Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość Azzurro
Mh1- twoje początki z karmieniem takie same jak u mnie , współczuję. Mój syn niestety nie polubił piersi i zaczęłam tracić mleko po 2 tygodniu. Powodzenia i żeby Twoja córka dobrze się chowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie ma co się poddawać z karmieniem. Pamiętacie może jak pisałam jak jest ciężko? Mala się nie najadała, doszły kolki, byłam gotowa przejść od razu na mm. Ale kupiłam laktator ( koniecznie elektryczny, ręcznym bardzo się namęczycie). I dałam radę. A widok "cycającego" zadowolonego dziecka bezcenny. Teraz mala ma ponad 8 miesięcy. Na noc dostaje już butlę ale tak mi szkoda jej calkiem odstawić od piersi... Zakładałam że będę ją karmić pól roku, ale jakoś tak wciąż przedłużam. Do tego kp to duża wygoda. Mycie tej butelki, smoczków wydaje się niewiele ale naprawdę to bardzo dużo. X Biedronko ja używałam serii Baby dream z Rossmanna. Mam tylko jeden rozstęp na udzie (tam nie smarowałam). Ja miałam oliwkę i mleczko. Polecam. Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiskaD od 24 do 36 h ovitrelle :-) Darkness popłucz wodą utlenioną gardło powodzenia :-) Biedronka ja używam Bio oil i oliwkę Jonson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska D- ok 24h przed zabiegiem, bo wtedy jest najwieksza szansa że komórka z plemnikami sie spotka biorąc czas na dotarcie ;) na opakowaniu jest napisane że pęcherzyk powinien pęknąć 24-36h po podaniu. Kiedy masz iui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness- trzymam kciuki, dzis Twój dzień, płucz jak dziewczyny pisały wodą z sola powinno pomóc Mh 1 - to wszystki brzmi przerażająco;) choc jak widac do przeżycia, strach o Maleństwo to koszmar dla kazdego rodzica ale najwazniejsze ze wszystko dobrze sie skonczyło :) Biedronka- miło wieziec, ze nie tylko ja jestem spanikowana tym co mnei czeka,,,, szkoła rodzenia mi to tez uzmysławia... ja sie smaruje palmersem i pok co jstem bardzo zadowolona...ale wiem ze wiele koniet uzywa olejku migdałowego , jest b. wydajny, tanszy a efekty sa ponoc super, Mh1 tez o nim pisała chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksi - ja jak czytam co piszą dziewczyny to wyrywam sobie włosy z głowy.. Ja naprawdę nie lubię jak mi ktoś cycki dotyka, M. strasznie nad tym ubolewa, a teraz jest przerażony jak ja będę dziecko karmić. A już w ogóle jak czytam o tym ciumkaniu, gorączkach, pogryzionych i pokrwawionych sutkach to w nocy nie śpię ;) x Kochane dzięki za info ws. kosmetyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka to witaj w klubie jeśli chodzi o cycki :-P dlatego do szpitala biorę od razu laktator i jak Lilianka zauważyła najlepiej elektryczny i nakładki na sutki. Może z takim sprzętem tym razem dam radę:-) Zadzwoniłam do położnej ( gin mi mówił na ostatniej wizycie ze czas się rozejrzeć) i umówiłam się na piątek, przyjedzie do mnie koło południa porozmawiać co i jak. Do Was przychodziła też do domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkinia84
Witam dziewczynki, Kiciołka dobrze ze skonczylo sie na strachu kochana ;* Morela15 fajnie sie czyta takie posty, wszystkie najlepszego slonko elfica - super , ze juz startujesz, Eversea zdolna bestia z Ciebie, lucy dziekuje za twoja olbrzymia wiare w moje powodzenie ;*, ja rowniez od soboty biore sie za bieganie, cztery kg na+ niby i tak waze malo bo przy 170- 58kg ale to najwiecej w moim zyciu Golf nie poddam sie choc same wiecie jak trudno jest sie podniesc po porazce Asienska-dziekuje ze napisalas swoja historie Dajesz wiare i siłe!!!!!!Calusy dla was Julka zycze abys szybko znalazla odpowiedzialnego lekarza, mozesz sobie zadzwonic do ConceptMedica dr stanislaw pazio, (pracuje w szpitalu na solcu)poczytaj opinie sobie o nim moje kolezanki go bardzo polecaly, fajnie cie widziec w julkowym kalendarzu i super sprawa z nowym watkiem Ewelka ja wiem ze ciaze chcialabym jak najdluzej zachowac w tajemnicy, a rodzinie najblizszej powiedzialabym po serduszku-----taki plan mialam jeszcze tydzien temu ;( Mh1 to musialy byc dramatyczne chwile przy porodzie ciesze sie ze wszystko jest ok, buziole AAgape gratuluje ci kochana, mozesz przyblizyc sytuacje ze spadajaca beta darknes77 zdrowka zycze no i powodzenia jutro oczywiscie kciuki zacisniete *Ja dzis po wizycie ciaza biochemiczna leki ostawiam i czekam na okres ;( Niby dzis jeszcze beta zrobiona ale to juz formalnosc .16.11 wizyta kwalifikacyjna do histeroskopi udalo mi sie na nfz zalatwic w medicover, gdybym pyla pewna ze okres bedzie dzis jutro lub pojutrze to wizyte mialabym wczesniej ale musialam brac pod uwage ze roznie teraz moze byc, wytrzymam wcale to nie tak daleko.Dziewczyny jak ktoras miala biochemiczna niech napisze czy to wyglada jak normalny okres, dluzszy, bole itd Jakos sie trzymam ale chwilami ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia ja miałam w zeszłym roku na św . Wielkanocne. @ przyszła z opóźnieniem była dłuższa o 3,4 dni i trochę intensywniejsza. Życzę Ci żeby szybko przyszła i tak samo szybko odeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia - ciesze sie , ze walczysz choc wiem ze Ci trudno :* Nadzieja, fajnie, ze do domu polozna przyjdzie, moja siostra tak miala, przejrzała co ma dla Malucha kupione, radziła jakie kosmetyki, jakie srodki higieniczne i generalnie byla bardzo pomocna. u mnie z tego co wiem to tylko wizyty patronażowe po porodzie...zreszta my nadal w trakcie remontu wiec jakby teraz przyszła to by sie zdziwiła ;P Dziewczyny, masakry z cyckami tez sie boje ale jeszcze bardziej boje sie że mnie rozerwie jak balona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEliza
Czesc dziewczyny ja juz pomalu dochodze do siebie po ostatniej porazce i mysle co dalej. Kkinia ja po biochemicznej mialam @ bardziej obfita i bolesna. Widze ze mamy podobny plan. Ja tez ide na histeroskopie. Mam skierowanie do szpitala na nfz. 3.11 mam wizyte kwalifikacyjna i zobaczymy kiedy zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja, Piksi - jak to dobrze, że nie jestem osamotniona, bo mój M. to już stwierdza, że ja to jakiś dziwak jestem ;) x Piksi - no nic dodać nic ująć też się tego boję, a MH1 pisała o jakimś olejku migdałowym, tylko w jaki sposób ona go stosowała na to krocze ;) Wiem, że piszę głupoty, ale nie mam czasu siedzieć w necie i szperać, a jestem totalnie zielona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Dziekuje Wam za odp! Tylko teraz nie wiem co zrobic- wg wytycznych dr wychodzi, ze mialabym zrobic zastrzyk 19h przed iui. Co byscie zrobily? X Zocha82- iui mam miec jutro. A u Ciebie jak soe sprawy maja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka dziewczynki, Sporadycznie do Was zagladam, ale zwyczajnie brak mi czasu, wybaczcie. MH1 serdecznie gratuluje coreczki!!! Akurat trafilam na Twoj przrrazajacy opis. W takiej chwili serce sie zatrzymuje, a kazda sekunda dluzy sie jak godzina. Ja dziekuje Bogu, ze oszczedzil nam takich doswiadczen. Jestem pewna, ze za kilka dni KP okaze sie przyjemnoscia. Zastanawiam sie tylko dlaczego tak meczysz cycki lakatorem. Na pobudzenie laktacji wystarczy pompowanie metoda 77 55 33, czyli zaczynasz od pompowania po 7 minut z kazdej piersi, pozniej po 5 minut, a na koniec po 3 - Lacznie pompujesz 30 minut. Dziewczyny nie bojcie sie tego karmienia tak bardzo. Ja Wam powiem, ze cycki wcale nie musza byc pogryzione, nie musza krwawic, a nawal mleczny przeje dziecko. Nie mowie, ze od poczatku bedzie cudownie, bo brodawki na poczatku troche bola i trzeba je smarowac zanim sie zahartuja - najgorszy pierwszy tydzien, a pozniej juz z gorki. W szpitalach sa poradnie laktacyjnie i korzystajcie z nich podczas pobytu na oddziale, wzywajcie polozne, zeby pomagaly Wam przystawic dziecko do piersi i noech pokazuja tak dlugo, az nie nauczycie sie przysyawiac dobrze malucha - to jest najwazniejsze, zeby nie miec poranionych brodawek. W domu bedziecie z tym juz same, wiec korzystajcie ile sie da w szpitalu. Ja na pobudzenie laktacji korzystalam z laktatora szpitalnego, mialam swoja koncowke i butelke, ale tego co sciagnelam i tak nie podawalam dziecku. Jadl wylacznie z cyca. A w domu mam laktator reczny, ktory dostalam i uzylam go raptem dwa razy, jak dziecko spalo mi 8 godz. i cyce zrobily sie jak kamienie, ale jak zassalo, to bez pompowania samo szlo. Musze konczyc, bo moj smok sie budzi. Buziaczki 😘 Griszankaanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila16371
Hej. Widze ze szczesliwych mam coraz wiecej Mh1 gratulacje i oby kazda z Nas to spotkalo:) ale mam do Was pytanko jestem juz chyba przewrazliwiona. 21.10 powinnam dostac @ lecz do dnia dzisiejszego cisza. Test robilam 22.10 i 24.10 i nic. Jak myslicie isc na bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka dziewczynki, Sporadycznie do Was zagladam, ale zwyczajnie brak mi czasu, wybaczcie. MH1 serdecznie gratuluje coreczki!!! Akurat trafilam na Twoj przrrazajacy opis. W takiej chwili serce sie zatrzymuje, a kazda sekunda dluzy sie jak godzina. Ja dziekuje Bogu, ze oszczedzil nam takich doswiadczen. Jestem pewna, ze za kilka dni KP okaze sie przyjemnoscia. Zastanawiam sie tylko dlaczego tak meczysz cycki lakatorem. Na pobudzenie laktacji wystarczy pompowanie metoda 77 55 33, czyli zaczynasz od pompowania po 7 minut z kazdej piersi, pozniej po 5 minut, a na koniec po 3 - Lacznie pompujesz 30 minut. Dziewczyny nie bojcie sie tego karmienia tak bardzo. Ja Wam powiem, ze cycki wcale nie musza byc pogryzione, nie musza krwawic, a nawal mleczny przeje dziecko. Nie mowie, ze od poczatku bedzie cudownie, bo brodawki na poczatku troche bola i trzeba je smarowac zanim sie zahartuja - najgorszy pierwszy tydzien, a pozniej juz z gorki. W szpitalach sa poradnie laktacyjnie i korzystajcie z nich podczas pobytu na oddziale, wzywajcie polozne, zeby pomagaly Wam przystawic dziecko do piersi i noech pokazuja tak dlugo, az nie nauczycie sie przysyawiac dobrze malucha - to jest najwazniejsze, zeby nie miec poranionych brodawek. W domu bedziecie z tym juz same, wiec korzystajcie ile sie da w szpitalu. Ja na pobudzenie laktacji korzystalam z laktatora szpitalnego, mialam swoja koncowke i butelke, ale tego co sciagnelam i tak nie podawalam dziecku. Jadl wylacznie z cyca. A w domu mam laktator reczny, ktory dostalam i uzylam go raptem dwa razy, jak dziecko spalo mi 8 godz. i cyce zrobily sie jak kamienie, ale jak zassalo, to bez pompowania samo szlo. Musze konczyc, bo moj smok sie budzi. Buziaczki 😘 Griszankaanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska D- No tego jeszcze nie było:) jutro nasz doktorek będzie miał pracowity dzień:) ja biorę ovitrelle ok 23h przed iui. Może sie spotkamy :) Kamila- idź na bete dla świetego spokoju, ja czasem tak miałam że jak zrobiłam test lub bete to zaraz po tym przychodziła spóźniająca sie @, może to było spowodowane stresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha- na ktora masz byc w labo? :) moze sie spotkamy :) Ja chyba zaryzykuje i wezme 2h wczesniej :) obawiam sie, ze prcherzyk mogl zrobic psikusa i dzisiaj peknac ale moze akurat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Biedrona ja używam olejek z kwitatu migdała firmy kneipp, pięknie pachnie i świetnie się wchłania, nie zostawia tłustych smug. Również na zmianę używam olejku kokosowo waniliowego, niestety nie do dostania w PL, gdyż dostałam go od szwagra, przywiózł mi z wysp Vanuatu, jest nieoceniony i pięknie pachnie. Dostałam próbki Palmersa na warsztatach, ale nie jestem w stanie znieść tego zapachu. A co do karmienia to na samą myśl o piersiach robi mi się źle, ja planuję ściągać pokarm i dawać z butli i przy okazji będę wiedzieć ile dziecko zjada, bo inaczej nie ma się nad tym kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiśkaD powodzenia na jutrzejszej iui i za dwa tyg pozytywna beta musi być. Dziewczyny to ile dni po transferze było widać u Was pęcherzyk ciążowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska D- ja o 19:30, a Ty? O której bierzesz zastrzyk? Też sie boje zże pęknie wcześniej ale mysle że będzie dobrze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha no to dołanczasz do Miśki również kciuki za Ciebie zaciskam. Eliza i Kinia fajnie,że macie plan pamiętajcie to wszystko zbliża Was do największego szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Kiciolka- dziekuje!! :* Czekam z niecierpliwoscia na Wasze serduszko! Juz niedlugo :) X Zocha to sie nie spotkamy, bo my duzo wczesniej :) rzeczywiscie dr musi miec jutro pracowity dzien patrzac na roznice w godzinach :) sporo tych iui jutro bedzie :) trzymam kciuki! A powiedz mi jeszcze mialas cykl stymulowany czy naturalny? Ja wymusilam na dr chociaz zastrzyk :P zgodzil sie dlatego, ze byl tylko jeden pecherzyk ;) X Ja postanowilam wziac zastrzyk troszke wczesniej niz dr mowil... Mam wrazenie, ze strzelil sobie te godzine bez zastanowienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha, Miśka D obie jutro macie IUI? Ja zastrzyk miałam brać 24h przed IUI, a przed IVF 36h. Griszanka fajnie że się odezwalas. Kiciolka ja zobaczyłam pęcherzyk 20dpt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Kiciolka ja miałam podaną blastkę i 15dpt był pęcherzyk Zosia i Miśka powodzenia jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zosia i Miska, jutro Wasz dzien :)) powodzenia! *Kiciolka, ja miała podaną blastkę ki pęcherzyk zobaczyłam 17dpt. *ja mam w piątek wizytę u gin na miejscu, sprawdzi, czy wszytsko się oczyściło, to będzie 6dc. dzwoniłam dziś do Gamety przedstawić sytuację i dostałam odpowiedź, że ten cykl odpoczynek, a od nastpenego strofem i przygotowania do crio. czyli w grudniu. wkurza mnie, że nie ma bezpośredniego kontaktu z lekarzem, przykro mi , opowiadając pani z rejestracji o becie, przyroście i stracie ciązy. w takich kwestiach to lekarka powinna oddzwonic... ech :( *Darkness, jak tam? któy lekarz robił transfer? jakie zalecenia? kciuki, kciuki! *Kkinia, przytulam Cię! jesteś bardzo dzielna! życzę CI, by @ pojawiłą się szybko i nie byłą bolesna. u mnie porónywalna o poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak to Zocha82 i MiskaD macie jutro IUI??? Wow!!! Tak po cichu spiskujecie przed nami? ;) Kochane strasznie mocno trzymam za Was kciuki... x Darkness - no i jak tam po crio??? x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka ja musiałam korzystać z laktatora (wybrałąm elektryczny) bo moj wczesniaczek nie chciał ssac z piersi choć probowałam go przystawiac, ale od samego poczatku byl karmiony najpierw przez sonde a potem butla pij moje mleko. Powiem Ci szczerze, że jak się ma dziecko przy sobie to ciezko jest caly czas sciagac pokarm i karmic butla. czasowo ciezko ogarnac, no ja nie wspominam tego zbyt dobrze. Wytrzymałam tak jakies 2,5 m-ca a potem przeszlismy calkowicie na mleko modyfikowane. Balsam palmersa chwaliłam sobie na poczatku,niestety na sam koniec mojej 7miesiecznej ciąży rozstępy mi wyszły na piersiach. Dobrze jest natłuszczać te miejsca najbradziej podatne na rozstepy,ale jak maja wyjsc to i tak wyjda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×