Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość Ewna3096
Ja mam na zbyciu duphaston no na luteinę jestem uczulona, więc jak ktoś chętny. Tak się zastanawiam z jakimi wy pytaniami chodzicie do ginow? Ja się nie mam o co pytać. Mdłości i samopoczucie rzecz ciążowa. A jeżeli ze mną i dzidzią jest ok to ja nie mam pytań. A może powinnam? A jak u was z tarczycą? Bierze któraś z was eutyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny :) piszecie o zmeczeniu..ja tez tam mam..czuje sie czasem jak stara babulinka...Pokonam pare schodkow..a czuje sie jakbym weszla na 12 pietro... Nawet jak ide szybszym krokiem i zkims rozmawiam..to brakuje mi powietrza :O Ale czytalam, ze to normalne... :) k25, nie denerwuj sie i nie mysl o glukozie jak o egzekucji :P mysl pozytywnie, nasze nastawienie psychiczne ma duze znaczenie. Jak juz bedziesz pic,to nie mysl, ze to takie straszne i slodkie i w ogole blee, tylko wrecz przeciwnie ..wyobraz sobie, ze siedzisz gdzies na plazy na maledwiach z drinkiem w reku...wyobraz sobie slonce, piekne morze..i pij swoj wspanialy drink :P Ja dzis zaczynam 18 tydzien. Moje malenstwo wczoraj mnie dosc porzadnie puknelo..az mi sie brzuch zatrzasl...:-) jak dzis wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Interesantka25
szukam konkretnie luteiny 50 wiec jak ktoras ma na zbyciu chetnie przujmie.czekam na info.mail w moim poprzednim poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ewna ja tam wczesniej pisalam jak z moją tarczycą. Gin pow ze moglby mi przepisac ten e cos tam 25 (nie moge zapamietac nazwy) ale niech sprawdzi to endo bo nie bedzie sie wcinal nikomu w zawod. Poszlam do endo to mnie wybadal, zlecil badania ponowne tylko do zrobienia w innym laboratorium niz robilam i nie na czczo i nie z samego rana. Poniewaz byl to juz 18 tydz powiedzial ze najbardziej krytyczny okres ciazy mam juz za sobą i faszerowanie hormonami nie ma sensu. Tarczyca lekko powiekszona mowil ze w ciazy nawet o 30% sie powieksza. Mam przyjsc z wynikami badan okolo 20maja do endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
To skad mi sie uwidzialo ze ta glukoza to koniec swiata? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo po prostu jest wiele kobiet, ktore nie moga tego przelknac... i potem pisza, jakie to bylo straszne. A ty sie tego za duzo naczytalas. :P Mam wrazenie, ze jestes mala panikara :P Dasz rade, pociesze cie, ze kazda z nas musi to przejsc ;-) Bedzie dobrze :-) Ewna, ja tez sie raczej nie mam co pytac gin... Ja nie mam problemow z tarczyca, wiec na ten temat nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A co do pytan do lekarza to pytam o kazda glupote, lupież, ruchy dziecka, co na zgage itd. Teraz juz nie pamietam ale zawsze sie tego nazbiera:) na zgage polecil gaviscon a wyczytalam na blogu jakiejs farmaceltki ze to sie nie nadaje dla kobiet w ciazy ze wzgledu na sklad chociaz w ulutce pisze ze to jest kierowane dla kobiet w ciazy. Moze ja bym tego niedala osobom cierpiącym na nadcisnienie ale dla ciezarnej sklad jest delikatny. I cos gdzies wyczytam i musze go pytac zeby potwierdzic albo dementowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Ewna ja biorę euthyrox 37,5 startowałam z tsh ok 2,7 teraz miałam 1,7 kolejna wizyta koniec maja. ja tez sie męczę ale chyba gorzej było w I trymestrze. W pracy muszę wejść na wysokie drugie pietro i czasem latam tak po parę razy i rzeczywiście do góry zmęczona jestem. Ale ogólnie mam dużo energii, chyba ciąża mi służy nawet mężowi ostatnio mówiłam:) jak byłam na tej prywatnej wizycie z usg genetycznym to o wiele rzeczy wypytywałam i lekarz chętnie długo odpowiadał, w ogóle na początku cały wywiad ze mną zrobił.Zapłaciłam 150zł U mojego na fundusz pytam ale jak to na fundusz czasu nie ma odpowiada na pytania ale szybko szybko. Chyba na połówkowe wybiorę sie do tego lekarza prywatnie. Teraz mam wizytę 10 maja to będzie 19+5 i właśnie myślałam, ze jak usg będzie szybkie to wybrać się jeszcze prywatnie np. tydzień później ale czy zdążę wtedy bo było by 20+5 czyli 21 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Pogoda nas nie rozpieszcza jak nie śnieg to zapowiada się,że cały dzień będzie padać. Co do pytań do ginekologa to ja zawsze coś wynajdę i nie są to jakieś głupstwa. A wole się poradzić fachowca niż sądzić,że robię coś dobrze a jest wręcz odwrotnie. Np. na początku ciąży pytałam o ćwiczenia fizyczne, infekcje intymne, współżycie, leki i inne niepokojące mnie kwestie. Kto pyta ten nie błądzi i według mnie to jest trafne powiedzenie. Wyniki badań tarczycy miałam troszkę podwyższone,ale nie na tyle niepokojące aby wprowadzić leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
a propo wczoraj 4 razy poczułam wyraźniejsze ruchy takie, że byłam pewna, ze to to... ale później cisza i dziś cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
U mnie sam tez duzo mowi np wlasnie o seksie czy o zaleceniach co do jedzenie ale pytania no zawsze sie znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z tych osób co długo nie usiedzą w miejscu,ale na początku ciąży dużo leżałam i odpoczywałam. A teraz wiecznie albo sprzątam albo chodzę na bardzo długie spacery z psem czasami nawet i 4godziny nas nie ma. Ale jak idę bardzo szybkim krokiem i rozmawiam przez telefon to zadyszka mnie łapie oraz przy odkurzaniu. 2 trymestr faktycznie jest dużo korzystniejszy niż 1,ale wieczorne mdłości nadal mnie męczą. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ale sie wkurzylam dzwonie zapytac czy 2go maja czynne przychodnie punkty pobran bo na necie czynne a odpowiedz w tel ze nie czynne, albo ze nie wiedza albo ze nieoficjalnie nie czynne a na necie musi byc ze czynne bo nfz by sie przyczepil. Dzwonie tam gdzue zawsze robie z pytaniem ile schodzi na takim badaniu a ina do mnie to pani mie wie ja mowie ze nie wiem a ona do mnie ze nie wykonają mi tego badania bo tez nie wiedza ile razy mi pabrac i czy po godzinie czy po dwoch. No ja myslala ze takie cos to powinny wiedziec. Wscieklam sie. Musze isc jutro pobrac. Sama jakos to zniose chyba. Na skierowaniu mam tylko napisane ze krzywa cukrowa i ile glukozy i tyle. Nie ma podanej ilosci pobran a powinna byc? A przed tym badaniem chociaz wody mozna sie z lyka napic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Witajcie, Ja miałam wysoką tarczyce ponad 6 nie mam tych badań wiec nie podam dokładnego wyniku. Biorę eutyrox 100,kontrola co 6 miesięcy tarczycy dziś właśnie robiłam badanie tsh. K25i ja jak byłam na krzywej to tez miałam tylko napisane jaka glukoza,poszłam do laboratorium i oni tam już wszystko wiedzieli co i jak. Ogarnieci jednym słowem byli. Ostatnio robilam dużo badań w innym lab. I pani,, specjalistka " nie wiedziała co to przeciwciała anty rh,i dziwiło się skąd to wzięłam w końcu się domyslila zapłaciłam a i tak tego badania nie dostałam oj bardzo się wkurzylam. Zazwyczaj tez nie mam pytań do giną. K25i ja chyba nic nie piłam przed tym,nie stresuj się weź tel i będziemy się komunikować i umilac czas czekania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
No to mam nadzieje ze jutro rano tu bedzie duza aktywnosc i planuje skorzystac z przywileju ciezarnych ze niby bez kolejki. Rozmawialam z siostrą to mowila ze w rejestracjach są plakaty czy kartki informujace o tym ale ze ludzie mnie predzej zjedzą niz przepuszczą w kolejce. Męzowi naszczescie jedna babka odwolala wiec ma do pracy na 7. 50 to mnie tam podrzuci. Nie chcialabym jechac sama bo ja bez sniadania nie funkcjonuje. Ale nerwy dzis po tym telefonowaniu to mialam takie ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy ta glukoze co sie pije to daja w laboratorium czy nalezy sobie samemu kupic w aptece? Wczoraj uswiadamialam i tlumaczylam mezowi do czego sluzy rozek. Musze mu chyba jakis poradnik o dzieciach podrzucic do czytania aby sie troche doksztalcil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K25i powodzenia jutro z ta glukoza. Tak jak ktos juz pisal pomysl,ze to cos pysznego i smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Myszka musisz zapytać w laboratorium to zależy bo niektórzy każą przynieść ze sobą a niektóre laboratoria mają już u siebie. Ja placilam coś koło 15-20 zł za badanie choć mogę się mylić bo to dawno było,panie zrobiły mi w takim dużym plastikowym kubku jak na dużą kawę,czas na wypicie miałam 15 min. Nie wiem czy to norma czy tylko w tym laboratorium tak jest. No wiecie my wiemy więcej niż nasi mężczyźni,pamiętam jak prosiłam męża żeby przebral pierwszy raz pieluszke,spojrzał na mnie jakbym kazała mu rozebrać na części pierwsze jakąś skomplikowaną maszynę z niespodzianką w środku :-P Hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
ja proponuje zamknąć nos przy piciu;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja czytalam ze w tych przyszpitalnych laboratoriach trzeba kupic glukoze, proszek i one tam rozpuszczą a w normalnych mają. Pytalam siostry to ona kupowala a moja mama choruje na cukrzyce i nie musi kupowac glukozy tylko w labolatorium jej dają od razu do picia. Dlatego ja zamierzam kupic zeby die nie okazalo ze nam isc i kupic. Bo bym sie wkurzyla. Jeszcze troche a igly i strzykawki bedziemy same nosic na pobranie krwi. Paranoja w tej polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Na necie czytalam wlasnie ze jest 5min na wypicie a moja mama mowi ze trzeba siasc i wypic i ze nie mowia w jakims czasie ale ze godzine sie z tym bawic nie moge. tylko siasc i wypic. takze jutro bede zdawac relacje na bierząco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Gratulacje dla wszystkich przyszłych mam :) Ja mam termin na 1 październik :) Jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A do czego podobny jest smak tej glukozy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A do czego podobny jest smak tej glukozy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Z glukozy robisz np. Lukier plastyczny do ciast tortów wiec pomysł rostapiasz cały lukier w wodzie,mi smakował podobnie do takiego lukru np.na babkę piaskowa co się rozstapia.... Ble za słodkie i mdłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Na necie są jakies sugestie zeby wziasc ze soba cytryne ale ponoc dawno temu tak bylo a teraz juz nie mozna dodawac do glukozy cytryny. Ja lubie slodkosci jak misio miodek to mysle ze dam rade. Tylko badzcie na kafe:) i mnie wspierajcie:) moze na porod tez pojdzieciecie ze mną;) mój Mąż jak jeszcze w ciazy nie bylam to zartowal przy mojej rodzinie ze ja urodze bez problemu bo wezmie mi tablet i bede mogła klikać na zalando wszystko co chce:) haha :) jutro bede klikac na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Czyli cos jak ta masa marcepanowa eee to nie bedzie zle:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Do smaku masy marcepanowej mu daleko ale zawsze możesz sobie to wyobrażać :-P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
dosłownie jak woda z cukrem . Ja akurat mam wypatrzony gust kulinarny i mi z tego co pamiętam smakowała nawet ta glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
Hej hej. Glukoza jest do przezycia ja w tamtym roku jeszcze normalnie pilam z cytryna. Bo u mnie w przychodni to sama kupuje i w domu rozrabialam i Pani w recepcji kazala co najmniej z polowki cytryny sok wycisnac do tego i dalo rade Ale pamietam ze jak wrocilam po tych ponad dwoch godzinach do domu to sie cala trzeslam i caly dzien bylam taka nie spokojna w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×