Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Ja kupie jeden stacjonarnie koszt około 30€ a potem będę szukała takiego na necie bo można taniej dostać. Jak ja bym miała kupować 4staniki za tyle pieniędzy to mi poprostu szkoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ciekawe jak to się okaże, czyj dzidziuś przyjdzie na świat pierwszy :) ja mam chyba najpóźniej termin bo na 25 listopada, jeszcze Ola miała tak, ale coś juz nie pisze, jednak ja jestem w miarę przewidywalna, bo cesrake ok. Tygodnia wcześniej będę mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja się najbardziej boję fałszywych alarmów i tej paniki gdy się to wydarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiam czy będę wiedziała że to już ;-) czy tylko fałszywy alarm. Na szkole rodzenia mówili nam, że jak poczujemy skurcze to trzeba iść pod prysznic, posiedzieć tam ok.30 min i jeżeli po wyjściu będą się nasilać to znaczy, że czas jechać do szpitala, a jeżeli po kąpieli przejdą, to jeszcze jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
A ma któraś termin na 1 listopada tak jak ja? :-/ Ciekawe czy uda się urodzić jeszcze w październiku :-) ? Ostatnio rozmawiałam z położna i powiedziała, że zrobimy tak, żeby to nie był 1 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My 11 heh patriotycznie ale zobaczymy w piątek jak się układa tak do samego końca nie będzie wiadomo zbyt dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik "pociesze" Cię, że ja pierwszego syna urodziłam 19 dni po terminie, a drugiego 15, ot urok długich cykli miesiączkowych i leniwej macicy, ale nie ma się co spieszyć. Lepiej urodzić po terminie według mnie, dziecko widocznie potrzebuje tego czasu, a ostatnio przeczytałam na ten temat fajny artykuł. Wkleję zaraz link jak go znajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Zgadzam się, lepiej po terminie niż duuużo przed :) Mamusie, Wasze dzieciątka też są takie aktywne w nocy? Nasz synuś za dnia co chwilę daje o sobie znać ale tak leniwie, za to w nocy imprezka na całego. Cieszę się, że fajnie się bawi ale jak tak będzie po porodzie to życzcie mi powodzenia... :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin 11 listopada :) dziewczyny napewno będziecie wiedzieć ze to już. Pamiętajcie ze jak wody odejdą to odrazu na szpital bo dziecko nie może byc zbyt długo bez wód. Jak skurcze sie pojawia to najpierw właśnie ciepła kąpiel albo nospa i zobaczycie czy przestaną czy sie nasila :) ja tez niewiem jak to jest tak samoistnie bo miałam wywoływany także tez sie tego boje. Ja nawet niewiem jak wyglada czop sluzowy :D i jedyne co mam nadzieje ze maz bedzie w domu jak sie zacznie akcja bo ja nie będę wiedziała co zrobić :D niby szpital pod domem ale sie boje ze nie zdążę. Jakoś to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek mam to samo :( noce nieprzespane, dziś np miałam 5 razy pobudkę bo tak sie wiercił i wchodził pod zebra ze sie przebudzalam. Podobno jak dziecko aktywne w ciazy to tak samo po porodzie :D także możemy podać sobie ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudysek, ja też właśnie się boję o to, że mąż będzie w pracy jak się zacznie! Ostatnio się w nocy z taką myślą obudziłam i zasnąć przez to nie mogłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
Izabela myśląc o październiku miałam na myśli różnice jednego, dwóch dni ;-), ale wszystko okaże się w naturze. Pierwsze dziecko urodziłam w 36 tygodniu. Poprostu w nocy odeszły mi wody i nic nie.mozna było zrobić. Malutka urodziła się zdrowa. Waga 2900 10 pkt. Teraz to już duża dziewczyna -11 lat :-D Świadomie nie narazalabym przecież dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
dziubalik Dzięki za podpowiedź :) Nie słyszałam o tych Boskich Biustach, ale kuszące jest to, że dobierają staniki. A powiedz mi, ta usługa jest w cenie zakupionego biustonosza? Bo jak tak to w sumie tak jak napisałaś, można jeden kupić a pozostałe już samemu sobie dobierać z taką wiedzą :) W Arkadach natomiast z tego co wyszukałam są takie sklepy typowo z bielizną: Passion, Marilyn, Alles, Gatta, Penti. Może Ci się skojarzy o który Ci chodziło :) X Też ostatnio się zastanawiałam nad tym, która z nas pierwsza urodzi :) No i Asik6201 to chyba jest pierwsza w tej kolejności, teoretycznie oczywiście :) Ja mam termin na 10 listopada ale coś czuje, że urodzę 11. Chociaż pamiętam, że z początkowych USG termin mi wychodził na 5 listopada więc moja mała może uzna, że trzeba wyjść wcześniej :D Ja akurat mam ten komfort, że mój mąż pracuje w domu więc jak coś to będzie w pełnej gotowości. Mam nadzieję, że będę wiedziała kiedy jechać (nie przed czasem), a on się nie zestresuje za bardzo swoim zadaniem hehe X Izabela1986 Super artykuł, położna u mnie na szkole rodzenia mówiła tylko o tym, że takie dzieciaczki z wywoływanego na siłę porodu mają problemy z oddychaniem i mogą mieć bezdechy, ale tutaj widzę opisane jest dużo więcej niesprzyjających dla dzieciaczka konsekwencji. Czasami sobie myślę, że fajnie byłoby urodzić tak z dwa tygodnie wcześniej, ale faktycznie nie ma co się z tym spieszyć. Najważniejsze jest zdrowie dziecka, bo to potem rzutuje na jego całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka - dobór w boskich biustach jest w cenie biustonosza, więc myślę, że opłaca się ;) A w arkadach to Alles, jak wypisałaś wszystkie to mi się przypomniało ;) Ja tak myślę sobie, że na początek to chyba kupię ten miękki biustonosz, on jest tańszy. I zobaczę czy w ogóle uda mi się karmić piersią, jeżeli się rozkręcę to wtedy zainwestuję w coś porządniejszego ;) xxx Dziewczyny, ja też mam termin na 11 listopada, same patriotyczne dzieci nam się urodzą ;) xxx A propo odejścia wód płodowych, moja mama jak mnie rodziła (prawie 30 lat temu) to wody jej odeszły, leżała w szpitalu, a ja przyszłam na świat po tygodniu dopiero. W dzisiejszych czasach taka sytuacja byłaby pewnie niedopuszczalna, ale kiedyś przy ówczesnej wiedzy i stanie medycyny widocznie nie widzieli w tym nic złego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
dziubalik niestety i w dzisiejszych czasach mimo super sprzetu, mimo ,,lepszej'' wiedzy lekarzy zdarzaja sie takie historie ze mroza krew w zylach... Ale lepiej o tym nie myslec. Co do biustonoszy polecam choc jeden ten miekki. Mnie tak bolaly brodawki ze tylko w tym moglam 2-3 pierwsze tygodnie chodzic. Ale oczywiscie usztywniwny tez zamierzam kupic chociazby na wyjscia. Od razu inaczej sie wyglada... Tez o tym kiedys myslalam jak to bedzie jak wejde na forum a tu wpis: ,,ja juz jestem po porodzie''. Oczywiscie nie wyczekuje tego! I oby to bylo najwczesniej ok 25 pazdziernika! NAJWCZESNIEJ!!! A oczywiscie zalecam pozniej. Ja jutro mam wizyte. Do tej pory najwczesniejszy termin z usg to 10.11 a najpozniejszy 18.11 zobaczymy co bedzie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
a tak z innej beczki... Nie wiem czy nasze forum bedzie istniec za rok w okolicach listopada- mam nadzieje ze tak! Jesli tak to beda tam wpisy typu: u nas kolejne zabki... Ja wlasnie to przechodze... Moja Mala za kilka dni konczy rok i ma narazie tylko 1i2 na gorze i jedna jedynke na dole. A teraz opuszczaja sie jej kly na gorze- ponoc najgorsze. Ogolnie jest bardzo grzeczna i nie placzliwa i teraz jak sobie siedzi i zaczyna po prostu plakac to serducho sie kraje! No i nocki tez nie ciekawe. Nie placze ale wierci sie i przebudza... Naprawde ciesze sie ze zaraz bedzie drugie, ze ,,zalatwie'' te nieprzespane nocki hurtem:) bo od narodzin Malej nie mialam calej przespanej nocki... A i wczoraj przeklulismy jej uszka. Prawie nie plakala. A wyglada przeslodko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biustonosze kupię w H&M - 2 sztuki (czarny i biały) w cenie ok 100 zł. Wolę sama przymierzyć, bo przez neta to ciężko czasem z rozmiarem... Mnie też wszyscy mówią, żeby brać miękkie i jednolite, bo cyce później bolą, brodawki też i takie eleganckie i tak wylądują w szafie... x Zamówiliśmy wczoraj z mężem meble w Agacie do pokoju małej, już nie mogę się doczekać aż przyjdą i mąż je złoży! :) Łożeczko jednak 2w1 Aruś :) Dziś przyszeł śpiworek z C&A, ma odsuwane rękawki i jest przecudowny, jutro kolejna paczka z H&M z kombinezonami dojdzie. Ależ frajda takie paczki odbierać! :) Jestem zaskoczona, bo już coraz więcej rzeczy mamy :) x Dziewczyny a kupujecie przewijaki na łóżeczko? x Ja też, jak Wy, często myślę o tym, która z nas pierwsza urodzi :) W sobotę odwiedziliśmy znajomych, którzy mają 3-miesięcznego synka, jak mi koleżanka opiwiadała o tym "masażu" szyki macicy to aż mi włosy dęba stanęły... Ponoć ból jest gorszy niż cały poród... :/ Wogóle to nie mogę przestać myśleć o tej naszej koleżance od toksoplazmozy, która późno do nas dołączyła i miała iść do szpitala... Już ponad miesiąc chyba się nie odzywa. Mam nadzieję, że wszystko u niej w porządku i po prostu brak czasu albo zwykłe zapomnienie o nas usprawiedliwiają to milczenie.... Bo chyba tyle czasu w szpitalu by nie spędziła?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapomniałam: Klaudysek - dzięki za linka, pościele zamówione ze stronki http://amaloo.pl/posciel-smyk/386-posciel-3-el-szara-chmurka-na-kropelce.html KochamBlekit - Twoja córcia na pewno ślicznie wygląda! Dzielna dziewczynka :) Też chcyałabym od razu drugiego brzdąca mieć :) Czasem z mężem żartujemy, że szkoda, że w moim brzuchu nie ma dwóch istotek... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja się ogólnie zaczynam nakręcać na poród i robię się coraz bardziej przerażona :( Coraz mniej czasu, dosłownie słyszę jak zegar odliczający czas do porodu mi za uchem tyka, echh. Wisieńko, przewijak kupiliśmy aczkolwiek nie wiem czy nam spasuje podczas użytkowania, się okaże :) a jakie kombinezony zamówiłaś? W jakim rozmiarze? My jeszcze jeden musimy dokupić bo ten na wyjście jest malusi i synuś pewnie szybko z niego wyrośnie ;) Tez myślę co tam u tej dziewczyny słychać.. Mam nadzieję, że jest wszystko dobrze! KochamBłękit, ja uwielbiam takie kruszyneczki malutkie z kolczykami w uszkach! Takie już małe damy hehe :) Do schrupania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh Asik nie miałam nic złego na myśli :) na pewno położna bez powodu nie robiła by zresztą nic dużo wcześniej. Ja bardziej wyszukuje te artykuły itp bo jestem przerażona. Koleżanka mi mówiła "a co będziesz czekać,2 tygodnie wcześniej ci zrobią, żebyś czasem sama nie zaczęła rodzic" , a ja chcę najwyżej tydzień wcześniej, bo się bardzo boje, że coś synkowi niechcący zrobię :( a z kolei u mnie to jest tak,że nie chce wam obrzydzać wiec ogólnie o tym nie pisze,ale mi leci często krew, no właśnie z tyłka, teraz jakoś przez ciążę się trzymałam,ale juz się zaczyna powoli to samo, a zaczynam się bać o to czy w ogóle uda mi się dotrwać chociaż do tego tygodnia przed, bo z drugiej strony jak wpadnę znów w anemię to będzie jeszcze gorzej. Aaajjjj do kitu to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczku, kombinezon nieprzemakalny na rozmiar 62 i polarowy na 68. Ten drugi wzięłam tylko dlatego, że stwierdziłam, iż za 25 zł. szkoda nie wziąć czegoś, co się przyda choćby na cieplejszy marzec (ostatnia sztuka, kupiłam oba na H&M w dziale przeceny). Izabela, niczym się nie denerwuj, Wiem, że łatwo się mówi, ale jak człowiek nie myśli o czymś to później wszystko samo się pomyślnie układa. A i tak nic nie zrobimy, nie mamy wpływu na pewne kwestie... Ehhh sama nie wiem co z tym przewijakiem robić, czy kupić czy nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik6201
Izabela :-) myśl pozytywnie Kochana, to może zdziałać cuda. Żadna z nas nie ma pewnosci co do terminu( nawet w przypadku umowionego cc), dlatego nie ma co sie zamartwiać. Wiem, wiem, łatwo się mówi.... Ja sama często panikuje jak tylko pomyślę o porodzie, ale rodzinka szybko przywołuje mnie do porządku :-D, albo sama próbuje się odstresowac słuchając ulubionej muzyki, a czasem nawet podśpiewując ;-) . Jeśli chodzi o przewijak na łóżeczko, to dla mnie był bardzo wygodny i sprawdził się w 100%. Na pewno go jeszcze kupię. Tak się teraz zastanawiam nad kombinezonikiem. W sumie ja kupiłam tylko jeden i to ten w rozmiarze 56 z Cocodrillo. Na pewno na zimę będę musiała jeszcze jakiś dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik - dzięki za opinię. A ile kompletów pościeli kupujecie? (mam na myśli poszewek + prześcieradła:) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze się przestać martwić :) kombinezon mam narazie jeden na 3 miesiące, myślę, że to takie 68cm, a nie wiem czy będę kupować mniejszy, bo mam kurteczke, a na fotelik mam taki jakby kombinezon, nie wiem czy to ma nazwę,ale taki ocieplacz zakłada się na założenie fotelik samochodowy,wiec przywieźć dzidzie jakoś przywiozę :) Co do przewijaka, wcześniej nie miałam nigdy, teraz mam, ale na komodzie, nie usztywniany, ale dopasowany do komody :) Pościel kupiłam tylko dwie, myślę,że wystarczy, dokupilam tylko jedna poszewka na poduszkę w rezerwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tak jak ja - też mam 2 komplety + 2 dodatkowe jaśki :D A kupujecie te poduszki typu klin do łóżeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Ja mam dwa komplety pościeli z wypełnieniem, więc takie dwa w jednym. Do tego pościel do wózka, również z wypełnieniem.Myślę, że na razie wystarczy, jak coś to jest jeszcze kocyk. Te moje komplety mają poduszki, ale jak dzidzia będzie jeszcze malutka to nie będę jej chyba kładła na takiej poduszce, chociaż jest płaska. Myślałam o zakupie tych poduszek klin, ale chyba na razie się wstrzymam. Będę kładła dziecko bez niczego. X W ogóle poprzedniej nocy znowu śniła mi się moja córeczka, już chyba z trzeci raz. Miała jak w każdym moim śnie takie dość długie, ciemne włoski. Ciekawe czy będzie faktycznie kudłata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×