. Ale głownie pomagał mi fitness, po zajęciach wszystko sie rozciągało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała spi na poduszce klin od wizyty u ortopedy z bioderkami czyli od 3 tyg..jesli dziecko śpi na pleckach to jest super ale trzeba pamiętać by układać głowę na boki bo moja ma już lekko plaskatą.. Na bóle kręgosłupa polecam ultradźwięki, mocny i konkretny zabieg. Po piątym czuje duża ulgę.. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość - Ty naprawdę jesteś burakiem z ciemnogrodu. Ty widziałaś w ogóle gdzie i z jakimi dziećmi ludzie latają.. Ale jak się siedzi na d***e i tylko komentuje to skąd wiedzieć!!! Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvandekol tak tak widziałam te pocztowki i jeśli to twoje to chylę czoła piękna robota!!!!!!!Że też sama na coś takiego nie wpadłam. Kciuki trzymaj mocno jak najdłużej. Oby były piękne pęcherzyki. Mam do was pytanie przez te 6 iui raz zdarzyło się że pęcherzyki nie pękły i wystąpił zespół luf, ostatnia udana iui była przeprowadzana na peknietym pęcherzyku, teraz ma być na niepeknietym jak myślicie czy mogę wziąć podwójna dawkę ovitrelle, czy podwójna zwiększa szanse na pęknięcie? Nie chce być znowu tysiaka w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedrona żałosna jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinia weź podwójny ovitrelle. Jeszcze nie napisałam pocztówki..nie mam ostatnio gdzie rąk włożyć..jest na to jakiś czas ograniczony ? Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia, nie to nie były moje pocztówki, ale uważam, ze był to świetny pomysł . Jasne, ze bede trzymać, juz trzymam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia, u mnie niestety czasem i podwójna dwka ovitrelle nie dawała rady. ten zastrzyk niby jest na pekniece, a tak naprawdę ma doprowadzić do zakonczenia procesu dojrzewania komórki - jesli jednak komorka jest wadliwa, to nawet zastrzyk nie pomoze. tak mi to zawsze gin tłumaczyła. ALex, a Ty nadal na prolutexie jestes? albo innym progesteronie? bo on niestety powoduje zaparcia. proponuję duzo wody, owoców, jogurtu. ja się meczyłam długo, ale obyło się bez leków. moja gin polecała czopki glicerynowe, o kroplach nie wiem,. powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia rzeczywiście to juz całkiem niedługo, po rozmowie z dr wiem, ze idę do szpitala 18/19.07 i kolejnego dnia CC. Został nam miesiąc, nie mogę sie juz doczekać, a z drugiej strony strasznie sie boje, niekoniecznie samego porodu, ale macierzyństwa w ogóle, nie wiem czy dam radę, czy będę wystarczajaco mądrym rodzicem, czy wychowam szczęśliwego i dobrego człowieka....takie tam ;) Alex ja tez nie brałam żadnych leków, ale pomagały suszone śliwki, morele, duuuuzo wody, (zawsze szklanka na czczo). I na szczęście przeszło koło 18-20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia myśle, ze podwójna dawka nie powinna zaszkodzić, ja wszystkie iui miałam na niepeknietych pęcherzykach, pamietam ze 2 miałam przyspieszona o 1 dzień, bo pęcherzyk zaczął juz pękać. Trzymam mocno kciuki za szczęśliwa siódemkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia myślę, że powinnaś na ten temat porozmawiać ze swoim lekarzem. Przypomnij mu, że miałaś taki problem i powiedz, że się tego obawiasz. Zapytaj czy podwójna dawka ma sens. Ja nigdy nie miałam takiego problemu. Wiem, że Ovitrelle podaje się w odpowiednim czasie, przed naturalnym pikiem LH, żeby wbić się odpowiednio czasowo z IUI tuż przed pęknięciem. Tak robią odpowiedzialni lekarze. Niektórzy nie zwracają na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja nasz mały śpi tylko na bokach, raz na jednym raz na drugim. Boimy sie ze zakrzusi sie jak mu sie uleje gdy bedzie leżał na plecach. Dzięki za cynk o tych ultradźwiękami. Poszukam tego w Warszawie bo plastry niewiele dają :( a mój M wraca w przyszłym tygodniu do pracy. Teraz tylko on go przewija i podnosi do odbicia ze względu na ten mój okropny ból kręgosłupa. Xoxo Biedronka niezła riposta Xoxo Gość zobaczymy ;) ale z tego co widzę po znajomych to jak od razu jeżdżą z dzieckiem to nie spotkałam sie z problemem podróżowania. Moi przyjaciele byli z polroczniakiem w Meksyku. Także ten... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvandekol dokładnie świetny pomysł. Tak jak piszą dziewczyny kochana suszone śliwki. Podczas mojej krótkiej ciąży też je miałam, na wieczór 2-3 śliwki wkladalam do szklanki zalewalam gorąca i rano naczczo to piłam, pomagało. Dodatkowo jadłam też śliwki, lubię je. Dzięki dziewczynki za rady, jutro zwrócę na to uwagę dr. Moja jest na urlopie i u innej będę no ale cóż Ananasku :-* Kochane łodzianki od 1.07 macie dofinansowanie do ivf, gratuluję wam wspaniałych radnych!!!!! Brawo łódź!!!!!!! Hip hip hura hura hura, oby warszawa była kolejna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleczka21
Julka!!! Wiem! I przeogromnie się ciesze :-) juz wszystko przygotowane i czekamy juz na małą księżniczkę. W zeszły piątek prawdopodobnie wypadł mi ten czop śluzowy, ale nic poza tym się nie dzieje. Mam 37 tc od poniedziałku ostania magnez i aspargin, a w piątek 24.06 mam wizytę, później juz mogę rodzic :-) cały czas na bieżąco Was czytam, ale się nie udzielam... powiem Wam ze nie boję się ani porodu, ani tego co będzie po. To moje dziecko i zrobię wszystko by było mu jak najlepiej,więc czego mam się bać? ? Kinia 3 mam kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadziejka - mi położna też mówiła o Delicolu do 1 miesiąca, nie mówiła tylko jak go podawać. Jak go podawalas swojej malutkiej? Dzisiaj zamierzam go kupić. Położna stwierdziła, że mój maluch sobie dobrze radzi ze skurczami. Ja jestem nieco innego zdania, bo widziała skurcze zaraz po karmieniu, a tych tuż przed juz nie. Póki co w nocy wstaję dwa razy na karmienie, więc też nie narzekam.. Robię tak właśnie, że kładę go parę razy w trakcie noszenia i podnoszę, ale efektu beka zdarza się nie być mimo wszystko, a nosimy się długo :( x Julia - nie mam tej poduszki, ale podeślij linka może kupię jak pomaga. My pod materac nic nie podłożymy bo jest monitor, ale Ty też masz i podłożyłas kocyk? Nadziejka też? Mój M. twierdzi, że może zakłócić pracę monitora, a ja tam nie wiem. My za radą położnej podłożylismy listwy pod łóżeczko żeby zrobić kąt przynajmniej 30-40 stopni. Twój maluszek karmiony jest piersią to czemu chcesz go odbijać? Wszędzie piszą, że nie trzeba... chyba, że ile położnych tyle opinii ;) Co do podroży jestem tego samego zdania co Ty.. jeżeli tylko dziecko na to pozwoli, tzn. nie będzie miało kolek i chroby lokomocyjnej jak starsze, to można jeździć ile się chce.. dwa lata temu byliśmy w Chorwacji z maluszkami 6 i 9 mcy.. trzeba tylko wiedzieć jak podróżować. Po drodze jeszcze zwiedziliśmy sporo... a jak ktos jest panikarzem to będzie siedział w domu na d***e i komentarze pisał. x Piksi - :D x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kkinia - koniecznie skonsultuj to z lekarzem. Co do ivf w Warszawie to myślę, że szansa jest, mam nadzieję że i inne miasta też pójdą tymi śladami. x Gościu - a żałosna to Ty jesteś bo się nawet nie podpiszesz! x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a czy Wy kładziecie maluszki na boku? Mój strasznie nie lubi i marudzi. Leżał tak tylko jeszcze tydz po wyjściu ze szpitala, a teraz już nie chce. Położna zwróciła uwagę że kładłaby na boku, ale mam się z nim silować. Główkę trzyma na bok.. Macie może aplikację moje dziecko? Wydaje się być fajna ;) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka my go nie odbijaliśmy bo tez mówili ze nie trzeba, ale sam wymusił jak po odłożeniu do kolyski wiercił sie i nagle wypływało mu mleko i jeszcze czkawki dostawał. Ja mam monitor oddechu na pieluszkę, nie pod materac. A to taka poduszka http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6005945374 Xoxo Aleczka ja tez sie nie bałam porodu i miałam racje! Bałam sie opieki nad maluszkiem, ale niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia na zabiegi/rehabilitacje tego typu musisz miec raczej skierowanie nawet jesli chcesz zrobić prywatnie..podejdź do lekarza. Moja tez spala na boczkach, co karmienie na innym aż do wizyty bioderkowej u ortopedy w 3 tygodniu..i dobrze ze tak wczesnej, wystarczyła pielucha na noc trzy tyg. noszenie tylko na żabkę no i spanie na pleckach, częste kładzenie na brzuszku i bioderko eleganckie. Ale teraz za nic nie zaśnie na boczku..jak przekręcam jej głowę w śnie,to za chwilę znów jest na wznak i nie pomaga żadne podkladanie itp.. My po nocnym karmieniu :-) Nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronka ja poduszkę klin kładę na materac i na to kocyk (kocyk zdjęłam jak zrobilo sie ciepło) i główka jest bezpośrednio na tej poduszce. Mam z firmy Matex. Ale jak masz pod kątem łóżeczko to nie potrzebna Ci poduszka. AngelCare działa bez zarzutu jak do tej pory. Do miesiąca życia włączył sie trzy razy..i nie byl to fałszywy alarm..wiem bo łóżeczko mam 50 cm od łóżka i na pewno do roku go nie odstawie do innego pokoju..i nie położę jej gdzie indziej jesli nie będzie cały czas w zasięgu mego wzroku. Na te kilka dni zabieram i monitor. Duzy bagażnik wszystko sue zmieści:D łącznie z matą;-) powiem Wam ze mała uwielbia ten wynalazek..:-) i km więcej tan wisi jej nad głową tym lepiej :-) X Aleczka :-) i prawidłowo! Bądź spokojna :-) bo wszystko będzie jak należy:D tylko informuj nas i czekamy na foto na fb! Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Biedronka Delikol według ulotki..nie pamiętam jak tam bylo..na Gemini polowe tańszy, w aptece u mnie ok.40zl a szedł jak woda ;-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość jak zwykle wszystko wie lepiej ..to juz norma haha ;-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×