Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fajne matki przy kawie. Zapraszam!

Polecane posty

Gość gość
A co do siłowni to tak jak koleżanka wcześniej pisała, ja też ma problemy z kręgosłupem, więc o żadnych sztangach, hantlach, atlasach itp. nie ma nawet mowy. Tylko ewentualnie bieżnia, rowerek i takie tam bardziej lekkoatletyczne przyrządy. Nam Fun&Fit w ogóle nie przypasowały, ale mam paru znajomych, którzy je kupują. U nas to tak jak pisałam gdzieś na początku - zwykłe Babydreamy dla małej i starszaka na nocki, oraz Babydreamy Premium Active dla starszaka na dzień. Ten zestaw nam odpowiada, plus zawsze pod ręką, bo drogeria blisko. (I basenowe Babydreamy też mamy; starszak czasem używa.) Co do kremu do twarzy to my jedziemy na tym z serii Med (biało turkusowa seria), ale jak twoja córcia nie ma alergii to lepiej wybrać zwykły (moim zdaniem najlepszy będzie biało różowy z serii Extrasensitive Wundschutzcrem, bo ma trochę lepszy skład od tej podstawowej niebieskiej serii). Ewentualnie Penaten też ma niezły skład (oceniony na "dobry" w Oko-Test) i można go dostać w Super-Pharm, albo maść Linomag (biało zielona tubka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wundschutzcreme*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co gruba bernadetta dziś pochłonęła na obiad....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszłam sobie dzisiaj rano na str. Tchibo pooglądać promocje dla dzieciaków, ale ceny takie sobie - taniej w sumie wychodzą wyprzedaże w sieciówkach. Za to jak zaczęłam przeglądać ofertę z działu z wyposażeniem wnętrz to oszalałam :D Zamówiłam świetną pościel (miłość od pierwszego wejrzenia!) w różowo szaro białe trójkąty i miedziany kwadratowy lampion na świeczkę. Podobał mi się jeszcze szary fotel (taki z kompletu z podnóżkiem) ale niestety wyprzedany... A właśnie na takie coś polowałam! Pech. Że też wcześniej tam nie zaglądałam jak jeszcze były. :( Może podnóżek nie do końca mi się podoba, ale sam fotel jest rewelacyjny i bardzo by mi pasował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ano właśnie, bo te fun&fit to chyba jakaś tańsza seria? Teraz sobie przypominam, że miałam raz te zwykłe ale" jedynki" i dla nas były mało elastyczne, a moja córa jest chuda i muszę ją ciasno okręcić;-) Najwyżej nie zużyję jak będą do kitu. Alergii nie ma, tylko jakby te kremy nie chroniły i skóra jest wysuszona. Na szczęście niedługo wiosna i odpadną te problemy. Ja mieszkam w bloku, więc tematy ogródkowe mnie nie dotyczą, ale muszę się zabrać za wykończenie balkonu, bo mam spory i można go sensownie zagospodarować. Ja akurat lubię pielęgnować rośliny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszę się jeszcze rozejrzeć za jakimś chodnikiem do położenia wzdłuż szafek kuchennych, bo mi się trochę panele zaczęły rozchodzić od chlapania przy zlewie i zmywarce, tak że już nawet tą niebieską folię paroizolacyjną zaczyna być powoli widać. Tylko że ciężko coś dobrać, bo musi pasować do dywanu w tym samym pomieszczeniu. Nawet oglądałam już wstępnie w Ikei i H&M-ie, ale nie mogę się na nic zdecydować i tak ciągle to odkładam i odkładam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Fun&Fit to jest budżetowa linia. A nam z kolei te zwykłe Babydreamy pasują jak najbardziej. Moja (1 mies.) nadal jest jeszcze w ich "jedynkach" i dla nas są jak najbardziej ok. Dwójki też mamy, robiliśmy próbę, ale na razie jeszcze jedynki lepiej się układają. Może Linomagu spróbuj? Dużo nie kosztuje, a dobrze natłuszcza. U nas taras też jeszcze nie zagospodarowany. W wakacje i na jesieni, żeby usiąść wynosiliśmy krzesła z kuchni ;) Dopiero w tym roku będziemy coś dokupować, ale bez szaleństw - pewnie mini stolik i dwa krzesła, tak tylko, żeby było na czym przycupnąć. Resztę się zrobi z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty masz dywan w kuchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze gdy przeglądam tematy na kafe odruchowo czytam fajne majtki przy kawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ciuchy F&F z Tesco (i to nie tylko dla dzieci) znam i lubię :) ale Tesco mam daleko i nieczęsto tam jeżdżę. Ostatni raz byłam jakoś przed samymi świętami. Co to wody micelarnej z Biedronki to nie ma co się sugerować producentem, bo skład jak na wodę jest niezbyt ciekawy: parabeny, pg, edta, poloxamer, polysorbate, methylisothiazolinone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dywan, bo parter u mnie to jest jedno wspólne długie pomieszczenie od frontu do ogródka. Zabudowa kuchenna jest wzdłuż części jednej ze ścian. Podłoga jest taka sama na całej powierzchni, a przy zlewie i zmywarce się trochę chlapie, od wkładania i wyciągania naczyń itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że dużo prostszy i bezpieczniejszy skł. ma np. micelarna z Garniera (różowa seria do skóry wrażl.; zielona ma trochę gorszy skł.). I też jest łatwo dostępna i cenę ma znośną jak za 400 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Garnier niby też ma edta i poloxamer (na szczęście nie na samym początku składu, tylko pod koniec), ale reszta w miarę ok (żadnych parabenów, pg, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, lecę do dzieci. Miłego popołudnia i wieczoru wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashh
Wiesz, nie wiedziałam o tym składzie . Nie doczytałam :o Tyle, że jak na ten skład to w ogóle mi nie podrażnia skóry wokół oczu. A testowalam mnóstwo kosmetyków do demakijażu oczu. :/ Zerkne na butelkę wieczorem. Dziękuję za zwrócenie uwagi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o parabeny, to swego czasu sprawdzałam chusteczki dla dzieci. Tami z zielonym napisem mają chyba dobry skład i są niedrogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Tami są niezłe. Ten sam producent EcoWipes robi też chustki dla Auchana (baby) i robił też kiedyś niebieskie 3-paki Fitti dla Biedronki, ale już maja nowego producenta. Jednak najmniej chemii z tych tańszych mają rossmanowe w biało-różowym i żółtym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wędruję specjalnie do Rossmanna po te różowe :-) Najlepiej mi pasują. Tak na marginesie tymi chusteczkami też dobrze zmywa się makijaż;-) W ogóle nie wiem czy też tak macie, ale przy dzieciakach znalazłam wiele zastosowań dla mokrych chusteczek i nawet jak syn teoretycznie wyrósł, nadal je kupowałam. Do przetarcia na szybko butów, czyszczenia różnych rzeczy, do rąk gdzieś w podróży- sprawdzają się idealnie. Czy wy też toniecie w praniu? Ja mam wrażenie, że tylko ładuję pralkę, wieszam pranie, składam pranie i tak na okrągło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do roboty sie wez. A nie tylko pierzesz calymi dniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie sa najtansze papierosy? Jak juz wszystko wiecie gdzie i po ile? Kawa i piwko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam pampers sensitive chusteczek mokrych dla bobasów i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uzywam kosmetyków firmy mustela i oilatum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu od tych ostatnich dwóch postów: nie piszę złośliwie, ale te kosmetyki, które wymieniłaś mają fatalne składy. Musteli użyłabym dopiero dla 3 latka, Oilatum wcale, a Pampers powinien poprzestać na produkcji pieluch, bo do chustek nie mają ręki. Nie zawsze płacąc więcej dostajesz dobry produkt. To tylko twoja sugestia. Odwróć opakowanie i przestudiuj skład. Jak ci się nie chce to zajrzyj do Sroki, która może nie jest nieomylna, ale sporo opisuje dość trafnie. To tak gwoli informacji, bo a nuż się innym przyda. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu nie chce byc zlosliwa ale jak cie nie stać to nie kupuj. Te kosmetyki sa super. Moje dziecię ma piekna skórkę i włosy. Dziekuje za sugestie ale pozostane na własne ryzyko przy swoim. Chusteczki pampers u nas się sprawdzają. Nie ma.oparzeń skora nie.jest zaczerwieniona i również po wyprobowaniu innych firm i po rozmowach ze znajomymi mi matkami nie zamierzam zmieniać firmy mokrych chusteczek, których i tak używam sporadycznie gdyż myje dziecku po kupie pupkę wodą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadeta33
Hej hej, co słychać? Ja w pracy do 15, ale tak mi się nie chce siedzieć.... Ja też zauważyłam, że chusteczek nawilżanych to już do wielu rzeczy używam :) Przydają się, a co !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bieda tylko lata po lidlach, rossmannach i innych syfach, bo po co dzieciakowi kupić cos lepszego, jak można na fajki i alko wydać. Sobie tez kupujecie najtańsze fajki? Głupie wieśniary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bernadetta, a ty co, wolałabys siedzieć w domu i zrec na potęgę? Nie martw się jeszcze trochę i polecisz na chate opierdzielić udziec wieprzowy. Chociaz nie wiem czy cię taka skromna ilośc zaspokoi twój głód hahahahaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashh
Po chusteczkach z pampersa i innych (poza Tami) syn miał straszne odparzenia i naprawdę długo używałam tylko cieplej wody do mycia pupy po 1 czy tam 2 Też przeglądałam blog Sroki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamabdg
A ja będę się na wiosnę rozglądać za fotelikiem 9-18. Przeglądałam testy, ale jestem ciekawa jakie modele są teraz "na topie", co się sprawdza w praktyce. Starszy jeździł w Maxi Cosi priori, ale to już było ładnych parę lat temu. Zauważyłam, że teraz pojawiły się foteliki z takimi poduchami zabezpieczającymi dziecko z przodu, ale jakoś do mnie to nie przemawia. Ostatnio głowę zaprząta mi kwestia zakończenia karmienia i powrotu do pracy... Mam czas gdzieś do czerwca- lipca, ale moja córka to taki maminy cyc, że nie wiem kiedy się za to zabrać i jak. W dzień jest już w miarę, ale w nocy budzi się co 2-3 godziny... Na noc dostaje butlę z kleikiem, ale i tak po trzech godzinach jest głodna. Trzeba będzie się zawziąć i jakoś definitywnie to zakończyć. Korzystając z okazji chciałabym zaprosić nowe osoby, jeżeli ktoś śledzi wątek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×