Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość k25i
Podobno karmienie piersia wspomaga obkurczanie miesnia macicy i wiecie co nawet to czuc idkad mam czym karmic no czuc to stawianie sie brzucha jak te skurcze przedpowiadajace, nawet ten ksztalt rysuje sie na brzuchu. I jak mnie zlapie to czuje tak jakby mnie gdzies zebra bolaly, jak chce sie potem ruszyc. Plusem nakladek jest jeszcze to ze jak juz sie naje mala to zostaje w nakladce mleka i od razu smaruje sobie sutki:) a co do stanika do karmienia to nie wyobrazam sobie nie miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25i a mialas plan porodu ze soba? I jakiej firmy masz nakladki i kiedy najlepiej je kupic? Jak dajesz sobie rade z opieka nad Malutka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K25 a miala plan porodu ze soba? Jakiej firmy masz nakladki i kiedy najlepiej je kupic? A mam pytanie czy przydaly ci sie majtki jednorazowe czy nie? Jak sobie radzisz z opieka nam Marcelinka? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
A O ile wygodniej w nocy nie musisz podgrzewac szykowac wyjmujesz i masz ;-) Aniala co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala jak się czujesz? Jak maluszek? Trzymajcie się oboje ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Myslalam ze plan porodu to jest cos czego o tak nie zastosuja a w pokoju przygotowawczym gdzie robia np lewatywe czy golenie dostalam plan porodu i pytalam poloznej co warto zaznaczyc a co nie. Zaznaczylam praktycznie wszystko procz znieczulenia:) i jak z 3cm rozwarciem spacerowalam by szlo dalej potem sie polozylam na badanie i ktg i okazalo sie ze niezbyt idzie to polozna powiedziala zeby sie przespac i mowi do mnie ze zaznaczylam zeby swiatlo bylo max sciemnione wiec zgasila nam swiatlo:) dalo sie nazbierac energii:) i zaznaczylam tez zeby badania ginekologiczne ograniczyc do minimum to tez mi powiedziala ze nie bede badana czesciej niz co poltorej godziny i wszystko wlasnie jak robili to mowili ze zaznaczylam w planie i czy nadal chce by tak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Warto zebyscie sobie zerknely na ten plan porodu i wiedzialy co w nim jest bo ja sadzilam ze i tak to oleją. Wartobtez przemyslec chyba pozycje do rodzenia bo mowi sie ze u nas rodzi sie na lezaco a ja na lezaco rodzilam tylko lozysko:) wiecie co jak przysypiam to snią mi sie te skurcze parte, sni mi sie ze czuje ten straszny bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Jesli ktoras mama nie kupila podkladow po porodowych to moge polecic Bella. W sklepie polecono mi z campolu ale okazaly sie do kitu!!!! Dramat!!!! A te bella są suoer i w dodatku widze ze kazda dziewczyna je tutaj nosi:) są bardzo tanie w dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Czesc Dziewczyny. Mnie niestety troche boli ale da sie przeżyć mam nadzieję ze z każdym dniem bedzie lepiej. Jaś leży w inkubatorze ale oddycha sam dostaje juz mleczko bo wcześniej tylko dożylnie byl żywiony. Pobędziemy tu trochę. Ale jest słodziak i nie taki malutki 3030 i 54cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aniela trzymam kciuki za Ciebie i Jasia zeby wszystko się ułożyło :) U mnie dzisiaj 35 tydzień się rozpoczyna. Ostatnio znowu boli mnie brzuch jakoś tak rwie w boku. Pewnie znowu mi się tam coś rozciąga. A jak po porodzie dziewczyny, bardzo z was leci krew? Aniela daj znaczka jak rana po cięciu czy jest duża czy dużo szwów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziękuję:) strasznie mi pusto w brzuchu nie czuć ruchów ehh maly mogl jeszcze siedzieć dodatkowo nie ma go ze mną i tak ciężko. Ze mnie tak średnio leci bardziej jak robię siusiu. Rana wieksza niż za pierwszym razem ma gdzies do 15 cm. Szwy będą zdejmować w 4 dobie. Nie ma ich tak wiele. Ogólnie samo cc ok choć wszystko w biegu bez lewatywy. Najpierw cewnik tym razem nie wspominam go źle kroplówka nawadniajaca. Później na sali znieczulenie w kręgosłup trzeba tak usiąść pochylić sie do przodu plecy wygiac w luk nie bolalo. No i później ciecie nie czujesz bolu tylko takie rozpychanie ciagniecie. Co jakis czas ci mierzą ciśnienie w razie czego podawaja cos jak spadnie mi sie slabo zrobilo ale za chwile lepiej. Dziecko szybciutko wyciągają pewnie Ci pokażą u mnie niestety przestał oddychać i najpierw intubowali i za chwile zabierali na oddział intensywnej terapii noworodka. Szycie troche trwało bo pewnie wycinali stara blizne. Później zabierają na sale leżenie plackiem 12 h zimno mi strasznie bylo. Jak zaczelo puszczać znieczulenie to dali mi morfinę troche szczypie w trakcie podawania. No i ze 3 kroplówki z glukoza dawaja jak cie przywiozą z sali. Co jakis czas badają ciśnienie i niestety troche naciskają brzuch żeby odchody byly troche boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję dziewczyny! i oby wszystko poszło zgodnie z planem. Pochwalę się Wam, że ja już od prawie dwóch miesięcy mam zdrowego chłopczyka :-) Bałam się bardzo, jak się to wszystko potoczy, ponieważ nie od razu zaszłam w ciąże, trwało to miesiącami ... Na szczęście jest cały i zdrowy :-) Tego też Wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Lepiej sie czułam wczoraj rano bo więcej przeciwbólowych wieczorem juz gorzej i dzis tez bo doszly takie bole mięśniowe od tego szarpania ciagniecia przy wyciąganiu dziecka i szyciu. Czuje zebra bark i troche plecy ale nie jest źle wczoraj dostałam kleik a dzis chleb z masłem i dodatkowo jelita troche wariuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aniela nie mecz się poproś o coś p/bólowego dlaczego ma Cię boleć. Przez to jeszcze gorzej się czujesz. Jakoś bardzo boję się tej cesarki i ogólnie mam takie myśli że sobie z dzieckiem nie poradzę i że zostanę z nim sama i dostane przez to do głowy :/ z drugiej strony martwię się też żeby wszystko było ok bo dzisiaj mieć zdrowe dziecko to jakiś cud normalnie. Aniela dawaj znaki co i jak u was :) serdecznie Cię pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Dziewczyny jak tam się czujecie PRZED ?? ja jutro zaczynam 37 tc ...... jak na razie Mały wieczorami fika dalej jak szalony,,,,,,,,, ostatnie dni jakoś mi ustąpiły te skurcze przepowiadające ale wczoraj takie jakby kłucie w kroczu ......... a Wy jakie macie symptomy że już się zbliża godzina zero :) ?? ja wczoraj zaczęłam powoli pakować torbę do szpitala, wiem wiem chyba jako ostatnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ja po wizycie i wyszlo tak: 36tc (35+5) waga - 2830 g, podobno bedzie okolo 3,5 kg na koniec. glowka jeszcze sie kreci chociaz juz duza 9,6 cm, pozamykane wszystko bez skurczy. do porodu jeszcze podobno mam bardzo duzo czasu ... Tynka - nie martw sie cesarka, lekarz tak zdecydowal dla waszego dobre. Aniela - trzymaj sie i dawaj zanki co u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
Aga z - ja mialam niedziele wieczor noc i poniedzialek skurcze BH a potem to juz nic. na KTG tez nic. torba spakowana stoi juz i straszy od bardzo dawna. ja czuje raczej ze sie cofam niz przyblizam do godziny zero :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Aniala powodzenia duzy chlopak to da radę ;) Moja w 36 tygodniu ma wage od 2500-2600 takze zobacz jaki chlopak duzy ..;) Mnie jak pochodzę to boli krocze tak jakbym spadła na ramę od rowera ;) Jak któras kiedys spadla to powinna wiedziec o czym mowa. Biodra bola, no i wewnetrzna strona ud jakby zakwasy niby to normalne i ze bedzie bolalo...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
ale to dziewczyny Wy jeżdzicie na ktg tak z zaleceń lekarza czy tak same od siebie do szpitala? bo ja 37tc jutro, kolejna wizyta dopiero 23 i tak się zastanawiam jak to jest z tym ktg ? ja dziś od rana taki jakby ucisk w podbrzuszu jak chodzę , macie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ola to waga dzidziusia super :) ja byłam pierwszego dnia 36 tc i maly wazyl 2550 przy czym lekarz daje sobie 300 g bledu. Jeśli urodzi sie okolo 3,5 kg to idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aga z mi w poniedziałek zaczyna się 37 tc i tez nie mam spakowanej torby :) moze w końcu dzisiaj to zrobię ;) także sama nie zostałas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aga z ja właśnie nic nie czuje, zadnego klucia, rwania, nic mnie nie boli, nie ciągnie w kroczu... tak jakby ten porod był czymś jeszcze bardzo odleglym... albo tak lekko to wszystko przechodzę, ale przenosze dzidziusia:( a tego nie chciałaby chyba zadna z nas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
U mnie chwile przed cc robili USG I maly na USG ważył 2800 urodził sie troszkę większy. Trochę Wam zazdroszczę ze macie jeszcze maleństwa w brzuszkach. Tynka nie bój sie cc. Bezpieczniej dla Ciebie bo mogl by Ci wysiłek zaszkodzić. Nie pamiętam czy Wam pisałam. Malemu nie podawaja juz tlenu do inkubatora ale nadal w nim lezy ma antybiotyk i więcej chce jeść:) oby dal rade z oddychaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Ja 35 dzisiaj i też jakoś nie mogę się zabrać za pakowanie tej torby... :/ nie wiem dlaczego ale mam wrażenie ze jak już spakuje to czymś zapesze. Koleżanka polozna mi mówiła że jak w przyszłym tygodniu mam wizytę to będę się już umawiala na termin z ginekologiem. Ja chyba mam największe dziecko z was wszystkich bo w zeszłym tygodniu miał 2900 to aż się boję ile będzie ważył teraz. Nie wiem czysto dobrze czy źle ze taki duzy czy nie jest to objaw jakieś choroby. Ostatnio mam jakieś smutne myśli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Wszyscy znajomi mówią że wyglądam jakbym tylko piłkę połknęła :) może dziecko jednak nie będzie takie duże... ah sama już nie wiem. Aniela widzisz jak pięknie pomału wszystko się układa :) Twój maluszek są radę!! Ja Tobie zazdroszczę, ze masz już dziecko ze sobą. Chociaż się martwię jak to będzie czy dam sobie radę i jak to będzie wolałabym chyba aby było już po wszystkim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Tynka to napewno żaden objaw choroby! Nawet tak nie myśl. Przeciez nawet gdyby mały mial ważyć ok 4 kg to jest to zupełnie normalne. Teraz mnóstwo takich dzieciaczkow się rodzi. Poza tym jak masz mieć cesarke to gdyby wazyl dość sporo spokojnie sobie z nim poradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala Ty byś chciała dzidziusia jeszcze mieć w brzuszku a my już chciałybysmy tulic go w ramionach :D chociaż pewnie jak urodzimy to niejednej zateskni się za ciazowym brzuszkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Aniala bardzo się cieszę, że jest coraz lepiej. Lepiej niech wszystko posprawdzają na miejscu niż masz później sama się umawiać i denerwować bo terminy odległe. A i będziesz miała możliwość na spokojnie dojść do siebie bo wiadomo w szpitalu nie ma obowiązków jak w domu. Trzeba szukać plusów :D Tynka nie martw się,moja kuzynka urodziła 1,5 mca temu chłopca 4200 czy 4400 już nie pamiętam a jest drobną dziewczyną. To 3 dziecko było i największe, też miała cc bo była zbyt drobna na tak duże dziecko. Pomyśl o tym, że większe wydaje się pewniejsze do opieki :D Aga ja od tego tyg bd miała ktg co tydzień. Gin mi tak zaleciła. w pierwszej ciąży też miałam od 36 tc. Ale lekarze różine podchodzą,mam koleżankę, która ma tp na 2 dni wcześniej niż ja i nie musi jeździć na ktg, tylko przed ostatnią wizytą miała i przed kolejną bd mieć i wizyty nadal co miesiąc także to wszystko zależy od lekarza. Ja mam rózne dolegliwości, pobolewa mnie krocze z lewej strony tak jakbym sie uderzyła, ale ja mam miękką szyjkę więc może to być od tego. Brzuch mi się czasami napina, pachwiny ciągną, ale nie martwię się bo już jest w miare tygodni więc jestem spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Aga z ja dzisiaj mam 37+0 w poniedziałek mam wizytę i pierwsze kry u mojego lekarza płatne dodatkowo 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Milka ja mialam takie objawy kilka dni przed porodem zakwasy na udach i bol bioder. Kricze ustapilo po zdjeciu szwu. I pomyslec ze dopiero dzis mialabym wywolywany porod:) wiec mimo wszystko jestem kilka dni do przodu teraz lezymy na zakaznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×