Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w wieku 43 lat mam szansę urodzić zdrowe dziecko?

Polecane posty

Gość gość
A kto zaopiekuje się waszymi wypierdzianymi dziećmi jak coś wam się stanie?..Wasi rodzice w domu starców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda kobieta planująca dziecko powinna już przed ciążą ( łącznie z partnerem) zadbać o siebie. Szczególnie ważna jest suplementacja kwasem foliowym ( dawkę zależnie od potrzeb i ewentualnego ryzyka określa lekarz). Ale to bardzo ważne, ponieważ kwas foliowy zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej u dziecka. Ważna jest dieta bogata w antyoksydanty i kwasy omega 3 , a także zrobienie sobie przynajmniej podstawowych badań morfologii krwi, by wykluczyć, ewentualną anemię. A wracając do pytania - oczywiście, że tak :-). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś przyjrzałem się kobietom na ulicach ,gdzie wy piękne ,zgrabne ,młode wysportowane 45 łatki jesteście?Na kafeterii chyba ,bo jakoś was nie widać ,abyście robiły jogging na ulicach ,fitness ( jedna panią dziś w takim wieku widziałam) ,na rowerach ?Usmiechniete ,pogodne,optymistyczne?No gdzie wy jesteście?No gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apel do kobiet po 40 !!!Dbajcie o siebie tylko przed ciąża!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
16:07 Zaraz spadnie na Ciebie grad jak na mnie A to tylko za 100 procentową prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:07 , 16:10 : 16:15 to moje komentarze- czekam na grad:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to tylko za 100 procentową prawdę Jaką prawdę człowieku, uroiłeś sobie jakieś brednie i warujesz w tym temacie jak pies.Nie masz nic na poparcie tych farmazonów i dobrze o tym wiesz, ale trolujesz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"16:07 , 16:10 : 16:15 to moje komentarze- czekam na grad usług: grad, grad, śnieg, deszcz, grad, śnieg, dalej grad , grad i dalej grad. Wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Człowieku ?dla ciebie brednia jest ,ze dziecko potrzebuje normalnego szczęśliwego dzieciństwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak słusznie ktoś prawdę napisał Tu nawet nie chodzi o to ze macie te 43 lata .Chodzi oto że różnica wieku 40-50 lat to KOSMOS dla potomka ! TaK to DWA pokolenia różnicy i to jest dobre przy dziadkach nie rodzicach . Jak dziecko będzie miało 15 to wy 60 ! nie bierzecie pod uwagę tej przpaści pokoleniowej . I cicho cos o partnerach -pewnie starsi czyli mama 60 tata 64-70 a potomek 15 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak planujecie połączyć prace z wychowaniem dziecka?Z czegoś trzeba żyć?Mlode mamy maja trudności z pogodzeniem ...a sa pełne sił ( piszcie co chcecie ,ale tak jest) Pracodawcy maja problem z młodymi mamami ,a co dopiero 50 latka z wiecznie chorującym małym dzieckiem ,gdzie nie ma mowy żeby dziadkowie pomogli jak sa ferie ?A wasi mężowie bedą pracować do 70?Problemy finansowe plus choroby potrafią naprawde mocno skomplikować życie ...Wiecie o tym prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej powyżej -ależ one są wiekuiście młode oraz zdrowe mają kondycję skoczków narciarskich a menopauza to nie dla nich haha ! Mężowie to juz w ogóle herosi . A każda jest prezesem banku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-) tak a do lusterka przykleiły sobie zdjęcie jak miały 28 lat i codziennie sobie powtarzają ,ze sa piękne i młode :-)Czas się zatrzymał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko będzie głodne to przyniesie mu za dwa dni skoro ma takie opóźnienia do 40 tki. Jak będzie jeszcze miała siłę wstać. A pieluchy jeszcze i tysiąc innych spraw. Dramat. A facet ucieknie do garażu haha lub do młodszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehhehehehhehehhehehh
Czy wy jesteście normalne ? co was tak boli ze jakas tam kobieta w wieku 40 lat urodzi dziecko ? U mnie w rodzinie nie jedna urodziła po 40 stce i jeszcze wnuki teraz bawi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No są normalne nawet bardzo, dla nich to jest własnie norma.Opluć, wyśmiać, obrazić szczyt normalności, idealne matki i żony zarazem dla swoich idealnych Brajanków, Dzenik,Venessek i meza Sebka spod osiedlowego sklepu.Taka jest włsnie norma, jak widzsz to wpisach.Andżela i z Nikolą nieżłe tutaj swawolą.Tak brzmią doły społeczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Potem zakladaja tematy ze tesciowa albo matka ma 45 lat taka przeciez mloda a wnukami chamka nie chce sie zajac 24/7 sprzatac I obiady gotowac tez nie no chamstwo!!! jako matka jest za stara ale do bawienua wnukow swiatek piatek i niedziela to mlodka w Sam raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem dlaczego kobiety po 40tce nie mogą się pogodzić, że już młode nie są. Widać to zwłaszcza po komentarzach o patologicznych dwudziestokilkuletnich letnich matkach. Zazdrość w czystej postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, oczywiście, to zazdrość. Odkryłaś to, Einsteinie, mój świat runął :( I jak ja się teraz wyciszę 😭 Chyba strzelę sobie w łeb żeby nie zabierać miejsca młodym na tym pięknym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubię kafeterii bo tu jest za dużo podłych ludzi. Naprawdę smutno, że nas tacy otaczają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem taką |"starą " mamą nawet 32 dzieci i tez jestem dzieckiem mamy ktora urodzila mnie majac co prawda 34 lata ale w latach 70tych to była juz rzadkosc poniewaz dominował poglad zeby szybko wyjsc za maz i urodzic dzieck zeby nie zostac starą panna,moja mama byla starą panna az po 30tce kiedy to poznala mojego tatę,milosc swojego zycia i na zawsze. Zawsze podobało mi się ze moja mama podjela decyzję o malzenstwie i macierzynstwie dosc pozno w porownaniu ze swoim rodzenstwem ( byla najstarsza a wszystkie ciotki i wujkowie juz wczesniej się hajtneli tez szybko zeby nie byc staropanna i zadne z ich malzenstwa nie było szczesliwe-pamietam na roznych uroczystosciach,spotkaniach jakie byy kłotnie a moi rodzice zawsze byli zgrani,dopasowani,szanowali siebie i kochali podan wszytko. I nigdy nie pomyslalam o swqojej mamie jako stara,nigdy się tego nie wstydzilam,ba bylam dumna ze jestem dzieckiem kobiety swiadomej i spełnionej a nie małolaty z wpadki ktore w wiekszosci czuja się zaniedbane i niepotrzebne bo nie ukrywajmy moze i biologicznie wiek na urodzenie najleopszy do 18-25 ale czy psychicznie emocjanalnie jestemy na to gotowi i tego wlasnie pragniemy? Nie, w tym wieku pragniemy się wyszalec,zdobywac swiat,potem zrobic karierę i znalezc milosc zycia a wtedy mozna juz całkowicie poswiecic siebie dla dobra dziecka.Tak z mojego doswiadczenia wynika ze doipero w ok. 35 lat zaczełam byc jakas normalna,ogarnięta,bo wczesniej bylam jakas dzika i głupiutka. A jeszcze wtedy dziecko... co z tego ze urodzilabym zdrowe jak było by strasznie niechciane i pewnie bym go nienawidziła. Dzieko powinno sie miec wtedy gdy się ma cos w glowie,gdy czlowiek sie wyzyje, osiągnie cos i wtedy mozna poswiecic się dziecku majac juz wypracowaną pozycję. dziecko "zabiera" kilka lat zycia, ja swoje najlepsze lata przezylam na budowaniu pozycji i oddawaniu się pasjom ( np podróze) a teraz jak jestem po 40 jestem szczeliwa i spełnioną mamą ktora czyta nieraz lamenty mlodziutkich mam ze sobie nie radzą,ze za wczesnie... ale mnie to nie dotyczy:). a hejty zawsze beda ale to z zazdrosci, głupstwami najlepiej się nie przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 78hbhgxxffgg
Jak czytam co poniektóre komentarze to jestem w szoku. Mam wielu znajomych, których rodzice byli starsi i nikt tego nie komentował a wszyscy z nich byli szczęśliwi. Teraz niektóre starsze wyglądają lepiej niż młode, więc wiek nie ma tu nic do rzeczy i jeśli dla kogoś wyznacznikiem super życia jest wygląd to powodzenia życzę. W takim razie niektóre piętnastolatki powinny skakać z okna bo nie są sexy. Moja babcia jest bardziej przebojowa i wyluzowana niż moja matka, która mnie urodziła w wieku 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie kazdy powinien o soebie dbac o swoj wyglad zewnetrzny ale tak na dobra sprawe kto jak wyglada i czy ma zmarszczki czy nie to jest neiwazne bo kazdy bedzie kiedys stary,zreszta taka czterdziecha to nie ejst jeszcze stara a znam np kobiete ktora osiwiała jeszcze przed 30stką, ale wazne jak podchodzimy do dziecka,jak się nim zajmujemy,jak je kochamy,bo rodzac dziecko dajemy cos z siebie i tracimy to na zawsze,czas, trochę z ciała, kawałek serca...po co mi matka 20 latka ktora nadaje się na imprezy a dziecko jest złem koniecznym ,wolałabym "starszą " matkę,ktora ma warunki na dziecko i dziecko jest chciane i wyczekiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Ja tu pisalam, ze moja mama urodzila mnie, gdy miala 33 lata i w latach 70-tych faktycznie to bylo troche "pozno" i o ile jako dziecko nie odczuwalam tej roznicy wieku, to z czasem dzieli nas coraz wiecej... Ja mam 45, a mama 78. To juz lepszy kontakt mam z tesciowa. Co do dlugowiecznosci kobiet dodam, ze moja siostra zmarla w wieku 38 lat, niedlugo po urodzeniu swojego pierwszego dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
do goscia z 00:56 nie kazdemu bedzie dane dozyc starosci... odwiedzam grob siostry i widze ile tam jest pochowanych kobiet w srednim wieku, a czasem nawet bardzo mlodych ludzi. Mysle, ze powodem moga byc nowotwory i wypadki komunikacyjne... takie czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A widzisz gościu 123 ,gdyby twoja siostra urodziła dziecko w wieku 20 lat byłoby już odchowane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Byc moze, ale czekala na odpowiedniego partnera... Zmarla tydzien po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko to sie wstydzi grubej rozlazłej i wrednej matki i ojca debila i nie ważne ile oni maja lat !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Autorka oczywiscie ma szanse urodzic zdrowe dziecko, choc nie ma 100% gwarancji, ale musi szybko sie starac, bo czas ucieka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm.. ciekawie piszesz gościu 123 . Dodam że coś cicho o wieku mężów . Niedobrze .. Bo jka umrą szybko bo są starsi to macie sznse na dziecko półsierotę . Ale są niesopdzianki . Przykład z pracy -młodo (naprawdę !!!!!) wyglądająca 36 latka wyszła za pana 50+ .Tak tak niby miłość ale tez z podkładem takim że on był jej szefem ....Niedługo potem poród jej pierwsze dziecko (czy jego nie wiem czy on miał inne) . I szok bo zmarła niedługo potem . Dokładnie jak u gościa 123 ! Przed 40 tką . Dziecko zostało z ojcem panem wtedy ok.55-60letnim .Nie wiem czy żyli jej rodzice jeszcze ale jak mieli po 80 lat to masakra los tego dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×