Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w wieku 43 lat mam szansę urodzić zdrowe dziecko?

Polecane posty

Gość gość
Moja mama właśnie wczoraj urodziła mi brata w wieku 45 lat.Faktem jest,że mama to typ kobiety wysportowanej,dbającej o linie i zdrowie całe życie i młodo wyglada,ale wiek jest wiekiem.Dodam,że ja sama mam 24 lata i za miesiąc rodzę.... Mama urodziła zdrowego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka juz ma 43lata a zanim urodi to bedziesz miala kolo 45lat (w najlepszym przypadku).Jasne ,ze czasy sie zmienily i teraz 50latka nie czuje sie staruszka ,ale to nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia.Moze kiedys kobiety i czuly sie stare w ty wieku ale zyly do 90ki a teraz ???No wlasnie teraz ludzie umiera mlodo i to bez powodow(wplyw zanieczyszconego powietrza ,jedzenia ,trybu zycia )Moj Ojciec umarl przed 50 rokiem zycia i uwaga byl ZDROWY jak byk ,zadnych chorob czy dolegliwosci poprostu stanelo mu serce(ktore tez bylo zdrowe,jak stwierdzili lekarze przy sekcji zwlok).Majac 45 lat potrzebujemy kolejnych 20stu by postawic dziecko na nogi i juz nie mowie o studiowaniu. Ciaza tez jest obciazeniem dla organizmu nawet mlodego a mozliwosc urodzenia chorego dziecka wzrasta (nie trzeba sie sugerowac znajomymi ,bo to zaden przyklad).Rozumiem cie autorko ,ze pragniesz swojego dziecka ,ale dobrze sie zastanow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sluszna uwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.48 ---- wybacz ale takich bredni dawno nie czytałam. Poczytaj sobie o średniej długości życia, zwłaszcza kobiet, zwróć uwagę, jaka jest tendencja. Średnia życia systematycznie rośnie (mówimy o krajach rozwiniętych, do nich, wbrew pozorom, należy też Polska). Przykro mi, że twój ojciec zmarł młodo, ale to żaden dowód. Od wieków ludzie umierali nagle ale to nie oznacza, że staje się to normą. Jest wręcz odwrotnie, społeczeństwo się starzeje bo długość życia rośnie. Jedyna rzecz o której warto pomyśleć to kondycja ogólna, fizyczna i psychiczna, warto o siebie dbać żeby być w stanie normalnie i bez wyrzeczeń opiekować się dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:05 idz na pierwszy lepszy cmentarz, to zobaczysz ile tam lezy mlodych kobiet :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.07---to wciąż nie odzwierciedla stanu faktycznego. Naprawdę, spróbuj zgłębić temat, te dane nie są tajne. Zresztą według kafeterianek 40latka powinna już sobie wybrać strój do trumny, położyć się i czekać na śmierć, więc nie wiem w sumie czego autorka oczekuje od piszących tu pań. Większość ma po prostu poglądy z ubiegłego stulecia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zgadzam sie z twoja opinia, a wg mnie 45 lat na pierwsze dziecko to naprawde pozno, moja mama urodzila mnie, gdy miala 33 lata i nie potrafimy sie porozumiec, bo ona jest z innej epoki, ja jestem 40+, a ona ma prawie 80 lat. Ale niech kazdy robi co chce ze swoim zyciem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
danka - ty tez rodzilas w wieku 45, a maz mial wtedy 47?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.05 takich bredni to ja nigdy nie czytalam ,to ,ze teraz ludzie umieraja coraz mlodziej jest faktem i nie trzeba sie zaglebiac ,zeby o tym wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie , że wigor po 40 juz nie taki jak po 20 . Ale mam porównanie jeśli mozna to w ogóle porównac , bo mam 22 letnia córkę i rocznego syna amam 45 lat . Macierzyństwo zupełnie inne . Każdy mówi ze wyglądam młodziej max 40 lat . JEstem szczesliwa ze mam małego szkraba i zdrowego ,ale pzrez cała ciąze strasznie sie bałam czy urodzi sie zdrowy , ajesli nie to czy choremu dam tyle miłosci i czy podaołam z opieka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem dzieckiem starszych rodzicow- moja mama byla niezle po 30 jka mnie urodzila. Kocham ja ale jest duza roznica pokoleniowa, dodatkowo boje sie, ze szybko umrze... Nie mam dziadkow juz dawno...to twoja decyzja, jesli chcesz to postaraj sie o dziecko ale miej swiadomosc, ze miedzy wami bedzie ogromna roznica wieku i ze predzej czy pozniej dziecko zacznie sie bac o twoj stan zdrowia, jak zaczniesz chorowac np albo ze nie bedziesz miala tyle sily, ochoty zeby np pojechac z nim na wakacje nad morze albo cokolwiek. Sama musisz to ocenic, wiem, ze chec posiadania dzieci jest wielka i ciezko sie jej oprzec wiec jesli bardzo chcesz to probuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietam jak babcia meza mi opowiadala jak jej znajoma urodzila dziecko w polu i po godzinie juz normalnie w polu robila.A teraz kobiety maja problem z donoszeniem ciazy i urodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka urodziła pierwsze mając 42, a drugie za 15 miesięcy. Dzieci kończą studia, a ona wygląda wyjątkowo młodo jak na swój wiek, natomiast druga urodziła w wieku 44 i z zespołem Downa. Przedtem miała 2 poronienia w tym bliżniaki. Moja prababka 7 dziecko urodziła mając 49 lat. Miała 6 córek i 7 był syn, zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze prababki to juz inna histora :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.30 no wlasnie twoja prabaka urodzila 7ke a teraz kobiety lecza latami bezplodnosc ,albo leza cala ciaze w obawie przed poronieniem.Jedno dziecko gora dwa ,bo to taki ciezki trud przeciez i zdrowko juz nie dopisuje tak jak naszym babka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz raczyska wykanczaja ludzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.11 zartujesz chyba juz co jak co ale cmentarz odzwierciedla najlepiej a nie twoje gadanie i wyobraznia ,bo gdzies tam cos tam przeczytalas i w to uwierzylas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli autorka wyrobi sie do 50-tki z dwojka dziecki to zalapie sie na Program 500 + :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.11 zartujesz chyba juz co jak co ale cmentarz odzwierciedla najlepiej a nie twoje gadanie i wyobraznia ,bo gdzies tam cos tam przeczytalas i w to uwierzylas. ------HAHAHAHAHHAHA umieram ze śmiechu :D :D :D Ktoś kto napisał te brednie na bank nie skończył nawet gimnazjum, bo już tam dzieciaki dowiadują się o badaniach społecznych i naukowych :D :D :D Tak, oczywiście, ludzie nagle zaczęli umierać młodo bo na twoim lokalnym cmentarzu przybyło grobów młodych kobiet :D Jezu, nie wiecie o tym, że istnieją źródła naukowe, dane statystyczne dotyczące zgonów? Tak trudno sięgnąć po opracowania? Boże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz na cmentarz to zobaczysz jak to wyglada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.52 no wlasnie naukowcy caly czas bija na alarm ,ze zywnosc pelna chemii i tryb zycia ,stres i gonitwa za pieniedzmi nie sprzyja ludzkosci.Zdajesz sobie sprawe jak bardzo zanieczyszczone jest teraz powietrze albo poczytaj sobie sklad tego co jesz.Pilkarze padaj na zawal podczas meczu a ta mi z dlugowiecznoscia wyskakuje.Konczylam chemie i troche wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak dane statystyczne na temat zgonow :) Porownanie zgonow z czasow xxxx kiedy w europie byla wojna i glod do czasow naszych .Mozna sie faktycznie pocieszyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, super, przekonałyście mnie, nie rodzę, idę kupić trumnę. Autorka P.S. Jak dobrze że jest kafe bez was nie dałabym rady w swoim marnym życiu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt ze kobieta 43 letnia to już nie 25 latka ale decyzję musisz podjąć sama choroby zdarzają się w każdym wieku tak jak i wypadki itp....plusem późnego macierzyństwa jest to ze gdy rodzic na starość potrzebuje opieki to jest szansa ze dzieci mają siły żeby się opiekować. Moja babcia była młoda matka i co z tego jak swoje dzieci pochwała gdy miały ok 55 lat w ciągu roku? Jeśli chcesz mieć dziecko to nie możesz za dużo kalkulowac i nie zwlekać dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka spraw -urodzisz mając 44-45 .Czyli w wieku 48-50 będziesz miała przedszkolaka w domu z całym urokiem tego -czy twój mąż chętnie ci będzie pomagał ? Do 55 roku życia edziesz miała dziecko wczesnoszkolne .Około 60tki trafisz na najgorszy okres buntu nastolatka .Oczywiście na kafe piszą cuda że to kobiety wtedy śmigają jak odrzutowce ale będziesz juz po klimakterium i cóż to juz wiek starości.Ty będziesz juz w babciowym wieku vs.szalejący nastolatek Praktycznie do 65 r.ż musisz być na nogach bo dziecko jeszcze sie uczy a jak pójdzie na studia to też może potrzebować wsparcia .W tym przypadku w pełni samodzielne będzie gdy ty skończysz 68lat. Druga sprawa to mąż i pasierbica .On będzie miał DWOJE dzieci a ty muszisz to zrozumieć ..Jak umrze /zachoruje zostaniesz sama z dzieckiem w podeszłym wieku .Wszystkiego po mężu nie dostaniesz . Tak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.47-moja mama ma 71 lat a opiekuje się czterolatką, bez najmniejszego problemu...Czemu sami sobie wmawiacie, że po 50-tce człowiek robi się zramolałym starcem? Chyba tylko w PL to pokutuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.14 SAMA opiekuje sie czterolatką ?? Nie myl babciowania z opieką/utrzymaniem samodzielnym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a pomyślałaś jak będziesz wyglądać na wywiadówce u swojego 7 letniego dziecka jako 50letnia staruszka przy innych rześkich i pełnych wigoru matkach? pomyślałaś co będzie czuło dziecko kiedy taka babcia będzie odbierać je ze szkoły? x już bardziej głupiego argumentu nie słyszałam. umówi się z dzieckiem, że przy kolegach będzie udawała jego babcię - pasuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autroka.Wcześnien nie pisałam, ktoś napisał za mnie, no ale na kafe to norma:) Co do wieku zawsze i w każdej chwil możemy odejść w zaświaty, zawsze mozemy zachorwać, wieć po co nawet z młodym wieku rodzić dzieci, przecież to egoizm.Posiadanie dziecka nie jest obowiązkowe, można żyć bez. Chyba sie zdecyduję, ale jeszcze odwiedzę bardzo dobrego i rozsadnego ginekologa.Dziękuję wszystkim za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×