Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w wieku 43 lat mam szansę urodzić zdrowe dziecko?

Polecane posty

Gość gość
17.18---tak, SAMA, przez 9-10 godzin dziennie. Jest opiekunką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko jeżeli pragniesz dziecka to się decyduj jest wiele kobiet które w tym wieku zostają matkami i dają radę. To co tu piszą dziewczyny cóż wiele w tym prawdy ale macierzyństwo w każdym wieku wymaga wielu wyrzeczeń Energi ale również radości'- jeśli jesteś pewna swojego partnera to nie odkładaj tej decyzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłam zdrowe dziecko sporo po 40-stce...i dzięki cafe...był taki okres ,ze wstydziłam sie wlasnego dziecka...wydawało mi sie,ze wszyscy na mnie patrza i smieją sie ze mnie...autorko nie czytaj tych głupot ..Twoja sprawa i Twoje problemy...Decyzja nalezy do Ciebie i knsekwencje tej decyzji bedą Twoje ..a nie jakis anomimowych pan z cafe... Mam dzieck w wieku przedszkolnym...i wyobrażcie sobie ,ze nikt w przedszkolu nie woła ,że "przyszła babcia po Ciebie...".Wszystkie dzieci wiedzą,ze jestem mamą i nikt sie jakos nie dziwi..moje dziecko jak na razie nei ma tez z tym problemów...a czytalm ,ze niektóre juz w przedszklu wstydziły sie matek " staruszek".. Wiem , nie mam 20 ..czy 30 stu lat..nie zamierzam sie porównywac do jkobiet w tym wieku...ale nie jestem staruszką...dbam o siebie,pracuje zawodowo, sam zajmuje sie dzieckiem.młodosc - starośc..to nie tylko metryka , ale i stan umysłu... Autorko decyzja nalezy do CIEBIE..nie czytaj wpisów na cafe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisałam juz wyżej , mam 45 lat i rocznego malucha - też nikt nie powiedział na mnie babcia czy bezosobowo - kazdy mówi mama > :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie macie rację ale jkak pociechy pójdą do szkoły a wam stuknie 50+ to się może zmienić ...I może być tak że jakieś dziecko z matką 27-29 lat i babcią circa 55 letnią spyta o "tą babcię ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.05, jak dobrze wychowasz dziecko, w atmosferze spokoju i akceptacji, to zaszczepisz mu bardzo cenną rzecz - pewność siebie, dzięki której na takie pytania odpowie po prostu "to moja mama a nie Babcia" i na tym zakończy temat. Poza tym przecież do szkoły chodzą też dzieci, które mają dużo starsze rodzeństwo, myślicie że dzieci są głupie? Wiadomo że jak ktoś ma brata 12 lat starszego to raczej jego mama jest po 40 a nie kończy gimnazjum :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam ,ze jesteście głupsze od 20 latek.Chcecie mieć dzieci ok ,rodzice sobie i do 50 ,ale nazywajmy rzeczy po imieniu - kobieta 40 letnia to jest kobieta na półmetku życia u ktorej proces starzenia już się zaczął ...menopauza bliżej niż dalej .Dlaczego z uporem 20 łatki piszecie ,ze jesteście młode,piękne,wysportowane ?To sa kobiety poprostu już bardzo dojrzałe ...nazywajcie rzecz po imieniu jesteście stare ,daleko wam do umierania ,ale jesteście na etapie życia gdzie trzeba o sobie pomysleć i pocieszyć się życiem ,wyciszyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Na razie macie rację ale jkak pociechy pójdą do szkoły a wam stuknie 50+ to się może zmienić ...I może być tak że jakieś dziecko z matką 27-29 lat i babcią circa 55 letnią spyta o "tą babcię x no i co z tego , że powie . Ma prawo tak poweidzic bo mogłabym juz byc babcia . Nie czuje sie na swój wiek i na niego nie wygladam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa 20:40" nie czuje się na swój wiek i na niego nie wyglądam".Jakze to jest typowe dla pan 40 plus boicie się prawdy .:-) :-). Zapomniałaś jeszcze napisać ,ze jesteś wysportowana i szczupła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie , nie jestem wysportowana i nie jestem szczupła . A pomimo tego czuje sie 10 lat młodziej . i co w zwiazku z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam 38, wyglądam na 38 a może na 35 a może na 45 i co z tego? Aha, i planuje dziecko (drugie) za 2-3 lata, zwisa mi to co kto o tym myśli :) Autorce też polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile mają wasi partnerzy -czy jest tak że razem macie 100 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A ile mają wasi partnerzy -czy jest tak że razem macie 100 lat ? x no było fajnie miec razem setkę , ale męza mam sporo młodszego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A ja uważam ,ze jesteście głupsze od 20 latek.Chcecie mieć dzieci ok ,rodzice sobie i do 50 ,ale nazywajmy rzeczy po imieniu - kobieta 40 letnia to jest kobieta na półmetku życia u ktorej proces starzenia już się zaczął ...menopauza bliżej niż dalej .Dlaczego z uporem 20 łatki piszecie ,ze jesteście młode,piękne,wysportowane ?To sa kobiety poprostu już bardzo dojrzałe ...nazywajcie rzecz po imieniu jesteście stare ,daleko wam do umierania ,ale jesteście na etapie życia gdzie trzeba o sobie pomysleć i pocieszyć się życiem ,wyciszyć.... x wyciszyć? o ja pierdzielę! ma 38 lat. zeszłego lata objechaliśmy całą Minorkę rowerem. co wieczór były imprezy. osiągnęłam taką stopę życia, że właściwie mogę wszystko. za miesiąc lecę na Fuertę uczyć sie kitesurfingu. a ty mi o wyciszeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyciszyć? o ja pierdzielę! ma 38 lat. zeszłego lata objechaliśmy całą Minorkę rowerem. co wieczór były imprezy. osiągnęłam taką stopę życia, że właściwie mogę wszystko. za miesiąc lecę na Fuertę uczyć sie kitesurfingu. a ty mi o wyciszeniu... x noo musimy sie juz powoli szykowac wyciszajc do bujanego fotela i robótek recznych :P ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiaraumysłow
Na tym forum jak przekroczysz 35 l to juz tylko butla z tlenem na plecy , fotel bujany i ciepłe kapcioszki :) Ludzie my mamy pracować do 67 roku życia a wy piszecie ,ze ktoś w wieku 40 lat jest za stary na dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chwalba chwalba ale czasu nie powstrzymacie . I to niezależnie od kasy .Swoją drogą powiem tak .Lepiej 50tce robótki w wolnych chwilach niż śmieszne neonowe wdzianko jak na gimbuskę uwypuklajace skazy wieku i zapieprzanie posród 20 latków na rowerku .Owszem jazda nic zdrożnego ale w pewnym wieku umiar zalecany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Pewnie ze czasu nie zatrzymamy :P ty tez nie :p i wkrótce przekroczysz magiczna 40 stke :P ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
Autorko masz szansę 1 do 10 Pewnie zawsze mówiłaś mam jeszcze czas, na co się spieszyć,a na co mi w pieluchy iść ,trzeba "coś" osiągnąć ,wyszumieć się a może po używać bez zobowiązań itp A to wszystko podparte sloganem "nikt mi się konkretny na partnera nie szykował " ....to nie moja wina przecież. Tak nie jesteś stara ,ale podkreślam na pierwsze dziecko to nie za optymistyczny wiek . Powiesz,podasz podobne przypadki ,że w takim wieku było ok ale to różnie bywa. Tak samo jak płodzenie dziecka pod niewielkim wpływem alkoholu czy innych używek, może być dobrze lub źle wpłynąć na poczęte dziecko. Widzisz jaka odpowiedzialność jest twoich rękach Co powiesz dziecku jak dorośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn męża moze być zazdrosny taka prawda . Jego matka pewnie ściga was alimentami może chcieć podwyżki no i jak syn się będzie uczył mąż może płacić jeszcze 14 lat do 26 roku życia dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chwalba chwalba ale czasu nie powstrzymacie . I to niezależnie od kasy .Swoją drogą powiem tak .Lepiej 50tce robótki w wolnych chwilach niż śmieszne neonowe wdzianko jak na gimbuskę uwypuklajace skazy wieku i zapieprzanie posród 20 latków na rowerku .Owszem jazda nic zdrożnego ale w pewnym wieku umiar zalecany litości, człowieku... jestem po 30, jeździłam na rowerze po różnych miejscach Europy i widziałam tylu świetnych ludzi po 50, 60, ba 70 jeżdżących na rowerach, w neonowych wdziankach, którym zazdrościłam wigoru i podziwiałam. Figury mogłabyś pozazdrościć niejednej 50.... Nie ma to jak mentalność typowo polska. Po 40 to już tylko robótki, trwała na głowie, worzasta suknia i mina cierpiętnicza... Rozszerz nieco swe horyzonty, bo masz tak wąskie, że aż przykro to czytać. A autorka niech robi to, co uważa za słuszne. Wiadomo, ryzyko chorob jest większe, ale to nie wyrocznia przecież. Znam dziewczyny w moim wieku, co same sobie dodają lat ubiorem, brakiem aktywności fizycznej i podejściem do życia (pewnie biorą do siebie "mądre" rady, takie jak te z robótkami i resztą) i znam takie, grubo po 40, po których tego wieku nie widać (i wcale nie chodzi o neonowe wdzianka...). Mam wrażenie, że większe zdziwienie na wywiadówkach budzą bardzo młode matki niż te starsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Autorko masz szansę 1 do 10" o widzę wróża MAcieja mamy na kafe.Dlaczego 1 do 10, a nie jeden do 8 czy 15? Na jakij podstawie masz takie dane, poza wyssaniem z palca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wam to tego ,ze autorka moze chcieć mieć dziecko w tym wieku?Chce urodzi, nie chce nie urodzi, nie wy będziecie wychowywać.Macie jakieś dziwne podejscie, jeszcze jak to mówia Maciek w du./pie a wy już mu kasze studzicie. Moze będzie żyłąa100 lat, moze nie, tak samo jak i wy, akurat ludzie umierają jak na loterii, każdy żyje tyle, ile mu pisane, a te wasze dywagacje są wręcz komiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę matematyki nie zaszkodzi Co to znaczy bardzo młode ? To ile lat ma taka w chwili chodzenia na wywiadówkę do swego dziecka np w pierwszej klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
Do 21:47 Na podstawie ubiegłych lat i z nich statystyk To nazywasz wysłaniem z palca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam problemów z matematyką... ale ty z rozumieniem tekstu pisanego już bardziej... no to napiszę łopatologicznie... bardzo młode jak na matki dzieci w danym wieku... To chyba widać, że jak przeciętna wieku rodziców to 30/40 lat, a jakaś matka ma z 25... Tak na konkretach już... Zajarzyła? ale nie o tym jest temat chyba, prawda? Niektórym powinno przyświecać hasło "żyj i pozwól żyć innym". Myślę, że to nie mój, a już na pewno nie twój problem czy dana osoba będzie dobrze się czuła będąc nieco starszym rodzicem. Bo takich też znam, młodnieją przy swoich dzieciach i twierdzą, że to najlepsze, co ich w życiu spotkało... Ale żeby to zrozumieć, trzeba mieć szersze horyzonty, o czym już wspominałam.... A... Jak dobrze pójdzie, to moje kolejne (i już ostatnie;)) dziecko zamierzam urodzić w okolicach 40. No chyba, że do tego czasu przesiąde się z roweru na bujany fotel i wezmę do serca mądrości co poniektórych, zgodnie z którymi powinnam się do grobu szykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Na podstawie ubiegłych lat i z nich statystyk " To nazywasz wysłaniem z palca? Podaj żródło tych"statystyk, gdzie jest podane,że konbieta a wieku 43 lat ma szanse urodzic zdrowe dziecko z prawdopodobieństwm 1 do 10.Skoto podajesz takie dane, podaj żródło. Podaj też te"ubiegłe lata" rocznik,kto badań, mediana, dominanta itp, itd. jeśłi podasz zobaczę kto , kiedy, gdzie robił te statystyki, jelsi nie podasz to masz dane wyssane z palce. W chwili obecnej mogę napisać,ze jesteś głupszy od myszy o 7 razy na podstawie statystyk i na podstawie ubiegłych lat, będzie to dla ciebie wiarygodne, przyjmiesz za pewnik? Nie wykręcaj się też typowo,z enie masz, nie pamiętasz, nie amsz czasu szukać, w takim wypadku wracamy do stwierdzenie,ze wyssałeś to sobie z palca. Podajesz statystyki, z tym nie masz prblemu, dyskutujesz gorliwie, bądz wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
22:25 Mniej obrażaj A więcej czytaj ze zrozumieniem Co do źródła to pochodzą ze szpitali Co do czasu to są na każdy rocznik Co do autora TO może być każdy tworzący zestawienie Co do proporcji dot przedziału 2000 -koniec 2009 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nadinterpretuj, nie pelć głupot publicznie, bo zawsze ktoś zapyta o żródło, nie lej wody. "Co do źródła to pochodzą ze szpitali" oddziały niepodają takich statystyk, a jeśli ktoś juz coś bada, to podaje do wiadomosci dane, zetawienia, rocznik, zazwyczaj robi to w jakimś celu.Wiec nie masz takich danych odnośnie szpitali. Co to za okreśłienie, ze szpitali?AJkich, gdzie w Kociej Wólce czy moze w Berdyczowie? "Co do czasu to są na każdy rocznik" Nie ma czegoś takiego ajk akżdy rocznik, badania prowadzone są zawyczaj w określonym czasie, jeśli miałbyś takie dane to byś jak cywilizoowany człowiek podał , dalej wodolejstwo i wróżenie z fusów. "Co do autora TO może być każdy tworzący zestawienie" Tak , ale jeśli podajesz prawdopodonbieństwo , a wieccała statystykę ktoś musiał policzyć, mógł być to zespół, ale ktoś się pod badaniami zazwyczaj podpisuje,też nie masz, wieć uciekasz w farmazony. "Co do proporcji dot przedziału 2000 -koniec 2009 r" A to sobie już z palca całkowicie wyssałes, czyli dalej moge pisać, byłeś 7 razy głupszy od myszy w przedziale czasowym 2012-2014. Takich badań określającyh prawdopodobieństwo w wieku 43 jako 1 do 10 nie ma, ot tak sobiei walnąłeś w necie, bo przeciez każdemu wszystko i tyle z tego wynika, tylko po co piszesz kobiecie która zadaje takie a nie inne pytane takie brednie?Ja wiem,że możęsz napisać co chcesz, ale po co wypisywać jakieś totalnie wyssane z palca bzdety, w jakim celu? Jestem uczulona na wszelkich medrców domowych i chłopskich filozofów, to ogrom bredni jakie można przeczytać wwnecie jest wręcz porażający, dlatego zawsze zadaję pytanie na czym autor tych farmazonów się opiera, jak zawsze opiera się na niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mniej obrażaj A więcej czytaj ze zrozumieniem Co do źródła to pochodzą ze szpitali Co do czasu to są na każdy rocznik Co do autora TO może być każdy tworzący zestawienie Co do proporcji dot przedziału 2000 -koniec 2009 r Ludzie czy wy jestecie poważnie, no poziom 5 latka co widzi smoki, wyjść z twarzą nawet jak się czasem coś palnie to jak widzę wielka sztuka. Też jestem ciekawa kto i gdzie podpisał się pod 1 do 10, tak z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×