Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy 6scio latkow, czy zostawiacie dzieci na drugi rok w pierwszej klasie?

Polecane posty

Gość gość
Jestem mamą bliźniaków,pisałam tu wcześniej.Dzisiaj zadzwoniłam do szkoły i dowiedziałam sie,że do I klasy jest zapisanych 8 dzieci...Pomimo tego,pierwsza klasa będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko poszło jako 6 latek do I klasy. Ochchch bardzo tego żałuję, bardzo. Dziecko jest szalenie zdolne, ma same 5 i 6, lecz wiele wysiłku je to kosztuje. W klasie są dwa roczniki - mniej więcej pół na pół. No i niestety dzieci starsze są bardziej dojrzałe (czyt. cwańsze), czasem szybsze a czasem po prostu wiedzą więcej, bo uczą się o rok dłużej. Moje dziecko często odczuwa z tego powodu dyskomfort, a ja mam okropne poczucie winy, że nie zostawiłam go jeszcze rok w zerówce. Przeszło mi nawet przez myśl, czy nie zostawić go teraz w II kl., bo mam wrażenie że im dalej w las, tym różnice między dziećmi są bardziej zauważalne. Przed nami kolejne lata edukacji i wciąż będzie przewijał się ten sam problem. Dodam tylko, że Pani powtarzała że pomiędzy rocznikami nie ma żadnych różnic, w ogóle. Teraz natomiast zdanie zmieniła i na dowód tego swojego dziecka do klasy mieszanej nie daje. Jej dziecko do pierwszej klasy pójdzie jako 7 latek. Czuję się szalenie oszukana. Nie wiem, jak wybrnąć. Ogólna konkluzja jest taka, że moje dziecko czuje się gorsze, bo jest młodsze, a miara dla wszystkich jest taka sama. Nie ma najmniejszej mowy o "indywidualnym podejściu do dziecka". Coś takiego nie istnieje. Dyktanda, kartkówki, sprawdziany, testy, zadania przy tablicy, czytanie no i aktywność. Dzień w dzień i to po kilka razy. Dosłownie jak na poligonie. Każdy musi być w pełnej gotowości o każdej porze. Taki wyścig szczurów w nauczaniu wczesnoszkolnym. Mam jeszcze jedno dziecko i na pewno nie pójdzie wcześniej do szkoły, po moim trupie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz jeszcze zostawić dziecko żeby powtarzało rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam ze klasy mieszane, 6 i 7 latków to najgorsze zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej im dalej to te różnice będą mniejsze.. 11 i 12 latek to już nie taka różnica więc bez przesady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćII
Właśnie nie bardzo wiem, czy można zostawić dziecko w kl II. Wszędzie jest mowa o pozostawieniu dziecka w I kl. Pytanie brzmi, czy mogę zostawić dziecko w II kl (wówczas przeniosłabym je do innej szkoły), które dość dobrze radzi sobie. Bo nie powiem, że nie. Jest natomiast taki kłopot, jak wspomniałam powyżej. Jeśli ktoś wie, czy taka możliwość istnieje proszę o jakieś info. Choć nie deklaruję, że zrobię to na pewno. To sytuacja typu: Tak źle i tak też nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój siostrzeniec chodzi do drugiej klasy i u nich pani informowała, że jest możliwość zostawienia dziecka na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie,ze sportowiec rozwija się najlepiej wtedy gdy gra z lepszymi ? ,to moja odpowiedź na to,że niektóre boją się ,że w klasie będą same starsze dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyny ,która pisze że jej dziecko jej szalenie zdolne,i jednocześnie narzeka ile wysiłku to kosztuje,to raczej nie jest aż tak zdolne no sory,tak bez zlosliwosci, ale albo jest zdolne i wszystko łatwo przychodzi albo nie jest i wtedy dużo mozołu trzeba włożyć w naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie zastanawia was dlaczego np. w Warszawie większość dzieci idzie do szkoły jako 6-latki a na drugim końcu jest np. Białystok?? Dla mnie jak ktoś mówi że dziecko nie jest gotowe psychicznie to robi z tego dziecka na siłę kalekę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w Wawie zerówka i wogóle przedszkole kosztuje krocie,dlatego wolą dać dziecko do szkoły jako sześciolatka bo wiadomo że za szkołę się nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćII
Do dziewczyny, która postanowiła dokopać 8latkowi. Nie no, sorry koleżanko domyślam się, że twój ŚWIAT jest wyłącznie BIAŁY i CZARNY. Spoko. Albo są dzieci GENIUSZE budujące układy scalone już w kołysce, albo totalne, nienauczalne tłuki czyt. AMEBY. Domyślam się, że Twoje życie obfituje w same sukcesy i cokolwiek dotkniesz zamieniasz w złoto. W życiu błędu nie popełniłaś i nie przeszło Ci przez myśl, żeby pożałować jakiejś głupoty. Ba, nawet nie wiesz, czym jest głupota, bo ta ma sądowy zakaz zbliżania się do Ciebie. Gardzisz dzieckiem 8letnim, które raz na jakiś czas dostanie 5- i mu smutno. Przecież ty w życiu nie dostałaś 5-, bo dla Ciebie Rada Pedagogiczna skalę ocen musiała wyciągnąć do 9 przynajmniej! p.s. kwestią którą poruszyłam był kontrast pomiędzy dziećmi młodszymi i starszymi w jednej grupie. Przynajmniej takie było moje założenie. No chyba, że Ty wiesz lepiej, co ja chciałam napisać. Zaraz, no pewnie, że wiesz lepiej. Dalszych sukcesów życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja mojego dziecka nie będę męczyć i zostawiam na drugi rok w 1 kl.Ja i trzy inne matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1204
Moje dziecko idzie do drugiej klasy, radzi sobie coraz lepiej dobrze czyta i pisze. Jest najmłodszy w klasie ale radzi sobie zupełnie dobrze. Jeżeli chodzi o starsze klasy to bez obaw, dzieci młodsze są często uczniami bardzo dobrymi. Jestem nauczycielem i zwracam na to uwagę. Nie potrzebują pomocy radzą sobie doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn też dobrze sie uczy,ma same 5 i 4 ale skoro jest możliwość żeby powtarzał 1 kl.i poszedł zgodnie ze swoim rocznikiem-to dlaczego z tego nie skorzystać? Skąd wiem jak by sobie radził w 2 czy 5 klasie?Dlatego wolę żeby utrwalił wiedzę i dojrzał umysłowo.Rząd wycofał ustawę o 6 latkach,więc korzystam z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczepan z Raszyna
Dziecko z września 2009 - idzie dalej do drugiej klasy. W jego klasie tylko Chińczyk zostaje na drugi rok (nie mówi nic po polsku). W klasie sa dzieci z grudnia 2009 ale i z grudnia 2008 - róznice oczywiście są, ale jak jeden jest dojrzalszy emocjonalnie, to przegrywa, fizycznie lub w nauce czytania/pisania/ liczenia. Nie przejmuje sie tym, że moje dziecko gra gorzej w piłkę czy ma problemy z koncentracją. Zrobił przez ten rok duże postępy. Poza tym zostawienie dziecka na drugi rok odbiłoby się na psychice dziecka. Musi robić po raz drugi to samo, podczas gdy jego rówieśnicy, z którymi się zżył są o krok dalej i nadal trzymają sie razem. Czas na decyzję był w zeszłym roku - można było załatwić odroczenie od poradni psychologicznej. Teraz to już "po ptokach". Pozdrawiam Szczepan z Raszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne jest to co piszesz bo mój syn chce powtarzać pierwszą klasę powiedział,że będzie wtedy najlepszym uczniem. teraz jest dobry z matematyki gorzej z polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj czytałam w necie wiadomościach ,że 450 tys.dzieci w Polsce będzie powtarzało pierwszą klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byl niedawno takifajny wywiad z nauczycielami w szkolach w Krakowie. Kazdy mowil, ze moze 1 na 10 dzieci, ktore zostaja w 1 klasie rzeczywiscie powinno jeszcze przeczekac rok.Cala reszta to fanaberia rodzicow.Tak RODZICOW, ktorzy wszystkich uwazaja za durniow, wlacznie ze swoimi dziecmi. Nie konsultujecie swoich decyzji z nauczycielami alni z pedagogami, poraniami psychologicznym.Nawet z dziecmi tego nie konsultujecie. Jak trzeba bylo je odraczac przed 1 klasa, to wszytskie lecialy po pomoc do poradni.Jak teraz ich NIE trzeba zostawic w 1 klasie, to kazda podejmuje decyzje sama. Hipokrytki szkodzicie dzieciakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro ustawa o sześciolatkach została cofnięta przez rząd to logiczne że większość rodziców powinna swoje dzieci cofnąć, prawda? Niech idą zgodnie ze swoim rocznikiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszosc rodzicow jest cofnieta w rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka. to jedno Nie ulega wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta i fundujecie dzieciom rok szkoły więcej, gratulacje, robicie ze swoich dzieci kalekich na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma pewności czy poradziliby sobie na przykład w czwartej czy w piątej klasie. a do szkoły i tak będą chodzić dłużej bo ma być przecież 8 klas a gimnazjum zlikwidowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie jak ktoś mówi że dziecko nie jest gotowe psychicznie to robi z tego dziecka na siłę kalekę.. x Taaa, zwłaszcza, kiedy robi to specjalista (bo takiej porady należy zasięgnąć). Kura z kafe wie zawsze lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie specjalista, bo to co innego, tylko rodzice sami z siebie wiedzą lepiej od specjalisty, masz swojego dzieciaka za takiego który nie da rady sobie w 1 klasie i pewnie całe życie będziesz go wyręczać bo on taki biedny i rady nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam zostawiam, tz posle z swoim rocznikiem, no gdyby syn byl z stycznia czy tez lutego to moze poszedlby dalej z rok starsza klasa, ale nie jest. po drugie u nas (moje dziecko chodzi do zerowki, czesc dzieci jest z zeszlego roku) tylko jedna dziewczynka idzie do pierwszej kl a jest z stycznia, wyrosnieta wieksza od strszakow i ja posle do pierwszej klasy. A to,ze jacys tam nauczyciele pisza do gazet to mnie nie opchodzi, pisza co im kaza, juz od dawna nie wierze co mowia w tv i gazetach. kazdy rodzic zna swoje dziecko i wie co dla niego najlepsze. i nikt nie uposledza dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy posyłacie dziecko, które będzie powtarzać pierwszą klasę na rozdanie świadectw? Ja raczej swoje nie, bo przecież ci uczniowie nie dostaną świadectw i będzie im przykro...W przyszłym roku przenoszę do innej szkoły i mają być dwie klasy po 15 osób także dobrze się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tussiat
Złe mamuśki (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/C1xzle-mamuski-2016 >>>http://d8x.pl/r/C1xzle-mamuski-2016 >>>http://d8x.pl/r/C1xzle-mamuski-2016 Opowieść o przykładnych matkach, które postanawiają zerwać się ze smyczy. Młoda i piękna matka cudownego synka, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×